What's new

Durga Mata ll CBD (Paradise Seeds) / 400W mh&hps&Lumatek ATS 300W PRO / top feed & ebb&flood

ZöldlombLegolas

Active member
Ez a cserép elég lehet a gyökérnek majd? (2L) Csepegtető rendszerrel?
 

Attachments

  • IMG_20230315_095437.jpg
    IMG_20230315_095437.jpg
    3.8 MB · Views: 68
  • IMG_20230315_095450.jpg
    IMG_20230315_095450.jpg
    3.3 MB · Views: 70
  • IMG_20230315_095457.jpg
    IMG_20230315_095457.jpg
    3 MB · Views: 69

f2obsession

Active member
A kérdésedre a választ nem tudom (csak DWC-vel van tapasztalatom), de itt már némi magnéziumhiány mintha lenne (annak ellenére, hogy a sziklevelek még mindig szépek :) ). Mindenki lombra szokta fújni, de nekem az úgy kevésbbé volt hatásos. Én a képek alapján raknék mondjuk 10 literenként 1g Epsom sót az oldatba, aztán a reakciótól (EC esés, növényeken látható változás) függően később tovább emelném. Nálam DWC-ben általában 1-2 nap alatt szépen visszazöldültek tőle az ilyen fakulgatós levelek is.
 

ZöldlombLegolas

Active member
1.2/6.2 körül kapnak.

Ioncserélt vizet megnézium-szulfáttal feldobom 0.2-re, majd onnan Bionova 1.1 ig, majd salétrom. Meg persze peroxid.

0.6 magnéziumot meg kapnak permetbe is napközben.

Miért ilyen lassúak? Eskü kókusz gyorsabb volt. Mit baszok el? Vagy jól nőnek, csak én vagyok tényleg bazitürelmetlen?
 

Attachments

  • IMG_20230326_103048.jpg
    IMG_20230326_103048.jpg
    2.8 MB · Views: 66
  • IMG_20230326_103053.jpg
    IMG_20230326_103053.jpg
    4.2 MB · Views: 75
  • IMG_20230326_103059.jpg
    IMG_20230326_103059.jpg
    3.4 MB · Views: 77
Last edited:

f2obsession

Active member
11 nap alatt zsenge palántából egész robosztus növényekké cseperedtek. Nem mondom, hogy kurvanagyot ugrottak, de azért kókuszban nekem ennél lassabban fejlődnek.
Páratartalom (a sátorban) milyen? EC mozgás milyen? Úgy értem beállítás után mondjuk 1 nap alatt mennyit esik? Látszik már, hogy esznek? PH mozgás szintén érdekes.
 

Attachments

  • PH-and-EC-fluctuations-in-Hydroponics.jpg
    PH-and-EC-fluctuations-in-Hydroponics.jpg
    89.6 KB · Views: 75

ZöldlombLegolas

Active member
11 nap alatt zsenge palántából egész robosztus növényekké cseperedtek. Nem mondom, hogy kurvanagyot ugrottak, de azért kókuszban nekem ennél lassabban fejlődnek.
Páratartalom (a sátorban) milyen? EC mozgás milyen? Úgy értem beállítás után mondjuk 1 nap alatt mennyit esik? Látszik már, hogy esznek? PH mozgás szintén érdekes.
Párát most, hogy már nem tudom rájuk rakni búrát nem tudom. Valószínű kevés, ma benyomom párásítót.

Ma néztem kaja előtt-után tápot.
1266/6.3 - 1396/6.4

Pótolnom kellett utána 1liter vizet kb. Szal gondolom ez még nem tekinthető evésnek. Mármint gondolom csak "ittak" nem ettek, azért nőtt ec mert kevesebb volt folyadék.
 

f2obsession

Active member
Párát most, hogy már nem tudom rájuk rakni búrát nem tudom. Valószínű kevés, ma benyomom párásítót.

Ma néztem kaja előtt-után tápot.
1266/6.3 - 1396/6.4

Pótolnom kellett utána 1liter vizet kb. Szal gondolom ez még nem tekinthető evésnek. Mármint gondolom csak "ittak" nem ettek, azért nőtt ec mert kevesebb volt folyadék.
Ha ennyit ment felfelé az EC, akkor magas volt nekik. Amíg meg nem áll vagy enyhén csökkenni nem kezd, addig szerintem csak vizet adj a tankhoz és a kiinduló EC-nél 0,1-0,2-vel alacsonyabbra célozz. Jó hír, hogy a PH még felfelé ment. Kajáltak azok, ebből is látszik, meg a fejlődésükből is, csak több víz fogyott mint táp, ami nem ideális. Pilács már maxon van? Nincs messze tőlük? Ne érts félre, nagyon szépek, csak azt a brutál burjánzást nem látom, amiért én a DWC-be beleszerettem földezés után. Igaz, én a DWC-t mindig klónnal csináltam, de ilyen fejlettségnél már kb kisujj vastag szár, meg 15 centis legyezők voltak.
 
