What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

marian1234

New member
Eu i-am intrebat pt ajutor la somn si mi-au spus 1 lingurita dimineata si 1 seara si dormi brici :)

Tu cu cate mg imi recomanzi sa incep ? Sa iau jumate de lingurita zilnic pt cateva zile sau cum ? Ce se intampla daca iau prea mult ? Am inteles ca acest ulei nu provoaca efecte psihoactive (asta si vreau)
 
C

CannabaPitbull

Pai asa ii plac si lui mai fetele, conform unei declaratii a unui alterego (Universu cred). Atata ca somehow am sentimentul funest (pentru el) ca ai barba aspra.

Insa vorba ta, unde mai gasesti asa barbat, 3 in 1?

Ba ce bine ma cunoaste jtm , eska acum nu putem decat sa o ardem asa dar dupa ce se legalizeaza iarba tre sa ne legalizam si noi .hmm cannabaeska suna bine cumva ruseste daca citesti intr-un cuvant si mie imi plac rusoaicele LE:numai sa stii ca nu imi plac treburile alea cu nunta ,lautari,mers la biserica si tot ce tine de insuratoare, eu is romantic in alt fel...Totusi pe jtm il accept ca popa sa ne cunune aici pe forum ,cu acordul domunului presedinte explo desigur se poate?sa ne anuntati pe sectiunea de offtopic cand poate incepe ceremonia.Marian poti sa vii ca nas la copii ca avem nevoie de cineva care sa nu fie spart tot timpul.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu zic sa ai grija ca marian le da prajituri cu cbd la copii si iti trimite invitatii prea devreme acasa..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Lasa ca e bine, o sa aiba copii cuminti, si neepileptici.

@marian: asteptam un report de degustare... Oricum, eu as folosi lingurite de dulceata din alea extrem de mici, de 1ml, sau si mai bine, o seringa de 2ml, in care sa dozez cat vreau, si nu as lua mai mult de 0,5ml dimineata si 0,5ml seara, asta daca as fi in locul tau.

Si bun, lingurita de seara, e pentru somn, dar tu dormi si ziua?

Oricum, daca ai facut extract de la CBD Crew, trebuie sa stii deja ca e o diferenta foarte mare intre un extract decarboxilat de la CBD Crew, care e psihoactiv bine, si un extract de canepa industriala de tip CBD. Insa am intalnit extracte de canepa industriala aproape la fel de psihoactive ca si ala de la CBD Crew, cand erau concentrate. Cel care l-am facut eu din industriala, era de circa 10 ori mai concentrat decat ala... pe care l-ai mentionat tu, de unde o fi el...

@explo: Eu am luat 100mg la o doza, CBD, nu CBDa, si nu am murit. Primele 5 minute, am avut o senzatie de placere fizica, de parca valuri de placere mi-ar fi curs prin nervi. Am zis ca am descoprit cupa Graalului. Dupa alea 5 minute, instantaneu, parca s-a lasat un bloc de beton peste... simtirea mea. 5 zile sau ceva de genul, nu am mai simtit nimic oarecum, ca si cum emotiile s-ar fi aplatizat. Placere in nici un caz. Era de parca as fi fost deconectat de la Univers. Hai sa zic Macrocosmos, ca sa nu se inteleaga gresit :D

As spune ca 100mg au supraincarcat sistemul nervos, dar nu am simtit alte chestii pe termen scurt. Insa nici nu am mai fost curios. Oricum, luasem prea brusc doza respectiva.
 
Last edited:

marian1234

New member
Nu am mai gasit locul explo , m-am chinuit 2 ore sa tot vad zona unde stiam bine ca e , au crescut multe balari , s-a taiat mult lemn de aici si a ingreuiat si mai rau gasirea locului . Sa fie sanatos userul respectiv :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca zici in curand dar spre trecut si nu spre viitor, eu te cred..

@ marian: daca ma cinstesti te duc eu acolo.. muahaha!
si nu o sa ma bag eu intre voi sa dau pm-uri. in cazul tau, cred ca nu e buna curiozitatea asta. daca zici sa fie sanatos, da-i pace la om. oricum, si daca e cine banuiesti tu.. e vina ta, nu a lui, pentru cele intamplate.
 
C

CannabaPitbull

Am fost sa-i caut un ineee eee el dar nu am gasit placat cu thc , tre sa confectionez eu unul ca sa putem incepe ceremonia odata...cand soarele desparte norii si vezi fumul peste joint astia-s pitbull si cu eska ,stanci si apa-n orizont.( si copaci dar nu rimeaza)
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cred ca in loc de inel, mai bine faci rost de niste iarba placata cu thc.. sa vezi dupa iubire. si daca vrei sa fie ceva special.. sa fie sativa, si nu de aia de pe camp! :D
 
C

CannabaPitbull

Daca as castiga la loterie as vegeta o sativa vreo 5 ani, cred ca s-ar face un copac de 20m pe care l-as altoii cu toate strainurile de sativa de pe pamant, astfel fiecare ramura sa fie strain diferit ,toate pentru eska :huggg: cu strech-ul di flower cred ca ajunge pe luna muhahaha un tricom o sa fie cat o minge de fotball haha
 
Last edited:

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Dada, ce bucurie pe Eska, de abia asteapta, cred ca la ora asta se pregateste, se epileaza pe piept si pe spate :tongue:
 
Top