What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

King Kong @ 150w MH/HPS GrowTent

MJgrow

Active member
Salutare, :tiphat:

Am decis sa mai pun ceva la borcane pentru iarna care sta sa vina si de ce nu sa mai ambitionam oleaca secriunea Ro.


King Kong by Dr. Underground -- seminte feminizate

mediu de crestere: pamant (coco-peat momentan in perioada de seedling)

Voi merge cu un MH de 150W pe perioada de veg, apoi am sa schimb pe HPS, tot de 150W.

Enjoy :)

day 4-6


day 9
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
150g iti urez!

Aia ultima arata ca o pasarica din poza. Da, pasarica din aia, desi nu am mai vazut cu 4 aripioare :D Cred ca am probleme neseara...
Las ca maine pun si eu poze cu vulturitele mele, sa le tina companie la ale tale...
 

MJgrow

Active member
150g nu cred ca o sa iasa, dar macar vreo 50-70 cam asa. Cel mai mult la un 150W a fost undeva la vreo 74 g uscat si cel mai putin parca... 45. Daca nu m-a lasat memoria de tot. Am dat ieri putin 1/4 nutrienti (15-3-3) ca parca se ingalbenea si din cate imi dau seama e cam in urma cu crescutul. Nu cred ca e un efect placebo dar parca si-a mai revenit in culoare si viteza de crestere.

day 14




 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ce interesant sa aiba nevoie de nutrienti asa de repede! Direct in pamant nu am observat niciodata asa ceva, insa daca ma gandesc bine si la ale mele le-ar prinde bine niste nutrienti ca is cam in urma...
 

MJgrow

Active member
pai ce nutrienti sa aibe in cocopeatu ala... orcum am dat o doza de control, foarte diluata.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
pai ce nutrienti sa aibe in cocopeatu ala... orcum am dat o doza de control, foarte diluata.

Majoritatea soiurilor de coco de pe piata vin prefertilizate cu nutrienti minerali generici. Nu ai veridicat pe ambalaj ce scria ?
 

MJgrow

Active member
Majoritatea soiurilor de coco de pe piata vin prefertilizate cu nutrienti minerali generici. Nu ai veridicat pe ambalaj ce scria ?


Nu stiu ce sa zic. Nu mai aveam eticheta. Era desfacut de ceva vreme. Nici marca nu imi mai amintesc... in mod sigur nu era cu nutrienti. Inclin sa cred ca era vorba de asternut pentru animale exotice. :)

MJ: cate g au fost la trainwreck + white russian? la gramada asa, de curiozite :)

nu mai retin.. vreo 40-50 pe planta. orcum ele mai scad cu timpul. Cantaresc ca idee sa vad cam cum e soiul... sau daca a fost o problema sau nu pe timpul cresterii, sau cum a influentat problema greutatea finala.Perioada de veg, etc. Orcum mai mult informativ. :)
 

MJgrow

Active member
update!

dupa cum se si vede, am constatat un boost de crestere dupa ceaiul de nutrienti. Am facut transferul final intr-un container vechi care nu isi mai avea rostul prin casa. Este orcum cam prea mare pentru potentialul plantei, dar nu ma deranjeaza, posibil nici pea ea :))

day 18-20

 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ia las-o in veg jumate de an sa vezi daca are sau nu potential sa iti umple containerul :)
 

MJgrow

Active member
Ia las-o in veg jumate de an sa vezi daca are sau nu potential sa iti umple containerul :)


in juma de an imi dau demisia... deci nici o sansa : ))

orcum umple cam 3/4 din containr, poate chiar si mai bine.
 
Top