What's new

Andjih - WhiteWidow Auto - Marshydro FC4800

Andjih

Member
Szépestét!
Eljött a 29. nap. Ma csak vizet kaptak, 1l/db, a kisebbik pedig 4.5dl-t kapott.
EC: 30ppm, pH: 6.1
WW#04-nél az egyik levél is elkezdte a hibát.
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.2 MB · Views: 52
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    3 MB · Views: 60
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2.7 MB · Views: 50
  • WW#04 - Levélbetegség.jpg
    WW#04 - Levélbetegség.jpg
    5.1 MB · Views: 53

Andjih

Member
Sziasztok
30. nap. Ma is kaptak vizet, 0.5dl/növény. WW#01 nem kapott tápot, a többi pedig igen:
BioBizz - Acti-Vera
BioBizz - Heaven
BioBizz - Fish Mix
mindegyikből 0.4ml. pH:6, Ec: 0.45
WW#04-nél egyre jobban terjed ez a levélszárasság. Nem tudom, hogy mi lehet, úgy gondolom nem tápozom túl, hiány tünet lehet?
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2 MB · Views: 57
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    2.8 MB · Views: 46
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    3.1 MB · Views: 48
  • WW#04 - Levélbetegség.jpg
    WW#04 - Levélbetegség.jpg
    2.4 MB · Views: 53
  • WW#04 - Levélbetegség02.jpg
    WW#04 - Levélbetegség02.jpg
    1.7 MB · Views: 59
  • WW#04 - Levélbetegség03.jpg
    WW#04 - Levélbetegség03.jpg
    2.1 MB · Views: 58
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    2.8 MB · Views: 59
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.9 MB · Views: 47

Blekketekk

Active member
Akartam írni én is Whipe, csak má nincs pofám ebbe a naplóba is, mer még a végén aszongyák hogy csak tippelek. @Andjih figyu 6os ph-jú az oldat amit belocsolsz a közegbe? Emeld, mer pl a Ca-t 6,2től tudja felvenni a virág. Van is erről egy táblázat, ha meg találom akkor be is illesztem majd neked.✌️
 

foazegyensuly

Well-known member
Akartam írni én is Whipe, csak má nincs pofám ebbe a naplóba is, mer még a végén aszongyák hogy csak tippelek. @Andjih figyu 6os ph-jú az oldat amit belocsolsz a közegbe? Emeld, mer pl a Ca-t 6,2től tudja felvenni a virág. Van is erről egy táblázat, ha meg találom akkor be is illesztem majd neked.✌️
soil-ph-chart-marijuana-sm.jpg
 

Andjih

Member
Üdv Hölgyek/Urak.
Elérkeztünk a 31. naphoz. Ma csak a WW#03 kapott egy kis magnéziumot és kálciumot, mert rajta is kijött az a probléma, mint ami a WW#04-nál.
 

Attachments

  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.7 MB · Views: 38
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2.9 MB · Views: 37
  • WW#03 - Levélbetegség02.jpg
    WW#03 - Levélbetegség02.jpg
    2 MB · Views: 42
  • WW#03 - Levélbetegség.jpg
    WW#03 - Levélbetegség.jpg
    2.2 MB · Views: 44
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    2.5 MB · Views: 41
  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.2 MB · Views: 44

Andjih

Member

WHIPEDMEAT

Köszönöm. Tegnap adtam is nekik.

Blekketekk

Köszi neked is a segítséget. Igen, ezt a táblázatot ismerem, de épp nem követtem :D A pH 6 körül szokott lenni.

foazegyensuly

Köszi a táblázatot!

Kérdésem lenne ezzel az EC-s, tápos dologgal. Most már a vizem 20-30ppm között szokott lenni, 6os ph-val. Nemrég nézegettem egy táblázatot, ott írták, hogy palántánál pl 100ppm-es oldatot kell adni, vegetatívnál 300-400ppm közt és a virágzásnál 800ppm. Most ez nem pontos, nem teljesen emlékszem rá.
Igazából ez a tápnak a mérhető értéke ez? Mert tegnap kipróbáltam, hogy a Fitohorm-os Calciumból adtam 5 cseppet 5dl vízhez, meg 5 csepp Fitohorm Magnéziumot, és felment valami 600-700ppm ig. A magnézium picit tolta meg, kb 100ppm-el, a kálcium a többit. Szóval akkor nem is kell nekem itt mililitereket adnom egy adott növényhez ezekből, elég igazából ez a pár csepp is?
Ha pl 1ml kálciumot adok 5dl vízhez, akkor a ppm felmegy majdnem 2000ig.
 

foazegyensuly

Well-known member

WHIPEDMEAT

Köszönöm. Tegnap adtam is nekik.

