What's new

Cheese (Green House Seed Co.) / 400W led&hps / kókusz

ZöldlombLegolas

Active member
IMG_20220223_152707.jpg
IMG_20220223_152545.jpg
IMG_20220223_152735.jpg
IMG_20220223_152730.jpg
 

ZöldlombLegolas

Active member
6.2 / 1.25 tápot kaptak tegnap. Leveleken mi figyelhető meg? Többet szeretne kajából, vagy ez túltáp?

Táp az ugyan az mint a fentebb irt, csak most talán egy kicsit lightosabb lett. Inkább 1.3 -1.4 re sikerültek eddig.

5. hét végén van kapcsolástól számítva. 1-2* kap tápot/nap. Olyan 0.75 - 1.2 között iszik meg egy nap egy növény. Oszcilláló venti pörög bent náluk 15 perces váltásban.
 

ZöldlombLegolas

Active member
Ezt az alulmaradást hogy kell elképzelni? Fogalmam sincs te ezt hogy vetted észre, vagy miből vontad le ezt a következtetést.

Egyszerűen egészségesebbnek tűntek, látszott, hogy gyorsabban fejlődik. Lemaradtak 1/1.5 hajtással, Plagronnál peckes, kifeszült levelek voltak, yaránál kicsit karmos.

Közel ugyan olyan ec vel kaptak ugyan akkor, ugyan annyi ennit. Közegen is látszott, hogy plagront gyorsabban felitták. De jah az igaz, hogy a fenotipust nem vettem számításba. Legközelebb nem magról indítottal nézem meg így, hanem egy fenot klónozva.
 

ZöldlombLegolas

Active member
Négyből háromnak látszik levélen, hogy valami nem jó, egy szép sötétzöld.

3 out of 4 with some defect, can see on leaves. One of them fine, dark green.
 

f2obsession

Active member
Azzal együtt, hogy az egészséges egyeden is jócskán van tip burn, nekem túltápnak tűnik. Ha meg ökörséget mondtam, legalább valaki kijavít, aki biztosabb a dolgában
 

ZöldlombLegolas

Active member
Az lesz,. köszi. Ne használjatok gagyi kínai ec mérőt... Vagy lehet jó, csak feltorlódott tápsó közegben. Nem nagyon öntöttem runoffig a körben a coco t...
 

ZöldlombLegolas

Active member
Faja tömör a virágzat, csak híznia kéne még tokoknak. Jó gyantás, illatra nagyon meleg. Hoz egy kis állott papucsba dugott trapista sajt jelleget, egy közvetlenül mellé a radiátorra rakott limonádé illatával. Ezek keverednek, hol egyik, hol másik dominál.
 

f2obsession

Active member
Az lesz,. köszi. Ne használjatok gagyi kínai ec mérőt... Vagy lehet jó, csak feltorlódott tápsó közegben. Nem nagyon öntöttem runoffig a körben a coco t...

Nekem is van ilyen 1500Ft-ért anno még eBay-ről rendelt világoskék nagyon vékony EC-mérőm vésztartaléknak. Szerintem nem szar, csak nincs rajta hőmérséklet kompenzáció, így csak egy adott hőmérsékletű oldatot (20 vagy 25 fok, már nem emlékszem) mér helyesen, de ott stabilan ugyanazt, mint az Adwa.

A bugáknak szerintem legalább 2, de inkább 3 hét kell.
 

ZöldlombLegolas

Active member
Ugyan azt, és nagyjából ugyan annyit is kaptak. Ekkora különbségek vannak feno és feno között?

Mennyi kell nekik még szerintetek? Harmadik képen lévő se jó még? Mikortól túlérett a virágzat?
 

Solon

Well-known member
No, nem a plagron nyert? XD

Igen ekkora különbségek vannak fenotípusok között. Olyan meg nincs, hogy szaktudás nélkül valamit veszel a boltban, észnélkül öntheted és öröm lesz meg bóódogság. Valami szaktudás, tapasztalat kell minden mögé.

Szerintem még 2 hét kell, ha nincs penész. Olyan nincs , hogy túlérett virágzat.

