What's new

All in

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Dá , dá , vrem sa vedem fete chilarite, LST a la cristocel ! BDSM!

Și de ce doar atât de puțină vegetație?
Mai mergea încă o săptămână două de vegetație!
Și să nu se înalțe un FIM sau topping!
De fapt de ce vorbesc că și mie îmi e milă să le hăcuiesc!
Dar când leam hăcuit de fiecare data sa văzut diferența!
Ceva semințe plănuiești??
Ai grija cu polenul ! Să nu le polenizezi pe toate!
Hai noroc cristocele și succes cu ele!
 

cristocel420

Active member
Eu fac transplant în floare când au râdăcini mai țapene, știu că nu e recomandat dar nu vreau să fac transplant la 8 ghivece. Nu le-am lăsat mai mult in veg că o să crească prea mari și eu am nevoie de două femele și un mascul la 330w.
Dacă cade un mascul de GH, masculii de GT o să fie eliminați. O să fac lst doar cât e nevoie să le țin la același nivel, fără foarfecă.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu fac transplant o singura data cand plantez in ghivece. Si asta doar pentru ca le merge mai bine plantelor mici in recipiente mici. Oricum, in ultimul timp plantez direct in bed. Marchez o portiune, arunc acolo 1-2-3 pachete de seminte si aia e. Ce rasare rasare. Nu stiu daca doar mi se pare, dar din ce am observat pana acum am mai multe femele asa. Poate e legat de stresul cu udarile sau de stresul transplantului cumva, dar de la 50-60 % femele am ajuns sa am acum cam de fiecare data in jur de 75% femele. Si doar cu seminte regular, ca nu folosesc feminizate.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cam 35-40 cm. Dar solul e bun si aerat asa ca plantele nu isi extind radacinile mult in jos, ci mai mult in laterale. Asa ca partea de jos o folosesc mai mult ca rezerva de apa. Uneori se uda doar o data la 3-4 saptamani. Nu cresc copaci, in general boschetei de 40-60 cm inaltime, cam 4-9 per mp.
 

cristocel420

Active member
Au trecut 9 zile de floare și azi șut puternic la coițe, la panoașele alea de 80w și 100w dacă îs băgate în priză dar oprite rămân două luminițe în Led aprinse care se văd foarte slab, nici nu am băgat de seamă până nu m-am pus sub leduri la stingere.
Am să aștept umpic să văd dacă infloresc și așa, poate imită lumina lunii. E mult mai slabă ca lumina lunii, cum ziceam nu se văd doar dacă ma uit în Led, sper să nu am parte de hermafrodiți...
Fuck my life!!!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Imita electronica chinezeasca de kkt. Am avut si eu asa la primele panouri, le-am schimbat sursele si nu a mai fost problema. Uneori problema asta se rezolva doar intorcand stecherul in priza. Alteori e de la un timer chinezesc de cacat. De multe ori sunt ambele de vina si la intalnirea lor apare aceasta problema.
 

cristocel420

Active member
Băi Explozimea Sa, îți mulțumesc din inimă, pupați-aș piciorele ce deprimat eram, sa rezolvat cu întoarcerea timerului în priză.
Băi ce vrei tu fac pentru tine, orice doar zi-mi când unde cum și ce , dați-ar universu viață infinită.
:tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Foarte bine, acum ai si tu un timer ce inchide faza si nu nul-ul. Asta doar pana il pui data viitoare invers. Optim ar fi sa le inchida pe ambele, dar nu putem avea astfel de pretentii de la aceste chinezisme.
Ma bucur ca te-a ajutat, nu ii nevoie de nimic. Poate in alte vremuri si alte circumstante o sa fie loc de vreo bere, pana atunci no worries.
 

cristocel420

Active member
Mâine se fac 15 zile de veg 20 de floare, sexul a apărut la 2 masculi, unul l-am eliminat iar la unul i-am tăiat sfecla din greșeală cu ledul se vede sângele lui pe perete în amândouă pozele. Masculul decapitat a rămas în grou pt că prezintă mai mult Thai în el, 3 fete prezentau mai mult malawi având o structură mai buși, le-am eliminat și am rămas cu 4 plante două Hazeuri, un mascul de GT și o femelă de GT.
Eu la Hazeuri nu le dau de cap, încă nu am reușit să cresc un Haze sănătos. Crosu ăsta sper să elimine această problemă.
 

Attachments

  • IMG_20190518_185505.jpg
    IMG_20190518_185505.jpg
    63.3 KB · Views: 30
  • IMG_20190518_184745.jpg
    IMG_20190518_184745.jpg
    71.6 KB · Views: 27

cristocel420

Active member
Am fost atacat de insecte priviți ce rau arată.
Mi-am spart camera și face poze în ceață.
Zilele astea le fac transplant.
Azi s-a împlinit o lună de când sunt în program de floare, golden tiger a întrat de ceva timp dar hazurile încă nu au scos pistili, tot azi le-am dat și prima doză de nutrienți și le-am dat cu o soluție din usturoi tutun roșii și apă pt insecte.
L. E. Am adăugat poză după aplicarea tratamentului și defolierea frunzelor bolnave.
 

Attachments

  • IMG_20190601_144923.jpg
    IMG_20190601_144923.jpg
    48.3 KB · Views: 35
  • IMG_20190601_144733.jpg
    IMG_20190601_144733.jpg
    54.1 KB · Views: 29
  • IMG_20190601_180624.jpg
    IMG_20190601_180624.jpg
    48.6 KB · Views: 33
Last edited:

cristocel420

Active member
Fetele care am vrut să le arunc din cauză că erau mai scunde, au ajuns la aceași înălțime cu fata aleasă inițial și, deși par puțini 230w mie mi se pare că încap perfect 6 plantuțe,curând mai adaug 2x50w.

L. E. Hazeurile cred că nu vor să și-o tragă cu masculu ăla decapitat de aia nu scot pizdulicea la înaintare.
 

Attachments

  • IMG_20190601_181515.jpg
    IMG_20190601_181515.jpg
    44.3 KB · Views: 33
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Rosii? Alea chiar nu auzisem ca ar avea efecte in tratarea infestatiilor. Ceva detalii? Stiau ca au ceva compusi utili in ele (in frunze, nu in fruct) , insa tutunul ar trebui sa le aiba pe aceleasi si multe altele in plus.
 

cristocel420

Active member
A postat cineva pe tridu nutrienți bio și soluții contra insectelor, nu mai găsesc tridu îs spart pe frunzele alea bolnave le-am făcut mâncare și dimineață o să fiu spart.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Auzi, asta e ca aia cu aruncatul rosiilor stricate in politicieni. Tot un fel de purici...
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
O alta soluție bio contra politicienilor vine din Venezuela și anume cocktailul Puputov. :tiphat:
 

cristocel420

Active member
Da, ai dreptate exploziv, era din frunze de roși. Eram eu prea spart când am citit dar nu am băgat decât o roșie cireașă în 1,5l apă, fac altă soluție pt următoarea stropire cu mai multe ingrediente.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Tot tutunul e mai bun. Si e ruda cu rosia, mult mai concentrat in substante protectoate, si in plus are si nicotina. Aveam un petic de gradina pe care l-am abandonat cativa ani, dintre toate plantele ce au rasarit acolo singure an de an (adica din start plante rezistente la tot felul de factori potrivnici) tutunul era singurul ce nu avea nici urma de problema cu daunatorii. De ce? Pentru ca e foarte toxic si poate omora si mamifere de talie mare, d-apai niste insecte de le vezi doar cu lupa. Si pe langa ca e toxic, are un miros si un gust extrem de neplacut.
 
Top