What's new

All in

cristocel420

Active member
Răbdarea...

Răbdarea...

Nu mai am răbdare,mi-e dor să cresc ganja,sper ca intr-o lună sa le bag in ghivece.Pace!
 

Attachments

  • 01CD3512-503B-4886-90B7-62DAF3A61031.jpg
    01CD3512-503B-4886-90B7-62DAF3A61031.jpg
    66.1 KB · Views: 31

cristocel420

Active member
Sunt 100% sative,is foarte curios ce iese ,peste ce gusturi si high-uri noi mai dau .Greenhaze si golden tiger am mai bagat dar restul din poza is noi pt mine.Bafta cu growul Vasy.
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Mersi ! Daca lovește bine , îmi faci o recomandare Cristocele, care lovește mai mișto! Am să îmi cumpăr și eu câteva semințe sativa 100% acum in wikend ! Oricum revin cu poze cu semințele!
Succes și ție !!! Tu când începi growul?
:tiphat:
 

cristocel420

Active member
Dar astea nu îs strainuri potente au thc pana in 16% ,nu putem vorbi de lovit bine ci interesant.Nu vreau sa recomand sative ca oamenii îs obișnuiți cu hibrizi super potenți indica/sativa care nu mai îs pe gustul meu .Suntem oameni diferiți cu gusturi și nevoi diferite,unii pur și simplu urăsc sativele le da cu palpitații ba ca nu e lovitura “completa” din cauza ca nu contin CBD aproape deloc ,Old T. Haze (8-12%THC) conține atât de puțin cbd ca pana și mie mi-a dat stări de nervozitate când am băgat prea mult dar iubesc lovitura de aia mai vreau sa o cresc și tura asta ,e energie pură.Nici nu pot sa recomand una pentru ca îmi plac și alea potente cu 30%thc Zamaldelica,Panama etc depinde de ce am de făcut .

Cumpărați semințe in Weekend creste ,consumă și vezi tu dacă îți plac , pe urma iti recomand tot ce are AceSeeds, : ))au produsele foarte bine descrise cu toți cannabinoizi ce le conțin fiecare planta in parte ,de unde provine genetica ș.a.m.d Eu îs mulțumit cu ce oferă ei ,o sa încerc și alte bănci dar deocamdată vreau sa probez tot catalogul de la ei :D

Sper sa pot începe intr-o lună dacă nu îmi tot da viața șuturi in coaie. :)
 
Last edited:

cristocel420

Active member
oldThaze phenou mai purple cu gust de coacăza și Zamaldelica sunt delicioase ,după curring sparg normele,dulce parfumata și nu miros de skunk .Zam are o statura de indoor buna pt o sativa ,multe ramuri cu yeald mare și de loc pretențioasa ,mie mi-a crescut singura fără prea multă atenție,cea mai sănătoasă din toate,un om cu experiența o sa fie foarte mulțumit de genetica asta.Eu ii dau nota 10.
 

cristocel420

Active member
Am hotărât să cresc semințele mai vechi care au în jur de 5 ani vechime ,in tot acest timp stocate in tiplele alea intr-o cutie de metal.Am germinat o sămânță de Guatemala care are tot aceași vechime (se vede în poza de mai sus ,la țiplele mai vechi e scris SEEDS cu litere mari) ca test și a germinat.
Au trecut aproape 4 luni de când am zis că vreau să încep intr-o lună dar acum sunt sigur că e Start grow într-o săptămână. Vreau să fac semințe și nu pot crește mai mult de doua femele ajunse la maturitate așa că voi germina toate semințele Golden Tiger regular 6 la număr ,dintr-un pachet primit bonus și 6 semințe Green haze regular sper ,să reușesc.
 
Last edited:

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ba, tu esti ardelean? Vorba aia: eu si stiu, si vreu, si pot, da de ce atata graba...?
 

cristocel420

Active member
Imediat incep :D, am inceput sa instalez extractorul si am achizitionat LED 80w- 4000k- 6400lumeni ni ce dihanie
 

Attachments

  • IMG_20190406_142516.jpg
    IMG_20190406_142516.jpg
    53.3 KB · Views: 28
  • IMG_20190406_142614.jpg
    IMG_20190406_142614.jpg
    55.1 KB · Views: 24

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
O fi 80w dar la ce diode are m-as mora sa fie alimentat la peste 40-45W. Altfel nu ar fi durabil.. si s-ar incinge in draci.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Rau nu ar avea ce sa fie, dar mai multa acoperire decat un sfert de mp te cam intinzi cu el. Din ce am vazut le cam fac din aliaje mai ieftine astia, pentru ca aluminiul e scump si nu are aceeasi rezistenta la infiletarea suruburilor atunci cand radiatorul e si parte a carcasei. Aluminiul e mai usor, si transfera caldura mai eficient. Dar un radiator bun de marimea ledului asta al tau costa probabil cam cat ai dat pe tot ansamblul.
 

cristocel420

Active member
Mai am nevoie de termometru, filtru de carbon, pamant, nutrient, ghivece, mai multa lumina, un ventilator sa faca taifun, dar astea se aduc in timp, cred ca maine le bag la germinat.
Mersi de urare!
 

Latest posts

Latest posts

Top