What's new

INDOOR - PYTANIA

hodowca85

Member
Ja polecam Białemu zamknąc sie w tym boxie na 10 min. i sprawdzic czy jest tam przyjemnie i czy mu się dobrze oddycha. Pózniej drugi test: powiększyc otwory wlotowe i znów sprawdzic na własnej skórze jaki komfort jest w srodku .....
Rośliny będą lepiej rosły jak będą miały lepsze warunki - to chyba normalne.Najprostsze metody są najlepsze , nie potrzeba do tego zadnych matematycznych obliczen o róznicy cisnien itp. naprawde uwiezcie mi.........
 

bolk

Member
Jak jeszcze ktoś ma problemy względem ciśnienia to polecam powtórkę z fizyki ;]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_pascala

A rozwiązaniem waszych problemów jest:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Równanie_Bernoullego

Ehhh studiowało się tą fizykę pół roku :/ Zasrana matma...
Sory za off-top ale wydaje mi się że zakończy to dyskusje nad tym czy wentylatory wyrobią czy nie...
Moja rady tylko taka żeby nie montować wentylatora pod wentylatorem szczególnie jeśli jeden jest mocniejszy od drugiego. Dlatego że ten słabszy musi pokonać tym samym nie tylko "opór" powietrza ale "wywalczyć" od tego mocniejszego powietrze - dlatego po zamknięciu jeden z nich tak strasznie buczy...
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
hehe, niezla dyskusja. Prawda jest taka ze Pony stwierdzil w swoim threadzie ze ma temperature w pokoju rzedu 27stC. No nie ma bata, lampa zawsze podniesie temperature zwlaszcza w malym boxie o te kilka stopni, wiec nie ma co kombinowac z coraz wiekszymi wentylami i coraz wiekszymi dziurami bo z kolei sie wpadnie w zbyt mocno wymuszony obieg powietrza a ten spowoduje zbytnie wysuszanie sie roslin, co zwlaszcza w mlodym wieku na dobre im nie wyjdzie!

Wystarczy ze powietrze leniwie sie przemieszcza przez box, i do takiego malego boxika z pewnoscia wystarcza te 4 dziurki trzycentymetrowe oraz cholerny wentylek komputerowy a nie dwa duze wentylatory lazienkowe o przepustowosci 100m3/h kazdy!!!

W przypadku white pony gdzie indziej trzeba szukac obnizenia temperatury a nie dywagowac nad problemami fizycznymi.

1. oddzielic szyba lampe od roslin

2. zmniejszyc temperature pomieszczenia lub doprowadzic chlodniejsze powietrze do boxa skad inad.

3. znacznie podniesc wilgotnosc w boxie, np. parownikami na kaloryfery, recznikami mokrymi, bo wysoka wilgotnosc obniza temperature


pozdr, kov
 

dokt0r

Member
Ludziska co proponujecie do aero.. jakie nasionka i chcialbym feminizowane. jaka firma odmiana... cos zeby ladnie kopalo. myslalem nad cheese jest stosunkowo tani i slyszalem ze ladnie kopie. no i moze G13 x haze feminized ?
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Witam
Ludzie potrzebuje informacji co do Fememaleseed czy to prawda ze biora sie za produkcje IBL disel ???? jesli tak to podajcie strone gdzie to znajde , cos mnie tu nie pasuje oni grapka i ICE mieli miec poczatkiem roku i co KIOSK ponoc w maju , ale z dislem juz wylatuja ,

p.s. napisze teraz to co powinienem napisac 6 miesiecy temu ... szukam dobroczyncy ktory obdarzy mnie Grapefruitem lub ICE lub czyms innym na indoor , jak kiedys pisalem ze pestki sa stosunkowo tanie tak teraz twierdze ze sa drogie , ja sam chce uruchomic ideeeee,e obdarowywania ludzi pestkami , czerwiec- lipiec .Potrzebuje wsadu na maj , bo teraz mam jeszcze White Rhino od naszego dobroczyncy PLANTATORA :bis:
 

