What's new

OUTDOOR - PYTANIA

C

Ca2

tredowaty: no to będziesz miał późne żniwa i zajebiście oldschoolowy weed. Jak dla mnie to palenie ma swoją tajemną wewnętrzną nieznaną energię Czi YingYang Szaolin Yakuza Yamaha Suzuki Kawasaki Wu-Tang Power THC BUZZZZZZZZ...
Koniecznie kup coś na grzyba. Zioma HH pierwsze oberwały grzybolem;/
 
Zaczelem sobie kielkowac nasionka :) juz wszystkie ladnie popekaly kielki powoli rosna i teraz pytanie czy jesli wsadze kielki do kubeczkow i jesli tylko roslinki pokaza sie na powierzchnie i przesadze je od razu na out to roslinkie padna? Jak myslicie? Jesli naloże im butelki to myslicie że dadza sobie rade? pozdro
 

Kanaba

Member
Potrzymaj je w tych kubeczkach te 2,3 tyg na parapiecie/boxie, zachartujesz je troche i śmiało będziesz mógł wysadzać.
 

tomato

Member
Veteran
w boxie to sie raczej nie zahartuja, wrecz przeciwnie, beda miec idealne warunki i jak je wyrzucisz na dwor to moga dopiero doznac szoku hehe. hartowac to mozna na balkonie.
ja bym sie nie bawil w zbyt dlugie trzymanie ich na chacie, rok temu wyrzucalem takie kilkudniowe maluchy na spota, i gdyby nie potezny grad ktory zgladzil mi kilka sztuk, to mysle ze wszystkie by sobie poradzily bez problemu..a tu durban, ktory nie dal sie burzy :)

 

Kanaba

Member
tomato, własnie o tym myślałem pisząc że sie zahartują. Po wyciągnięciu z boxa wystwiać
roślinki na cały dzień, a na noc do domu, i tak kilka razy i pózniej już zostawić na kilka nocek.
 
Last edited:
ok dzieki to zrobie tak ze potrzymam je te 5 dni powiedzmy na parapecie a pozniej leca na dworek pod buteleczke. jeszcze raz dziekowka ;]
 

lechu

Member
siema, mam pytanie-dostałem od pewnej życzliwej osoby nasionka, lecz niektóre z nich mają popękane "skorupy" i widać ich wnętrze-wykiełkuje takie coś?(wiem, że najlepiej sprawdzić samemu, ale liczę na wasze doświadczenie ;-))

kolejna sprawa to wsadzanie nasion bezpośrednio do gleby. Nie mogę ich przetrzymać w domu. Dokładnie chodzi mi, jak głęboko wsadzić nasiono(i czy je przysypać, czy zostawić na wierzchu aby miało dostęp do światła) i ile wody dać?

pozdro:wave:
 
Last edited:

Tommekk18

Member
martwi mnie kiełkowalność nasion ktore zakupiełm na cfr
mija juz 3 dzien a wykiełkowala moze połowa
to jest moj pierwszy taki przypadek
a u was jak to przewaznie wyglada?
 

selasie

ganja
ICMag Donor
lechu said:
siema, mam pytanie-dostałem od pewnej życzliwej osoby nasionka, lecz niektóre z nich mają popękane "skorupy" i widać ich wnętrze-wykiełkuje takie coś?(wiem, że najlepiej sprawdzić samemu, ale liczę na wasze doświadczenie ;-))

kolejna sprawa to wsadzanie nasion bezpośrednio do gleby. Nie mogę ich przetrzymać w domu. Dokładnie chodzi mi, jak głęboko wsadzić nasiono(i czy je przysypać, czy zostawić na wierzchu aby miało dostęp do światła) i ile wody dać?

pozdro<wave>

Z tych popekanych niestety nic bedzie..
Co do wsadzania bezposrednio na dworze to wez sobie je wrzuc do wody w domu i wez je wysadz jak puszcza kielki to bedziesz widzial ile ich wykielkowalo i wtedy wiekszosc Ci juz powinna wyrosnac ,wsadz je na glebokosc ze 3cm i przysyp ziemia!! i podlej woda - ja tak robilem w tamtym roku na jedny miejscu i bylo luz..
 

