What's new

HIDRÓ TÁJGER

Status
Not open for further replies.

Széklet Nagyúr

Active member
Némi túrás után el?kotortam a sufniból négyet a régi gettó szekrényhez használt 10 watton pirító 80 lumen/wattos 2700 K-s körtékb?l oszt szerkesztettem a nunának némi hangulatvilágítást, hogy javítsak az alant uralkodó silány fényviszonyokon ( remélhet?leg ezt grammokkal fogja megköszönni a növény ) a mérések illetve az abból történ? kalkulációk kb. 100 umol/s/m2 niy gyarapodást mutattak az érintett szekcióban.

Másrészr?l meg kezd?d? kálium hiánytüneteket kezdett mutogatni a néni, úgyhogy felhagytam a kiséletezgetéssel, kapja tovább a terveknek megfelel?ne, mostmár 1.7 EC nek megfelel? kutyulékot etetéskor ( meg még majd múdjával csurgatok neki kálivízüveget is ).

Kísérletezgetni majd olyan növénnyel fogok amire nem vagyok úgy ráhájpolódva mint emerre.

:skiiing:

Másrészt meg korábban sokat emlegették ezeket a V-TAK evolution 160lumen/watt-os körtéket, valóban megérik az árukat vagy szemfényvesztés az egész ( ha jól emlékszem solon úr még fel is boncolt egyet ).

picture.php


picture.php


picture.php
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Nyolcadik hét derekán kicsit apgrédeltem a berendezést. Az eddig adalék világításként üzemel? 4 darab 80 lumen/wattal zúzó mittoménmilyen körtéket fájintos V-TAC 3000K-s 160 lumen/watt teljesítmény? 6.5 watton z?zó fényekre cseréltem, illetve hozzátettem a felhozatalhoz még 8 darabot. Az eddig 122 watton pirító tsw 2000 -et leddimmeltem minimumra ( 100 watt ) így hellyel közzel egységes lett a sátorban a virágzat környéki fénys?r?ség.

Id?közben a tápot is emeltem 2.2 EC-re láthatólan nem pamaszkodik a néni , S?TT.

:skiiing:

picture.php


Kibe pakolgatással a fasz kivan, szerintem kovetkez?re keverek kókuszt a maradék k?zetgyapott cafatokhoz, aztán áttérek runtowészt topfídre.

picture.php


picture.php


picture.php


Hízzatok csak alja szarok, az óra ketyeg és ha eljön az ideje lesarkazzuk a társadalmat hehhhe.
 

DTales

Member
Jól néz ki. Kapja a fényt mindenhonnan rendesen. Az oldalsó lámpák nem emelik meg nagyon a h?mérsékletet? Valamint az nem probléma, hogy ilyen közel vannak a növényhez?
 

Széklet Nagyúr

Active member
Szépen puffad. Ügyes sertés tenyésztö!

Dánke sch?n !

Utóbbi napokban több levélvégen észleltem tápégés szer? karmosodást, úgyhogy az EC-t cs9kkentettem 2-re.
Köszönhet?en a virágzat püffedésének a szárak is kezdenek d?lögetni kedvük szerint ami tovább nehezíti a ki-be pakolgatást - amivel már fenemód tele a faszom -.

A lámpák amúgy nem sokat bántanak a növényen ( már ami az esetleges fény-h? stresszt illeti ) lévén szatívák kedvelik a nagy fénys?r?séget és a magasabb h?mérsékletet másrészt az adalék fények által sugárzott h? és a korábban aplikált h?tükrök kombinációjával egyben a sátorf?tés is meg van oldva.

