What's new

Сезон 2012 Outdoor

yoss33

Well-known member
Veteran
До сега Хейз хибридите, които сме пробвали навън (JH, SSH, NL x Haze), а и всички други сативести хибриди, са ставали. Рекох си, че чистият Хейз колкото и да е по-бавен все ще стане. При мен проблемът е по-скоро в почвата на конкретното място, където е Хейза, която е много богата на азот, а чистите сативите явно са бая чувствителни към азота - 2 Елдорадота (Oaxacan) миналата година станаха 100% обратни, а сега Хейза не ще да цъфти изобщо.
Добре че индиките и хибридите обичат и носят на по-богата почва и Папаята си цъфти добре.
За догодина ще мисля на пролет, така или иначе клонинги не правя, защото не гледам вътре и нямам какво да ги правя цяла зима.
 

EverLast

Active member
Някой ако знае къде продават прозрачни тенти, високи 5 метра, да каже :) Аз дори нямам стълба достатъчно висока за да му стигна върха.

Мисля,че ще можеш и сам да си я направиш а и ще ти излезе доста по-евтино...дебел найлон можеш да намериш по строителните борси или дистрибуторите на големите производители на пластмасови изделия и торбички и такива работи...мега какви бяха не мога да се сетя точно.:tiphat:
Чист Хейз или която и да е др Сатива не може да узрее при нас освен някъде в Южна Бг или южното черноморие и то когато годината е мн мн мн добра и сланите и застудяването се забавят ,което се случва на няколко години. Просто 90-120дена цъфтеж са прекалено много. :tumbleweed:


p.s Преди няколко години пробвахме NLxHaze на Барни и масето беше примаааа! Все още си пазя опаковката:D
 

Attachments

  • 102_1008.jpg
    102_1008.jpg
    54.7 KB · Views: 43
S

Sacra Frasca

nice plant, резни клончета пък да става каквото ще? И как въобще реши че нещо с 16 седмици цъфтеж ще стане на "екватора"
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Хех, мерси за съветите. Но това за тентата беше шега, вече щях да съм с оранжерия ако смятах, че е безопасно. Вместо да строя 5-метрова оранжерия мога и просто да се обадя в полицията, ефектът ще е същият, а ще съм си спестил пари и усилия ;)
Колкото до това "стават" или не стават екваториалните сортове тук, мен ми стига и 2 месеца да цъфти, колкото да е направило вече сносно кристали. Надявах се тези 2 месеца да са едни слънчеви Септември и Октомври, но уви. Все още не съм загубил надежда - утре е новолунието и цъфтенето тия дни трябва да се засили.
 

EverLast

Active member
Хех, мерси за съветите. Но това за тентата беше шега, вече щях да съм с оранжерия ако смятах, че е безопасно. Вместо да строя 5-метрова оранжерия мога и просто да се обадя в полицията, ефектът ще е същият, а ще съм си спестил пари и усилия ;)
Колкото до това "стават" или не стават екваториалните сортове тук, мен ми стига и 2 месеца да цъфти, колкото да е направило вече сносно кристали. Надявах се тези 2 месеца да са едни слънчеви Септември и Октомври, но уви. Все още не съм загубил надежда - утре е новолунието и цъфтенето тия дни трябва да се засили.

Аз мисля,че си се хванал сериозно със задачата а ти си се шегувал:laughing:.....а рано е да губиш надежда друже засега времето е супер.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Най-после и Хейзът цъфна, както и се очакваше - по новолуние (около 15-ти). Забих му един кол, че от силния вятър преди няколко дена се беше облегнал на оградата.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Е поне до средата на октомври гледам че горе долу ще става времето,а то е дебело,може да изкара и повече. Ето моите,които са сравнително добре за горила:)Ама като гледам вашите май ще трябва да се постарая повече другата година:)първите 2 снимки са мозъкотрошачката-SSHxIce:)следващите са на чепата сативеста Ванила,която ухае на бонбони.имам още някое и друго,но те са по изостанали с цъфтежа.
 