kamil846

Member
mam pytanie wysadzilem pare roslinek z pierwsza partia lisci na pole tydzien temu i dziwi mnie troche to ze tak jakby sie zatrzymaly w rozwoju prawie nic nie drgnely przez ten tydzien a rosliny sa zielone i wygladaja na zdrowe czym to moze byc spowodowane jak myslicie ? Moim zdaniem do tego mogly sie przyczynic duze roznice temperatur w dzien i w nocy z gory dzieki za odpowiedzi
 

Budd

New member
selasie said:
Z tych popekanych niestety nic bedzie..


Polecam wrzucać do wody na 24 - to jest w stanie obudzić nawet najstarszego suchara albo ubota - odpuścić to sobie można czarne kulki = martwy embrion.
Ewentualnie małe combo w stylu szklana z wodą + wata pozwala wycisnąć trochę ogonków na start.
 
V

Varg

Siema,
Zrobiłem mieszankę:

20l ziemi uniwersalnej (ph 5,5-6,5). wszystko do dołu, na spodzie keramzyt (+ troche zmieszanego z sama ziemia) + dolomit + nawożenie azofoską

Co sądzicie o tej mieszance dla Passionow#1 ? mam 10 szt. femi i chcialem je dac do dobrej gleby,ziemia na miejscowce piach.

zrobiłem dziś 10 takich dołków :D

jesli nie dam tam passionow, to myslalem zeby zapodac po 2 roslinki regular na taki dolek, jak beda rosly dwie roslinki obok siebie w takim dolku?
 
Witam po dłuższej przerwie powracam do was !

Mam pytanie kupiłem specjalną glebę do kiełkowania nasion oto co pisze o tym podłożu :

Profesjonalne podłoże torfowe stosowane zarówno przez prof. growerów jak i hobbystów do wysiewu nasion i oraz do pikowania i rozmnażania sadzonek. Ułatwia utrzymanie optymalnych warunków do nasion różnych gatunków roślin. Dzięki zawartości perlitu podłoże posiada bardzo dobre napowiertrzenie. Ułatwia stworzenie dobrze rozbudowanego syst. korzeniowego.

I teraz co mnie trochę nie pokoi mianowicie...podłoze to zawiera torf sfagowany, korzystne mikroogranizmy oraz nawożenie startowe w postaci organicznej w 100% (N-P-K).

Ph ; 6,0 nada się do kiełkowania mj ? Dobrze się spisze czy jednak nie brać tego ?
 

mistaP

Member
zrobiłem dziś 10 takich dołków jesli nie dam tam passionow, to myslalem zeby zapodac po 2 roslinki regular na taki dolek, jak beda rosly dwie roslinki obok siebie w takim dolku?

napewno zajebiście, a jesli obie się okażą samicami to możesz je rozgiać na boki -> sznurkiem i wtedy obie dostaną dużo światła
 

yyyoopp

Member
selasie jesteś mistrzem swiata:) ile to żeś tam roślin upchał??
Kur... gdybym nie zobaczył bym normalnie nie uwierzył ehe
 

Kanaba

Member
Dla mnie to troche bez sensu sadzić w aż tak małych odstępach... wyrastają tyczki prawie bez odrostów. Chociaż te 30cm zrobić. pzdr
 
witam po dluzszej przewie, niestety niemam dostepu do internetu
chcialbym zapytac czy rosliny beda duzo mniejsze jesli zaczne kiekowac nasiona w pierwszej polowie maja i wysadze na miejscowke pod koniec miesiaca/pierwszy tydzien czerwca, orientuje sie ktos jaki moze byc plon i wielkosc roslin 1,8m?
ziemia na miejscowe jest troche piaszczysta, jest sens transpotu ziemi z ogrodniczego ( z tym mial bym troche problemu), mam zamiar dac tylko dolomit i nawoz dlugotrwaly z przewaga azotu co otym myslicie sugestie mile widziane :)
udanego sezony outoor 2008 pozdro !!!
 
Top