What's new
  • ICMag with help from Landrace Warden and The Vault is running a NEW contest in November! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

OUTDOOR - PYTANIA

Norbi

New member
Nie każda odmiana w kwietniu by zrewegowała, tak samo nie każda zrobi to w sierpniu.
Chciałem ogólnie tylko zwrócić uwagę że można to zrobić nie tylko latem :) Jakby posprawdzać długości dnia wiosną to można się wstrzelić tak, że na wakacjach było by palenie nie tylko af. Myślę że po dopracowaniu było by to możliwe.
 

luzione

Member
W okolicach 20 sierpnia dzień trwa już 14 dni i się tylko skraca
Wydaje mi się, że jak już zacznie się flow, a po 3 tyg. od zmiany 12/12 już powinno zacząć się coś dziać. Do 22 października mamy 9 tyg.
Myślę jednak o ziemi. Donica, szklarnia odpada.
 

kunkka

Member
Veteran
Tak sobie czytam i czytam i może coś dodam.

Twój pomysł luzione bardzo fajny, ale olej tego Haze bo ciężko aby doszedł. Nawet po tej akcji z wegowaniem. Jak już masz taką opcję to weź inną odmianę out/in. I wyrzuć na spota na flo czyli coś w 3 części sierpnia.
I nie wkopuj jej tylko z 10L doniczki daj do 25L-30L to szybciej sie przyswoi i ładniej pójdzie(tak myślę).
To po piersze.
Drugie tyczy się owej rewegetacji...
Nie jest powiedziane że plant zreweguje, szczególnie koło sierpnia bo mam przykład braku rewegetacji koło czerwca.
Nie mój plant, ale pomagałem w tej akcji. Pozdro
A leciało to tak.
Rudealis Skunk siedzący koło miecha od pestki na 12/12. Ładnie już się określił i 22.05.2010 poleciał na out
normal_2%7E5.JPG


Myśląc że jakoś za 3 tyg spokojnie odbedzie sie rewegetacja, okazało się coś innego. Plant zaczął dalej kwitnąć i wypuszczać różowiutkie włoski. Foto po 14 dniach
normal_rudealis_111112233.JPG


A tak wyglądał 5 lipca owego roku.
6.jpg


Dodam że ścięty został 24 lipca. Mógł jeszcze 2tyg pokwitnąć. Ale i tak outowa baczka na początku sierpnia nie z AF:)

Tak więc różnie bywa z tą rewegetacją.

Pozdro i powodzonka.
:wave:
 

Barbanegra

Member
W kwietniu jak wysadzić, to dzień coraz dłuższy i dłuższy. W lipcu/sierpniu przynajmniej się skraca. Sam nie próbowałem wczesną wiosną. A może próbowałem? Z tak mizernymi rezultatami, że już o tym zapomniałem... Chyba coś na początku kombinowałem z wczesnowiosennym kwitnieniem, ale skończyło się na rewegu i ostatecznie gorszych rezultatach niż, to co poszło miesiąc później, całkiem normalnie do ziemi.

Natomiast wysadzona w lipcu Bangi Haze kwitła dalej i dalej równocześnie rewegując, to samo BangiHaze x Szamanka. Gotowe ostatecznie były niewiele wcześniej niż normalnie. Blueberry wysadzona w tym samym czasie i tym samym stadium flo rewegowała i ze strasznym opóźnieniem kwitła. Ostatecznie zostawiłem ją w cholerę na spocie.

Generalnie mam wrażenie, że im starsza roślina tym większe ma problemy z akceptacją takiej radykalnej przeprowadzki.

Eksperymenty zawsze dobrze czynić, poszerzają spektrum doświadczenia.
 

luzione

Member
Zobaczymy może rzeczywiście zrezygnuje z Haze na rzecz innego smakołyka, nycd ?

