What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sa zicem ca se pune! La cati deputini mai suntem pe aci arfo culmea sa ne scoatem din joc pe technicalitati de-astea.. :joint:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Incerc sa fac pentru prima data tinctura, am facut calculul asta si o sa-l pun aici ca sa il am pe viitor, daca gresesc cu ceva corectati-ma.

Daca este acelasi calcul ca la edibles, am avea urmatoarele:

1 gram de iarba are in medie 20% thc, deci 200mg de thc per 1000mg iarba.

Recipientul pe care o sa il folosesc pentru a imi picura are 10 ml, 40 drops per ml, deci 400 drops.

Sa zicem ca acestea sunt range-urile de thc pentru efect:

1 - 2.5mg baby dose / microdose
2.5 - 15mg = mild
15 - 30mg = strong
50 - 100mg = hero dosage (probabil baby dose pentru @exploziv )

Ca eu sa ma sparg mild cu 10mg de thc din 5 picaturi, ar insemna

1 picatura sa aiba 2mg
1 ml (40 picaturi) sa aiba 80mg

Tot recipientul de 10ml sa aiba 800mg

Adica asta ar veni cam 4g de iarba la 10 ml, corect? Ar trebui sa mai iau ceva in considerare? Banuiesc ca se mai pierde putin ca ramane pe borcan etc, sa mai adaug niste iarba ?


thc-edibles-dosage-chart%20(1).png
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da nu mai simplu faci tu din cate grame vrei, si dupa calculezi cate picaturi ai per gram?
Eu de fel merg pe 10 mg / gram, 20% thc inseamna ca 20% e thc dintre cannabinoizi, nu ca ai 20% thc per weight unit.
Cu calculul tau de 200 mg per gram, bagi 2 grame si zici ca ai bagat 400 mg. Ia gandeste-te cum ar arata scala aia de efecte de ai postat-o daca ar fi asa..? Mai ales ca la edibles e efectul mai puternic..
 

vasile

Well-known member
Veteran
Da nu mai simplu faci tu din cate grame vrei, si dupa calculezi cate picaturi ai per gram?
Eu de fel merg pe 10 mg / gram, 20% thc inseamna ca 20% e thc dintre cannabinoizi, nu ca ai 20% thc per weight unit.
Cu calculul tau de 200 mg per gram, bagi 2 grame si zici ca ai bagat 400 mg. Ia gandeste-te cum ar arata scala aia de efecte de ai postat-o daca ar fi asa..? Mai ales ca la edibles e efectul mai puternic..

Are mai mult sens acum, mersi frumos.
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
A încolțit Dark Devil, a crăpat și Green posion, VIP Dwarf încă nu, e mai veche sămânța! Poate sa nu încolțească deloc! Mai vedem zilele astea! Boxul l-am pregătit, e așezat cum trebuie, lumina va fi mars hydro T1000 , s-a meritat efortul financiar se vad diferite clare între becuri led și t1000, și l-am avut doar ultimile doua săptămâni din flower și diferența e mult observabilă!
 

HighUp

Member
Salutare, zilele astea am dat pe net de un site cbd, dar am găsit muguri cu o noua substanță care zic iei că e legală, și anume hhc, acum întrebarea mea este daca a încercat cineva? Își face treaba, adică sparge cat de cat? Am citit prin recenziile lor și lumea e incantata, dar uni spun că e marfa de laborator, marfa stropită...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E un baiat pe aci care zice ca il fte cam prea tare. Si da.. e doar o chimicala, care dupa legea noua de abia data oricum nu mai e foarte legala. La fel daca conduci si te prinde te alegi cu dosar penal.
 

babygrower1

Well-known member
aicea eu sunt expert

so,hhc-ul dacă ar fii extras din planta nu ar fii nicio problema dar nu e ! e convertit din cbd cu tot felu de chimicale, se găsesc metale grele în el și tot felu de shituri

cât am vomitat de la el n am vomitat de la votka :biggrin:

am încercat tot ce se găsește cu hhc vape jeleuri muguri sticks-uri de le bagi în Țigara
și e un shit, efectele da sunt asemănătoare cu thc-u dar nu e ce trb (dacă ții la sănătatea ta)
mai bine bagi o Samanta în pământ
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
A încolțit Dark Devil, a crăpat și Green posion, VIP Dwarf încă nu, e mai veche sămânța! Poate sa nu încolțească deloc! Mai vedem zilele astea! Boxul l-am pregătit, e așezat cum trebuie, lumina va fi mars hydro T1000 , s-a meritat efortul financiar se vad diferite clare între becuri led și t1000, și l-am avut doar ultimile doua săptămâni din flower și diferența e mult observabilă!

Am cautat modelul de la mars hydro t1000 si nu este. Este vorba de ts1000?
 

Latest posts

Latest posts

Top