What's new

Andjih - WhiteWidow Auto - Marshydro FC4800

Andjih

Member
Sziasztok Testvérkéim!

Elkezdeném Én is ennek a remek közösségnek az építését, és hozzájárulnék az első naplómmal.

Magok:
- SeedsMaffia Auto WhiteWidow 4db

Box:
- Cultibox SG-Combi 100x100x200

Lámpa:
- Mars Hydro FC-E 4800 480W LED
Az ültetéstől számítva, 16 órába megy a lámpa, full nyélen, 420w-ot vesz fel. Kb 60-70cm távolságra van a növényektől.

Levegő:
- 5 db 15cm-es, 16w-os, Secret Jadrin Monkey-re hasonlít, de a pontos nevét nem tudom.
Az 5 db-ból jelenleg 3-at használok, 15 percenként változik a ki/be állapot, és cirkulálva megy a 3 veti. 2 db 15 percig megy, 1 db addig pihen, és körforgásszerűen megy.

- Ettől biztos sokkot kaptok, de nincs befújó és kiszívó venti, a sátor tetejét hagyom nyitva, meg allúl is picit, így talán van nagyobb légmozgás. Nem kivitelezhető már több venti, nagyon hangos, mivel egy légtérben élek velük.

Pot:
- Tex Pot Agro textil cserép, 25L-es

Föld:
- PLAGRON ALLMIX
- Perlit
70/30 arányban föld/perlit

Tápok:
Ezeket a tápokat használom egy jóideje, ebből tudok dolgozni, más nincs.

FitoHorm:
- 24 Mg magnézium-oldat
- 39 K kálium-oldat
- Ca kálcium-oldat
- 30 P foszfor-oldat
- 55 Fe vas-oldat
- 65 Zn Cink-oldat
- 14 N Nitrogén-oldat
- 54 Mn Mangán-oldat
- Polybór 140

BioBizz:
- BioBizz - Acti-Vera
- BioBizz - Fish-Mix
- BioBizz - Top-Max
- BioBizz - Bio-Heaven
- BioBizz - Root-Juice
- BioBizz - Bloom

Plagron:
- Plagron - Terra Grow

Unikén:
- Unikén Keserűsó 5kg


Víz:
- Jelenleg csapvíz, pH:7.6, EC:650µS = 0.65EC ?
- RO vízet nemsokára próbálom

Víz pumpa:
- UnionStar Air AC-500

pH:

Készülék:
- ADWA AD11 pH készülék

Folyadékok:
- ADVANCED HYDROPONICS PH- GROW
- ADVANCED HYDROPONICS PH+

- JBL pH-Minus
- JBL pH-Plus
Ezt a kettőt először vásároltam aquarisztikai boltba, elég gyenge, de tartalékba jó lesz

Indikátorok:
- pH tesztcsík 5 méteres tekercs
- Terra Aquatica pH Test Kit

EC:
- ADWA AD31 EC/TDS készülék

O3:
- Gomoáról rendelt ózongenerátor

CO2:

- Smart CO2 Szén-Dioxid termelő zsák 2db

Tréning:
- FIM -> LST -> Scrog

Szerkesztés alatt
 
Last edited:

Andjih

Member
Töltök fel pár képet, sajnos az elejéről nem csináltam képeket, 23. naptól van kép. A naplómat megpróbálom minden nap jegyzetelni és képekkel illusztrálni, remélem sok mindenki talál benne jóságot, és tudtok segíteni\átgondolni a termesztést.

Elejétől fogva a hőmérséklet (mikor megy a lámpa ) 27-29.5C°, lámpa lekapcsolása után, 20-22C°.
Páratartalom: 45% folyamatosan, ha nem locsolom. Ha pedig adok nekik vízet, kb 2-3dl, lámpa lekapcsolása utánaa talán felmegy 60% fölé.
 

Attachments

  • 20221214_133939.jpg
    20221214_133939.jpg
    2.4 MB · Views: 79
  • 20221214_133946.jpg
    20221214_133946.jpg
    2.6 MB · Views: 79
  • 20221214_133952.jpg
    20221214_133952.jpg
    2.4 MB · Views: 86
  • 20221214_133956.jpg
    20221214_133956.jpg
    2.9 MB · Views: 82
  • 20221214_134000.jpg
    20221214_134000.jpg
    2 MB · Views: 85
Last edited:

Andjih

Member
Csatolnék még két képet, az egyik a táptáblázatom, várom majd a véleményeket, hogy jó lehet e, nagatív kritika jöhet dögivel, a másik kép pedig, ph táblázat amit követni szeretnék.
 

