What's new

Tropicana Poison F1 - Peanut Butter Breath - Top feed - Scrog

tejföl

Active member
Ave Caesar!

Kaptam ma ajiba pár klónt, csinálok hát egy naplót nekik. A strainek számomra totál ismeretlenek, elvileg amcsiból valók anyuék.
Tropicana: girl scout cookies x tangie
Peanut: dosidos x mendo breath f2.

Megkapják az év elején összerakott emeletes 120x60x200 propadátor boxot. A sátor csöveit meg akarom vágni és kipótolni, hogy a potok fölött pár centivel legyen a sátor polcként funkcionáló 5x5cm rácsa, arra húzom szét a növényeket. 75cm magas egy szint, 55cm marad a lámpa és a rács között, 9-9 samsung panelből árad a fény, szintenként 3növi, 3liter agyagban. Remélem elég lesz a hely felfelé. A veget nagyon nem szabad túlzásba vinnem és kapcsoláskor jó lenne valahogy megregulázni a nitrogént is. Ehhez majd a közönség segítséget szeretném igénybe venni :D Szokásos ferti4 és társai. Nem bánnám, ha egy tankból elmenne a két strain, csak ha nagyon gázos lesz, akkor szedem őket külön.

Amitől tartok az a szag, társasház, szomszédok stb. Most 2 sátor fog egyszerre virágozni, a nagy egyedül is elég határeset volt legutóbb. Megduplázva a területet, ráadásul téli szezonban amikor nem lehet egész nap nyitva az ablak, hááááát para. Soha nem használtam még ona termékeket. Elég lehet, ha veszek pár dobozzal, aztán ide oda elszórom a lakásban? Másik ötletem, hogy veszek egy benga 1-2ezer köbös szűrőt ventivel, aztán csak hagyom cirkulálni a lakásban, ami kb egy légtér. Lenne ennek értelme? Vagy kihajítanék egy rakat pénzt az ablakon, csak azért, hogy adjak a szarnak egy nagy pofont? Esetleg más ötlet? :D
 

Attachments

  • photo2086229.jpg
    photo2086229.jpg
    247.9 KB · Views: 93

Solon

Well-known member
Végre b+! Már megcsömörlöttem a sok hülyétől mind két fórumon, jó lesz végre valami értelmes tartalmat is nézni itt.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Extra szenszuro a legterben nem annyira hulyeseg. De a negativ nyomashoz azert azt onnan ki kene juttatni vagy egy masik szobaba vagy valahova
 

dev.

Well-known member
Annyira nem hülyeség, hogy annó egy ilyen cirkuláltatott szénszűrő torony mellett cigiztem a panelben. Aztán vettem egy vapót.
Másik megoldás, ha valahogy megoldod a dupla szűrést.
 

tejföl

Active member
Ne essünk elhamarkodott kijelentésekbe, de azért próbálok majd értelmes tartalmat gyártani :D Ha már itt vagy, meg is zaklatnálak egy kérdéssel. Le akarnám kezelni a sokkörös agyaggolyómat valami gombaölővel, visszatérő probláma a gombaszúnyog. Eddig áztattam 60-70l víz és 1-2üveg 35% peroxid társaságában, de ez tudtommal nem baszarint szét mindent. Szóval kéne valami ami megpukkantja a gombákat, de engem azért életben hagy.

A boxok az ablaktalan kamrában vannak, tizenpár légköbméter. Nem szoktam zárni az ajtót, meleg lesz. Negatív nyomást csak úgy tudok csinálni, ha átlövöm az ajtót dobozfúróval. Ha kering a levegő, a hőmérséklettel sem lehet gond. Régebben is kacérkodtam a gondolattal, csak sajnáltam az ajtót :D De ennyit megér, talán akkor monstrum szűrő se kell. A nagy boxban 125ös a kicsiben 100as van. Az ajtóba mekkora kéne? Van értelme túltervezni és alulhajtani? Növekszik a hatásfok, ha az ajánlottnál jóval kevesebb levegőt szívok át rajta?
 

hobbi ur

Well-known member
Sokadik nekifutásomra is csak torz növekedést adott az újra felhasznált agyaggolyó. Mióta újat rakok, megszűnt a jelenség (felhalmozódó só nem játék)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
az vicces, valamit nagyon nem jól csinálsz akkor,,, így tanított buhuzs a spórolázsra??
 
D

Deleted member 510398

Hobbi úr ssh k is agyaggolyóban vannak?muti má képet.
 

hobbi ur

Well-known member
Basszátokmeg nemá. Futtatod egy körön át, egyre növekvő sókoncentrációval, aztán azt a sóval megszívatott golyót odarakod a kis újonc következők érzékeny gyökereinek.... ők azután rátapadnak az elhasznált, sóval megszívatott agyaggolyókra a kis friss gyökérszőreikkel.... és jól megpörkölődnek... Legalább 3, de inkább 4 körön át szoptam ezzel, mint derék zsidó, hogy megspóroljam. Nem sikerült. Amióta kibaszom azt a kevés használt golyót (komposztra), SOHA TÖBBET NEM JÖTT ELŐ A PROBLÉMA. CSAK NŐNEK MINT A BÜRÖK. Persze tudom, a szomszéd nője mindig zöldebb. Meg nem értek hozzá.

