What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Co w ogrodzie rosnie Ci 2024 :D

BReal

Well-known member
Veteran
Last edited:

cheapwine

Well-known member
Veteran
@BReal,

oj musisz tutaj zadzialac, ja pamietam mialem kiedys problemy z pH przez moj miernik to odbilo sie nie dosc ze na plonie to i na smaku i ogole calej roslinie, rob flush'a jak dasz rade i staraj sie plukac nawet nizszym pH (ale to sprawdz bo ja coco!)

@Konopna Pasja extra! w koncu jakis fajny out! fajna ta szklarnia! wyglada super!

@eHo kolejny fajny out! mialem kiedys zombie kusha to byla petarda a potem pestek nie dalo sie kupic przez 2 lata :) jak cos to wiadomo hehe...


u mnie natomiast koncowe pare dni w flow namiocie, w malym leci veg nowych sionek (niektore mi zgnily bo byly takie upaly) a w szklarni zaczynaja dochodzic pierwsze autosy :) Na kolejny rok na 100% lece z Supafreak od HSC bo wyglada to niebotycznie i mam zamiar zrobic mega rosline obok pomidorow hehe
 

BReal

Well-known member
Veteran
@BReal,

oj musisz tutaj zadzialac, ja pamietam mialem kiedys problemy z pH przez moj miernik to odbilo sie nie dosc ze na plonie to i na smaku i ogole calej roslinie, rob flush'a jak dasz rade i staraj sie plukac nawet nizszym pH (ale to sprawdz bo ja coco!)

Wczoraj przepłukałem pH 6.0 z Biohumsem żeby pobudzić florę bakteryjną, zmniejszyć stężenie nawozów i zbić to wysokie pH. Trochę pomogło chyba, ale pH na wyjściu nadal jest za wysokie choć bliżej mu teraz do 7 niż 8. Dzisiaj zrobię to samo aż zejdzie do 7 lub trochę niżej. Ogólnie wysokie pH było cały czas na wyjściu tej donicy już od dłuższego czasu. Myślę, że to było połączenie paru czynników prawdopodobnie:

1. za dużo dolomitu,
2. za dużo azotu (?)
3. słaba flora bakteryjna/grzybiczna
4. duże odchyły podawanego pH przez większość uprawy
5. potencjalnie muszki fungus też mogły zapaskudzić glebę larwami - ostatnio było ich więcej

Moja kranówka ma pH 8-8,5. Co prawda nawozy Biobizz mocno zbijają to pH nawet do około 6,2. Czasem stosowałem również Ph Down jak trza było, ale warto mieć czystszą wodę, bez niepotrzebnych dodatków, z niższym pH. Dlatego tydzień temu kupiłem filtr do zmiękczania wody i przefiltrowana woda my pH w okolicy 6,0 (dodaje odrobinę calmaga dla zbilansowania utraconej twardości). Z drugiej strony muszę się pilnować teraz, żeby nie obniżyć pH w drugiej donicy w której na wyjściu jest idealnie około 6,5.
 

gandzior420

Well-known member
Veteran
Update foty kiepskie czas zmenic aparat
Maly box troche zaniedbany zostal z braku czasu w sumie duzy tez ale jak widac daja rade

IMG_0349.JPG


IMG_0350.JPG


IMG_0353.JPG


Duzy box

IMG_0354.JPG


IMG_0356.JPG


IMG_0358.JPG


IMG_0360.JPG


IMG_0361.JPG


IMG_0362.JPG


Pieknie sie sypia z odpadow bedzie robiona czekoladka
 

trufeel

Well-known member
Veteran
Kolejne podejście. Tym razem jeden reweg i klon (Lewa strona) z fajnym kompaktowym purpurowo - rózowym feno.
20240805_000609.jpg

Czy ma ktoś z was zalegający mieszak i chcialby się go pozbyć np. drogą pocztową?
Najlepiej gdyby był sprawny, ale może też być do naprawy😅

Brzmi jakbym nie mial pieniędzy na zakup nowego?
Tak niestety jest, ale kiedyś będzie lepiej...

Ładnie wszyscy kolorujecie.
Pozdro
 

BReal

Well-known member
Veteran
Ja wiem, że Gorilla Cookies Auto po lewej wygląda na strasznie sponiewieraną haha.. XD ale jakoś udało się jej tochę zregenerować w ostatniej chwili i te oznaki niedoborów mocno zwolniły na szczęście. Plony będą mniejsze, ale nadal kwitnie i przybiera na objętości/masie więc myślę, że uda się jej dojść, choć jeszcze niedawno miałem spore wątpliwości 😅

Jeśli chodzi o Girl Scout Cookies Auto to jest ok, ale jak widać po końcówkach przesadziłem z nawozami (już jakiś czas temu). Niby trudniej o przenawożenie organiką, ale jak widać da się, pomimo, że stosowałem mniejsze dawki. Wczoraj zrobiłem obu płukanie, żeby wyrzucić cały syf który tam się nagromadził. Powinienem zrobić to już dużo, dużo wcześniej. No trudno.. 🙄 Dzisiaj znowu kontynuuje dawkowanie Biobizza, ale w zdecydowanie mniejszych dawkach.

Ten grow będzie po części do zapomnienia - choć spodziewam się przyzwoitych rezultatów, jak na błędy które popełniłem. Następna uprawa wyjdzie lepiej mam nadzieję :)

View media item 18720672
View media item 18720670
View media item 18720671
View media item 18720669
 
Last edited:

BReal

Well-known member
Veteran
I teraz wyobraźcie sobie, że gdyby nie te problemy z GCA po lewej, to urosła by jeszcze większa i topy były by grubsze. Właściwie, to pomimo tych wszystkich perypetii pachnie trochę ładniej od sąsiedniej panny - zdecydowanie cytrusowo. Warte podkreślenia: nie hermi się pomimo sporej dawki stresu 👌 Te geny od Fast Buds są imponujące :bow:

Ale GSCA po prawej jest o tyle dobra, że topy rosną równomiernie i nie pnie się tak bardzo do góry przy odpowiednim treningu, więc lepiej nadaje się do małego boxa.

View media item 18720739
 
Last edited:
Top