What's new

Durga Mata ll CBD (Paradise Seeds) / 400W mh&hps&Lumatek ATS 300W PRO / top feed & ebb&flood

f2obsession

Active member
Egyvalamit érzek aggályosnak, ahogy látom nőni a virágzatot: az ott rohadt nagy "agyaggolyó-felület", ami mindig nedves lesz. Tudni fogod így 50% alatt tartani a páratartalmat éréskor? És ha van is valami brutál troteced, vagy klímád, nem fogja "kiszívni a vödörből a vizet" így? Én tuti gányolnék valamiből (mondjuk XPS-ből) a szár, és az alsó ágak köré legalább nagyából illeszkedő két részes fedelet, hogy egy kicsit tudjam csökkenteni a kipárolgást az agyagból. Nekem ugye tákolt DWC-m volt, ahol miliméteres réseken át is veszettül fogyott víz a vödörből, és gyorsan telt a tartály a páramentesítőben, amikor virágzás második felében már 40%-ra céloztam...
 

ZöldlombLegolas

Active member
Jahm, erre én is gondoltam. Ugye kiszivó, meg kis monkeyfan megy 0-24, de az csak a felső régióba. Alul, illetve a hajtások között én is problémásnak érzem ha már Arnold Schwarzenegger kar méretűek lesznek virágok. :D

Hát mostanában nem mértem párát, de elkezdem monitorozni.

Köszi az észrevételt f2obi.

Mi van ha vágok egy akkora hungarocell lapot pl ami belemegy pont felső ládába? De akkor meg levegőt nem fog kapni gyökér, mi? Vagy ha berakok még egy monkeyfant alulra is?
 

f2obsession

Active member
Jahm, erre én is gondoltam. Ugye kiszivó, meg kis monkeyfan megy 0-24, de az csak a felső régióba. Alul, illetve a hajtások között én is problémásnak érzem ha már Arnold Schwarzenegger kar méretűek lesznek virágok. :D

Hát mostanában nem mértem párát, de elkezdem monitorozni.

Köszi az észrevételt f2obi.

Mi van ha vágok egy akkora hungarocell lapot pl ami belemegy pont felső ládába? De akkor meg levegőt nem fog kapni gyökér, mi? Vagy ha berakok még egy monkeyfant alulra is?
Szerintem az is járható út, ha rárakod az agyagra, nem hiszem, hogy oxigénhiányt okoztna, ha csak nem teljesen hézagmentes. De gondolom, a növények szára miatt úgyis csak 2db-ból összeillesztbe lehet majd berakni, vagy lesz rajta két "szár vastagságú" bevágás a szélétől a szárak pozíciójáig. De akár még fólia is lehetne. Szerintem nem kell "szigetelésre" törekedni, csak azért mégse párologtasson az a nagy felület teljesen szabadon... Ventilátort én nem állítanék az agyagra, mert akkor megintcsak ontaná a párát. Én a DWC-ben eleve mindig letakarom egy "gallérral" (felül fehér, alul fekete fóliával) az agyagot, hogy ne kapjon fényt. Csodálom is, hogy neked nem tocsog rajta az alga...
 

ZöldlombLegolas

Active member
Nah az van, hogy gáz a helyzet bent. 55 rh mellett 35 fok van fent a csúcsoknál. Alul 75 ös a páratartalom, fokot nem néztem, de gondolom pár fokkal hűvösebb. Szal holnap valamit vadászok amivel letakarom golyó felületét. Mi van ha nem tudom visszaszoríta párát? Elég fülledt meleg van bent ha rányítok, főleg most ebben a hűségben. Most lesz 6. hetes. Most már penészedhet ilyen körülmények között, vagy még később fog csak? Gondoltam arra is ha nagyon tré előbb kell levágnom.

Sztetek? Klímát veretek neki holnap, igyekszem nornalizálni helyzetet.

Jah meg hozok képeket este.
 

ZöldlombLegolas

Active member
Hát második képen a kis szürke bibeszálak, meg elszíneződés már lehet penész?
 

