What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Ww fem RQS

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca tu vrei sa zici ca ale lui au sanse sa fie feminizate nu prea e asa. Motivul pentru care se vand cele automate mai mult feminizate e pentru ca e greu de stabilizat o astfel de linie prin breeding clasic asa ca se apeleaza la scurtaturi de genul selfing. Apoi, automatele sunt in mare parte tintite catre incepatori, si atunci le si usureaza acestora munca (cel putin ca selling point), dar ii si face dependenti de seminte noi de fiecare data. Plus ca nu le poti clona, deci singura metoda da a putea pastra genetica ar fi de a le poleniza si a le stabiliza dupa. Ceea ce multi nu stiu sau nu au timp ori chef sa faca.
 

cristocel420

Active member
Eu is confuz acum, de ce scrie în titlu fem?
Exploziv regular x feminizate o să iasă regular cu o rata mai mare de femele sau hermafridiți asa cred eu
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aa, da, n-am idee cum a planuit omul threadul asta.
Regular x fem ori iese regular ori iese regular cu herma. Adica e un cross normal, doar ca sunt mai multe sanse sa iasa herma. Tocmai pentru ca sunt patit nu mai incerc feminizate de nici un fel..
 

cristocel420

Active member
Acum am înțeles, el are o auto ww separat de thread-ul asta care a polenizato cu ak47 regular um a făcut update și imediat ne-a arătat o poza întrebând dacă e posibilitate de semințe fără nici un detaliu mi-a încurcat gândurile în cap
 
A

Alin

Cristocel420 exact asa am făcut, am zis sa nu mai fac alt post sa merg cu esi sa update-uri aici asta înseamnă că vam dat peste cap pe unii.
Cât cu semințele nu știu ce sa răspund am vrut sa vad cum se fac semințele și se pare ca am făcut pe dracu ghem, dar din experienta se învață, cu polenul nu e de joaca.
 

cristocel420

Active member
Dacă auto alea sunt sigur regulare eu zic că ești bine ai îmbunătățit gena auto cu ak47, ai semințe gratis multe, dă-ți fain.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Daca tot le pui in pamant, putem sa facem un poll. Cine-l castiga, vedem ce primeste. Eu is ca iese auto :woohoo:


P.S. Bine, de obicei cand pun pariu pierd, dar io zic ca merita, daca tot e pe samanta lui Alin.:biggrin:
 
A

Alin

Daca tot le pui in pamant, putem sa facem un poll. Cine-l castiga, vedem ce primeste. Eu is ca iese auto :woohoo:


P.S. Bine, de obicei cand pun pariu pierd, dar io zic ca merita, daca tot e pe samanta lui Alin.:biggrin:
Am vorbit cu o persoana ce are o banca de semințe prin Spania și mia zis ca vor ieși automate, și sa opresc din polenul asta sa mai stabilizeze străinul ce o sa iasă, dar sincer nu am chef de experimente,eu unul nu cred ca o sa apuce sa se coacă sămânță pe Mugur, plantele au 60 zile și cum sunt automate termina pe la 10 săptămâni adică 70 zile sa zicem maxim 80 zile 25 zile eu cred ca e foarte puțin pentru a se face semințele, acum pana mea ce o fi o fi.
 
A

Alin

Depinde cât de mult fumezi, am crescut ak47 auto pentru prima data și am fumat pentru a 2-a oara în viata mia dat de mia rupt picioarele, am crescut ww auto la fel ma făcea ciocan, am crescut feminizate astea mie frica sa fumez un cui de 0,5 pana la capăt ca ma ia cu rău, adevărul e ca și fumez maxim de 2 ori pe săptămână.
 