Blekketekk

Köszi neked is a segítséget. Igen, ezt a táblázatot ismerem, de épp nem követtem :D A pH 6 körül szokott lenni.

foazegyensuly

Köszi a táblázatot!

Kérdésem lenne ezzel az EC-s, tápos dologgal. Most már a vizem 20-30ppm között szokott lenni, 6os ph-val. Nemrég nézegettem egy táblázatot, ott írták, hogy palántánál pl 100ppm-es oldatot kell adni, vegetatívnál 300-400ppm közt és a virágzásnál 800ppm. Most ez nem pontos, nem teljesen emlékszem rá.
Igazából ez a tápnak a mérhető értéke ez? Mert tegnap kipróbáltam, hogy a Fitohorm-os Calciumból adtam 5 cseppet 5dl vízhez, meg 5 csepp Fitohorm Magnéziumot, és felment valami 600-700ppm ig. A magnézium picit tolta meg, kb 100ppm-el, a kálcium a többit. Szóval akkor nem is kell nekem itt mililitereket adnom egy adott növényhez ezekből, elég igazából ez a pár csepp is?
Ha pl 1ml kálciumot adok 5dl vízhez, akkor a ppm felmegy majdnem 2000ig.
én 6 literhez szoktam 1-2 ml ca+mg -t adni attól függ mekkora virágzáskor többet általában. de adhatsz keserűsót is de az feltolja a pht ha jól emlékszem amikor régebben azt adtam mindig megugrott csökkenteni kellett savval rendesen, van még a keserűsós permet is, én azt nem bírom, mert a legeleső növényemnél használtam és benne maradt a szárított levelekben só formában, de gyökérzónában használva is jó. a fitohorm cuccokkal azt tapasztaltam kevés az mg meg a ca bennük így sokszor van vele hiánytünetem. még úgyis hogy használok dutch formula micro 3at is.
 
Last edited:

Andjih

Member
Szépkarácsonyt!

32.nap.
WW#04-nál egyre jobban búrjánzik ez a tünet, adtam már Ca + Mg, pár napja, semmi változás. Vagy ezek a levelek már ilyenek maradnak és majd szépen ledobják magukról? Napról napra csúnyább :(

Meg azt veszem még észre, hogy WW#02-03-04-nál kókadnak a levelek, olyan energiátlanok, nem olyan kecses mint WW#01. Nem gondolom, hogy túllocsoltam őket, vagy ellenkezője lehet?

Meg WW#03-nál Mg hiányt fedezek fel, viszont neki is adtam pár napja. Nem értem Én ezeket a tápozásokat :D

Kellemes Ünnepeket ! :*
 

Attachments

  • WW#04 - Betegség.jpg
    WW#04 - Betegség.jpg
    4.5 MB · Views: 52
  • WW#04 - Betegség 04.jpg
    WW#04 - Betegség 04.jpg
    2 MB · Views: 45
  • WW#04 - Betegség 03.jpg
    WW#04 - Betegség 03.jpg
    2.4 MB · Views: 47
  • WW#04 - Betegség 02.jpg
    WW#04 - Betegség 02.jpg
    2.1 MB · Views: 41
  • WW#04 - Betegség 01.jpg
    WW#04 - Betegség 01.jpg
    2.1 MB · Views: 43
  • WW#03 - Megnéziumhiány.jpg
    WW#03 - Megnéziumhiány.jpg
    2.9 MB · Views: 42
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    3.1 MB · Views: 43
  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.1 MB · Views: 47

Blekketekk

Active member
Csákány, boldog karácsonyt. Figyu azokat a leveleket egésségesen Te már nem kapod vissza. A tömöd bele a Cal/mag-ot de nem tapasztalsz javulást, akkor vagy a ph-d ment el a picsába, vagy létezik olyan hogy valamiből kurva sok van a közegben és az miatt össze vesznek a tápanyagok oda lent?! Amíg csapvízzel locsoltál és nem Ro-val, addig is volt ilyen gondod? Én mondtam ne 6.0-s létyóval locsolj, mert ok hogy ezek a közegek pufferelnek, de nem a végtelenségig. Megoldást hirtelen most nem tudok neked a problémádra, de ha tartósan megmarad a gond, akkor idővel át kell mosd a virágok közegét. Bármi mást írnék csak okoskodás lenne és nem segítség. Mondjuk az sok mindent elárul hogy pl @denevér sem méricsgélt lófaszt sem még is patika kertet szüretel, lehet nem dédelgeti meg savazza szarrá a kertet? Érdemes ezen is elgondolkodni. ✌️
 

