What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Rolnik

Member
Pewnie że będzie rosła, korzonki muszą odbić w ziemie i roślinka musi się ogarnąć po przesadzeniu. Po za klimatyzowaniu się odbije ładnie No chyba że trzymałeś ją tak długo że zdążyła skarłowacieć w co wątpię.
 

fugasik

Member
z tym skarłowaceniem to różnie bywa
ale nawet miesiąc + moim zdaniem nie wpłynie na jej dalszy wzrost

2 sezony temu miałem kilka roślin reg w takich małych doniczkach do rozsad ~0,5l
i w sumie to były w nich do 15 czerwca (~40dni) a i tak po wysadzeniu
dobiły do ~2m

ale 3 były do połowy lipca w tych doniczkach pod folią bo nie
chciało mi się już dziur kopać ale jedna z nich była panienką
i po posadzeniu do średniej ( z przed 2 sezonów) ziemi
to chyba skarłowaciała bo jak doszła to miała ~60cm
 

BlinD

Active member
wszystko zależy jak bardzo się poskręca bryła korzeniowa i czy przed posadzeniem do gruntu się ją trochę poluzuje bo jak będzie poskręcana maksymalnie to karzełki beda nawet w gruncie bo korzenie się nie "rozprostują" i dalej prawie jak w doniczce będzie rosła
 
moge juz wysadzac krzaczorki z groowrooma ( nie hartowane ) na spoty ?? raczej przymrozkow juz nie powinno byc a deszcze raczej nic im nie zrobią ;p krzaczki tez mam w malych kubeczkach i zaczynam sie srac zeby mi sie korzonki nie poskrecaly :D roslinki zyja gdzies od 15 maja 2/3 pienterko i strasznie pachną :D
 

BlinD

Active member
lekko poskręcać się mogą, ważne, żeby bryła nie była tak przerośnięta ze korzeni więcej niż ziemi, z reszta lekkie uszkodzenie korzeni pobudza je do wzrostu wiec jak przesadzasz możesz lekko je obruszyć na spodzie jak będą poskręcane, przed wysadzeniem w pole dobrze jest rośline zahartować np ograniczając kilka dni/tydzien (zależy od warunków) podlewanie, jak zacznie DELIKATNIE więdnąć można wysadzić w teren i obficie podlać
 
nie wydaje mi sie zeby ograniczenie podlewania zahartowalo roslinke jak za oknem wiecej pada niz jest slonka ale pogoda ma sie zmienic od piatku i ma byc slonetrznie.Chodzi o to ze w roomie jest dosc cieplo w '' dzien '' :D 400wat daje ciepla , pozatym konczy mi sie miejsce (30 roslinek na 1,2metrze kwadratowym ) i trzeba zaczynac je wywozic :D

@ co ja bym bez ciebie zrobil
dzieki mistrzu
 

BlinD

Active member
wczesniejsze przesuszenie sadzonek polepsza późniejsze korzenienie się. rozsady np pomidorów w kostkach grodana nawet jak producent zakupi to kładzie je na rękawach z wełną obok dziurek zrobionych na kostki i trzyma kilka dni . http://www.ho.haslo.pl/images/article/2007/02/3052/uprawa_pomidorow_05.jpg
No ale inna sprawa jak trzymasz w boxie pod 400w to nie ma sensu przesuszać bo będzie to zbyt gwałtowne, w szklarniach/pod folia można tak zrobić.
 

Rolnikk

New member
Jest to moja pierwsza uprawa i popelnilem blad na poczatku u jednej z roslin. Chcialem oderwac skorupke nawilzylem i po 5 min oderwalem razem z poczatkiem rosliny (zostala sama lodyga). Czy ta roslina jeszcze odrosnie czy nadaje sie juz do wyrzucenia ?
 

ssynekk

Well-known member
Veteran
w sumie jeszcze tutaj zbyt wiele sie nie udzielalem ale moze cos zadam skoro tak prooste pytania sa typu ziemia itp :)

uzywal ktos planktonu S na wega??

pytanie do ludzi uzywajacych ecolista... do kiedy go stosowac bo rolsiny mam juz porzadnie na kwitnieniu w szafie i dalem im jakis tydzien temu ecolista i chyba to bedzie ostatni raz.

pozdrawiam wszystkich walczacych z outem :) pot z czola niech kapie aby tylko roslinki mialy dobre podloze...
sam musze isc slimakolem obsypac niebawem po deszczach...

