What's new

All in

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Legat de treaba cu sativele si stresul, cand cresteam eu primele dati sative, le tundeam varfurile sau ramurile daca nu mai incapeau in spatiul respectiv. Si uiteasa ajungeam de o planta dadea 10-15 gr.. si eu tor eram multumit. Dupa am avut cateva growuri de am fost preicupat cu alte chestii si sativele fiind in fundul growroomului nu a mai umbat nimeni la ele.. si am vazut ca de fapt sativele au recolta mai mare decat o planta cu flower mai scurt.. ceea ce e si logic, ca doar are mai mult timp sa adune energie, timp in care aduna o suprafata de frunza mai mare.. ce mareste exponential recolta. De atunci.. nu mai ma ating de sative orice ar fi, mereu le bag in coltul cel mai greu de atins, si incerc sa uit de ele pentru cel putin 1 tura juma, chiar 2 uneori, sau pana ce incepe sa miroasa interesant pe acolo de imi atrag atentia ca sunt gata. Da, o sativa coapta isi face simtita prezenta prin mirosul dulceag.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Incerc sa scriu numele plantei dar desteptul asta ic face correctare. Daca scriu" gorila" cu doua "l" schimba automat pe cuvintul "original" sau eu fac ceva rau??


Dupa ce scrii cuvantul, inainte de a apasa tasta spatiu, dai click pe cuvantul afisat de autocorrect, daca esti pe Android. Sau iti invalidezi functia de autocorectare, pe orice platforma ai fi.
 
A

Alin

De la fast buds am 2 gorila Glue auto, sint faine, daca nu uit, arat poze... Una vrea sa fie f mare, celalalt ~45cm, florile nu sint mari, dar tari si grei. Miros bun, potentie remarcabila. (stiu, fiindca nu rezist sa nu gust din ele) Am avut in out o gorila Glue fotoperiodic de la royal queen, cam aceeasi parere am si despre ea, e o leguma buna!
Mulțumesc de răspuns, am comandat au și ajuns de ### au un pachet 5+ 2 la 200 lei cu tot cu transport și ca bonus o automata, transportul hmmm au ajuns în 5 zile am avut soc, în toamna ma apuc de grădinărit. :biggrin::biggrin::biggrin:
 
Last edited by a moderator:

Pillang

Well-known member
GG 1
picture.php

GG2
picture.php
 

cristocel420

Active member
Vezi sa nu spargi capu la careva cu mugurii aia.
P. S. Ungure tu ai crescut alea doar cu neoane pe led smd?faină lucrătură ai făcut acolo, ai făcut singur panoul?
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Or fi smd, dar par a fi quantum boards cu chipuri samsung. Si daca e asa, eficienta e aproape de ledurile cob cree. Avantajul e ca la astea merge daisy chaining si functioneaza pe surse de 12/24V, fara driver dedicat. Adica sunt mai simplu de facut, si mai ieftin.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ce spui tu ar fi foarte scump, cand ai putea sa iei la 5-10 lei metrul direct banda led. Dar eficienta ar fi sub cea a unor becuri cfl sau neoane.. sau tot pe acolo. De asemenea penetrarea e foarte mica si banda led ieftina are doar in jur de 7w/m, dintre care peste un sfert merg in pierderile din rezistente.
 

Pillang

Well-known member
Helvar LX-562A pus pe aluminiu + driver, fabricat de mine cu ajutor, ca singur un bec nu pot sa schimb :)
160lm/w face treaba...
 

Pillang

Well-known member
Si inca una, care acum am cules... Baieti, va spun ca grasuta asta nu e din nutrienti, a primit ceva, ce am gasit la magazin pentru flow si veg, dar nimic scump, ceea ce se vede e facut din lumina, daca intelegeti, ce vreau sa zic. Numai bine fratilor!
picture.php
 

gumzgi

Well-known member
fain tare, oricum afara nu prea ai ce sa le faci ,face natura tot eventual supercroping deci nu mai pun seminte facute de mine niciodata , anu trecut s a copt frumos si rapid anu asta stau si ma uit la pomi astept sa puna cristal 8/
 

Pillang

Well-known member
fain tare, oricum afara nu prea ai ce sa le faci ,face natura tot eventual supercroping deci nu mai pun seminte facute de mine niciodata , anu trecut s a copt frumos si rapid anu asta stau si ma uit la pomi astept sa puna cristal 8/

Afara secretul este sa le dai cit mai multa apa, normal, in afara de pamint bun si soare multa.
Seminte facute de tine nu e idee rea, daca sti cine e tatal.
 

gumzgi

Well-known member
cred ca problemea mea e ca nu ud niciodata :), in nici`un an nu am udat nimic de cand am plantat pana la cules. iote o poza doua facute ampulea
 

Attachments

  • IMG_20190729_212541.jpg
    IMG_20190729_212541.jpg
    69.5 KB · Views: 57
  • IMG_20190729_212457.jpg
    IMG_20190729_212457.jpg
    86.4 KB · Views: 58
Top