Chce spróbować z rhizotoniciem i szczepionką mikroryzową aby jak najwięcej ugrać na wegu. Myślałem aby zrobić taki patent w końcu to experyment :)
Zacząć zmieniać światło na przełomie lipiec/sierpień i zmieniać o 30min co 3 dni

Co do RS. To jest semi auto. Roślina jak osiągnie odpowiednią ilość pięter zaczyna kwitnąć, może dlatego nie nastąpiła rewegetacja
 

Awareness

Member
Widzisz błąd logiczny w tym co napisałeś?

nie doradzaj innym takich głupot.
wiesz, że im bliżej lata tym dni są dłuższe i WSZYSTKO co wysadzone o tej porze (o ile nie jest w drugiej połowie kwitnienia) zreweguje?

Tego typu odmiany mogłyby (ale tylko mogły- nie muszą) udać się tylko gdyby były trzymane w donicy w szklarni do pierwszych przymrozków a na resztę flo wniesione do domu/growroomu lub dogrzewane w szklarni non-stop

a i tak nie wiadomo jak u nich z odpornością na pleśń

ale jakoś nie słyszałem(albo jestem niedoinformowany) aby ktoś nawet na południu europy bawił się na out z haze'ami
Hazed Erdpurt, tez w Polsce.
 

Przem

Active member
siema panowie i panie zastanawiam się jak ukryć w tym roku swojego spota myślałem o posadzeniu w koło jakieś szybko rosnącej rośliny tylko nie wiem jakie poradźcie coś.
 
O

Ojciec

Dobre pytanie tylko jak zasiedlić pokrzywy tam gdzie nie rosną ? Wykopać je z ziemi ? z systemem korzennym i je wkopać w miejsce do celowe ? Bawił się ktoś w to .

Mały cytat z Wikipedi.

"Pokrzywa zwyczajna jest byliną – hemikryptofitem – pędy nadziemne obumierają jesienią i roślina spędza zimę w postaci podziemnych kłączy[19]. Wraz z nadejściem wiosny, z pąków śpiących znajdujących się na kłączach wyrastają nad ziemię w drugiej połowie marca ulistnione pędy i szybko rosną"

Więc na to wychodzi że tszeba by było przekopywać i wkopywać na naszym poletku.Ale !

Kolejny cytat:

Pokrzywa zwyczajna jest rozpowszechnionym w strefie klimatu umiarkowanego gatunkiem budującym liczne zbiorowiska roślinne kształtujące się w dolinach rzecznych. Występuje w różnorodnych lasach łęgowych, w tym w europejskich i północnoamerykańskich łęgach wierzbowych i topolowych[3][47], europejskich łęgach z olszą czarną (Alnus glutinosa)[48] i amerykańskich z olszą białą (A. rhombifolia)[3]. W zagłębieniach bezodpływowych rośnie często jako gatunek runa lasów olesowych, choć jednak brak ich w uboższych siedliskowo olsach torfowcowych[48]. Jest rozpowszechniona poza tym w rozmaitych zbiorowiskach leśnych związanych z siedliskami żyznymi i wilgotnymi, w tym także z gatunkami iglastymi, np. w Europie w borze jodłowym Abietetum polonicum[48], a w Ameryce Północnej w lasach żywotnika olbrzymiego (Thuja plicata)[3]. Nad rzekami stanowi istotny składnik ziołorośli zarówno niżowych[47], jak i górskich (zwłaszcza w zespole Rumicetum alpini[15]). Często rośnie na obrzeżach terenów podmokłych – np. na granicy turzycowisk i zbiorowisk wyżej położonych[3].

Wieć przy choinkach i wilgotnych terenach przyjmie się a co z srodkiem suchego pola ? Sporo tego mam wokół siebie i w sumie nie dostszegłem pokrzyw są zarośla ale pokrzyw brak !
Cholera już wie chyba upiłem za bardzo dziś się :friends:

Ale ! bazia powinnny pojść wszędzie w sumie na przełomie kwietnia mozna dostszec je prawie na kazdych warunkach ! Chyba by były jedne z lepszych . Są też i te wrzuce fotę :) Jutro dostwie net sie wiesza.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Wszelkiego rodzaju powoje, szybko rosną i nieźle maskują. Dystans młoda jeżyna małe ma przyrosty, żeby dobrze spota zamaskować to 3 sezony . No chyba że gotowe dorosłe sadzeniaki z przyrostami ~3m, ale i tak zanim się dobrze przyjmą to trochę zejdzie.
Dzikie wno, powoje, chmiel polecam :)
 

