What's new

Φούντες εξωτερικής καλλιέργειας

herb4

Member
Γεια σου κ από μένα παπαστρουμφ.. Καλοπιοτη η σοδειά, υγεία κ καλή παρέα.. Όσο για το τελευταίο μύνημα σου θα σου έλεγα αν κ νομίζω στο έχουν πει ότι για τις κάμπιες που έχου είδη μπει μέσα δεν θα έχει κάποιο αποτέλεσμα αν κάνω λάθος διόρθωσε με τώρα όσο για τη μούχλα αν έχεις σκοπό να το κόψεις σε καμία 10 μέρες καλό είναι να μην το ψεκασεις τώρα επειδή είναι κ σατιβα κ ίσως το αφήσεις πάνω από 2βδομαδες καλό είναι πάντα κατά τη γνώμη μ για να πάρεις τη φούντα που θέλεις κ χωρίς μετά συλλεκτικά θέματα με βοτρύτη ρίξε κάνα σκεύασμα.....
 

soulis10

Member
γεια σας και απο μενα μαγκες,γεια σου παπαστρουμφ τσακαλι.μια χαρα ολα,μην στεναχωριεσαι.τουμπανο η σοδεια,καλοπιωτη μαν.υγεια πανω απ'ολα οπως ειπε και ο herb,καλη υπομονη,και σεβασμο σε οτι κανουμε.

οι φωτος ειναι καυλα.τυχερακιαααα!!!βιβααα
 

scourouhi

Member
Συγχαρητήρια λεβέντες ! Τα πήγατε πολύ καλά για πρώτη φορά . Ώρα να απολαύσετε τον καρπό του κόπου σας . Και του χρόνου με υγεία !
 

Papastroumf

Member
Μάγκες ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη και αναμένετε τα καλύτερα. Ξεκινάμε indoor.
 

Papastroumf

Member
Για σου cacao,τι εννοείς να τα πέταξα.Ποιος έξυπνος πετάει την σοδειά του? Η τελική σοδειά παιδιά μετά από αποξήρανση 20 ημερών για το 1ο φυτό και 17 ημερών για το 2ο είναι 400 γραμμάρια πάνω κάτω με 10 γραμμάρια απόκλιση λάθους :p.Τώρα όσο αφορά το smoke report.

Γεύση: Η γεύση του είναι πολύ ιδιαίτερη.Κατεβαίνει πολύ ωραία χωρίς να γδέρνει τον λαιμό και σου αφήνει μια πολύ ωραία αίσθηση στον ουρανίσκο.Θυμίζει τσάι στην μυρωδιά του.
Μαστούρα: Η μαστούρα είναι αυτό που λέμε είμαι χαλαρός και όσο περνάει η ώρα σε κοιμίζει.Μετά από 2-3 τσιγάρα έχεις φύγει για ύπνο σαν πουλάκι.Επίσης σου φέρνει λίγο αυτό το χαζό χαμόγελο,όσο σε έχει κλειδωμένο στον καναπέ.
Ιατρικό ενδιαφέρων: Απαλείφει πόνους εγγυημένα.Έχω θέμα με την μέση μου και μόλις πιω λίγο ήδη από τις πρώτες τζούρες νιώθω μία ανακούφιση στα σημεία που πονάω.
Σχόλια/Παρατηρήσεις: Αυτό που μου άρεσε πολύ σ'αυτήν την φούντα είναι το ξύπνημα της επόμενης ημέρας.Δεν έχεις βαρύ κεφάλι αλλά ξυπνάς πολύ ευδιάθετος να κάνεις πράγματα.
Βαθμολόγια: 8/10 .

Υ.Γ Τις κατηγόριες για το smoke report τις '''έκλεψα'' από το Grow Review & Skome Report threat του bazz.

Υ.Γ 2 : Θα μείνουν άλλη μία ή δύο μέρες για αποξήρανση και μετά μπαίνουν στα βάζα.
 

caca0

New member
Εγω παντως μεχρι προσφατα τα πετουσα γιατι δεν καπνιζονται και δεν ημουν διατεθημενος να αγορασω αυτα τα ειδικα bags που φτιαχνεις isolator. Παρολα αυτα, στο τελευταιο μου grow ειχα μαζεψει μια σημαντικη ποσοτητα απο φυλα και ειπα να δοκιμασω να φτιαξω isolator με καμια πατεντα. Αν ψαξεις στον internet η πρωτη πατεντα που θα δεις ειναι με φιλτρο καφε. Λοιπον επειδη το εκανα μπορω να σου πω οτι ηταν τεραστια αποτυχια. Το φιλτρο ειτε θα βουλωνε με αποτελεσμα να μην περναει το νερο ειτε θα σκιζοταν. Και πανω που ειχα απογοητευτει τελειως και ελαγα να πεταξω στα σκουπιδια αυτο το μαγικο ζωμο, ειπα να κανω μια τελευταια προσπαθεια και να το φιλτραρω σε μια απλη πετσετα κουζινας. Φιλε, το αποτελεσμα απλα μαγικο! Απο 25γρ ξερων φυλων εβγαλα περιπου 2 γρ isolator. Γενικα η αποδοση ειναι περιπου 1/10. Δηλ για 10 γρ, φυλων παιρνεις 1γρ σοκολατα. Να σημειωσω οτι το κολπο με την πετσετα δεν ειναι και το καλυτερο γιατι καθεται αρκετος κρυσταλλος πανω, αλλα απο το τιποτα....
 

