What's new

Haideți la săpat ! Outdoor 2023

babygrower1

Well-known member
problema aproape rezolvata
numa daca nu e un nebun ca mine sa isi caute loc de guerilla sa se bage prin toti boschetii
 

Attachments

  • 0D194FA8-23C2-4482-98F7-E2573324C71B.jpeg
    0D194FA8-23C2-4482-98F7-E2573324C71B.jpeg
    4.9 MB · Views: 66

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca vede cineva barajul ala.. sigur va fi curios sa cerceteze de ce e pus. Ca e clar ca e pus de cineva.. acum sa speram ca nu ajunge nimeni acolo. Da parca tot as imparti plantele in mai multe locuri in locul tau, macar nu iei teapa totala. Stiu cazuri cand ciobanii au distrus plantele, chiar daca nu aveau interes sa le culeaga sau ceva de genul asta!
 

babygrower1

Well-known member
exploziv-san inteleg ce zici dar e imposbil sa si dea seama ca e pus de om, e salbaticie maxima aici
poza asta e dupa crengile ce le am pus eu

iti dai seama ca o sa mai am vro 2 spoturi in caz de ceva
pun si o camera cum
a pus urbanhaze
si care o pus mana pe planta o sa l crucific :)) 🪓
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    4.1 MB · Views: 66

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cum sa nu isi dea man seama ca niste lemne date la topor si puse gramada sa blocheze accesul nu is puse de om? De cine is puse? Castori de uscat? Oamenii care umbla prin natura stiu ce nu e la locul lui..
Camera e buna daca o camuflezi bine de tot, ca daca ramai si fara ea nici nu Afli, ramai si cu 100 coco cheltuiti.
 
Last edited:

babygrower1

Well-known member
plm.. mai multe spoturi si doamne ajuta am prins drag de locu asta 🤣🤣
trebuia sa caut din toamna spoturi si sa pun bani pe jos da cine s o gandit
 

babygrower1

Well-known member
în mijlocu papusoiului a crescut careva? știu ca era careva aici la care i s o îmbolnăvit plantele de ceva mucegai de la păpușoii cred ca cadavruslos
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu prea merge nene, mai ales daca e stropit cu erbicid si pesticid. Daca e al tau, poate. Si doar auto, ca altfel culegi porumbul mai repede ca iarba, sau se ingalbeneste porumbul si iti sare iarba in ochi imediat.
 

babygrower1

Well-known member
mă gândesc ăștia care fac guerilla în fiecare an cât se chinuie sa și găsească locuri de plantat.. sau poate io îs singuru ghinionist ca peste tot umblă oameni :))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca cauti, gasesti, depinde cat esti dispus sa mergi. Langa marile orase e mai greu fara a merge macar 50-100 km. Plus ca nu te poti asigura ca nu vin oameni in 4 sau mai multe luni cat dureaza grow-ul.. poti doar sa plantezi destule incat sa culegi macar cat iti trebuie.
Eu in general plantam 3+ spoturi x fiecare dublu cat credeam ca o sa am nevoie. Niciodata nu am ramas fara macar dublu cat voiam si de multe ori lasam pe camp mai mult decat culegeam.
Dar am patit inclusiv sa se faca "cartier" de case la 50-100 m de spot-ul meu, spot care era in mijlocul campului si timp de 2-3 ani fusese ok. De la 3 spot-uri in sus tre sa fii totusi tare ghinionist sa nu culegi macar 1! Insa eu nu ma atingeam de vegetatia din jur, lucram cu ea ca si camuflaj..
 

vasile

Well-known member
Veteran
am mai scris pe aici insa nu stiu daca toata lumea a vazut, agronatura scade phu grav, trebuie echilibrat, si daca dai 700ppm (doza de 3 ori mai mica de recomandata) tot ACIDA este pt ierbica

deci iti trebuie un ph down, nutrientii posibil sunt in sol dar suint blocati

oricum nu e nimic grav, dai o udare cu apa si urmatoarele masoara phu sa fie 6.5-7
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
am mai scris pe aici insa nu stiu daca toata lumea a vazut, agronatura scade phu grav, trebuie echilibrat, si daca dai 700ppm (doza de 3 ori mai mica de recomandata) tot ACIDA este pt ierbica

deci iti trebuie un ph down, nutrientii posibil sunt in sol dar suint blocati

oricum nu e nimic grav, dai o udare cu apa si urmatoarele masoara phu sa fie 6.5-7
Ph up, zici?
 

babygrower1

Well-known member
=)) bgamias pl mai bine îmi luam stropeală din the hood..


oare asta ce sa fie ?
stiu ca la auto se fac frunzele galbene da asa n am mai patit


scuzati poza da trb sa ma duc la garda sa mi ia amprentele :joint:
 

Attachments

  • FB567E9F-18D4-40F7-8BAD-F7E494F8338B.jpeg
    FB567E9F-18D4-40F7-8BAD-F7E494F8338B.jpeg
    561.2 KB · Views: 52

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu zic ca tot probleme cu ph-ul sunt. Daca ai folosit ceva ce are multa turba si dai si fertilizatori acizi (probabil si mai mult decat e necesar), cam aici ajungi. Intrebarea mea e cum de arata asa bine salata, si iarba e vai de mortii ei? Ca ar trebui sa se traduca cumva experienta de la salata, si instrumentele de masura folosite acolo.. si la ingrijitul ierbii. Ba chiar si nutrientii de salata probabil ca pot fi folositi in veg la iarba.
 

Latest posts

Latest posts

Top