What's new

Plantute

babygrower1

Well-known member
baga boss plantele alea în pământ sau dacă nu măcar ghivecele alea ca le văd de la mine de acasă, nu de alta da poate ți le fur :muahaha: și nu ți recomand sa mai faci poze noaptea, cine știe cine e pe acolo și îl mănâncă în pl sa meargă în cercetare
 
Last edited:

anonimat

Member
baga boss plantele alea în pământ sau dacă nu măcar ghivecele alea ca le văd de la mine de acasă, nu de alta da poate ți le fur :muahaha: și nu ți recomand sa mai faci poze noaptea, cine știe cine e pe acolo și îl mănâncă în pl sa meargă în cercetare
Le voi baga în pământ atunci la asta ma gândeam și eu,mersi de sfaturi:)
 

budstealth

Active member
Vezi că se comercializează pachet outdoor TRY PACK de la biobizz unde le ai pe toate trei. Cumperi separat CalMag
1692612379663.jpeg
 

DcSantos

Active member
am si eu un pachet din asta try.pack,nu folosesc la iarba dar am dat la niste flori in coco si e destul de ok . am mai auzit ca nu e asa bun biobizz dar din moment ce are in el ce trebuie plantelor ma gandesc ca trebuie sa fie bun. a crescut lumea si cu nutrienti universali pana la urma urmei..:joint:
 
Last edited:

budstealth

Active member
am si eu un pachet din asta tryopack,nu folosesc la iarba dar am dat la niste flori in coco si e destul de ok . am mai auzit ca nu e asa bun biobizz dar din moment ce are in el ce trebuie plantelor ma gandesc ca trebuie sa fie bun. a crescut lumea si cu nutrienti universali pana la urma urmei..:joint:
Functionează foarte bine dacă in sol sau coco dacă au fost inoculate bacterii/ciuperci de rizosferă. Ele prelucrează și transformă mineralele organice in formule chimice potrivite pentru plante.Dacă aceste bacterii/ciuperci de rizosferă nu sunt din varii motive sau sunt numeric prea puține , nu are cine prelucra substanțele organice iar planta suferă de foame "cu... mâncarea la nas"!!!
 

DcSantos

Active member
Functionează foarte bine dacă in sol sau coco dacă au fost inoculate bacterii/ciuperci de rizosferă. Ele prelucrează și transformă mineralele organice in formule chimice potrivite pentru plante.Dacă aceste bacterii/ciuperci de rizosferă nu sunt din varii motive sau sunt numeric prea puține , nu are cine prelucra substanțele organice iar planta suferă de foame "cu... mâncarea la nas"!!!
cum inoculezi cu astfel de bacterii ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Se gasesc niste pastile de turba inoculate, root grow parca le zice. Plus pudre prin care dai radacinile.si alte produse de genul asta. Ideea principala e ca trebuie puse direct la radacini, nu ajuta daca le pui deasupra pamantului. Ele trebuie sa inoculeze radacinile plantei, de preferat cat mai de mica.
 
Top