cadavruslos

Well-known member
Aaaa , eu fumez zilnic , deci nu cred ca m-ar coafa , dar totusi poate am sa fac o incercare la un moment dat , nu am crescut niciodata auto si nici nu am fumat , bn poate am fumat eu si nu stiu ca a fost vorba de plante automate ..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Se mai gasesc si soiuri bune (pentru un hibrid). De la om la om, de la pom la pom...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca nici eu nu am dat de ele care saptamanal aud pe cate unu ca imi zice ca auto-ul lui nu e ca celelalte.. ori nu exista, ori.. se ascund bine aia care le au cu adevarat. Plus pe la alte cluburi, unii chiar pun auto in denumire, de parca ar spori vanzarile.. dar toate is mediocre (at best).
Cele crescute de mine le-am avut atat out cat si in cot la cot cu unele regulare de fiecare data, si n-a iesit niciodata ceva ce a fost macar pe jumatate aproape de a fi comparat cu una sau oricare dintre regulare.
Poate am ghinion, sau poate is un compromis mult prea trist aceste automate. De fiecare data cand aud pareri bune despre un auto, is de la un incepator, ori de la cineva care vrea sa imi vanda ori sa isi laude genetica. Deja is satul de atatea incercari asa ca la cate unii le si zic ca e buna da nu e pe gustul meu, tocmai ca sa nu stau la discutii mai lungi decat acest post cu fiecare in parte.
 
A

Alin

Expo nu țin sa te contrazic, eu personal am avut experiente frumoase cu auto, și mai frumoase cu feminizate, regulate nu a fumat sa îmi dau cu o părere, dar as fi curios sa fumez o regulata sativa 100%
 

cadavruslos

Well-known member
Regulate nu prea ai cum sa le regulezi , regulare da ... sunt 3 categorii : regulare , feminizate si automate , aline u ai avut la growul precedent feminizate bro , regularele nu sunt feminizate , adica nu stii cu cate femele te poti alege dintr-un pack de 10 , pot fii 2 3 5 fetite , si poti avea si masculi , pe cand cele feminizate ai direct siguranta ca vei avea doar fetite , diferenta dintre regulare si feminizate asta e , la ambele trebuie sa le bagi u in flower cand vrei , poti sa le vegetezi cat vrei , si sunt mult mai tolerabile pentru groweri incepatori decat cele automate , automatele au o perioada de vegetatie mai mica , iar cu cat faci mai multe greseli cu ele cu atat ai mai mult de pierdut , calitativ cat si cantitativ , iar de intrat in flower intra singure fara a fii nevoit sa le schimbe cineva programult de lumina , automate daia nu am crescut niciodata , inca ma consider la inceput de drum , si ca ori are incepator mai gresesti , iar astea nu te iarta , daia am preferat cele feminizate , insa cele regulare sunt mult mai putin pretentioase mult mai tolerante decat cele feminizate , e direct de la mama ei fara ca nimeni sa contribuie cu ceva la genetica lor ... eu si azi dupa 3 4 ani de cand sunt in domeniu , ma documetez frate , stau chiar ore cand am timp si urmaresc jurnale de crestere , fel si fel de teorii cu fel si fel de modalitati de crestere , in acest domeniu tot timpu ai cate ceva de invatat ... niciodata nu cred ca poti ajunge in stadiu cand poti spune ca le stiii pe toate .. Salut !
 
A

Alin

Cadavruslos, clar nu sunt un profesionist în creștere și nici nu ma dau mare grower mai am de învățat foarte mult, diferența între ele o știu ce când am început sa cresc, as creste regulare dar nu prea am cum sa o fac lipsa de spațiu ca dacă vreau 4 fete trebuie sa pun vreo 8 9 boabe și sa sper ca 4 sunt fete, de aia cresc feminizate, tura asta de auto am pus doar sa vad ce iasă și cum ma descurc cu ele doar din cauza ca primul grow a fost auto și a fost mediocru, sunt o persoana care dacă dau fail prima data nu renunț mai încerc, jurnalul asta cu feminizate lam făcut și lam continuat cu auto sa nu mai deschid un post nou, uni dintre voi ați citit titlul postului ww feminizate și ați citit printre rânduri și hopa auto vam dezaxat de pe ax un pic nu ați mai înțeles nimic, foarte curând voi deschide 2 posturi, 1 cu 3 sau 4 soiuri feminizate și un post cu o gorila care vreau sa o fac toată semințe cu Argint coloidal 50 ppm, voi face update-uri săptămânal, am mai zis nu sunt la nivelul crescătorilor de aici de pe forum cu ani de experienta sunt începător dar asta nu înseamnă că nu am voie sa învăț și sa fac unele chestii care mi se par interesante mie.
 
Top