Az eddigiekb?l lesz?rhet? tanúlságok alapján részemr?l a következ? körben ( valószínüleg vagy Seedsman White Widó vagy Dinefem-es Super Silver lesz ) maradok a 8 föszárnál illetve a lollipoppolást se veszem félválról mint e speciment esetében.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Széklet Nagyúr

Active member
A 9. hét végére intenzív t?gyösödést mutat a növény illetve a bibeszálak is itt-ott lájtosan barnulásnak indultak így aztmondom még kb egy hónapja van hátra.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Széklet Nagyúr

Active member
Ec-t csökkentettem 1.8-ra, meg adtam hozzá ilyen fitohorm calcium 40-b?l 2ml-t 8 liter lötyihez ( el?tte a kálciumot hagytam egy deci vízben csillapodni mert úgyértesültem ha simán hozzácsapod a tápoldatodhoz a cálcium mekköt boldog boldogtalant aztán a mekkötött elemekkel egyetemben összegy?lik a tartáj alján a növény által felvehetetelen formában, aztán elméletileg ez kiküszöbölhet? ha els?nek adódik a locsolóvízhez vagy ha útólag kerül hozzá - mint jelen esetben - bekeverés el?tt hagyni kell összebarátkozni sima vízzel ) Ezígy jólessze ?

Amúgy minerál magic mennyivel jöbb sima káliszilikátnál ?
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ec-t csökkentettem 1.8-ra, meg adtam hozzá ilyen fitohorm calcium 40-b?l 2ml-t 8 liter lötyihez ( el?tte a kálciumot hagytam egy deci vízben csillapodni mert úgyértesültem ha simán hozzácsapod a tápoldatodhoz a cálcium mekköt boldog boldogtalant aztán a mekkötött elemekkel egyetemben összegy?lik a tartáj alján a növény által felvehetetelen formában, aztán elméletileg ez kiküszöbölhet? ha els?nek adódik a locsolóvízhez vagy ha útólag kerül hozzá - mint jelen esetben - bekeverés el?tt hagyni kell összebarátkozni sima vízzel ) Ezígy jólessze ?

Amúgy minerál magic mennyivel jöbb sima káliszilikátnál ?
Ha jól értem a Ca Mg ot vagy csak a Ca ?
Mennyi ideig kell pihentetni? Ha els?nek a kalcium kerül a wasserba más semmi úgy is jó azt pihen monnyuk 1ó azt mehet bele a többi só?
Mert ezek szerint ezt se jól csináltam :D
 

Széklet Nagyúr

Active member
Igazából azért tértem ki erre külön mert nekem ilyen hiánypótlásra szánt els?sorban levéltrágyának való nitrátmentes kelatizált 17% Kálcium oxidos cumóm van, aztán mivel a virágzás jelen szakaszában elég gázos lenne lepermetezni a növényt így a tápoldathoz kell hozzákutyulnom a cuccot. Ebben vagy hasonló esetben para lehet ha csak simán hozzávered a már bekevert tápoldathoz ( ezse biztos de nem halt még bele senki az el?vigyázatosságba, illetve mivel vegyész se vagyok így az összeolvasott dolgokon kívül ezt én nem tudom alátámasztani ) ha neked kifelyezetten tápoldat adaléknak szánt calmag-od van annál szerintem ez nem játszik mert azoknál cálcium nitrát formában van jelen a kálcium ami elméletileg már eleve kötött meg a növény is fel tudja venni . De mint mondtam szakért? se vagyok meg ezeket a dolgokat is úgy kapartam összea netr?l ergó m?veletlen spekuláció. A lényeg, a calmag-nál ha a gyártó erre külön nem hívja fel a figyelmet ugyanúgy kell eljárni mint bármelyik szupplementnél ( adalékokat se használtam soha megmondom ?szintén, alaptáp aztán csókolom ).
 

Uzsidoboz

Well-known member
Fitohorm van nekem is Ca Mg a kalcium az nitrogénmentes de akkor ezek szerint ha virágzásba van nem kéne lompermet?nöm vele
 

Széklet Nagyúr

Active member
Hát nem javasolt, lévén ilyenkor a virágzat átveszi minden szarnak a szagát/ízét ami rákerül meg ha össze tocsogtatot a bugáidat azzal nagyobb szivességet teszel penész papának mint a növényednek.
 

Széklet Nagyúr

Active member
11-edik hétre látványosan bebogyósodott a néni meg sújra is kezd jelent?sen gyarapodni ( ki-ve pakolagtások alkamával érz?dik illetve van , hogy egész a földig lehúzza a szárat a virágzat ha nincs re4ndesen összefogva a dzsumbuj ) .