Papastroumf

Member
Εγω παντως μεχρι προσφατα τα πετουσα γιατι δεν καπνιζονται και δεν ημουν διατεθημενος να αγορασω αυτα τα ειδικα bags που φτιαχνεις isolator. Παρολα αυτα, στο τελευταιο μου grow ειχα μαζεψει μια σημαντικη ποσοτητα απο φυλα και ειπα να δοκιμασω να φτιαξω isolator με καμια πατεντα. Αν ψαξεις στον internet η πρωτη πατεντα που θα δεις ειναι με φιλτρο καφε. Λοιπον επειδη το εκανα μπορω να σου πω οτι ηταν τεραστια αποτυχια. Το φιλτρο ειτε θα βουλωνε με αποτελεσμα να μην περναει το νερο ειτε θα σκιζοταν. Και πανω που ειχα απογοητευτει τελειως και ελαγα να πεταξω στα σκουπιδια αυτο το μαγικο ζωμο, ειπα να κανω μια τελευταια προσπαθεια και να το φιλτραρω σε μια απλη πετσετα κουζινας. Φιλε, το αποτελεσμα απλα μαγικο! Απο 25γρ ξερων φυλων εβγαλα περιπου 2 γρ isolator. Γενικα η αποδοση ειναι περιπου 1/10. Δηλ για 10 γρ, φυλων παιρνεις 1γρ σοκολατα. Να σημειωσω οτι το κολπο με την πετσετα δεν ειναι και το καλυτερο γιατι καθεται αρκετος κρυσταλλος πανω, αλλα απο το τιποτα....

Φιλε ημουνα σκαλωμενος οταν διαβασα τι εγραψες και αντι για φυλα νομιζα εγραφε φυτα... και λεω τι λεει τωρα ρε το παλικαρι? Τεσπα δυστυχως οπως ανεφερα πολλακις λογω υποχρεωσεων πολλα πραγματα δεν εγιναν σωστα. Οπως πχ κοπηκαν σχετικα νωρις τα φυτα,2 βδομαδες ακομα πολυ ανετα. Βασικα 1 γιατι την 2η συνεχεια εβρεχε. Αρα χασαμε και ποσοτητα οπως καταλαβαινεις. Για τον ιδιο λογο δεν μπορεσαμε να κρατησουμε και φυλλα παρολο που ξερω ποσο χρησιμα ειναι. ;) βιβες παιδια :joint:
 

orfeas

Active member
Veteran
... Γενικα η αποδοση ειναι περιπου 1/10. Δηλ για 10 γρ, φυλων παιρνεις 1γρ σοκολατα. ..

1/10 από φύλλα είναι ΑΔΥΝΑΤΟ! Η αναλογία αυτή(ίσως και μεγαλύτερη) ισχύει για καθαρή φούντα. Μιλάμε βέβαια για κρυστάλλους και μόνο, κι όχι για σαβούρα...

:tiphat:Ορφεύς
 

Papastroumf

Member
Λοιπόν το indoor ξεκινάει σε λίγο (θα έλεγα 2 βδομάδες max.) Τα σπόρια είναι super lemon haze και moby dick από greenhouse.Πακέτα των 3 feminised.Θα μπουν 2 από κάθε strain σε χώμα.Αρχικά σε ποτηράκια έπειτα σε 11λ και τέλος μεγαλύτερες γύρω στα 25λ.Ο χώρος θα είναι 2x1.25x2 (μήκος-πλάτος-ύψος) Το ύψος μπορεί να είναι και λίγο παραπάνω.Οι λάμπες είναι 400αρες.Τα λιπάσματα είναι της GHE Flora Series.Θα γίνει scrog.Το στάδιο της βλαστικής ανάπτυξης υπολογίζεται γύρω στον 1 μήνα ίσως και λίγο παραπάνω. Αυτά προς το παρόν. Ενημέρωση όταν φτάσουν τα σπόρια. βιβες :joint: Να ανοιξω αλλο thread η να το συνεχίσω εδώ?
 

scourouhi

Member
Καλημέρα ! Καλή αρχή στην νέα σου περιπέτεια .
Καλύτερα να ανοίξεις νήμα στην εσωτερική καλλιέργεια .
 

Papastroumf

Member
Καλημέρα ! Καλή αρχή στην νέα σου περιπέτεια .
Καλύτερα να ανοίξεις νήμα στην εσωτερική καλλιέργεια .

Λογικά εννοείς την κατηγορία ''Ημερολόγια Καλλιέργειας'',αυτό θα κάνω. Εξοπλισμός από alegre έφθασε χθες.Φίλτρο άνθρακα odorsok 125mm ,1m σωλήνας σύνδεσης,δίχτυ και ταπετσαρία αντανάκλασης(2m x 1.25m) διότι η τέντα θα είναι αυτοσχέδια.Τώρα περιμένουμε τα σπόρια και είμαστε έτοιμοι να ξεκινήσουμε.
 

Provolone

New member
Το odorsok βάλτο πίσω στο κουτί του κ γύρνα το να πάρεις κάτι άλλο. Δεν κάνει καθόλου δουλειά.
Μιλάω εκ πείρας :)
 

Papastroumf

Member
Το odorsok βάλτο πίσω στο κουτί του κ γύρνα το να πάρεις κάτι άλλο. Δεν κάνει καθόλου δουλειά.
Μιλάω εκ πείρας :)

Φιλε μου δυστυχως τωρα ειναι λιγο δυσκολο αλλα μπορεις να μου πεις λιγο λεπτομεριες περι του θεματος?
 

Latest posts

Latest posts

Top