Attachments

  • Nutriet pH chart.jpeg
    Nutriet pH chart.jpeg
    110.2 KB · Views: 90
  • táp táblázat.png
    táp táblázat.png
    57.3 KB · Views: 92

foazegyensuly

Well-known member
Csatolnék még két képet, az egyik a táptáblázatom, várom majd a véleményeket, hogy jó lehet e, nagatív kritika jöhet dögivel, a másik kép pedig, ph táblázat amit követni szeretnék.
én nem vágom ezeket a biobizz termékeket hogy mennyi npk meg mikrotápanyag tartalommal bírnak, valahol fellehet ezt lelni miből mennyi van benne? nekem ez így vegre soványnak tűnik. kéne egy wuxal super az vegben sztem egyik legjobb ár érték arányban. ja és a cserepet belocsolhatod rendesen nem csak a tövét körbe úgy jobban fejlődik a gyökér. de amugymeg a biobizz nekem is bevált a bloom ot használtam szal ha már az beszerezhetnél egy veghez valót és sztem az activera meg a bioheaven is mehetne mellé legalábbis ha lenne annyi fasza tápom mint neked így csinálnám. sok sikert! ;)
 
Last edited:

Andjih

Member
Nem szeretnék más tápokat használni, ezek úgy gondolom bőven elegek, csak a mennyiségbe nem vagyok biztos. Sokszor követtem a cég álltal kiadott tápanyagkalkulációt, vagy kiégett, vagy hoki hozam lett.
Most adtam nekik fejenként 1L vízet, de így is a tövénél vízes. 25L edény, mennyi vízet érdemes adni így neki? 2-3-4L talán? Tudom, hogy a környezeti viszontagságoktól függ, nem szeretném túl locsolni. Véleményed a tápanyag táblázatomról? Független attól hogy milyen tápcég, így szokták tápozni? Naponta, 3 naponta, hetente?

Felteszek pár képet a BioBizz tápanyagokról, csak adoboz oldaláról tudtam némi infót szerezni, az egész weben nem találtam ezeket... :)
 

Attachments

  • BioBizz - Acti-Vera.png
    BioBizz - Acti-Vera.png
    1.8 MB · Views: 71
  • BioBizz - Bio-Heaven.png
    BioBizz - Bio-Heaven.png
    2 MB · Views: 66
  • BioBizz - Bloom.png
    BioBizz - Bloom.png
    2 MB · Views: 63
  • BioBizz - Fish-Mix.png
    BioBizz - Fish-Mix.png
    2 MB · Views: 62
  • BioBizz - Root-Juice.png
    BioBizz - Root-Juice.png
    1.9 MB · Views: 60
  • BioBizz - Top-Max.png
    BioBizz - Top-Max.png
    2.1 MB · Views: 65
Last edited:

foazegyensuly

Well-known member
Nem szeretnék más tápokat használni, ezek úgy gondolom bőven elegek, csak a mennyiségbe nem vagyok biztos. Sokszor követtem a cég álltal kiadott tápanyagkalkulációt, vagy kiégett, vagy hoki hozam lett.
Most adtam nekik fejenként 1L vízet, de így is a tövénél vízes. 25L edény, mennyi vízet érdemes adni így neki? 2-3-4L talán? Tudom, hogy a környezeti viszontagságoktól függ, nem szeretném túl locsolni. Véleményed a tápanyag táblázatomról? Független attól hogy milyen tápcég, így szokták tápozni? Naponta, 3 naponta, hetente?

