What's new

O! o! Am comis-o din nou!

vasile

Well-known member
Veteran
Foame de magneziu...



r1.JPG


r2.JPG
tb.JPG
amb.JPG
 

vasile

Well-known member
Veteran
Saptamana 3 s-a terminat,

Arata destul de bine, pun pe ele, mirosul incepe sa se accentueze iar eu devin cat mai nerabdator,

Runtz incepe sa aiba un miros de skittles (bomboane fructate usor acre) iar tropicanna banana parca prinde fix gustul unui mango copt!

Au aratat niste deficiente de magneziu, N si P desi eu le-am dat ca lumea, cred ca e vorba de putin nutrient lockout, am ph putin cam acid insa o sa se balenseze la urmatoarele udari.

a.JPG


RUNTZ

r1.JPG
r2.JPG
r3.JPG
r4.JPG





TB:

tb.JPG
tb2.JPG
tb3.JPG
tb4.JPG
 

vasile

Well-known member
Veteran
Inca putin si sunt gata :smokeit:

Nici nu stiu cand am ajuns in saptamana 4 de flower, a trecut repede timpul, nu prea le-am acordat atentie.

Runtz cred ca e gata in vreo 5 saptamani, TB in vreo 6-7.

Am uitat de un aspect, am polenizat 2 mugurei mici din partea inferioara a plantelor cu niste polen de blueberry in speranta ca o sa imi faca niste seminte, chiar m-ar interesa un strain blueberry x tropicanna banana insa e foarte vechi polenul (cam 2 ani) deci nu prea am sanse.

Luasem si din astea vreo 2 clone pe care planuiam sa le fac masculi insa le-am lasat in afara cortului si le-a ros motanul, mare drogat... :biggrin:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Pe viitor, dupa urmatoarele cresteri de preturi ar trebui sa fie standard inca un mic box pentru crearea semintelor.

Pentru outdoor detin un numar limitat de seminte, 100% sativa si femele create special pentru un climat dur, cu diferente mari de temperatura, umiditate mare.
Posibil sa le tii pana la sfarsitul lui octombrie sau pana la sfarsitul lui noiembrie :joint:
Acasa termina la limita dar daca nu se poate face o mini sera pentru cele cu o perioada mai lunga (ma indoiesc ca nu termina si sa duca macar 1-2 ploi de octombrie).
 

vasile

Well-known member
Veteran
O sa las graficu asta aici, cred ca am salt buildup din cauza tds meter-ului decalibrat, in mare parte eu le dau magneziu insa tot arata deficienta de magneziu plus altele

Probabil pentru ca am dat calciu cam mult, am cam exagerat si cu big budu deci posibil de acolo sa am prea mult P care cauzeaza slaba absortie de N Ca si MG

Doar Runtz face figuri pe vreo 2-3 frunze, cealalta nu are nimic!

Less is better!

Nutrient-Lockout-Chart-from-Excess-Nutrients1.jpg


6465392_d06549243f2d8bdac48bdab9508bb8cc.jpg
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
O parte din nutrientii recomandati intr-o anumita parte tine de fictiune. Cum ar fi: sa opresti nutrientul de grow imediat cum au intrat in floare (eu merg cu grow pana in saptamana 2-4 de floare (depinde si de timpul de vegetatie)).

Eu am administrat doar rooting pana acum si o sa mai merg cu el pana in saptamana 2-3. Din saptamana 3,4 pregatesc "ceaiuri" cu cantitati mici de bloom si putin booster. Sa vad cum o sa functioneze nutrientii :joint:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Saptamana 4 s-a terminat,

Ce s-a mai intamplat?

Am avut niste salt buildup, nu stiam exact ce nutrienti sunt absorbiti, am zis si mai sus aveam ph ok, le dadeam magneziu insa tot aratau deficiente de magneziu, asa ca le-am facut un flush ca sa am iar control si sa stiu ce nutrienti sunt prezenti, le dau vreo 800 ppm in mare parte iguana bloom 4-3-6 si bid bud 0-1-3.

Frunzele alea galbene sunt dinainte sa fac flushu, nu au progresat deficientele.