Last edited:

ZöldlombLegolas

Active member
Ha ennyit ment felfelé az EC, akkor magas volt nekik. Amíg meg nem áll vagy enyhén csökkenni nem kezd, addig szerintem csak vizet adj a tankhoz és a kiinduló EC-nél 0,1-0,2-vel alacsonyabbra célozz. Jó hír, hogy a PH még felfelé ment. Kajáltak azok, ebből is látszik, meg a fejlődésükből is, csak több víz fogyott mint táp, ami nem ideális. Pilács már maxon van? Nincs messze tőlük? Ne érts félre, nagyon szépek, csak azt a brutál burjánzást nem látom, amiért én a DWC-be beleszerettem földezés után. Igaz, én a DWC-t mindig klónnal csináltam, de ilyen fejlettségnél már kb kisujj vastag szár, meg 15 centis legyezők voltak.

Napokban ezek az értékek mentek be, és jöttek ki belőlük.

1513 - 5.8
1526 - 6.4

1256 - 5.5
1275 - 6.0

1380 - 5.6
1380 - 6

1440 - 5.5
1440 - 6.6

Most akkor mi a konklúzió? :S
Valami tuti szar, de mi?

Próbálgattam napi 2* locsolni, de alig esznek másodjára.

Napi 1 locsnál durván 2 liter vizet tűntetnek el.
 

Attachments

  • IMG_20230408_094407.jpg
    IMG_20230408_094407.jpg
    2.8 MB · Views: 63
  • IMG_20230408_094412.jpg
    IMG_20230408_094412.jpg
    2.6 MB · Views: 62

f2obsession

Active member
1380 - 5.6
1380 - 6
Ez mondjuk jó eredmény.
Csak vagy én nem látom át a rendszered működését (mondjuk ez kb biztos), és/vagy félreértjük egymást a mérés menetét illetően. A rendszered Run to Waste, vagy Recirculation? Ha a táp, amivel locsolsz, visszakerül a tartályba, akkor alapvetően a tartályt kell csak mérni mondjuk naponta 1x, és az így kapott eredményeket figyelni (szükség esetén korrigálni).
Minden esetre ha az EC változatlan a tartályban, a PH meg kicsit megy felfelé, az nagyjából ideális állapot.
Furcsa amúgy nekem az is, hogy az agyaggolyók ott úsznak a tápban a friss fotókon. Ilyenkor elzárod a lefolyót, vagy ennyire keveset ereszt át a lefolyó?
Azt gondolnám, ha már szivattyú locsol, gyakrabban kéne locsolni kisebb mennyiséget. Az az egyik nagy előnye a hidrónak, hogy nincs ingadozás a gyökerek víz- és oxigénellátásában, mindig nedves az egész gyökérzet, és mindig jut bőven oxigénhez (javarészt ezért tudnak extrém mennyiségű fényt hasznosítani, és sokkal gyorsabban, sokkal dúsabban fejlődni, mint mondjuk földben)
Szóval szerintem valami egyenletesebb öntözési metódusra kellene törekedni, mint hogy napi 1x valamennyi ideig vízben állnak, aztán meg 23-24 óráig nincsenek locsolva...
De aztán lehet, hülyeséget mondok, nekem csak DWC-vel van tapasztalatom, remélem hozzászól majd valaki olyan is, akinek van tapasztalata ilyen topfeed hidróval, meg nincs besörözve, amikor ír :D
 

f2obsession

Active member
Nemsokára kapcsolok.

Top, fim mehet még? Vagy már nem nagyon illene?
Na, azé' ezek már beindultak szépen :)
Ezen a ponton már látod előnyét a kókuszhoz képest?
Mondjuk a kókuszba/földbe ültetett magoncokat nézve feltételezem, te nem zúgtál bele a hidróba (bár lehet, h azok kintre készülnek)

Én ezen a ponton már kapcsolnék is (hacsak nincs oldalvilágításod).
Ezek már kitöltötték az alapterületet, és ha átkapcsolsz, még 2-3 hétig csak nőnek tovább ugyanebben a tempóban (fajtától függően esetleg még nyúlnak is mellé).
 
Last edited:

ZöldlombLegolas

Active member
Már kajálnak is.

5.4 - 1354
6.5 - 1260

Egy napos táp ennyit változott. Napi 3* öblítem át közeget.

