What's new

45x53x90 Mimosa x Orange punch

babygrower1

Well-known member
A trecut o saptamana de cand a scos capu
intre timp am mai bagat o samanta cred ca e northern lights auto pe care o s o bag in solar cand se duc noptile cu -

am umplut boxu cu flacoane de apa taiate la gura ca sa maresc umiditatea da n am rezolvat nimic

ziua temp e 23-25 umiditate 45-53% si noaptea 20-22 umi 55-60%
 

Attachments

  • 7C9BF4F7-81AE-4F33-81F9-9F6F724F8B2A.jpeg
    7C9BF4F7-81AE-4F33-81F9-9F6F724F8B2A.jpeg
    2.5 MB · Views: 52

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
mno.. atunci câte clone aș putea lua maxim ?
Poti sa iei si 500 sau 5000, dar progresiv.
Nu ti-ai facut temele si d-aia n-ai idee de unde esti si incotro mergi. dpdv al clonarii...

Ia zi, cate internoduri are planta la varsta de 1 luna? cu aproximatie...
Asta-ti spune cam cate clone poti lua din mama dupa o luna.
In functie de ce, cat, cum si de unde tai din ea, nr de clone luate saptamanal poate fi usor de anticipat.
aritmetica, nu matematica.. :2cents:
 
Last edited:

babygrower1

Well-known member
7 :))) nu știu n am stat sa număr niciodată internodurile pana acum am crescut vro 12 plante auto, ultima planta a stat într un ghiveci de 4l și peste 4 săptămâni avea 23cm și când am cules o avea 63
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
E ok, nici noi nu cred ca le numaram de obicei, da' cateodata imi iau cate un reper d-asta.
De obicei creste cam un internod per sapt, fiecare internod de sub varf produce cate doua ramurele.
Inseamna ca in prima luna de viata, vei putea extrage cate doua clone pe sapt. Daca te grabesti sa tai...
Daca nu tai ramurelele alea, vor creste c-o viteza de 1 internod/sapt asa ca-n loc de-o singura clona, vei putea scoate mai multe din aceeasi ramura. Dezvoltarea-i exponentiala.
Varful fiind si el un internod poate fi clonat ca atare sau il poti taia "FIM" si-ntr-o sapt ai patru varfuri in loc de unul. Le clonezi sau le-nfloresti dupa chef si gust.

Ai ghiveci de 10L deci vei avea explozie de crestere dupa fiecare taiere. Presupun ca-i dai N dupa fiecare tunsoare... Va deveni f stufoasa, o adevarata hidra (gugle - hydra :biggrin: ) de-i tai un cap si-i ies doua.
Pe scurt, eu fac asa: incep cu varful din sapt 4, apoi 2 sapt de pauza si de-atunci incep sa tai in fiecare sapt.
Daca ma grabesc, o bag in floare imediat dupa prima taiere saptamanala si continui sa iau din ea pana-n sapt 4-5 de flower. Nu-mi fac griji ca n-ajung la 50 de clone in intervalul asta, ci ca sar de nr asta.
Dezoltare exponentiala, remember? Tai din planta dar radacinile-s intacte si alea produc in draci compensare.
Dar stiu clar ca fara un clonebox n-as putea face asta cu mai mult de 10-12 clone.
 

Latest posts

Latest posts

Top