What's new

INDOOR - PYTANIA

Slavseed

Member
no to juz tylko chuchanie ci zostalo.

Ciekawa odpowiedź... Dziękuję za chęci do pomocy. Nie wydaję mi się że byłem nieuprzejmy.

Za każdym razem łudzę się że rodacy mi pomogą... I jak zwykle widać jacy my Polacy jesteśmy. Nie mam co marnować tutaj czasu. :tiphat:
Na całe szczęście na innych thread'ah istnieją normali ludzie.

PS: już i tak ledwo tutaj trafiłem, bo całe polskie forum jest roz********ne. Moglibyście coś z tym zrobić, bo aż wstyd
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
Chuchanie , tez robi wilgoc:) -to byl zart. A na jaka ponoc ziomus liczyles ? Na nawilzacz , piszesz ze juz zapozno , noemasz kasy i duzo pradu zre, to co mam ci podpowiedziec zebys miske z goraca woda wstawial, zebys sznurki przywiazal i pranie wieszal . Nie rozumiem.
Zamiast sie zalic wybierz sie do jakiegos z marketow i poszukaj najtanszego nawilzacza ktory ma poteciometr do ustawiania mocy pary, i bedziesz mial na nastwpne 5-10 upraw. Wszelkie polsrodki i tak sie koncza na zakupie nawilzacza , jedynie zaoszczedzisz zdrowia i kasy kupujac odrazu to co jest najodpowiedniejsze.
 

Slavseed

Member
Chuchanie , tez robi wilgoc:) -to byl zart. A na jaka ponoc ziomus liczyles ? Na nawilzacz , piszesz ze juz zapozno , noemasz kasy i duzo pradu zre, to co mam ci podpowiedziec zebys miske z goraca woda wstawial, zebys sznurki przywiazal i pranie wieszal . Nie rozumiem.
Zamiast sie zalic wybierz sie do jakiegos z marketow i poszukaj najtanszego nawilzacza ktory ma poteciometr do ustawiania mocy pary, i bedziesz mial na nastwpne 5-10 upraw. Wszelkie polsrodki i tak sie koncza na zakupie nawilzacza , jedynie zaoszczedzisz zdrowia i kasy kupujac odrazu to co jest najodpowiedniejsze.

Właśnie na taką odpowiedź czekałem.. i jej uzasadnienie ;)
 

bajcus2

Active member
Nie moge musze se napisać.

Kolega widze strasznie zawiedziony bo wyjechał za granicę za paroma groszami a tu nawet na nawilżacz nie styka.

I nie dość że rodacy nie są pełni podziwu dla zaangażowania naszego kolegi na saksach to jeszcze se jakieś podśmiechujki robią.

Nieładnie

@Tomram aby system sznurkowy zadziałał sznurki muszą być w wodzie, muszą być naturalne i wtedy bardzo ładnie oddają wilgoć do otoczenia.

I tak meodą prób i błędów niczym zapisy w piśmie węzełkowym będzie można dojść do optymalnej ilości sznurków w wodzie


A woda jeść nie woła i można od sąsiada pożyczyć jak zabraknie
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
siema
@bajcus ,nieznam patentu z sznurkami.ogolnie boje sie wody wolno stojacej w uprawie ,bo rozne zeczy moga sie przytrafic :)
dla mnie najrosodniejszym jest nawilzacz ultradzwiekowy ,to dosc tania sprawa,jak kogos stac to moze sprawic sobie w pelnie profesionalny -wirowke ktora mozesz podlaczyc do sieci lub zbiornika i masz sprzet do konca zycia ,chyba:) bo te ultradzwiekowe sie psuja po jakims czasie,nawet przy uzywaniu osmozy.
 

bajcus2

Active member
@tomram

hehe trochę mnie poniosło :)

Ale ogólnie taki patent się stosuje tylko ze szmatą której część jest zanurzona w wodzie a reszta ładnie oddaje wodę do otoczenia.

Ogólnie nie rozumie jak ktoś żydzi 50zł na nawilżacz. Żyd nie Polak


Ultradźwiękowe padają pewnie od słabej jakości wody no i cykl życia produktu się kłania.

No ale jak nie kupisz to się nie zepsuje :)
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
w angli maja najlepiej,tam nietrzeba zbijac suchoty,to chyba dlatego im tak szybko tak rosliny rosna :)
 

Slavseed

Member
Nie moge musze se napisać.

Kolega widze strasznie zawiedziony bo wyjechał za granicę za paroma groszami a tu nawet na nawilżacz nie styka.

I nie dość że rodacy nie są pełni podziwu dla zaangażowania naszego kolegi na saksach to jeszcze se jakieś podśmiechujki robią.

Nieładnie
[...]


