What's new

Φούντες εξωτερικής καλλιέργειας

Ε τώρα δεν νομίζω να μας την πέσουν,είμαστε ήσυχα γενικά εδώ ψηλά.
@agios antonios ευχαριστούμε πολύ φίλε μου,μάλλον μας νιώθεις για να το λες αυτό. peace μάγκες :) :joint:

Τι strains είναι; τα πήρατε από ίντερνετ ή είχατε κανένα φιλαράκι με άκρες;
 

bathory

Member
για κυνηγους μιλαω που κυνηγανε πουλακια,παιζει να ειναι απο ρουφιανοι μεχρι κλεφτες!!νομιζω σημερα ανοιξε η σεζον κυνηγιου οποτε εχε λιγο το νου σου!
 

Papastroumf

Member
Τι strains είναι; τα πήρατε από ίντερνετ ή είχατε κανένα φιλαράκι με άκρες;

Φιλε δεν εχω ιδεα τι στρειν ειναι. Τα πηρα απο φιλο.Ελληνες ειναι μου ειπε.
 

Papastroumf

Member
Παιδια εχω 2 αποριες. Η πρωτη ειναι αν παει ο κυνηγος και ξεριζωσει το φυτο,αυτο θα επιζησει? Δεν θα εχει υποστει μεγαλη βλαβη στο συστημα των ριζων του? Και επισης αν εχει για παραδειγμα 1 βδομαδα συννεφια θα επηρεασει καπος το φυτο και τον κυκλο του? Υπαρχει δηλαδη πιθανοτητα να ανθισει πιο γρηγορα?
 

bathory

Member
ρε μεγαλε αν το ξεριζωσει παει,τελειωσε!!!και αν το βγαλει θα το παρει και αντε γεια!!οσο για συννεφιες μην αγχωνεσαι με λεπτομεριες τα πραματα εχουν παρει τον δρομο τους.ολα θα γινουν στην ωρα τους!
 

Papastroumf

Member
Καλησπέρα παιδιά,πήγε σήμερα να ποτίσει ο φίλος μου και βρήκε στα φύλλα αυτό που θα δείτε στην φωτογραφία,απ ότι μου είπε του έμοιαζε κάτι σαν φωλιά αλλά χωρίς να είναι σίγουρος. Για δείτε και πείτε μας και εμάς.Να ανησυχούμε ή όχι?

30lyyr6.jpg
 

bathory

Member
εχω προιστορικη οθονη με χαλια αναλυση αλλα αυτο μοιαζει με αυγα.υπαρχει σε αλλα φυλλα?απο την αλλη δεν ειναι και το καταλληλο μερος να αφησει αυγα κατι εκει!!αν ηταν καμπια θα ειχε μπει μεσα στον κορμο να γεννησει.μακαρι να το εβλεπα πιο καθαρα....
 

Papastroumf

Member
Οχι παιδια υπηρχε μονο αυτο που βλεπετε. Ελπιζω να μην ειναι καμπια...
 

caca0

New member
Εχω την εντυπωση οτι ειναι αυγα πασχαλιτσας. Chekare φωτο στο Internet και συγκρινε με τα δικα σου. Αν ειναι οντως τοτε μην σε ανησυχει. Η πασχαλιτσα ειναι συμμαχος :)
 

Papastroumf

Member
Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο. Τα συγκρινα απο το ιντερνετ. Γνωριζω οτι ειναι συμμαχος αφου καταβροχθιζει το πληθος των εισβολεων.
 

scourouhi

Member
Μέχρι και οι πασχαλίτσες ήρθαν σε βοήθειά σας τυχεράκηδες ! Φτού μη σας ματιάσω !
 

Papastroumf

Member
Μέχρι και οι πασχαλίτσες ήρθαν σε βοήθειά σας τυχεράκηδες ! Φτού μη σας ματιάσω !

χαχαχα,η τύχη των πρωτάρηδων. Μην μας ματιάσεις μόνο και την χάσουμε :joint: Peace
 

Papastroumf

Member
Χθες και προχθές έριξε βροχούλα.προχθές όμως είχαμε ποτίσει κιόλας αλλά κανένα πρόβλημα με υπερπότισμα. Σήμερα επίσης ποτίσαμε και ίσως και το βράδυ.Το χώμα στο χωριό έχει πολύ υγρασία που πιστεύω τα φυτά θα την απολαύσουν.Προς το παρόν δείτε τις φωτογραφίες που μας ζητήσατε και επιπλέον κάτι από ψηλά.

33z4heq.jpg
2ev3o85.jpg

smspyu.jpg

15dxhug.jpg

29xsqbp.jpg

http://tinypic.com/view.php?pic=zn2ayr&s=8#.Vdm8RvntlBf
http://tinypic.com/view.php?pic=24o0xmq&s=8#.Vdm7iPntlBc
 

astakos

New member
ta fyta sou exoun ginei panemorfa na ta xerestai siga siga ypomoni kai tha antamiftheitai....oi kormoi fenontai arketa dynatoi ta exetai proseksi polly ta fita sas kai fenetai

fetos to forum einai polly dynato ta xeraitismata mou se olous
 

Papastroumf

Member
ta fyta sou exoun ginei panemorfa na ta xerestai siga siga ypomoni kai tha antamiftheitai....oi kormoi fenontai arketa dynatoi ta exetai proseksi polly ta fita sas kai fenetai

fetos to forum einai polly dynato ta xeraitismata mou se olous

Αστακε ευχαριστουμε πολυ φιλε μου. Κανουμε οτι μπορουμε. Υγειες. :joint:
 

Papastroumf

Member
20150825_140550.jpg 20150825_140826.jpg 20150825_140559.jpg

Υ.Γ Η 1η είναι μία από ψηλά να φαίνονται και τα 3.Η 2η ένας παπάς από το 1ο και η 3η φωτογραφία είναι η σατίβα η οποία είναι κόλαση,έχει μια μυρωδιά όλα τα λεφτά.
 

weedolada

Member
Καλησπέρα παιδιά,πήγε σήμερα να ποτίσει ο φίλος μου και βρήκε στα φύλλα αυτό που θα δείτε στην φωτογραφία,απ ότι μου είπε του έμοιαζε κάτι σαν φωλιά αλλά χωρίς να είναι σίγουρος. Για δείτε και πείτε μας και εμάς.Να ανησυχούμε ή όχι?

View Image

αυγά πασχαλίτσας είναι...νόμιζα τετράνυχου αλλά με μια αναζήτηση βρήκα αυτό

http://www.panoramio.com/photo/75994745
 

Latest posts

Latest posts

Top