Felteszek pár képet a BioBizz tápanyagokról, csak adoboz oldaláról tudtam némi infót szerezni, az egész weben nem találtam ezeket... :)
hát te tudod akkor maradj ennél bár nem értem mértnem jó a Biobizz Bio-Grow ha már van mikrotápanyagod.a heaven meg az acti vera is kiegészítések az alaptápok mellé Grow - Bloom. Ha meg nem jó az adagolás csinálj sajátot csak azt mondom a grow hiányzik.
Én érzéssel locsolok amikor látom hogy átazott a pot eléggé akkor elég és a hőmérséklettől függ figyelni kell mikor szárad ki ennyi az egész de ahogy nő több vizet vesz fel így előbb fog kiszáradni a csereped egy nagyobb növénynél mint egy kisebbnél. Nem kell tocsognia a vízben csak legyen nedves mindenhol a talaj.
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Ózon pontosan mi célra van?

Eddig nagyon szépek.
Az az egy mitől maradt ennyire le? Eleve később lett csíráztatva, vagy hetek alatt csírázott ki?
 

Blekketekk

Active member
Hello, Plagron allmixben 3-4 hétig simán elvannak a virágok. Pláne hogy ezek autoflowerek. Ha elkezdenek fakulni akkor borítassz nekik egy kis Plagron alga grow-t, azt yo lesz az. Egyébként @foazegyensuly nak igaza van, Biobizz-ból grow és bloom tápot egyszerre illik használni egy darabig legalább is mindenképp. Csak ahogy a virág növekszik, az arányok változnak, azt hiszem. Te megfogadtad azt az alap tanácsot hogy autot egyből a végleges közegbe ültetsz, van valami trükköd a locsolásra csemete korszakra? Én mindig egy 4-5 decis pohárba indítom őket 14-16. napon ültetem a véglegesbe, nekem így egyszerűbb volt a locsolás, egyszerűbb kis közegben az elején. De amúgy ha te ezeket a fitohormos dolgokat sikerrel használtad eddig össze kotyvasztva akkor neked itt nincs szükséged igazából tanácsra, sőt Te tudsz tanácsot adni. 😃 jut eszembe, üdv itt! ✌️
 

Andjih

Member
Szépnapot!
Elérkezett a 23. nap, elég dúsnak néz ki, és ez picit kezd zavarni. Véleményeteket kérném, hogy most már érdemes lenne leveleket leszedni az eltakarás végett, vagy még várjak vele? Elképzelés az lenne, hogy leveleket leszedem, ami nem kell, azát jöhet némi LST és közben majd a Scrog. FIM volt, de nem hiszem hogy jól sikerült :D WW#04-nél lehet látni, hogy elég furán néz ki a csúcs :D Na sebaj, megpróbáltam.
Némelyiknél azt látom, mintha Magnéziuum hiány lenne, 2 napja adtam mindegyiknek, kivéve a kicsinek nem.
4dl vízbe, 6os ph-val, 0.7EC, 0.5ml Fitohormos Magnéziumot.
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.5 MB · Views: 75
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    2.4 MB · Views: 73
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2.4 MB · Views: 77
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.2 MB · Views: 75

Andjih

Member

foazegyensuly

Plagron Grow-om van, ezt majd kombinálom. Úgy veszem észre, hogy ez a közeg ( többször is ezt használtam régen ) nagyon víztartó. És sokszor tapasztaltam, mintha túllocsolnám kevés vízzel is, és ez álltal gondolom fel is halmozódik a táp. Pontosan ezt nem sezretném újra elérni.

f2obsession

Ózont majd akkor indítom el, amikor a virágzás is megindul, vagy intenzívebbé vállik az illatozás, használom már egy ideje, és nagyon jó dolog, szerintem megéri megvenni.
4 maggal kezdtem, abból 3 mrgindult ahogy kell, a 4. pedig befulladt, aztán gyorsan kb 10-napra rá elültettem a közegbe a magocskát, kicsit hátrányban van, de majd alápolcolok\megemelem, hogy egy szinten legyen a többivel.