Andjih

Member

Blekketekk

Köszi a gondolatokat, nyugodtan jöhetnek az okoskodások! :D Egyébként furdalt a kíváncsiság, hogy ha átmosnám RO vízel akkor milyen eredmény lenne. Most fejeztem be 6.8 a pH, az EC 1100ppm. Így most akkor kimostam a tápot, vagy még azért marad benne és ne adjak neki tápot? Bocs, ha sok vagyok, csak egyszer valahára megcsinálnám normálisan.... :D
 

f2obsession

Active member

Blekketekk

Köszi a gondolatokat, nyugodtan jöhetnek az okoskodások! :D Egyébként furdalt a kíváncsiság, hogy ha átmosnám RO vízel akkor milyen eredmény lenne. Most fejeztem be 6.8 a pH, az EC 1100ppm. Így most akkor kimostam a tápot, vagy még azért marad benne és ne adjak neki tápot? Bocs, ha sok vagyok, csak egyszer valahára megcsinálnám normálisan.... :D

Biztos, hogy PPM? Csak mert ha valóban az, az 2,2 mS-es (2200 μS-es) EC is lehet (skálázástól függ). A ppm az TDS, ha EC-t akarsz mérni, olyan állásba tedd a műszert, ami μS-t ad mértékegységnek. Bár egyenesen arányos a kettő, de ha egy RO vizes átmosás után 1100ppm-et mérsz (és tényleg ppm-et és nem 1100μS-t), akkor szerintem túltáp okozta a bajt.
A levelek hervatag tartása nekem enyhe túllocsolásnak néz ki, ami flush után FÖLDBEN nem lenne meglepő. Amikor túllocs miatt lógnak a levelek, akkor van tónusuk, viszonylag "mereven" horgasztják lefelé a leveleket. Ha szomjúságukban hervadnak, akkor meg ernyedten konyulnak, lógnak. Ha a szárat két kujjad közé helyezve finoman megrázod a növényt jól megmutatkozik a különbség (de akár ha csak megpiszkálsz 1-2 érintett levelet, akkor is).
 

Andjih

Member
Akkor egy kicsit kérlek tedd helyre a fejemben lévő káoszt, lehet hogy félrenéztem mindvégig :D
Adwa AD31 EC/TDS mérőt használok, két funkció van rajta, 1. μS 2. ppm mér. Én ezt szoktam nézni : μS. Most ha ez nekem 1100-at mutat, akkor 1.1 EC érték?
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a "1mg/l = 1ppm-el"?
Exkalapalatt a Tápanyagellátás IV fejezetébe olvastam, hogy a palánta szakasznál, a "foszfor általános 30-70mg/L" . Szóval 30-70ppm közötti foszfort adhatok neki?
Tegnap karácsony szellemében elkezdtem méregetni a FitHorm -os tápokat, és a foszfornál nézve, 1dl vízhez, 1 csepp foszfort adtam, és az: μS:100 vagy ppm : 70, ebből már levontam az RO víz értékét ami 40μS, vagy 16ppm.
Szóval ha jól értem, palántánál 30-70mg/L (30-70ppm) táp kell, akkor 1 csepp fitohorm foszfor oldat 1dl vízbe lenne az ideális?
Bocsánat, ha sok a kérdés, és a zavar a fejbe :)
 

f2obsession

Active member
Akkor egy kicsit kérlek tedd helyre a fejemben lévő káoszt, lehet hogy félrenéztem mindvégig :D
Adwa AD31 EC/TDS mérőt használok, két funkció van rajta, 1. μS 2. ppm mér. Én ezt szoktam nézni : μS. Most ha ez nekem 1100-at mutat, akkor 1.1 EC érték?
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a "1mg/l = 1ppm-el"?
Exkalapalatt a Tápanyagellátás IV fejezetébe olvastam, hogy a palánta szakasznál, a "foszfor általános 30-70mg/L" . Szóval 30-70ppm közötti foszfort adhatok neki?
Tegnap karácsony szellemében elkezdtem méregetni a FitHorm -os tápokat, és a foszfornál nézve, 1dl vízhez, 1 csepp foszfort adtam, és az: μS:100 vagy ppm : 70, ebből már levontam az RO víz értékét ami 40μS, vagy 16ppm.
Szóval ha jól értem, palántánál 30-70mg/L (30-70ppm) táp kell, akkor 1 csepp fitohorm foszfor oldat 1dl vízbe lenne az ideális?
Bocsánat, ha sok a kérdés, és a zavar a fejbe :)

