What's new

Special Queen #1 (RQS) / 400W led&hps / kókusz

Solon

Well-known member
Olyan 300-350 grammnak néz ki, de kurva ronda az az ágyterítő, szóval ki tudja... Nálam 475W panel alatt , 1.44nm-en, kézi locsolással 850-900 gramm szokott leteremni spec. queen-ből sog-ban. Ha rakok be automatizált öntözést és a pH-ra is figyelek ennél azért több terem. 1.1kg, ha nincs penész. Szóval olyan 500g a 90*90-es sátorból egy könnyen hozható termésmennyiség, ennél a fajtánál, ennyi W-al.
 

kisgyerek

Member
Általánosságban a fény teljesítményét alapul véve az 1g/Watt a norma, ami már "nem szar" eredmény. Széklet mesternek filléres (de azért jól kiválasztott) led körtékkel 1,41g/w-os hozamot sikerült elérni. Úgy vélem tudni, extra magas fényhasznosítású ledekkel, profi kezek közt a 2g/W is realizálható.

Persze egyetértek Whipedmeat-tel, sok mindentől függ, pl a fajtától nagyon. Fényforrásod fényhasznosításától sem kevésbbé. Nekem mondjuk földben, meg kókuszban eddig a közelébe se sikerült érni az 1g/W-nak (bár most a Ferti4-el vegelő földesek bíztatóak eddig), DWC-ben úgy néz ki éppen meg fogom haladni (pár kisebb ág még nincs feldolgozva).

Na de bökd ki, neked mennyi jött le 400W-on kókuszban?

:huggg:

326. :chin:
 

f2obsession

Active member

Ha maradni akarsz a HPS-nél, és jó hozamot akarsz, talán érdemes 600-asra váltani. Nem tudom, pontosan milyen Osram-mal mentél, de a Son-T plus-ról ezt találtam (meg úgy általában kb ez a jellemző eloszlás a HPS-eknél)

"Osram 400w Son T Plus HPS Lamp - Lumen Output: 48,000

Osram 600w Son T Plus HPS Lamp - Lumen Output: 92,000

Osram 1000w Son T Plus HPS Lamp - Lumen Output: 130,000"

Tehát a 400-as 120lm/W, a 600as 153,33*lm/W az ezres meg már megint csak 130lm/W. Persze az előtéttel együtt igazából többet fogyasztanak, meg viszonylag kevés üzemóra után (kb két kör) már jelentősen csökken a fényerejük (főleg, ha megspóroltad a drága eletronikus előtétet).

Szóval szerintem inkább fektess ledbe, ha jobb hozamot szeretnél.
 

Solon

Well-known member
"Osram 400w Son T Plus HPS Lamp - Lumen Output: 48,000

Osram 600w Son T Plus HPS Lamp - Lumen Output: 92,000

Osram 1000w Son T Plus HPS Lamp - Lumen Output: 130,000"

Ezmiaszar ez? Osramból egy évtizede a vialox NAV-T sorozat fut. 56500 lumen a 400W-os. Philipsből van SON-T Pia plus, az 55800lm , 400W. Ezt a két körös faszságot meg a grosoppok találhatták ki, mer elég nagy faszság. Pont ott nem kéne kidobni, vagy dobd ki 1000 óra után, vagy jó lesz az még 12000 óra használat után is.

fetch?photoid=17486316.jpg


Ja szerintem is LED-be rakjátok a pénzt, ne olyan cuccokba, aminek majd száll el az ára, mert nem gyártja már senki.
 
Top