Attachments

  • IMG_20230602_211958.jpg
    IMG_20230602_211958.jpg
    4 MB · Views: 86
  • IMG_20230602_212227.jpg
    IMG_20230602_212227.jpg
    2.8 MB · Views: 92

f2obsession

Active member
Szerintem nincs ott még penész, de nem tűéles a fotó.
Klíma sokat fog segíteni, de elkélhet egy trotec, vagy egyéb komolyabb (nem peltier) páramentesítő. Ilyen nagyságrendileg R2D2 méretű.
Agyagot most már be kell takarni valamennyire mindenképp, meg ha minden kötél szakad, még a legyezők egy részének eltávolításával (főleg belül) tudod némileg csökkenteni a páratartalmat. Bár amúgy kár lenne, jobb volna enélkül normalizálni a páratartalmat. Nem árt, ha nem csak a csúcsok felett kevered a levegőt, hanem van venti, ami mondjuk enyhén alulról, telibe fújja a növény közepét (ahol a legsűrűbb).
75% RH-ban kevés fajta tudja kikerülni a penészt, pláne ha ilyen szép "hurkásra" van nevelve. Fönt a 35 fok meg nem csak a terpéneket, meg a THC jeletős részét "párolja ki" még lábon a növényekből, de élettanilag is megszenvedhetik (a közeli fotón a csúcs minth már kezdene is kicsit foxtailesedni)

Az agyagot tényleg nem értem, hogyhogy nincs még betakarva, ha csak szemre halál pontatlanul bevágsz oda két hungarocell darabot, akár 1-2 centis hézagokkal, már akkor drasztikusan csökkented a kipárolgást belőle (szerintem így szabadon talán több párát csinál, mint maguk a növények).
Ha már idáig ilyen flottul ment (szerintem gyönyörűek a növények, és az is látszik, hogy sokat akarnak adni), kár volna penész miatt hetekkel az ideje előtt kényszerszüretelni...
 
Last edited:

ZöldlombLegolas

Active member
Nah meglett a moddolás.

Modd előtt
Fent 56rh-30c
Lent 67rh-23c

Modd után
Fent 50rh-31c
Lent 62rh-23.5c

Klimát veretem 22 fokon.

Minőségi alapanyag hiányában kukás zsák lett a térelválasztó elém. Jó lehet egyenlőre? Lent a 62 fok elfogadható? Alul felül is oszcillál a centi, így már csak ki tudom védekezni a penészt, nem?

Foxtailt nem fogom tudni kikerülni, meleg van. 5-10 centire vannak felül a csúcsok paneltől. Sajna ennyi a belmagasságom.

Foxtail es virág nem jó cucc?
 

Attachments

  • IMG_20230603_144849.jpg
    IMG_20230603_144849.jpg
    1.9 MB · Views: 80
  • IMG_20230603_144613.jpg
    IMG_20230603_144613.jpg
    4 MB · Views: 91
  • IMG_20230603_144617.jpg
    IMG_20230603_144617.jpg
    2.5 MB · Views: 73
  • IMG_20230603_144625.jpg
    IMG_20230603_144625.jpg
    3 MB · Views: 80

f2obsession

Active member
Annak az alsó ventinek szerintem feljebb kéne "néznie". Nem a lecsupaszított szárakat kell szellőztetni, hanem a bokors részt, meg a bugákat. A fólia még hermetikusabbnak néz ki, mint amire én gondoltam, csodálkozom, hogy csak ennyit javított az értékeken (mennyi idő alatt? Remélem még javul).
Talán egyszer ki kéne szellőztetni jól az egész helyiséget még, amiben van, mifelénék most viszonylag száraz idő van...
Egy darabig a falak, meg a bútorok képesek "visszafelé szolgáltatni" a párát. 62% szerintem még necces, pláne, hogy sötét szakaszban általában feljebb szokott kúszni (a csökkenő hőmérsséklet miatt), de nem reménytelen. De ha már Lumatekre futotta, én beszereznék valami ilyesmit. (A penész rizikójának csökkentése mellett a gyantásodást is serkenti a jó száraz levegő a virágzás utolsó heteiben)

Trotec
(Bár talán a klíma is fogja még tovább csökkenteni további napok alatt, talán most még be van pufferelve a korábbi magas pára a falakba, meg mondjuk valamennyi levelet is lehet még leszedni onnan a sűrűjéből, ahol úgyis takarják egymást)
 