"Én ezt szoktam nézni : μS. Most ha ez nekem 1100-at mutat, akkor 1.1 EC érték?"
-Igen, 1,1 mS (miliSiemens), általában ebben a mértékegységben tárgyaljuk itt az EC-t.


"Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a "1mg/l = 1ppm-el"?"
-Igen.


"Szóval ha jól értem, palántánál 30-70mg/L (30-70ppm) táp kell, akkor 1 csepp fitohorm foszfor oldat 1dl vízbe lenne az ideális?"
-Eleve az egy csepp az nem egy egzakt mértékegység. Na meg ez ennél sokkal bonyolultabb. A makroelemek mindig valamilyen vegyületben vannak jelen a tápoldatban/műtrágyában, szóval még egy foszfor monoműtrágyának is csak töredék része foszfor. Hordozóanyagokról nem beszélve. Szóval először tudni kell, milyen százalékban van a tápban foszforvegyület, hogy az pontosan milyen vegyület, és akkor még a vegyületben jelenlévő elemek moláris tömegeit is figyelembe kell venni. Elvileg erről a matekról van infó exkalapon. Én mondjuk mocsok lusta (hülye) vagyok hozzá, DWC-t is úgy csinálok, hogy lövésem sincs a tápanyagok elemi arányairól, csak Ferti4:kálciumnitrát:epsom arányban gondolkozom. Ennek ellenére van amikor flottul lemegy az egész kör, de többnyire súlyos tápanyag zavarok nélkül.

Egyébként a kenderre általánosan érvényes tápanyag "ökölszabályokban" is egyre kevésbbé hiszek.
A Mafiás Hindu Kush szinte hibátlanul végigment 4:2:1 (ferti4:kálciumnitrát:keserűsó) aránnyal, a Royal Queenes Cookies Gelato meg azonos körülmények között folyton magnéziumhiányos tüneteket produkált ezzel az aránnyal. Csak az epsomot emelve Ca hiány jelent meg. Így annak végül a 4:3:2 arány vált be úgy ahogy...
 
Last edited:

Andjih

Member
Mondom azt, hogy értem, de mégse :)
Amit olvastam Xkalapon, hogy "1mS/cm érték nagyjából 500 - 700 ppm-et jelent"
És ugyan itt olvastam, hogy "1mg/l = ppm"
Csatolok is pár screen-t róla.

Igen, elég relatív az "1 csepp", ugye nem mindegy honnan jön ki az az 1csepp, 1cm átmérőjű lyukból, vagy 0.1cm átmérőjű llyukból. Én most az 5ml-es pipettából mérek. 1dl víz volt a mércém, 1dl vízhez 1 csepp valamit adtam, és megmértem az értékét. Most ezekből következtetve, és még úgy hogy nem értek abszolút hozzá, ezt gondoltam ki :

Olvastam X-en, hogy "Palánta, a foszfor általános 30 - 70mg/l közti mennyisége, innentől ollóig ez az érték nem kell változzon"
Szóval, fogtam a FitoHorm-os foszfor tápot, abból 1 cseppet belenyomtam 1dl vízbe, és többször újramértem, és ez az érték jött :
- 1 mérés : PPM : 55 - μS: 110
- 2. mérés : PPM :69 - μS: 139

És ezért gondoltam arra, ha már 30-70mg/l (30-70ppm exkalap szereint), akkor fogok majd 1dl vizet, belecseppentek 1 csepp foszfort, aztán meg is van az az érték ami kell a palántának foszforból. aztán adok még neki nitrogént ami 100mg/l kell a palánta szakaszban exkalap szerint. Nitrogént is megmértem, 1 csepp 1 dl-be 95ppm. És ha a foszfort és nitrogén értékét össze adom, vagy is megmérem, 1 dl vízbe, 1foszfor - 1nitrogén csepp, akkor 190-200ppm lesz az értéke gép szerint.
És elvileg a palánta szakaszba 200-400ppm ig lehet tolni max, utána túltáp van.