nie wiem czemu niektorzy tak panikuja z tymi sadzonkami...najlepiej dac na spota obsypac slimakolem i przyjsc za tydzien czy dwa :D mniej stresu a tak jak ludzie pisza "natura sama zrobi swoje" jak ma zyc to bedzie zyla... ja ostatnio na swoje sadzonki troszke przystanalem noga bo nie zauwazylem ich a do pasa sa :p i cos tasma papierowa w miejscu zlamania i zobaczymy za tydzien czy przezyla :)
 

g1enek

Member
co do terminu wysadzania, wysadzalem 24 kwietnia i wszystkie sa zajebiste, w ogole im pogoda nie przeszkodzila :) Jutro kolejne 20 idzie na spoty :)
 
E

Ergonomic

To poczytaj te wszystkie odpowiedzi, których ludzi mu udzielali. Potem zastanów się czy nie da rady tak tego rozwiązać, jeżeli nie to podeślij zdjęcia i do jasnej cholery napisz coś więcej. Nikt tu wszechwiedzący nie jest i nie każdy bez żadnych informacji jest w stanie powiedzieć co się dzieje. Nowi, myślcie :D
 

kaczy

Active member
Veteran
Siema,

kubekuwek said:
http://img535.imageshack.us/img535/3...przeklejpl.jpg

co można na to poradzić? i jak zapobiec czemuś takiemu?

Ja nie wiem czy Ty nie potrafisz czytać, czy po prostu jesteś tak uparty, że uważasz że robisz to dobrze. Pisałem Ci 2 czy 3 razy, żebyś zmienił ziemie. Gdzie to jest zrobione to ja nie widze. Wysiałeś je do chujowej ziemii i teraz pokazujesz zdjęcie w którym umieszczasz chorą roślinkę w tak samo chujowej ziemii w jakiej była wystartowana. Powiedz mi jak Ty to widzisz? Przecież to Ci w ogóle nie rośnie, nie zastanawiałeś się że robisz to nie tak. Liście Ci więdną bo

A roślinka ma uszkodzone korzenie, np niedotlenione przez zbyt zbitą ziemie, która Ty ewidentnie tam masz
B roślinka ma za mało światła
C za mało magnezu, żelaza
D nie odpowiednie pH, co może poprawić garść dolomitu pod roślinę
E jesteś po prostu chujowym growerem
F wszystkie powyższe razem wzięte

Punktu G nie moge wymyślić (hehee punkt G :D), może kto inny coś tutaj doda. Może pozatym, że mógłbyś wkleić więcej zdjęć. To jest Twoja pierwsza w życiu sadzonka? Masz tego więcej? Nie mówie, każdy kiedyś zaczynał i to napewno jest dobre miejsce żeby się czegoś nauczyć, ale musisz czytać to co sie do Ciebie pisze kolego. Kup tą ziemię i wymieszaj razem z torfem, perlitem i dolomitem i zacznij od nowa, jeszcze nie jest za późno (jeżeli jeszcze masz jakieś nasiona). Tą roślinkę potraktuj jako testową. Może jeszcze odbije, ale na razie sypnij jej dolomitu i daj jej spokój. Może jak Cie nie bedzie w poblizu to jej sie polepszy.

Pozdro i powodzenia :D
:rasta:
 

mistaP

Member
uzywal ktos planktonu S na wega??

pytanie do ludzi uzywajacych ecolista... do kiedy go stosowac bo rolsiny mam juz porzadnie na kwitnieniu w szafie i dalem im jakis tydzien temu ecolista i chyba to bedzie ostatni raz.

:)

ad.1
nie za dobre proporcje na wega poszukaj czegos lepszego

ad.2
jak juz dobrze kwitną to nie dawaj więcej ekolista (oczywiście pod warunkiem że masz na myśli ekolist standard bo są różne ekolisty, http://www.ekoplon.pl/index.php? strona=ekolist_wieloskladnikowy.htm
 
M

Mr.TopTop

Przy zaawansowanym kwitnieniu nie podawać ekolista standard, max czas podawania na flo 1-3 tydzień, nigdy tego nawozu nie używałem ale bazując na składzie nie podał bym tego na flo dłużej niż do 3 tyg + nawozy typu PK.
 
E

ewelina_thc

Witam wszystkich.

Mam kilka pytań - szybkich i w miarę prostych dla takich zaawansowanych growerow jak Wy.

Czy lepiej zainwestować w dobrą ziemię np od Canny, czy lepiej kupić zwykłą ale dobrą ziemię z ogrodniczego, a za zaoszczędzoną kasę kupić lepsze nawozy ??

I w takim razie, jeśli odpowiedź będzie za ziemią z ogrodniczego, to jaka lepsza ?? Do kwiatów, czy do warzyw. Wiem, że ta do warzyw ma PH 5.5 - 6.5 i EC 1 - 1.1

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 
Top