What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

bigabi

New member
In prezent sunt in ghiveci de 2750ml iar cu ventilatia inca nu am rezolvat.Pana una alta,maine am sa le aduc in camera la mine ca e mai aerisit si am sa le creez un mediu mai luminos...poate isi mai revin.
 

gganjaabwoy

Active member
macar 5 sa faca cat unu bun.as face si eu jurnal...dar momentan n-am decat niste iarba ce asteapta sa fie fumata...as avea ceva poze cu un grow mai vechi...ar merge de un jurnal...dar n-as fi foarte ordonat in detalii(nu prea as avea cu ce) si apoi iar zice jtm ca postez sa ma dau mare:laughing:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
OK,pai atunci trebuie sa ma apuc sa fac un growbox ca pana acum le-am tinut intr-o debara destul de larga si cu veiozele deasupra lor si cam stagneaza cresterea.

Bai, de la veioze stagneaza, nu de la debara! Printre altele...

P.S.Am crezut ca o intrat maica-sa lui cmnbs peste el de nu mai facea update :D

Si eu am crezut ca o intrat maica-ta peste tine de te-o prins si n-ai mai dat gauri la ghivecele alea. Apropo, exista burghie de ceramica si sticla, cu care se dau gauri fara percutie.
 
Ganja, da proiectul ala Led cu o singura planta cand îl incepi,am crezut ca acum cat de repede zici.
Jtm, Exploziv Da sigur, sa dau gauri in ghivece dupaia sa poti zice ca nu stiu sa ud cu consinţamânt haha
 
Last edited:

gganjaabwoy

Active member
Ganja, da proiectul ala Led cu o singura planta cand îl incepi,am crezut ca acum cat de repede zici.
Jtm, Exploziv Da sigur, sa dau gauri in ghivece dupaia sa poti zice ca nu stiu sa ud cu consinţamânt haha

Urmeaza sa cumpar ledurile...am deja 6x3000Kx9.5w....ma gandeam sa mai iau 10x3000Kx9.5w + 8x4000Kx9.5w...am deja o clona ce am luat-o de la grow trecut de prin sapt 7 de flower...a revegetat...cam dup 2 luni ca si in cazul lui hemp...deci cam in maxim o luna ma apuc cum trebuie.

App(Pun o intrebare,primesc un raspuns) am observat ceva spider mites pe clona....cam ce metoda de anihilare imi recomandati?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ceaiul de tutun si usturoi?
Ai putea folosi si ceva chimic daca nu planuiesti sa o bagi in flower prea curand.
 

gganjaabwoy

Active member
si pe unde gasesc si eu reteta de ceai cu tutun+usturoi?...am cautat dar nu gasi nimic...probabil is prea drogat...sau prea tampit:))
 

bigabi

New member
Ceai de tutun – se pune o cana de tutun in aproximativ 4 litri (1 gallon) de apa si se lasa sa stea 24 ore. Solutia trebuie sa aiba culoarea usor maronie (ca un ceai). Daca este prea intunecata atunci se mai adauga apa.
Atentie sa nu fie consumata de cineva. Este mortala pentru om.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da sigur, sa dau gauri in ghivece dupaia sa poti zice ca nu stiu sa ud cu consinţamânt haha

Doar pe tine numa'caprele te pot invata lectii de viata si de grow...

Ceai de tutun – se pune o cana de tutun in aproximativ 4 litri (1 gallon) de apa si se lasa sa stea 24 ore. Solutia trebuie sa aiba culoarea usor maronie (ca un ceai). Daca este prea intunecata atunci se mai adauga apa.
Atentie sa nu fie consumata de cineva. Este mortala pentru om.

O cana de tutun frate? Nu e ... putin cam mult?
 
Jtm,am Demontat cortul sa vad ce e acolo jos si era boschet mare,am rupt usurel vreo15-20 de frunze si vreau sa fac si eu tocana, e buna reţeta?ma refer la timpi si ordinul alimenntelor...vreau sa ma sparg calumea din prima mea cultura mersi mult.am rupt doar frunze care stateau degeaba,era imposibil sa mai intre lumina acolo,se uscau daca nu
Reteta: 100g unt se pun la topit in tigaie ceramica sau teflon. Peste, se adauga cartofi, dupa marimea stomacului, si se lasa la foc mic. Tot atunci, se adauga o frunza de iarba (sau mai multe, dupa toleranta). Dupa 10 minute se amesteca in cartofi si se pun legumele congelate, plus putina apa (o ceasca), si se pune capacul.
Intre timp se face un mujdei de usturoi. Dupa cele 10 minute se adauga usturoiul, se amesteca, si daca nu s-a evaporat destula apa, se mai lasa nitel fara capac.

[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=70783&pictureid=1691243&thumb=1]View Image[/url]

Man, sa-mi trag palme ce m-a facut o singura frunza!!! Si cand ma gandesc ca era sa pun 5...

Nota: se mananca cu tot cu unt, clar!
 

gganjaabwoy

Active member
Doar pe tine numa'caprele te pot invata lectii de viata si de grow...



O cana de tutun frate? Nu e ... putin cam mult
?

si eu stiam ceva asemanator(am si folosit acu ceva ani)...5 tigari la 1l de apa...deci probabil de zdrobesti 20 de tzg pentru 4 litri de apa aduni o cana de tutun.:tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu cred ca umblii mai mult de vreo juma de cana cu tutunul din 20 tigari..
eu as merge pe 2-4 tigari pentru 500 ml, si cel mai probabil nici nu va fi nevoie de mai mult de 500 ml solutie.
 
Top