És azt is értem, hogy egy adott tápoldat mennyire "sűrű a tápanyag benne" de ezt kimutatható ppm-ben, legalább is Én azt veszem észre, pl egy FitoHorm Kálcium turbo-ból egy csepp 1dl vízhez, az felrántja 150-170ppm ig, és egy sima Fitohorm kálcium pedig 60-70 körüli ppm lesz. Szóval, ha minnél erőssebb a tápoldat, annál nagyobb értékű a ppm.

Ez mind elmélet egy butácska ember fejéből, lehet, sőt nagy faszságot beszélek, de nekem jelenleg így jön le a dolog.

*** és azért 1dl víz a mércém, mert Én palántához pl nem adok 2 naponta 1L vízet, max 1-2dl-t. Ahogy nő a vízigény, úgy adnám hozzá a tápot/cseppeket.
 

Attachments

  • TDS 001.png
    TDS 001.png
    34.5 KB · Views: 31
  • PPM 001.png
    PPM 001.png
    261.8 KB · Views: 38
  • korszakok PPM-be.png
    korszakok PPM-be.png
    123.5 KB · Views: 35

Andjih

Member
Szépestét!
Elérkeztünk a 33. naphoz.
WW#01 szépen cseperedik, eddig nincs hiánytűnet, inkább kicsi túltápot látok a levél végén
WW#02 Itt is minimális túltáp, viszont jópár napja jólgnak a levelek, 6dl vízet kapnak 2 naponta
WW#03 Kezd hiánytünet lenni, holnapra meglátom mennyiben változott, és csatolok képet róla
WW#04 Egyre intenzívebb a levélszárazság, ropognak rendesen. Mg, Ca, P, 3 napja adtam neki
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2 MB · Views: 45
  • WW#02 - Levél lógás.jpg
    WW#02 - Levél lógás.jpg
    2.9 MB · Views: 50
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2 MB · Views: 48
  • WW#04 - Levélbetegség.jpg
    WW#04 - Levélbetegség.jpg
    2.7 MB · Views: 43

Andjih

Member
Üdv 34. nap!
WW#01 Ma semmit nem kapott, eddig egészségesnek néz ki.
WW#02 Ma semmit nem katpott, eddig egészgéesnek néz ki.
WW#03 Itt is elkezdődött az a tünet, mint WW#04-nél. Viszont adtam 6dl víz, 0.3ml Ca,Mg,Mn. Viszont a csúcsbugának elég érdekes a levelei.
WW#04 Változatlan a probléma, ma adtam neki 5dl víz,0.3ml Ca,Mg,Mn
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.1 MB · Views: 48
  • WW#03 - Csúcs.jpg
    WW#03 - Csúcs.jpg
    1.9 MB · Views: 38
  • WW#03 - Levélbetegség.jpg
    WW#03 - Levélbetegség.jpg
    2 MB · Views: 46
  • WW#03 - Levélbetegség02.jpg
    WW#03 - Levélbetegség02.jpg
    1.7 MB · Views: 41
  • WW#03 - Levélbetegség03.jpg
    WW#03 - Levélbetegség03.jpg
    2 MB · Views: 46
  • WW#03 - Levélbetegség04.jpg
    WW#03 - Levélbetegség04.jpg
    1.9 MB · Views: 38
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2.4 MB · Views: 41
  • WW#04 - Levélbetegség.jpg
    WW#04 - Levélbetegség.jpg
    1.8 MB · Views: 38
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    3.2 MB · Views: 40
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.9 MB · Views: 38

Andjih

Member
Üdv!
Eljött a 35. nap.
WW#01 kapott egy kevés, N,P,K,Mg
WW#02 semmit (levelek végén mintha még túltáp lenne)
WW#03 kapott kevés N,P,K,Mg és leszedtem pár csúnyább levelet
WW#04 kapott kevés N,P,K,Mg és itt is leszedtem jópár csúnya levelet

Lehet hülye kérdés, 35 járunk, milyen szakaszba lehet? Vegetatív vége vagy virágzás kezdete?
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.2 MB · Views: 54
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    2.9 MB · Views: 44
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2.8 MB · Views: 46
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.6 MB · Views: 42

Latest posts

Latest posts

Top