ZöldlombLegolas

Active member
Annak az alsó ventinek szerintem feljebb kéne "néznie". Nem a lecsupaszított szárakat kell szellőztetni, hanem a bokors részt, meg a bugákat. A fólia még hermetikusabbnak néz ki, mint amire én gondoltam, csodálkozom, hogy csak ennyit javított az értékeken (mennyi idő alatt? Remélem még javul).
Talán egyszer ki kéne szellőztetni jól az egész helyiséget még, amiben van, mifelénék most viszonylag száraz idő van...
Egy darabig a falak, meg a bútorok képesek "visszafelé szolgáltatni" a párát. 62% szerintem még necces, pláne, hogy sötét szakaszban általában feljebb szokott kúszni (a csökkenő hőmérsséklet miatt), de nem reménytelen. De ha már Lumatekre futotta, én beszereznék valami ilyesmit. (A penész rizikójának csökkentése mellett a gyantásodást is serkenti a jó száraz levegő a virágzás utolsó heteiben)

Trotec
(Bár talán a klíma is fogja még tovább csökkenteni további napok alatt, talán most még be van pufferelve a korábbi magas pára a falakba, meg mondjuk valamennyi levelet is lehet még leszedni onnan a sűrűjéből, ahol úgyis takarják egymást)
Három óra elteltével a sötét szakaszban így alakultak az értékek.

Fent 56-23.4
Lent 52-23.7

Most felül még magasabb a pára (what?)
Lehet szarok a mérőim? :S
Holnap kicsit szellősebbé teszem növiket.

Köszi!
 

f2obsession

Active member
Három óra elteltével a sötét szakaszban így alakultak az értékek.

Fent 56-23.4
Lent 52-23.7

Most felül még magasabb a pára (what?)
Lehet szarok a mérőim? :S
Holnap kicsit szellősebbé teszem növiket.

Köszi!
RH=Relative Humidity. Figyelembe veszi a hőmérsékletet, illetve hogy melegebb levegő több abszolút párát képes tartalmazni. Azért emelkedett felül az RH mert a hőmérséklet csökkent (azonos mennyiségű víz hidegebb levegőben magasabb RH-t jelent). Azért a számok alakulnak, remélhetőleg holnap már még jobb lesz.
A virágzás heteit átkapcsolástól számolod, vagy onnantól, hogy érdemben el is kezdett virágozni? Csak mert a képek alapján szerintem ez még csak félúton van, kell oda még kb egy hónap...
 

ZöldlombLegolas

Active member
RH=Relative Humidity. Figyelembe veszi a hőmérsékletet, illetve hogy melegebb levegő több abszolút párát képes tartalmazni. Azért emelkedett felül az RH mert a hőmérséklet csökkent (azonos mennyiségű víz hidegebb levegőben magasabb RH-t jelent). Azért a számok alakulnak, remélhetőleg holnap már még jobb lesz.
A virágzás heteit átkapcsolástól számolod, vagy onnantól, hogy érdemben el is kezdett virágozni? Csak mert a képek alapján szerintem ez még csak félúton van, kell oda még kb egy hónap...
Átkapcsolástól számolom. Amennyiben érdemi virág, akkor valóban durván 4. hete van virágba.
 

ZöldlombLegolas

Active member
Azt láttam egyik másik csúcson, hogy a levelek bizonyos helyeken száradnak, szineződnek el. Kicsaptam most 2 ágat, abból szerintem ilyen 5-10% között van a kuka rész. Páramentesítő megy 2 napja. Fülledt meleg van a helyiségbem, 56 - os párával. Sátorban lévő értékeket nemsokára írom. Legyezőket szedtem le pár napja, hogy szellősebb legyen.

Attól tartok nem fogok tudni sokkal jobb értékeket ebben a párás, csapadékos időben.

Azon vacilálok elkezdek szedni. Csak az a tré a másik növi az még kicsit le van maradva, és még bibék se száradtak, barnultak még a virágokon, de ha meg várok, és mégtöbb lesz a penészes rész mégnagyobb cumiba vagyok.

Szerintetek?