Drzewo

Member
Witam, w tym roku trochę chcę oszukać przyrodę żeby znów mi nie zalała plantów i zdecydowałem się na doniczki. Fakt taki, że te są duże i ciężko z nimi dotrzeć na spota. Pare latek temu widziałem takie coś jak doniczki elastyczne. Doskonały pomysł na outa. Problem w tym, że teraz nie mogę ich w ogóle znaleźć.
http://www.kloda.com.pl/pojemniki_elastyczne.html - tak to wygląda mniej więcej. Allegro przeszukałem, google też- znalazłem tą strone (sklep stacjonarny) oraz inną ale tam są tylko 10L. PYTANIE: Wie ktoś gdzie to mogę dostać? Dodam, że byłem też w leroy merlin i nie mieli takiego czegoś.

Dopiero teraz zauwazylem link pare str wczesniej. Szkoda, ze sa tylko hurtowo. mam w sumie 19 pestek wiec 1 paczke bym wzial tylko ze nie kazda planty chce miec w 25L worach. Dla afów stykneloby 10 L eh :) Sory w takim razie za posta. Jak trzeba to mozna usunac.
 

Control_

Member
@Drzewo było dwie strony wcześniej

http://www.plants-service.com/p,206.html

maja tam zamówienie meilowe i telefoniczne, zastanawiam sie tylko czy maja minimum jakieś skoro zaopatruja szkółki. Zamawiał ktoś tam ? Sam bd chyba zamawiał pare sztuk. Choć miałem też inną koncepcje. Worek z siatki (taki od kartofli/warzyw), przeplatam u góry pętle jako uchwyt, do środka tego worka wkładam worek na śmieci i dopiero wtedy wypełniam ziemią. Trzeba bedzie go tylko przymocować do palika albo delikatnie wkopać bo może się przewracać. Co o tym myślicie ?

http://pixabay.com/pl/ziemniaków-worek-ziemniaków-warzyw-5726/ taki worek mam na myśli.
 

Dystans

Member
Dystans młoda jeżyna małe ma przyrosty, żeby dobrze spota zamaskować to 3 sezony . No chyba że gotowe dorosłe sadzeniaki z przyrostami ~3m, ale i tak zanim się dobrze przyjmą to trochę zejdzie.

A przekonany byłem że jest odwrotnie. Dzięki za sprostowanie ;)

A ja mam do Was takie pytanie. Zazwyczaj uprawiałem w glebie ze spota + dolomit itp. W tym sezonie chcę użyć ziemi sklepowej, ale tylko w pewnej części ~50%. I tu mam wątpliwość czy wymieszać je ze sobą, czy może glebę ze spota tylko spulchnić i pozostawić ją na dnie dołka, a od góry wsypać tą sklepową żeby planty miały lepsze podłoże na start?
 

kunkka

Member
Veteran
żeby planty miały lepsze podłoże na start?

A potem? Sam piach bedzie odżywiał? Nie kombinuj. Wymieszaj dobrze ziemie ze spota z kupną, dodaj dolomit i kilka garści azofoski(ja jeszcze daje popiół drewniany i kompostownik). A bezpośrednio do dołeczka pod planta daj też kilka garści ziemi kupnej.
W ten sposób cała gleba będzie lepszej jakości a i pod roślinkami będzie bardzo bogata ziemia sklepowa, która da fajny start.

Co do tej roślinności kamuflującej to bardzo dobrze się nadaje Nawłoć późna.

Pozdro:wave:

EdiT: "I pierwsze pestki poszły do ziemi" - kilkanaście kul mix out x samocha trafiły pod warstwę ziemi i ciekawe co z tego będzie. Na tych seedach mi nie zależy mam ich pełno. Jak eksperyment się uda będzie śmiesznie:)
 
A

ares420

Co ro roślin maskujących to gorczyca biała i żółta się nadaje jeszcze.
 
Top