What's new

INDOOR - PYTANIA

Krefki

New member
wiecie może czy zwykła zarówka 150 W (zwykła okrągła) wystarczy mi na 3 roślinki 60cm szer x 130 cm dł x 150 cm wys?? I ewentualnie czym sie różni HPS od zwykłych ? tylko oszczędnościa prądu? i czy lepiej by miały pod swietlówka (jarzeniówka) 2x18 W czy zwyklak 150 W????
 

Krefki

New member
White pony hehe widze ze masz w boxi TORNADO hehhe A tak powaznie to radze wszystkim kupic ten wiatraczek ma bardzo dobra wydajność a drugie to w castoramie kosztuje zaledwie 16 zł z okablowaniem wyszło mi 22 zł. polecam sprzecik dobrze wieje nie ma porównania z wiatraczkami koputerowymi
 
G

Guest

odpusc sobie zarowe zrodla swiatla sa niewydajne (ratio lumeny/waty) hps sa duzo wydajniejsze jak chcesz osiagnac cos konkretnego to stosuj wlsanie hps, swietlowki tez nie sa zle ale to tylko na wega, moja rada celuj w hps np. 150W :)

pozdrawiam
 
G

Guest

@Krefki a moja rada to google.pl bez problemu znajdziesz odpowiedz na swoje pytania...a ile watów jest potrzebne by wszystko było optymalnie, i czy starczy ci na 3 roślinki, to możesz obliczyć specjalnym kalkulatorem, na jednej z polskich stron konopnych...
 

tomato

Member
Veteran
niektorzy to sie z choinki normalnie urwali.. :bashhead:
wpisac trawka, cannabis, marihuana itp w google, poczytac najpierw troche, a nie zadawac takich pytan tutaj...

alijah napisz cos jak sprawdza sie ta melasa, bo widze ze tanio mozna to nabyc..
pozdro :rasta:
 
A

adrianmenyo

hehe ale chlopak sie wczoraj dowiedzial co to cannabis ;D bez urazy ziomek, lubie sie posmiac po trafce ;D
 
G

Guest

alijah napisz cos jak sprawdza sie ta melasa, bo widze ze tanio mozna to nabyc..
pozdro :rasta:

:wave:
Wczoraj podlalem drugi raz. Jak narazie nic zlego ani dobrego sie nie dzieje, ale na ten temat wypowiem sie za jakis czas:D

Dawkuje jedna mala lyzeczke do herbaty na 2 litry wody. Jak widac bardzo barwi na taki kolor:smile:
waterkc5.jpg


a pozatym to co ma rosnac to rosnie...:D

topszs3.jpg


pozdr!
 
Last edited:
Witam szanowne Grono. :rasta:
Ziomek prosi mnie już kilka dni żebym Was spytał bo ma dylemat czy zrobić boxa w piwnicy w blokach i pyta mnie czy wrzucając do pomieszczenia 1m2 400w nie wywali korków albo zrobi jakiś pożar hehe i a spytał czy nie wiecie kto płaci za prąd w piwnicy ??

ogólnie ziomek ogarnoł to bardzo ładnie jak widziałem to byłem pod wrażeniem ja powiedziałem mu ze jeśli za prąd nie wpadną panowie w mundurkach to jest to do ogarnięcia...

nie wiem czy w kompletnym znaczeniu przekazałem swoje intencje na to okienko internetowe ale jestem strasznie SZTYWNy ponieważ jack herer od wspaniałego kolegi z NL potrafi pozamiatać he :jump:

e: bylem nawet na chacie ale nikogo nie było wiec pisze he

będę wdzięczny jeśli ktoś jest wstanie pomoc.


E: i to kocham odpowiedz w parę minut i już ziomek może spać spokojnie jutro mu to wszystko przekaże :D

Dziękuje bardzo LDV

pozdro6oo
Rd
 
Last edited:

LDV

Active member
Czy wywali czy nie to zależy od korków
W piwnicy prawdopodobnie są zamontowane małe chociaż niektórzy trzymają w piwnicach lodówki itd więc trudno powiedzieć. Pewnie co budynek to inne korki.
Musiałby się dowiedzieć.