Attachments

  • IMG_6121.jpg
    IMG_6121.jpg
    98 KB · Views: 46
  • IMG_6124.jpg
    IMG_6124.jpg
    65.2 KB · Views: 50
  • IMG_6113.jpg
    IMG_6113.jpg
    131.5 KB · Views: 46
  • IMG_6125.jpg
    IMG_6125.jpg
    81.8 KB · Views: 50
  • IMG_6126.jpg
    IMG_6126.jpg
    69.8 KB · Views: 48
До сега Хейз хибридите, които сме пробвали навън (JH, SSH, NL x Haze), а и всички други сативести хибриди, са ставали. Рекох си, че чистият Хейз колкото и да е по-бавен все ще стане. При мен проблемът е по-скоро в почвата на конкретното място, където е Хейза, която е много богата на азот, а чистите сативите явно са бая чувствителни към азота - 2 Елдорадота (Oaxacan) миналата година станаха 100% обратни, а сега Хейза не ще да цъфти изобщо.
Добре че индиките и хибридите обичат и носят на по-богата почва и Папаята си цъфти добре.
За догодина ще мисля на пролет, така или иначе клонинги не правя, защото не гледам вътре и нямам какво да ги правя цяла зима.

Здрасти колега,

пробвал съм чиста сатива (Amnesia на Hy-Pro) само веднъж и мога да кажа че имахме късмет с дълго лято без дъждове накрая и без слани. Около 25-ти Октомври почти стана готова, но беше нещо уникално.
За чувствителността на хейзовете към Азота си абсолютно прав, не го понасят изобщо и трябва много да се внимава с торовете
 

_Ina_

Active member
Veteran
Единствениоте сативи,които са ми ставали навън много добре,почти до идеално узряване са Super haze,DP и Shaman пак техен. Оттам нататък със ССХ,Хаваян сноу и разни други чепати сативи удрям на камък аутдор. възможно е както казвате азота да ги забавя допълнително,но като цяло твърде късно започват за нашия климат и много им е самия предцъфтеж. То стане септември те още растат хаха А аз особено сативите ги обичам узрели до дупка,по-скоро индика да обера по-рано.
 

_Ina_

Active member
Veteran
LA Conf,не твърде подходящ за горила(aко се наглежда повечко или в двор ще стане приказно),не чак толкова дашен(в този случай),но изглежда много апетитно аутдор. Това ми беше последната семка от него и добре че все пак ще го пробвам обилно:)
 

Attachments

  • IMG_6206.jpg
    IMG_6206.jpg
    68.3 KB · Views: 42
  • IMG_6208.jpg
    IMG_6208.jpg
    151.9 KB · Views: 47
  • IMG_6207.jpg
    IMG_6207.jpg
    152.3 KB · Views: 45

_Ina_

Active member
Veteran
Ето една рано отрязана главица Vanilla kush от това растениице за да се напуша,че вече не мога да чакам:)
 

Attachments

  • IMG_6218.jpg
    IMG_6218.jpg
    85.5 KB · Views: 45
  • IMG_6213.jpg
    IMG_6213.jpg
    168 KB · Views: 42
  • IMG_6214.jpg
    IMG_6214.jpg
    83.6 KB · Views: 43

yoss33

Well-known member
Veteran
Аз обрах Папаята, въпреки че още не беше готова, но много гъсеници я гризат и има рани в главите, а времето е вече влажно и ще вземе да мухлясва покрай раните. Уж е индика, а с тази скорост на цъфтене сигурно щеше да и трябва още един месец да узрее добре.


А Хейзът си върви добре, пу да не му е уроки на времето:
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Всъщност така "слабо и високо" (хих) изглежда от тази гледна точка, но на снимката се виждат добре главите на фона на небето, затова я постнах нея.
Иначе откъм "фасадата" си растението изглежда така:
picture.php
 

_Ina_

Active member
Veteran
Eхо,yoss33,докъде докара този изродски хейз?Седи ли още?
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Седи си :) И цъфти бавно-бавно...
Прогнозата за сега е добра, Ноември ще е беритбата.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Борбата тук още продължава, една снимка от Октомври:
picture.php


И по-нови от Ноември:
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top