Ránézésre még 2-3 hét aztán leölöm a bébit, amit már csak azért is várok, mert párszor már majdnem kibasztam az egésszet a kukában amikor etetéshez pakolgatás közben nekiállt önjáró módon kalimpálni . Nagyjából úgy kell elképzelni mintha egy dühöng? félkegyelm?t kéne cselgáncs fogásokkal lecsillapítani.

Whiped úr javaslatának megfelel?en EC 1.8 körül illetve a csúcsok környékén figyel? levélzeten a virágzás végszakaszában el?forduló hiányjelek mutatkoznak itt-ott lájtos tápégésre utaló karmosodással.

:skiiing:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Uzsidoboz

Well-known member
Majd küldenék egy postagalambot hogy szokja az utat mire fogyasztásra kész a termék nehogy gondot okozzon a felgyülemlett zöccségtöbblet :D
 

Széklet Nagyúr

Active member
Az utóbbi pár napban a sátorban zúzó légáram f? irányvonalán kívül félrelógó alja szárakon leltem 2 penészedésnek indult kisebb bugát .

Nagyjából úgy saccolom még két hét van hátra, emiatt a két nyomorék miatt nem fogom kivágni a zellert.

:skiiing:

picture.php


Nem sikerült korrektül fókuszba kapni a tetthelyet, de az a s?r? pókháló szerü fehér geciség ot középen penész papa amint épp a kultúrbolsevik liberálfasiszta bugyibuci hülyeségeivel próbál az alja réteg nyakára n?ni , hogy együtt bomlasszák a nyugati világot egy emberi katasztrófává.

picture.php


Verg?ggyetek csak szarok, érik már a takarítás HEHHHHHHHHE.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Buborékok mind beködösödtek illetve a mai napon megjelentek az els? borostyán trichómák úgyhogy vasárnapi napon 13 hét végén leölöm a kocát.

Ideje volt a dolognak mivel már a legfels? vezércsúcson is találtam penész miatt rohadásnak induló bugát, ( vizuálisan nem észleltem a penészt viszont a bugához tartozó levélzet döglött álapota, illetve a buga vizeny?s puha löttyedt szar struktúrája, ( összenyomásra meg úgy marad ) egyértelm? jelei voltak penész papa tevékenységének. Másrészt ahogy eddig tapasztaltam, ha még nem látszik a penész de a fent részletezett tünetek már megjelentek akkor elég csak az érintett gubót kivágni, eddig ha elég korán megszabadultam az érintett részét?l a virágzatnak nem terjedt tovább a szomszádokra.

Másrészt, az említett vzércsúcs két alkalommal is megcsuklott a saját súja alatt szuperkripping sztálj amikor ki akasztottam a n9vényt sátron kívül, hogy kitakarítsam a kertet. A muskátli fejl?désének ezen szakaszában már viszont nem regenerálja vissza a növény a sérüléseit, mivel fullosan a virágzásra koncentrál, így aztán hiába raktam egyb?l sínbe, a két törésb?l ered?en akadozó tápanyagellátásnak köszönhet?en döglöttre szopkodta a leveleit.

Az utóbbi egy-két hétben látványosan megemelkedett a runoff EC-je kb. ilyen 1.8-be 2.6 ki jelleg? értékeket kell elképzelni. Az utolsó héten, többnyire csak tiszta vizet csaptam a rezerv?rhöz, hogy kompenzáljam a kimosódott sófelesleget aztán valahol 1.4 körül megállapodott, elméletileg akkor ennek a fajtának ez lenne az ideális ( ? ).

Meg a faszom is televolt az állandó pakolászással, ami egyébként sem steril körülmények között történt, így valószínüleg az elharapódzott penészesedéshez ez is hozzátette a magáét ( mondjuk minimális mennyiségt?l kellett megszabadulni ~ 10-15g, háde azér volt para ).

Utolsó három napban csak tiszta víz megy neki, azán belémártom a bök?t.


:skiiing:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top