Co do rachunku to z reguły jest tak że płacą mieszkańcy (spółdzielnia) po równo za prąd z piwnicy ale są też odstępstwa (patrz lodówki ;) ) i wtedy wiadomo, że są liczniki.
Na forum raczej się konkretnie nie dowie i wszelkie informacje mogą się mieć tak jak piernik do wiatraka chyba ze ktoś z forum mieszka akurat w tym samym bloku ;)

Co do ewentualnego pożaru.
Od samej temperatury się nic (na 99,9999999%) nie zapali. Jeśli już to od ewentualnego spięcia sręcia lub czegoś takiego. Kwestia jakości wykonania instalacji elektrycznej zarówno w boxie jak i w piwnicy. Co do piwnicy to 400W nie powinno być problemem za dużym chyba że wstawi tam jeszcze jakiś piecyk.

Ogólnie to ja wyczuwam w tej uprawie przypał w chuj.

Rozwiązanie jakie polecam:
Iść do administracji, zapytać się jakie są korki itd itesre. Powiedzieć, że chce/sz wstawić tam lodówkę i jak wtedy będzie wyglądało rozliczanie za prąd itd.

W innym wypadku na 90% będzie wtopa w chuj.
 

LDV

Active member
Ja bym w ogóle nie próbował nawet ze 150W myśląc "a nóż się uda".
Za duże ryzyko i za duże konsekwencje.

Poza tym w praktyce to ile w piwnicy ludzie prądu zużywają. Mało w chuj więc 150W by rachunek podbiło kilkakrotnie według mnie.

Jedyne opcja (realna według mnie) to zrobić tak, żeby wszyscy wiedzieli, że jawnie potrzebujesz tyle prądu byle nie wiedzieli, że w celach nielegalnych.


Nie znam się w praktyce na filtrach, ale profesjonalny filtr węglowy ogarnąłby. Zawsze można wpierdolić dwa ;)
 

Fridrich

Member
a miałem taką chetke na takiego wlasnie boxa :/ ( piwnica ) i co ja teraz zrobie ? moze i ja pojde do administracji i zapytam sie czy moge miec w piwnicy tokarke 2kW :D
 

szok

Member
Fridrich said:
moze i ja pojde do administracji i zapytam sie czy moge miec w piwnicy tokarke 2kW :D


śmiejesz sie ale to by bylo najlepsze rozwiazanie.załozyli by ci licznik osobny pewnie i po kłopocie. na pewno by sie to oplacilo i to jak . :D
 
S

sweet-dreams

poco tokarke powiedz ze w mieszkaniu niemasz gdzie a zracji tego ze handlujesz neiwiem owocami chcesz do piwnicy wstawic 2 zamrzarki dzie srednio takie bydle ze 400 watt bo sam mam jedna taką to mysle by wzupełności wystaczylo :) bo zta tokatka to juz przesada :) sąsiadom mówisz ze masz tam zamrazarki i nawer buczenie hpsa czy wentylatora nie zwróciło by niczyjej uwagi :) a co do samowolki na sto procent jakiś sąsiad nie bedzie chciał płacić za ciebie za prąd
 

Zathir

Member
Witajcie.
Jakis czas temu pytałem o przesadczanie kwitnącej roslinki, kov i szok mieli odmienne zdania na ten temat. Uprawa juz zakonczona, generalnie jest to odmiana swiss bliss, weg przeszła w kubeczkach 0,2l a potem 0,5l. Nastepnie została przesadzona do +/- 3l doniczki gdzie po 2 dniach pokazała płec. Pytałe o to czy mam ją przesadzic odrazu do docelowej 6l czy zostawic na jakis czas w 3 litrach. Zdecydowałem sie dac jej 3 tygodnie w doniczce 3l poczym przesadziłem do 6l. Efekt był taki ze roslina która teoretycznie miała sie krzewic, nietrenowana byłą jednym duzym kwiatem.