Blekketekk

Én mindig úgy kezdem, hogy bekeverem a földet meg a perlitet, beleteszem az edénybe, az edény közepébe kb 2cm mélységet csinálok, és beleteszek egy Jiffy tőzegkorongot ami 4cm átmérőjű, fellocsolom pár ml vízzel, és a korong közepébe beleteszem a magot és viszontlátás. Nekem így egyszerűbb, nem kell szórakoznom az átültetéssel, legalább közvetlen beleszokik a végleges helyébe, fölös stresssz számomra.
Kísérletezek csak a tápokkal, nem vagyok nagymester, sőt, kismester sem. Csak felkészülök a kellemetlen hiányokra, hátha segítenek. Ti vagytok nagymesterek, ezért is jöttem ide, pár tanácsért, meg hogy okuljatok a hibáimból :)
 

Blekketekk

Active member
Hello, itt egy vélemény a levelezésre, ne nyúlj hozzájuk. A kötözgetés + háló jó ötlet. Miután szétterítetted majd látod hogy melyik legyező lesz útban, gondolom háló alatt is van azért szerepük, hiszem raktárak… bírják ezek nem az a gond hogy nem, hanem ezt a kevés vegetációs időt jobb nekik úgy tölteni hogy minél több zöld felület legyen, nyilván a sátrat is ki akarod tölteni velük vízszintesen elsősorban. Látatlanban meg mondom neked, mások sem fognak a levélszedésre bíztatni most. 🙂 baszott jó cucc a Plagron közeg, én batmix párti vagyok, de ez nyilván ember függő, mint ahogy az ültetés is, értem a Te logikádat is. 26.nap körül jársz, max 35.nap (nyilván függ a közeg térfogattól is) körül ezek elkezdenek virágozni. Szép pók lányok ezek, raj vagy! ✌️
 

Andjih

Member
Igen, sokan írták naplókban, hogy nem kell\szabad leszedni a leveleket, mivel ők raktározzák a tápanyagot. Viszont az a bajom, hogy a "bugákat" takarják a nagyobb levelek, és így nem kapnak fényt, és persze még nem olyan nagyok, hogy könnyedén tudjam hajtogatni a "bugák" alá,
Én is csak plagront használok, tudom drága, de megszokás híve vagyok, ami bevállt, minek változtatni.
Mondom, 23. napnál járunk, és az első napon raktam a tőzegkorongba a magocskát.
Táblázatom szerint, ma kéne tápot adnom nekik, de nem vagyok biztos benne, hogy ma adjak. Félek attól h ismét túltolom és elkezd szépen lassan kiégni.
Hogy érdemes kifolyó EC-t mérni? Gondolom túllocsolom és ami a tálca alján lesz, azt mérem meg, jól gondolom?
 

f2obsession

Active member
Majd @f2obsession jön minnyá és felvázolja neked hogy mérj ilyesmit, szoktak Biobizz kertnél ec-t mérni?
Amíg ilyen szépek, én nem méregetnék, csinálnék mindent ugyanúgy tovább, ahogy eddig.
A levéltelenítés kérdéskörét szerintem egy kicsit árnyalja az is, hogy nem használ ventillátort a sátor légcseréjéhez. Amikor több 10 centi magasan egybefüggő dzsungel lesz, bajos lesz kiszívóventi nélkül elkerülni a párakicsapódást. Én mondjuk azóta se csináltam automatát, arról fokozottan azt mondják, nem szabad hozzányúlni LST-n kivül...
Dehát valami kompromisszum kelleni fog, mert tuti bepenészedik, ha ilyen tömörek lesznek virágzáskor is, és még aktív huzatja sincs a sátornak.
 

Andjih

Member
Értelek, de az a gond a kiszívó ventivel, hogy egy légtérben alszok a sátorral :D Kicsit hangos, próbáltam már több fajtát, de így is zavaró ez a zörgés :D A szoba hőmérséklete álltalában 22-25fok, a sátorban bent kb 27-30fok van. Namost ha nagyobb lesz, több vízet igényel, ergó több pára, DE a melegtől nem lehet h jobban elpárolog majd a víz és így nem lesz olyan vészes vagy penészpara?
Nem tudom milyen megoldást lehetne csinálni a légcserére, talán többször a sátor többi oldalát megnyitni, többet szellőztetn a házban?
 

foazegyensuly

Well-known member
Szépnapot!
Elérkezett a 23. nap, elég dúsnak néz ki, és ez picit kezd zavarni. Véleményeteket kérném, hogy most már érdemes lenne leveleket leszedni az eltakarás végett, vagy még várjak vele? Elképzelés az lenne, hogy leveleket leszedem, ami nem kell, azát jöhet némi LST és közben majd a Scrog. FIM volt, de nem hiszem hogy jól sikerült :D WW#04-nél lehet látni, hogy elég furán néz ki a csúcs :D Na sebaj, megpróbáltam.
Némelyiknél azt látom, mintha Magnéziuum hiány lenne, 2 napja adtam mindegyiknek, kivéve a kicsinek nem.
4dl vízbe, 6os ph-val, 0.7EC, 0.5ml Fitohormos Magnéziumot.
azok a fadarabok mi célt szolgálnak a pot meg az tálca közt ?
 