Drága hubibubi. Hihetetlen hogy pont beletrafáltál. Ez karmikus. Most készültem posztolni a hajdzsronaplóba. Megyek is.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
ki ke mozsni a sókat drága tezsvírem :D dász iszt kémia, nem boszorkányzság
 
D

Deleted member 510398

Basszátokmeg nemá. Futtatod egy körön át, egyre növekvő sókoncentrációval, aztán azt a sóval megszívatott golyót odarakod a kis újonc következők érzékeny gyökereinek.... ők azután rátapadnak az elhasznált, sóval megszívatott agyaggolyókra a kis friss gyökérszőreikkel.... és jól megpörkölődnek... Legalább 3, de inkább 4 körön át szoptam ezzel, mint derék zsidó, hogy megspóroljam. Nem sikerült. Amióta kibaszom azt a kevés használt golyót (komposztra), SOHA TÖBBET NEM JÖTT ELŐ A PROBLÉMA. CSAK NŐNEK MINT A BÜRÖK. Persze tudom, a szomszéd nője mindig zöldebb. Meg nem értek hozzá.

Drága hubibubi. Hihetetlen hogy pont beletrafáltál. Ez karmikus. Most készültem posztolni a hajdzsronaplóba. Megyek is.

Még jó h beletaláltam akkor a közepébe.XD
 

hobbi ur

Well-known member
akkor linkejj be majd irodalmat kérlek. vagy üjjek neki bogarászni Mester kalapon? mindig kapható vagyok egy kis spórolásra :)
meg hát: kinek milyen eredményei vannak golyóflössölésrő? tessékmábeszámolni. kókuszosok sem flössölik a kókuszt -e. ejsze no?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
ott aztán keresgélhetel egy darabig, de ne offoljuk szét szegény tejfelt, meglásja mit lerendezünk itt agyfaszt kap :D addig mosod-áztatod szabad keláttal rendelkező oldattal, amig azt nem látod, hogy nem bassza fel az ecjét.
 

f2obsession

Active member
akkor linkejj be majd irodalmat kérlek. vagy üjjek neki bogarászni Mester kalapon? mindig kapható vagyok egy kis spórolásra :)
meg hát: kinek milyen eredményei vannak golyóflössölésrő? tessékmábeszámolni. kókuszosok sem flössölik a kókuszt -e. ejsze no?

Tapasztalatom szerint a főzés is segít. Én egyszer zuhanyrózsával veretve, kézzel masszírozva kiszedem belőle a gyökérfoszlányokat, utána főzöm fél órát 10-20 ppm-re klórmeszelt desztvízben, tésztaszűrőben lecsöpögtetem, aztán még fél óra főzés tiszta desztvízben, több óra ázás, ph set (sok órán át) 0.5mS csapdesztvízben, azt' go. Mondjuk nekem kicsit nyűglődnek is, amíg nem gyökereznek ki az agyagból a vízbe, de utána már nincs gond.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
azért desztvízben főzni nem kicsit luxus, kb két rugó egy két literes palackkal,,, én úgyszoktam kibaszom a nagy gyökereket szárral jól odacsapkodom, kiterítem valami jó kis helyre, kiszárítom, átfújom szárazon kompresszorral a kis kotvány gyökereket is belőle, aztán, ha úgyítélem meg még átfőzőm egy üstben( de nem desztvízzel :D) utána hipóval, adok a még túlélő förtelmeknek, aztán megnézem milyen ec t mutat és annak megfelelően mosom tovább vagy savazom
 

tejföl

Active member
Nekem ilyesmivel még nem volt gondom. A rengeteg kis gyökér kibuziskodásához elég sokat kell mosni, áztatni, többszáz liter víz elmegy erre. Ezért utálom már rohadtul az agyagot :D Most úgy csináltam, hogy az 1300literes pumpa szívó ágárra kötöttem a 100micronos y szűrőt, 100literes habarcs láda 1/3ig golyó, többi víz. Az úszó golyókat leszűrtem, pumpa szűrővel belebasz, aztán napi 2-3x szűrő kipucol. Pár nap alatt fasza lett. Ezen talán még annyit lehetne pimpelni, hogy alulról levegőt beporlasztani, hogy a sok szar ne ülepedjen le. Légpumpa híján én a kis kezemmel kavargattam fel :D Amikor pakoltam ki áztatásból az agyagot, besavazva 0.8ec volt, feles a csapvíz alapból. Ezt ilyenkor kipotozom és tápos vízzel járatom még egy napot a rendszerben és csak ez után rakom be a növiket.

Jövőhéten hozok valami uppot a kertről. Kicsit belecsúsztam a szokásos időhiányos, rohanós fosba. A kaját megint alálőttem, algaölőt kifelejtettem, bónusznak még túl is öntöztem a gyapotot. Szóval innen már csak fölfelé van :D Kezdik azért már összeszedni magukat, a héten adok egy agresszív toppot, 4. noda után minden kuka, oldalhajtásokat is megtoppolom. Nem sietek sehová, eddig nem igazán volt tréning, most erre szeretnék nagyobb hangsúlyt fektetni. A panelokat is nagyon pianoban hajtom, 325mA-t kapnak.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
azért kell kiszárítani, és akkor kimorzsolódik belőle :D
ja és legyé rafináát, legyen két szett agyaggolyó és akkor szépen van ideje kiszáradni, meg minden szar mire eljön az ideje a cserének.
 

Latest posts

Latest posts

Top