Jah igazad van, holnaptól már csak 12-be mennek.

Válthatok szerintetek led re majd közben? Megzavarodna tőle?

Tetszik, mert nem kell annyit genyózni locsolással, a napi ellenőrzés, meg utánállítás belefér. Tiszta, steril. Jó cucc, de majd még kiderül a végén mi lesz belőle. :D
 

f2obsession

Active member
Már kajálnak is.

5.4 - 1354
6.5 - 1260

Egy napos táp ennyit változott. Napi 3* öblítem át közeget.

Jah igazad van, holnaptól már csak 12-be mennek.

Válthatok szerintetek led re majd közben? Megzavarodna tőle?

Tetszik, mert nem kell annyit genyózni locsolással, a napi ellenőrzés, meg utánállítás belefér. Tiszta, steril. Jó cucc, de majd még kiderül a végén mi lesz belőle. :D


Már kajálnak is.
5.4 - 1354
6.5 - 1260
Egy napos táp ennyit változott. Napi 3* öblítem át közeget.

-ilyenkor célozhatsz óvatosan mindig feljebb kb 0,1 mS-szel, és ha eléred az optimum EC-t elég lehet 2-3 naponta is csekkolni (sokkal kevesebbet változnak a számok), PH-t EC-t állítani. Ezek a számok azt mutatják, hogy most már kicsit még töményebb tápot kívánnának. Főleg ez a PH ugrás meredek egy nap alatt.


-Válthatok szerintetek led re majd közben? Megzavarodna tőle?
Én simán váltanék, ha áll rendelkezésre megfelelő ledes fényforrás, ami nagyobb fényerőt tud és/vagy költséghatékonyabb a HPS-nél. Csak fényerőben tudjon legalább annyit, amennyit eddig kaptak.

Én a saját korlátaimon belül azt tapasztaltam, hogy hidróban szinte bármennyi fényt fel tudnak hasznosítani, nincs olyan hogy túl sok, vagy fölöslegesen sok. Kb negyed négyzetméteren a 100W-os csarnokvilágító (ami földben nevelt növényeket már "megégetett") nem volt elég, került oldalra is 4x20W bútorvilágító, meg a csarnokvilágító köré körték. Papíron 120-160lm/W fényhasznosítésú fényforrásokból kb 250W ment egy viszonylag kicsi szekrényben, aminek csak a 2/3 magasságát használtam ki, és ahogy apránként kerültek be a plusz fényforrások, úgy nőtt a hozam, lettek még nagyobb csúcsok.

A friss kanopé fotót elnézve a tieid is bevennének már kb minden fényt, amit csak adni tudsz nekik
 

ZöldlombLegolas

Active member
Na itt mi a pálya, virágoznak már?

Köszi az érdeklődést.

Dirr. Imádom a hidrot. Most lesz 4. hete virágban, ahhoz képest nem annyira brutál mondjuk, bár a fajta is lusta sztem.

Eddig 15 Literes vödör adta tankot, de azt már napi szinten kellett utánpótolni, meg korrigálni. Beraktam most a nagy ládát alulra, 60 liter levest kevertem nekik, így elég lesz talán pár naponta után állítani.

Napi 3* locsolok.

Egy locsolás úgy néz ki 5 perc pumpa, 5 perc pihi, megint 5 perc pumpa. Így durván 2*3-4 percig állnak ellepve, és ez háromszor egy nap. Lámpa előtt, köztes időben, lámpa kikapcsolás előtt 2 órával. Elég szerintetek, vagy legyen több locsolás, vagy tovább álljanak tápban?

Tápot 1.5-1.6 / 5.5 re állítok.
 

Attachments

  • IMG_20230517_182834.jpg
    IMG_20230517_182834.jpg
    3.6 MB · Views: 79
  • IMG_20230519_082625.jpg
    IMG_20230519_082625.jpg
    3.7 MB · Views: 81
Last edited:

ZöldlombLegolas

Active member
Nem olyan brutál? Hát szerintem igen faszán néz ki, pláne ennyi idő alatt. Igazán szerény gyerek vagy, hogy ezt is úgy kellett kicsikarni (mármint a képeket) :D
Azé úgy heti 1x legalább tehetnél még fel képeket...
Nagyon komoly fenntartásaim voltak hidróval. Ebből adódik az enyhe pesszimista hozzáállás. Aztán rájöttem, hogy ezt is, ha nem jobban meg kell támogatni, hogy jó is legyen. :D Jó lett.

Hozok többet. ;)
 

Attachments

  • IMG_20230521_200229.jpg
    IMG_20230521_200229.jpg
    3.7 MB · Views: 74
Top