What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Ww fem RQS

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Ideea la quiet box e simpla.
Una bucata cutie, un ventilator și... Burlanele de aerisire? Hahahhaa

Faza e ca trebuie sa faci în asa fel încât sa nu lași ventilatorul sa atingă pereții cutiei pentru a nu transmite vibrații și sa atenuezi restul sunetului.

Simplu și complicat în același timp. Eu dacă îmi fac quietbox am sa fac un bun sandwich de materiale de diferite densități: vata de sticla, lemn, cauciuc și alte nebunii pt a fi sigur ca nu se aude nimic.
 
A

Alin

Dacă voi mari box-ul dar nu cred voi cumpăra încă un ventilator simplu, filtre de carbon clar nu ma risc sa cumpăr din ro,.următorul nivel de crestere va în într-o camera dar nu e cazul.
 

Pillang

Well-known member
Se merita sa cumperi filtre de carbon de pe situri din domeniu de la noi ?

Daca comanzi un filtru, nu prea risti nimic. Dar nu este prea ieftin, noroc, ca poti sa faci si acasa. Eu am cumparat una, dar 100%, ca nu o sa mai cumpar fiindca in asta pot sa schimb carbonul.
 

cadavruslos

Well-known member
Daca comanzi un filtru, nu prea risti nimic. Dar nu este prea ieftin, noroc, ca poti sa faci si acasa. Eu am cumparat una, dar 100%, ca nu o sa mai cumpar fiindca in asta pot sa schimb carbonul.

Daia ziceam , decat sa cumperi unu , mai bn iti confectionezi u unu acasa , si nu ai batai de cap , eu unu nu as cumpara asa ceva nici de la noi nici de afara , de altfel cel mai bn nu cumperi nmk de acest gen , se gasesc fel si felu de solutii daca cauti ...
 

Pillang

Well-known member
Filtru DIY nu este complicat, face si o fetita de 13 de ani, dar sint lucruri, care trebuie sa comanzi, daca vrei sa tii plantele in conditii f. bune si undeva asta este scopul, ca sa nu raminem dupa cules cu 24,7g.
 
A

Alin

59 zile, căldură mare 31 gr, nu pot sa fac nimic în privința călduri, ce va ieși va ieși, cât va rămâne va rămâne.
 

Attachments

  • IMG_20190727_173636.jpg
    IMG_20190727_173636.jpg
    91.4 KB · Views: 46
  • IMG_20190727_173653.jpg
    IMG_20190727_173653.jpg
    84.5 KB · Views: 50
  • IMG_20190727_173658.jpg
    IMG_20190727_173658.jpg
    73.6 KB · Views: 60
  • IMG_20190727_173718.jpg
    IMG_20190727_173718.jpg
    113.2 KB · Views: 52
  • IMG_20190727_173724.jpg
    IMG_20190727_173724.jpg
    122.4 KB · Views: 48
A

Alin

Brăduți brăduleți, posibilitate de semințe?
 

Attachments

  • IMG_20190727_212611.jpg
    IMG_20190727_212611.jpg
    110.2 KB · Views: 51

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Depinde de genetica si de masculul cu care au fost polenizate. Daca nu investesti bani prea multi ar merita sa vezi ce iese, dar daca vrei sa mergi cat mai la sigur mai bine iei ceva seminte bune. Eu le-as baga la un out de ala fara mari ingrijiri, atat timp cat gasesti o zona buna treaba ar trebui sa fie simpla.
 

cristocel420

Active member
Dacă îs feminizate semințele ce le-ai plantat e o mare posibilitate să fie hermafrodite.nu ar fi problemă dacă ți-au ieșit 2,3.
Eu nu am cumpărat niciodată semințe feminizate și nici nu voi cumpăra, am eu teoria mea, îs mai ciudat și încăpățânat.
 
A

Alin

Da am înțeles, semințele au fost automate White Widow, masculul ak47, am înțeles ca vor fi automate și clar ca ma mănâncă sa pun din astea sa vad ce iasă, locul e 100% găsit și sigur la nasul meu în grădină fără problema asta rămâne pentru la primăvară dar foarte posibil sa bag o sămânță sa vad ce iasă acum în toamna indor în box cu 100 watti led doar de curiozitate.
 
A

Alin

Hai că îs curios ce iese din semințe feminizate x regulare
Curiozitatea ta nu o sa o aflam pentru ca eu am pus semințe automate, e o mica mare diferență între automate și feminizate și curiozitatea mea o vom afla curând vedem ce o sa iasă.
Ați dai seama ca nu știu cum sa fac or fi auto or fi regulare ce program de lumina sa le dau? Habar nu am, fac experimente de ieșit iasă ceva.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Totusi, daca le-ai polenizat tu cred ca vei avea polenizare 100%, ceea ce inseamna ca iarba va fi de o calitate mai slaba. Ce ti-a venit sa le polenizezi? E o genetica asa de buna de merita pastrata?
 

Pillang

Well-known member
Curiozitatea ta nu o sa o aflam pentru ca eu am pus semințe automate, e o mica mare diferență între automate și feminizate și curiozitatea mea o vom afla curând vedem ce o sa iasă.
Ați dai seama ca nu știu cum sa fac or fi auto or fi regulare ce program de lumina sa le dau? Habar nu am, fac experimente de ieșit iasă ceva.

Le dai lumina 18/6 de la inceput, daca dupa 2-3saptamini incep sa infloreasca (probabil asa o sa fie), inseamna ca ai automate. Sa pui mai multe, masculi le arunci.
 
Top