Plantator

Well-known member
Veteran
no właśnie , trzeba rozkręcić w tym roku te dzielenie się pestkami , ja np. zrobię spota na nasiona , raczej nie jednego:] przydały by się dobre pestki od was , najlepiej sativa , czy coś wczesnego , ale wszystko się przyda , jak nie w tym roku , to za rok , czekam na odzew
 
S

Slabywh*j

Niestety, muszę cię rozczarować ale nie znajdziesz żadnego dobrego polskiego seedbanku z pestkami femi na sztuki teraz.
 

tomato

Member
Veteran
no fakt, troche slabo jest z pestkami na sztuki, seed.pl juz dawno wypadl z obiegu, ale jest cos takiego jak magicseeds.pl, gdzie mozna nabyc ziarno femi na sztuki. nie zebym zaraz polecal, bo nie robilem tam zakupow, nie wiem nawet czy ktos z icmaga sie zaopatrywal w tym sklepie (nie sadze..), ale ludzie z hasza nawet sobie chwala ..
:rasta:
 
Last edited:
G

Guest

aha rozumiem chłopaki, a jak to jest z zapylaniem roślinek z feminizowanych nasion ? np. mamusia femi, tatuś F2, czy potomstwo to będą same hermy ?
 

tomato

Member
Veteran
panowie, czytac doglebnie to forum, bylo juz o tym...
trafienie herma jest tak samo prawdopodobne jak trafienie szostki w totka :bashhead:
wiec robic pestki i sie dzielic !
:rasta:
 
S

Slabywh*j

Zamówiłem conieco na outa z tego seedbanku, przesyłka szybka, kontakt wzorowy duże gratisy w postaci OutdorMix F2. Certyfikatu HempLobby jeszcze nie posiadają, ale według mnie są w pełni wiarygodni.
 
G

Guest

a co sądzicie o odmianie Voodoo ? próbował ktoś ? jak z mocą, bo cena przystępna jak na feminizowane sionka
 
C

Ca2

Voodoo ®
indoor, outdoor
We developed Voodoo, a green strain, from Thai parents in 1997. The Thai parents are grown in Holland for years already. A very strong plant with long thick buds. Has a Thai aroma and a clear, fresh smell. Sativa high, very productive.
THC: 8.2%
flowering period: 8 - 9 weeks
harvest time outdoor: 8 - 9 weeks
 

Cinnamon

Member
@lrdjax raczej nic im nie będzie, tylko trochę się zestresują i mogą zwolnić trochę ale będzie luźno ;).

Peace iG... :kissass:
 

cgns

Member
k_kaliber said:
Hej. Co ile zmieniacie zarowke?? Do HPS 400 O ile spada wydajnosc po 3 indorach?? Wie ktos??

Ostatnio było na forum. Generalnie opinie są różne: jedni zmieniają regularnie co 2, 3 lub 5 upraw, a np korporacje zmieniaja co okreslana liczbe godzin. Ja dopiero zaczynam w uprawie i jeszcze nie myslalem o zmianie zarówy ale tez sie nad tym zastanawiam i doszedlem do wniosku, ze usrednie zmiany i wymienie po 3. Alternatywnie pozostaje poszukac takiej informacji na stronach producenta zarówy.

PEACE
 

szok

Member
k_kaliber said:
Hej. Co ile zmieniacie zarowke?? Do HPS 400 O ile spada wydajnosc po 3 indorach?? Wie ktos??


ja lece 1,5 roku na tych samych non-stop i jakoś nie widze zmniejszenia plonów. fakt ze mysle juz o wymianie ale bardziej dla świętego spokoju niż z uwagi na jakies "usterki". po prostu jak bede mial wiecej kasy to wymieniam. tak ze wymiana po 3 uprawach to lekka burżuazja :D
 

Latest posts

Latest posts

Top