Andjih

Member
Tálca és a pot között vannak ilyen műanyag éthordók, és arra gondoltam, ha esetleg túl locsolom, vagy ha mérnem kell a kifolyó ec\ph-t akkor így egyszerűbb lesz, meg gondoltam arra is hogy ott is kaphat kevés levegőt. de már azt veszem észre, hogy a kis műanyag éthordóba már kezdenek beleógni a gyökerek, kis szemtelenek mindenfele elmennek :D
 

foazegyensuly

Well-known member
Tálca és a pot között vannak ilyen műanyag éthordók, és arra gondoltam, ha esetleg túl locsolom, vagy ha mérnem kell a kifolyó ec\ph-t akkor így egyszerűbb lesz, meg gondoltam arra is hogy ott is kaphat kevés levegőt. de már azt veszem észre, hogy a kis műanyag éthordóba már kezdenek beleógni a gyökerek, kis szemtelenek mindenfele elmennek :D
megnyugodtam h nem fa :D ja azok képesek kijönni alul és onnan sokkal könnyebben penészesedik nálad nincs légcsere sem szal lehet átkéne gondolni h otthagyod-e. amúgy nekem is volt a szobámba és idő után megszokod a hangját a ventinek. meg ha kisebb ventit raksz be kevesebb fordulattal szinte nincs is hangja.
 

Blekketekk

Active member
Na hallod, jól értem hogy nincs ilyen sok propelleres szar ami a levegőt tekerje odabent a termesztőtérben?! Nem akarok vészvarjúskodni, de white widow-t nevelsz. Mocsok gyantás tömör gubicsokkal majd a későbbiekben. Ne legyen igazam de ez így lábonlövés. Ha jól zárható a kerted és van negatív nyomás, simán be tudsz dobni egy kissebb pc ventit egy olyan adapterrel amin tudod a voltot állítani, csak az áramló levegőnek lesz némi hangja. A keverő ventit nem fogod tudni más trükkel kiváltani bent, szerintem ezt Te is tudod. Ezen agyalj egy kicsit. Nekem speciel rosszul esne látni majd ahogy rád rohad a fél kert, pláne így hogy nem sajnálod az időt és pénzt a projectre. Ez nem okoskodás, ez jó tanács. Ahogy így nézem a setup-od, plusz vannak mérő kütyük és hajlandóságod arra hogy használd is őket, nem gondolkodtál el a kókuszon vagy vízkultúrán? Ott már van értelme mérni, adatokat gyűjteni. És akkor ki tudnád élni ezt a fajta perverziód is. 😃✌️
 

Andjih

Member

foazegyensuly

Ami belefolyik a kis edénykébe azt gondoltam azért, hogy kiöntöm, nem hagyom ott párologni plusszba, ez csak ilyen ellenőrzés céljára gondoltam. 35-40dB a csőventiknek a hangja, kurva idegesítő, talán ha fordulatot tudnék szabályozni, akkor halkabb lenne.

Blekketekk

3db keringtető venti van a sátorba, és van még 2db amit még nem üzemeltem be. Amit mondasz PC venti, azt ha jól értem, a sátor alján lévő nyílásra bedobnám befúvónak, és ami a sátor tetején van nyílás, oda meg bevernék egy kifújót, az elég lehet? Nem nagy légköbméteres az ilyen PC venti. Gondolom..
Igen egyébként, fosik a picsáb h most jó, de nemsokára hiány lesz a ki\be szívó ventik, és penész lesz...
Ez a hydros dolog nekem még távol áll, én erre vagyok specializálódva :D
De itt nincs semmi okoskodás, itt csak csupán szuper tanácsok vannak, és ezt köszönöm is!

Ebbe az edénykébe csepeg bele a fölös cucc:
 

Attachments

  • Műanyagedény.jpg
    Műanyagedény.jpg
    3.2 MB · Views: 66
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top