What's new

INDOOR - PYTANIA

bajcus2

Active member
automty zaczely po 4 tyg kwitnąć, problem w tym ze od razu zaczely pojawiać sie przy nich te małe muszki, owocowki czy cholera wie jak to sie zwie..ktoś coś może polecić by się odpieprzyły od moich maluchow?? moze do coli te suki beeda lgnely skoro tak lubia slodycz :D thx!
pasowałoby je rozpoznać i imienia i nazwiska i spróbować zastosować tablice lepowe :) Albo jakiś oprysk insektobójczy. Pozzdro
 

Przem

Active member
Cześć mam pytanie odnośnie klonowania
Chodzi mi o ty czy np dolne odrosty sie do tego nadaja czy też lepiej pobierac klony z innej części rosliny ?
Bo u mnie dolne odrosty są rozwinięte ale lada chwila będą nie doswietlone i myślałem żeby zrobić z nich klony
 

klint

Active member
Veteran
Siema Przem :) ¶mia³o mo¿esz ca³ego planta pociachac na kloniki. Nie ma ró¿nicy dolne czy górne partie ukorzenia siê tak samo :)
 

Przem

Active member
A nie bedzie roznicy w tempie wzrostu albo jakis mutacji między np tych pobranych z górnych partii od tych z dołu ?
 

klint

Active member
Veteran
Je¶li mother Plant nie ma tendencji do hermienia to nie powinno siê nic dziaæ. Wprawdzie klony ostatni raz pobieralem kilka lat temu ale nie widzia³em roznicy we wzro¶cie miêdzy dolnymi a górnymi odrostami :)
 
Panowie jeśli bym mógł o poradę spytać . Na końcówkach liści pojawiać mi sie zolte przebarwienia zaczely. Co to moze oznaczać ? Jakieś braki czy zbyt dużo podlewania ? Thx
 

Przem

Active member
Siema mam pytanie czy 200 watt na metr kwadratowy na samą wegetacje wystarczy światło to świetlówki rurowe równo rozmieszczone. I czy starcza doniczki 5 litrów a na kwitnienie przesadzilbym do 11l?
 

fenikss

New member
hej planuje zakupić do boksa coś mocnego pytanie czy warto kupic bruce banner albo gorilla glue #4 od dark horse geneticks czy lebiej bruce bannera od tego ainesia ??
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
hej planuje zakupić do boksa coś mocnego pytanie czy warto kupic bruce banner albo Guerilla Glue #4 od dark horse geneticks czy lebiej bruce bannera od tego ainesia ??

Siema

Dobre pytanie , u mnie gosci GG#4 z klona no i Bruce Bannera#3 z pestki, polecenia sa godne te odmiany , a jak nachodzi cie dylemat to kup 2 i zrob krosa z nich ;) i bedziesz sie raczyl wysmienita odmianka przez pare lat , inna strona medalu jest to ze nigdy nie sadzilem GG#4 z pestek ,S1 ani tym bardziej krosow z nim , no poza wlasnym krosem GG#4 x Chemdog DDf2 i trudno mi jest powiedziec co oni tam plodza z tego GG#4 , znaczy sie widze wszelakie odmiany ale jakie rosliny z nich rosna nie mam pojecia .Swoja droga Dark Horse Gen. oferuje ciekawe krosy.

zycze powodzenia

ZZ
 
niedobory?

niedobory?

siema wszystkim Wam!

Tak wiec przedstawie pokrutce sytuacje:

2 tyg ziemia byla plukana, Ec wynosilo ok 2.0 a inne nawet 3.2 ec.
po zabiegu kwiaty pieknie poszly.
po tyg zaczely lekko zolknac, przestaly co niektore pic tak intensywnie. zostaly podlane pozywka na flo wg zalecen producenta, ec 1.4
po tyg kolejnym efektow brac, temp.zwolnily, liscie zaczely sie robic takie jak ponizej. zapomnialem dodac ze ph wynosi 6.3 a obecnie roztwor ktory mial 0.6 ec po jednokrotnym przelaniu podnosl sie do 0.8 a w niktorych przypadkach do 2.0.
problemem napewno jest temperatura bo wynosi ok 33* - warunki nie pozwalaja znizyc bardziej.
dziwne dla mnie jest to ze liscie zolkna a mimo to top jest w sorku ciemnozielony i blyszczy od przenawozenia (pierwsza roslina, ec 1.8, ph 6.3) widac ja w calosci potem jej top i liscie.
widac na niktorych lisciach zolkniecie od srodka i zylki zostaja zielone (ec 0.8) a inne dmaja "wybrana tkanke" wyglada to jak po przedziorkach, jednak widac od spodu brak jakich kolwiek pasozytow) ostatnia ec 0.8 a wogole wyglada tragicznie, te ciemne na krawedziach jest koloru fioletowego.
jeszcze jednym objawem jest to ze potrafi nagle caly kszak uschnac (liscie calkowicie zolkna) lub usychaja pojedyncze paki
prosze o pomoc w diagnozie. z gory wielkiie dzieki i serdeczne Bog zaplac:tiphat:
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

bajcus2

Active member
Na wstępie proponuje zbić temp. Sprawdzić temperature ziemi i korzeni czy nie jest przpadkiem za niska a wilgotność za wysoka.

Jak tam z magnezem u roślin?

Jak dla mnie to niedobory widać co może być też spowodowane złym PH i brakiem przyswajalności.

A te plamki to mi na wciornastka wyglądają. Wciornastek potrafi z roślinki wyssać sporo więc może potęgować inne błędy.
 

orangefreak

Member
siemanko

Może by tak w Coby Citizen'a ??
Np. 2 x CLU038-1206C303M2F ( high CRI, 20zł szt , 3500K ) puszczone na 60% ogarną boxik :) Będą dużo lepsze , niz te chinskie.

pzdr
z fartem
of
 

Slavseed

Member
Witajcie!

Mam pytanko... Posiadam growbox 40x40x140, z ledami 75W (które działają jak 150W hps)... Ale mam problem z utrzymaniem wilgoci w środku! Już zmniejszyłem moc wiatraków ale to nie robi za dużej różnicy.

Próbowałem też ze zrobieniem "plastikowej, przezroczystej, szklarni" z paroma otworami, ale w tym przypadku po pewnym czasie robi się za gorąco i moja mała zaczyna zaokrąglac liście! Więc używam tej metody kiedy lampa gaśnie żeby nie było za zimno.. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam, Slavseed :tiphat:
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
Witajcie!

Mam pytanko... Posiadam growbox 40x40x140, z ledami 75W (które działają jak 150W hps)... Ale mam problem z utrzymaniem wilgoci w środku! Już zmniejszyłem moc wiatraków ale to nie robi za dużej różnicy.

Próbowałem też ze zrobieniem "plastikowej, przezroczystej, szklarni" z paroma otworami, ale w tym przypadku po pewnym czasie robi się za gorąco i moja mała zaczyna zaokrąglac liście! Więc używam tej metody kiedy lampa gaśnie żeby nie było za zimno.. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam, Slavseed :tiphat:
najlepszy bedzie najtanszy nawilzacz ultradzwiekowy.
2litry ,grosze kosztuje


klint a widziales hps 150 ktory swieci jak ledy 75w?:)
pozdrawiam ,3majcie sie
 

Slavseed

Member
najlepszy bedzie najtanszy nawilzacz ultradzwiekowy.
2litry ,grosze kosztuje
[..]
klint a widziales hps 150 ktory swieci jak ledy 75w?:)
pozdrawiam ,3majcie sie

Dziękuję za wsparcie... Chociaż nie jestem do końca przekonany do nawilżacza, bo to też wiąże się z dodatkowymi kosztami i rachunkamki hahah :D
Brałbym ten nawilżacz już w ostateczności, bo i tak moja mała za kilkanaście dni będzie przechodziła na Flo, więc już taka wysoka wilgoć nie będzie potrzebna... Ale musiałbym coś wymyślić na następny cykl :)

Ps: Allegro raczej odpada (nie mieszkam w Polsce :biggrin: )
 

Latest posts

Latest posts

Top