Azé, ennyi pénzből ez így is jó, szerintem.
 

f2obsession

Active member
Én azt a csúcsot, ami a negyedik (meg talán a második) képen van, leszedném (annak ellenére, hogy tényleg a harmadik képen lévő csúcs bontakozott ki legjobban). Amikor egy buga ennyire felzabálja már maga körül a tartalékokat, tapasztalatom szerint nem igazán tud már "jobbá válni", inkább csak apránként hal el. Az esetleg még átlátszó trichomák ilyenkor a "tejes" fázis átugrásával elbarnulnak, és ahogy egyre mélyebben halnak el szövetek a virágzatban, a penészedés is egyre valószínűbb. Nálam az ilyenek nőni, dagadni se szoktak már, legfeljebb egy pici foxtailt növeszteni valahol. Az a csúcs szerintem kimerült. Mondjuk a hármas képen szereplő csúcs leszedését sem gondolnám nagy baklövésnek. Amikor én a 2-3 hetet írtam, azt hittem annyi idő lesz, mire ennyire megdagad. De mondjuk Solonhoz képest én hülye vagyok hozzá.

Egyébként a harmadik képen szereplő csúcs valami gyönyörű. Kb 90% Calyx, szinte teljesen egységesen megduzzadva, nagyon szép portéka lesz belőle. Ha az a fenó miatt olyan, és nincs belőle klón, én revegelném a csonkot (persze pár kicsi alsó popcornos ágat meghagyva) aratás után, és arról klónoznám. Absolute keeper.
 
Last edited:

ZöldlombLegolas

Active member
No, nem a plagron nyert? XD

Igen ekkora különbségek vannak fenotípusok között. Olyan meg nincs, hogy szaktudás nélkül valamit veszel a boltban, észnélkül öntheted és öröm lesz meg bóódogság. Valami szaktudás, tapasztalat kell minden mögé.

Szerintem még 2 hét kell, ha nincs penész. Olyan nincs , hogy túlérett virágzat.

Azé, ennyi pénzből ez így is jó, szerintem.

Hát nem tudom. Nem ment végig kettő yara motyóval, de egyszer megcsinálom. :)

Terveztem is hagyni még egy kicsit, de oké, nyomatom. 0-24 ben megy oszcilláló venti, remélem az elég, hogy ne legyen penész.

Köszi Solon! Áj aprissiéjdet!
 

ZöldlombLegolas

Active member
Én azt a csúcsot, ami a negyedik (meg talán a második) képen van, leszedném (annak ellenére, hogy tényleg a harmadik képen lévő csúcs bontakozott ki legjobban). Amikor egy buga ennyire felzabálja már maga körül a tartalékokat, tapasztalatom szerint nem igazán tud már "jobbá válni", inkább csak apránként hal el. Az esetleg még átlátszó trichomák ilyenkor a "tejes" fázis átugrásával elbarnulnak, és ahogy egyre mélyebben halnak el szövetek a virágzatban, a penészedés is egyre valószínűbb. Nálam az ilyenek nőni, dagadni se szoktak már, legfeljebb egy pici foxtailt növeszteni valahol. Az a csúcs szerintem kimerült. Mondjuk a hármas képen szereplő csúcs leszedését sem gondolnám nagy baklövésnek. Amikor én a 2-3 hetet írtam, azt hittem annyi idő lesz, mire ennyire megdagad. De mondjuk Solonhoz képest én hülye vagyok hozzá.

Egyébként a harmadik képen szereplő csúcs valami gyönyörű. Kb 90% Calyx, szinte teljesen egységesen megduzzadva, nagyon szép portéka lesz belőle. Ha az a fenó miatt olyan, és nincs belőle klón, én revegelném a csonkot (persze pár kicsi alsó popcornos ágat meghagyva) aratás után, és arról klónoznám. Absolute keeper.

Köszi f2obsession!

Aratok, és meghagyok egy pár alsó virágot amit nem bántok? Azok gondolom el fognak majd szaradni, és akkor majd idővel elkezdenek hajtani a csonkok?
 

Latest posts

Latest posts

Top