Nie zakładaj z góry ze wyjechałem za granice "za paroma groszami", bo mnie nie znasz i od razu powiem ci ze tak nie jest :)

Ja sie nie "zydze", jak to określiłeś, tylko po prostu lubię i doceniam kreatywność.
Nie przepadam za "iść na łatwiznę" i coś kupic, wole zawsze trochę "poeksperymentować" zanim dojdę do wniosku ze lepiej jest to zakupić...
i już próbowałem wiele sposobów... i chciałem po prostu usłyszeć i poznać pomysły innych ogrodników - tym lepiej jezeli doświadczonych (i tak mialo miejscie w innych threadach zagranicznych... ale oczywiście w Polsce wszystko działa na odwrót)

Prawie całego growbox'a sam zbudowałem... skoro już tak duzo handcraft'a se zrobiłem, to czemu miałbym sie poddawać na jakimś nawilżaczu?

Czasami zle nie robi patrzeć na rzeczy z innej perspektywy chłopaki :)
pozdrawiam! :biggrin::biggrin:
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
Nie zakładaj z góry ze wyjechałem za granice "za paroma groszami", bo mnie nie znasz i od razu powiem ci ze tak nie jest :)

Ja sie nie "zydze", jak to określiłeś, tylko po prostu lubię i doceniam kreatywność.
Nie przepadam za "iść na łatwiznę" i coś kupic, wole zawsze trochę "poeksperymentować" zanim dojdę do wniosku ze lepiej jest to zakupić...
i już próbowałem wiele sposobów... i chciałem po prostu usłyszeć i poznać pomysły innych ogrodników - tym lepiej jezeli doświadczonych (i tak mialo miejscie w innych threadach zagranicznych... ale oczywiście w Polsce wszystko działa na odwrót)

Prawie całego growbox'a sam zbudowałem... skoro już tak duzo handcraft'a se zrobiłem, to czemu miałbym sie poddawać na jakimś nawilżaczu?

Czasami zle nie robi patrzeć na rzeczy z innej perspektywy chłopaki :)
pozdrawiam! :biggrin::biggrin:
w uprawach indoor trzeba wydac, i wtedy bedziesz zbieral kokosy ,w sensie calidad!smaku i mocy.zanim zaczniesz zbierac to co pwinienes ,minie pare chwil twojej kreatywnosci bro.optymalne ! to bardzo wazne slowo.optymalne warunki ,to tylko tutaj spotkasz sie w pelni potecja tego co wysiales.pozdrawiam
 
Last edited:

klint

Active member
Veteran
A ja jednak wole nowego Krossa Moona ze sklepu niz dosztukowanego na zlomie rometa ;) if you know what I mean xD
 

Slavseed

Member
w uprawach indoor trzeba wydac i wtedy bedziesz zbieral kokosy ,w sensie calidad!smaku i mocy.zanim zaczniesz zbierac to co pwinienes minie pare chwil twojej kreatywnosci bro.optymalne ! to bardzo wazne slowo.optymalne warunki ,to tylko tutaj spotkasz sie w pelni potecja tego co wysiales.pozdrawiam

Nie wątpię w to co mówisz.. ale to dopiero mój pierwszy cykl! Wiec do "optymalności" jeszcze wieeeeeleee mi brakuje :)

No ale kiedyś te doświadczenie trzeba jakoś zebrać... a to tylko popełniając błędy :D
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
oto dlaczego duzo ludzi woli sie nie udzielac .
to kolego zycze milej lektury,na tym forum jak jz sam zauwazyles ,jest duzo info.
szkoda tylko czasu :)
on sie bedzie potykal amy ma mu pomoc wstawac.
ach jak se pomysle ze dokonca roboty jeszcze tyle czasu zostalo.



se nabilem pare postow ahahaha
 

bajcus2

Active member
kolega chyba nie zrozumiał aluzji na początku.

Jak ktoś pisze że nawilżacz to uwierz mi innych półśrodków nie ma.

No chyba że kłamie i specjalnie dywersyfikuje Twoje próby uprawy.

https://www.youtube.com/watch?v=biqo50X6EiE

A ten filmik to potwierdzenie że są inne sposoby. I nie dość że regulują wilgotność to głównym ich zadaniem jest obniżanie temperatury w pomieszczeniu.

A że kolega ma smykałkę do robótek ręcznych to proponuję takie właśnie rozwiązanie



BTW. używa ktoś lub miał styczność z LED'ami spectrolight? Seria Blast albo inne?
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
zaprojektoj sobie lepiej gumowce ,bo przy tych gosposiowych metodach bedzie mokro w domu
 

bajcus2

Active member
Z inne beczki. Czy miał ktoś styczność albo coś wie na temat palenia RSO w e-papierosach? Czy się go miesza z glikolem ew gliceryną czy jak?
 

klint

Active member
Veteran
Bajcus moj kumpel cos tam kiedys próbował ale podobno bardzo szybko grzałka w tym ustrojstwie pierdolnela :)
 

Latest posts

Latest posts

Top