Fent 56% 34c
Lent 75% 28c
 

Attachments

  • IMG_20230608_115223.jpg
    IMG_20230608_115223.jpg
    3.7 MB · Views: 85
  • IMG_20230608_115210.jpg
    IMG_20230608_115210.jpg
    2.8 MB · Views: 81
  • IMG_20230608_114931.jpg
    IMG_20230608_114931.jpg
    3 MB · Views: 78
Last edited:

f2obsession

Active member
Milyen páramentesítő az, ami 2 napja megy, és 75% a párád? A sátor kiszívójához (illetve a nyíláshoz kívül, amin kiáramlik a levegő a sátorból) ha odateszed a kezed, fújja a kezed nagyságrendileg hasonló mértékben, mint egy kisebb hajszárító? Én a helyzetre való tekintettel most már kb az összes nagy és közepes legyezőt leszedném, csak alul azokat hagynám meg, amik távol vannak minden érdemi virágzattól. Egyrészt a pára nagy részét ők produkálják, másrészt fontos lenne, hogy a keverő ventik szele jól keresztüljárja a növényeket, lengedezzenek azok a csúcsok, mint a búzakalász.
De valami nem kerek, mármint 75%-nak nem kéne lenni páramentesítő mellett sehol se. Most vagy semmirevaló az a beeerendezés (remélem nem vettél peltier elvűt), vagy nincs megfelelő "kapcsolat" (légáramlás) a páramentesítő, és a növények között. Illetve még fontos, hogy viszonylag zárt rendszerben tud hatékony lenni, ajtót, ablakokat rá kell csukni a helyiségre amiben párátlanítasz, különben folyamatosan utánpótlódik ilyen időben a pára. 2 nap alatt kb hány liter vizet csapatott le a párátlanító?

Egyébként az olyan lokális penészedésnél, amilyen az első képen látszik, általában működik az is, hogy azt az elhalt részt körömmel kikaparod onnan, a többit hagyod tovább érni persze naponta vizslatva a bugát. De persze 75% páratartalomra nem vonatkozik ez a tipp.
 

ZöldlombLegolas

Active member
Lekaptam. Hozok majd képeket, adatokat. Páramentesítő azért sokat segített, hogy ne legyen méggázabb a szitu. Kóstoltam is, fincsi.
 

ZöldlombLegolas

Active member
Agyaggolyót kiszabadítom, ok.

Utána mi az eljárás, hogy újrafelhasználható legyen?
 

Attachments

  • IMG_20230623_131123.jpg
    IMG_20230623_131123.jpg
    3.4 MB · Views: 58
  • IMG_20230623_131111.jpg
    IMG_20230623_131111.jpg
    4 MB · Views: 63

f2obsession

Active member
Kiszárítod csontra, és ha van kompresszorod azzal kifújod belőle a gyökérfoszlányok túlnyomó részét. Ha nincs, akkor ahogy tudod :D (nekem nincs, én "szelelni" szoktam, mint régen a búzával csinálák, meg a pofámmal fújkálom lapos, de nagy átmérőjű lábasban csörgetve, ha épp nincs érdemi szél :D). Ezután kifőzöm először 6-os PH-ra állított csapvízben, aztán desztvízben. Ha a forralás után kihűlt leves EC-je (praktikusan az agyag EC-je) nincs 0,5mS alatt, akkor leöntöm alóla a desztvizet, de még tésztaszűrőben is kicsepegtetem, majd friss desztvízzel felöntöm, és újra főzöm, amíg le nem tornásztam az agyag EC-jét 0.5 alá. Persze nem kell desztvízzel csinálni, esővíz, vagy egyéb lágy víz is teljesen jó, csak nekem desztillálóm van, azt "azzal főzök" :D
Meg valószínűleg 500 alá sem szükséges levinni, ha mondjuk te eleve 1 felett indítasz. Csak én ilyen kényszeres vagyok, lehetőség szerint "hardresetet" csinálok, ha valami közeget riszájkolok. Meg egyébként a többszöri kifőzés során még mindig szokott némi trutyi leülni a fazék aljára, gyanítom gyökérfoszlányok, amik már "benne voltak az agyagban"
 

ZöldlombLegolas

Active member
~ 337 lett a vége. Sztem nem annyira rossz 2 növivel, de persze lehetett volna jobb is, ha időben fogom párát.

Páratartalom csökkentésen kívül csináltatok volna valamit máshogy? Mi nem volt jó szerintetek?

Köszi f2obi, kb. miattad maradt meg a manna nagy része.
 

Attachments

  • IMG_20230628_213052.jpg
    IMG_20230628_213052.jpg
    2.5 MB · Views: 56

Latest posts

Latest posts

Top