Runtz devine super rasinoasa, se vede si in poze ca e plina si pe frunze de tricomi, are un miros interesant, acrisor fructat putin lemnos insa nu dulce.

Tropicanna Banana miroase fix a mango copt, dulce, poate chiar putin deranjat de dulce, e cam inecacios.

Aici s-au oprit cu crescutu in inaltime, mai aveam loc vreo 50cm, ma cam oftic ca nu le-am mai lasat sa creasca in inaltime dar asta este, mai bine mai putin decat sa atinga becurile.

amb2.JPG
amb.JPG



Runtz

r1.JPG
r2.JPG
r3.JPG
r4.JPG



Tropicanna:

tb.JPG
tb2.JPG
tb3.JPG
 

vasile

Well-known member
Veteran
Saptamana 6 terminata,

Pun pe ele si parca am observat si putin mov ... tropicanna banana are buzii mai pietrosi fata de runtz care parca sunt cam aerati insa mai plini de tricomi,

Am polenizat acu ceva timp niste buzi de tropicanna banana cu polen de blueberry si acu vad ca a inceput sa faca cateva seminte, o sa fie un cross interesant pe care o sa-l cresc in viitor.

Nu ma astept la cine stie ce yield, cu siguranta urmatorul grow o sa fie cu o lumina mai serioasa

amb.JPG


Runtz

r1.JPG
r2.JPG
r3.JPG
r4.JPG




Tropicanna

tb2.JPG
tb3.JPG
tb4.JPG
tb5.JPG


tb.JPG
 

vasile

Well-known member
Veteran
Ce ziceti? Cred ca le mai las o saptamana ...

Cei amber sunt mai mult in partea de sus a plantei ... posibil sa fie mai vechi si sa se fi oxidat mai devreme ...

Barney recomanda 65-70 zile pentru tropicanna banana si 56-63 pt runtz, momentan suntem in ziua 47


tropicanna banana:

tb (1).jpg

tb (2).jpg
tb (3).jpg
tb (4).jpg
tb (5).jpg
tb (7).jpg
tb (8).jpg
tb (9).jpg
tb (10).jpg
tb (11).jpg
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Majoritatea arata de parca ar avea nevoie de mai mult de o saptamana.. dar e posibil sa fie decent si asa.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Majoritatea arata de parca ar avea nevoie de mai mult de o saptamana.. dar e posibil sa fie decent si asa.

O sa le las mai mult ca as vrea un efect mai sedativ, cred ca 50% amber as vrea sa vad peste tot

Pe langa asta or sa aiba seri la 17-20 grade ca sa aiba parte de un fade corespunzator
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Cel mai bun pisoi pentru daunatori!
Curata tot ce misca :)
Nu cred ca urme de paianjeni sau muste.

Daca opresti nutrienti este posibil sa fie devreme, acum depinde si cat de active vrei sa ramana.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Cel mai bun pisoi pentru daunatori!
Curata tot ce misca :)
Nu cred ca urme de paianjeni sau muste.

Daca opresti nutrienti este posibil sa fie devreme, acum depinde si cat de active vrei sa ramana.

Din fericire nam insecte prin casa sau sobolani asa ca nu are ce sa vaneze, doarme cu pula-n sus toata ziua

Ii mai ajunge parul pe buzi si nu e chiar ok, incerc sa il tin departe de grow, plus ca ii place sa doarma pe cort, poate pt ca e cald si inalt

O data si-a infipt ghiara in cort sa si-o ascuta... am ramas prost, asta am nevoie acum..hermafroditi

Dar daca pui totul in balanta, merita sa ai o pisica ... chiar ma incarca cu energie pozitiva

Revenind la droguri, nu am de gand sa opresc nutrientii, as vrea sa vad mai mult amber si sa se opreasca cumva din aruncat pistili albi, o sa le dau doze de 800 ppm npk 4-3-7 si big bud 0-1-3

Eu vad ca iau in greutate, deci n-am de ce sa le tau topor
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
50% amber e totusi mult dupa mine. din ce am observat la 10-20% orice hybrid pare destul de couchlock si suficient de dezvoltat cat sa culegi..
 

Latest posts

Latest posts

Top