szok said:
1. nie masz czekac az korzenie sie rozrosną w małej doniczce tylko maja sie rozrastac w duzej czyli masz przesadzic.
2. zalezy ile sa na FLO te rosliny. sens przesadzenia jest do okolo 3 tyg dla roslin długokwitnących i jakies 2 tyg dla tych co krocej kwitną (7-8tyg). potem to w zasadzie nic nie da.

kov said:
Zathir, moim zdaniem, jezeli roslina niedawno zostala przesadzona z kubeczka do wiekszej 3-4 ltr donicy i juz jest na flo to nie ma sensu przesadzac.

po pierwsze ma jeszcze dosc duzo miejsca na korzenie i spokojnie moze ta przestrzen wykorzystywac, potem bedziesz ta przestrzen kontrolowac i albo przesadzisz za jakis miesiac albo nie.

po drugie teraz kiedy korzenie rosliny dopiero sie rozrastaja i jeszcze nie zwiazaly tej ziemi swoja bryla korzeniowa, ryzykujesz ze przy nawet najdelikatniejszym przesadzaniu cala ta ziemia z mlodymi korzonkami sie rozsypie i rozerwie korzenie - w najlepszym wypadku bardzo spowolni sie wzrost rosliny bo bedzie musiala odbudowywac system korzeniowy zamiast rosnac.

W kazdym razie - rzesadamy tylko wtedy kiedy roslina wypelni korzeniami pojemnik, mozna to tez robic w poznym flo bez problemu, choc zauwazylem ze w tym czasie juz raczej roslina koncentruje sie na szczytach a nie na korzeniach.

pozdr,kov


start 12/12
30389S6306639-med.JPG


z 3l do 6l
30389S6307820-med.JPG


30389P1020502-med.JPG


30389P1020459-med.JPG


pozdrawiam

:wave:
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Zathir said:
Efekt był taki ze roslina która teoretycznie miała sie krzewic, nietrenowana byłą jednym duzym kwiatem.

Nie rozumiem skąd tak wywnioskowałeś. Zresztą sam zdecydowałeś się dziwacznie przesadzać - weg od 0,2 do 0,5L? A potem dopiero we flo do 3L doniczki? I co, przestawiłeś na flo kiedy roślinka była jeszcze pojedyńczą tyczką i dziwisz się że się nie rozkrzewiła? Flo to już nie jest czas na rozkrzewianie. 0,5L to nie jest doniczka do kończenia wegu!

Chyba że postanowiłbyś zrobić taką technikę - SOG, to może by pasowało w takich małych doniczkach ale wtedy trzeba by kilkadziesiąt takich kikucików :biglaugh:

Dwa tygodnie wcześniej powinieneś dać roślinę do 3L i wtedy po tuż przed lub po rozpoczęciu flo byłby sens przesadzać do większej doniczki.

Czasami mam wrazenie że nie ma sensu odpowiadać na pytania bo każdy odnosi to do swojego poziomu doświadczenia, błędnie. Przy planowaniu przesadzania liczy się cały okres życia rośliny, a nie chwilowe widzimisię że właśnie muszę coś z roślinką zrobić w środku jej życia.

Howgh!

pozdr, kov
 

szok

Member
Fridrich said:
Wwycislem z lampy 150w 170 czyli ok 1.33 z jednego W przy odmianie WW.


powiem ci ze jeśli ci tyle wyszło to zajebisty wynik wręcz mistrzowski. mysle ze jestes pierwszym człowiekiem na ziemi ktory tyle wycisną. pikanteri temu niusowi dodaje fakt ze odmiana WW to jednak nie jest dmiana ktora daje ogromne plony. az strach pomyslec co by było gdyby to był Big Bud z Sensi Seeds.

a tak z innej beczki to moze zaczekajmy jeszcze aż dobrze wysuszysz roslinki i wtedy podaj konkretnie "ile wyszło".

pozdro
aha czekam na odp w tym wątku (bo ten czytam)
 

Yarcio

Member
Szok, wg Biblii Jorge'a Cervantesa eliminujac slabe pheno mozna ponoc zblizyc sie nawet do poziomu 2g/W. Ale i tak wielki :respect: sie nalezy. Rzadko kiedy ludziom udaje sie dojsc do takiego poziomu.
 

Latest posts

Latest posts

Top