What's new

OUTDOOR - PYTANIA

JrDarus

Member
Pod 250 mh roslinka ma wieksze wymagania, a 3-4 tyg w tych kubkach to za dlugo nawet pod swietlowkami. Trzymalem lowsnowa do ukazania plci (18 dni) w tym malym kubku i chciala juz wiekszej donicy. Jak sie okresla to poprzesadzaj do litrowych. Co do wielkosci dolka na oucie to juz zalezy od Ciebie. bless
 

Bedouin

Well-known member
Veteran
nie trzymaj ich zbyt długo w tych kubeczkach bo ci zkarłowacieją.... nie wiem ale max 2 tyg. mozesz je trzymac tak wedle mnie... chyba ze nie zalezy ci na plonie w co raczej wątpie hehe :D
 
P

passionman

nie trzymaj ich zbyt długo w tych kubeczkach bo ci zkarłowacieją.... nie wiem ale max 2 tyg. mozesz je trzymac tak wedle mnie... chyba ze nie zalezy ci na plonie w co raczej wątpie hehe :D

to sie chyba nie sprawdza. W tamtym roku trzymalem w takich kubeczkach swoje siewki ponad miesiac a pourastaly z nich potwory i spolka ;)
 

JrDarus

Member
jest opcja edit człeku! zapewniam cie ze ludzie tutaj nie odpowiadaja na takie pytania, ale znaj moje rycerskie serce i ci powiem zebys kupil sobie guano, sypkie do wymieszania z podlozem i w plynie do podlewania. Zrodlem potasu jest popiol drzewny. Czytaj i sie nie wyglupiaj :)
 

flinster

New member
w przyszlym tygodniu bede mial 5 pestek durban poison ,
jest sens je wysadzać?
jak go wysadze teraz to bedzie poprostu 2 razy mniejszy,
czy pozniej zakwitnie, czy jak?.
każda odmiana zaczyna flo w tym samym czasie czy to zależne jest od rosliny?
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Pewnie że jest sens wysadzać! Zwłaszcza jeśli jeszcze niczego nie wysadziłeś..

Będziemniejszy niż kiełkowane w kwietniu ale powinien dać radę chyba jeszczezakwitnąć w normalnym terminie.
Każda odmiana ma w gena zakodowane czy to ma być 24 czy 14 godzin światła.
 
E

Ergonomic

Ogólnie roślinki rosnące w rozoranym błocie nie są szczęśliwe... Zmień glebę i podlewaj wtedy co 2 dni jakieś pół szklanki

@kubekuwek
Jak znam Ciebie to cokolwiek zrobisz to i tak coś zwalisz. Dam Ci dobrą radę... Widząc jak trzymasz swoje rośliny w błotnistej glinie proponuję Ci wysadzić je na dwór i NIC przy nich nie robić... Wtedy jest szansa, że przeżyją
 

kubekuwek

Member
ok ale zdjęcie było robione zaraz po podlaniu a i jeśli je przesadze i będe podlewać co 2 dni bd git? i czy mógłbym je już na miejscówke wysadzić?
 

perfektus

Member
Zrób tak jak Ergo napisał, przesadź na out i nie ruszaj, matka natura zrobi swoje. A propo to chyba nieodpowiednie forum wybrałeś, jeśli nie masz pojęcia jak się zabrać do roślinek to radze trochę poczytać a dopiero potem się udzielać na takim forum jakim jest icmag, porostu nie zaśmiecaj takimi pytaniami forum. Bless
 

kaczy

Active member
Veteran
Czlowieku!!! @Kubek juz Ci pisza tutaj od dwoch stron zebys wymienil ziemie, a Ty ciagle swoje. Wez je wyjmij z tego blota i przesadz do dobrej ziemii. I przestan do podlewac co drugi dzień na Boga bo Ci nic nie urosnie!!! Co jest z tymi amatorami !? Po drugie to po co Ci takie wielkie donice na takie male krzaczki. Przeciez ta woda stoi na dnie i to wszystko kisnie tam. Nie ma dobrego drenazu i w ogole do dupy zes sie za to wzial. Zrob porzadnie od poczatku to bedziesz mial ladne planty. Teraz płacz, że Ci tak rośnie tak a nie inaczej. Chujowo rosnie bo chujowo przygotowales to wszystko. Mowie Ci Kup porzadna ziemie uparta maso i weź sie porzadnie za to a bedzie roslo. Po Twoich krzaczkach widac, ze sa przykatowane prze Ciebie.

A z tym nawozem naturalnym na kwitnienie to Alga bloom Plagron albo Guano jak mowi kolega albo jakis kurzak ( nawoz kurzy jakby ktos nie wiedział )
Pozdro
 

kubekuwek

Member
dobra to ju chyba moje ostatnie z męczących was pytań :p jakie nawozy mogę stosować tak na teraz które trochę pomogą moim roślinką i dostane je w ogrodniczym? (a tak najbardziej to jakieś przeciw żółknięciu i na łodygę i na listki żeby pomogło :) a i jakieś przeciw ślimakom itp )
 

kubekuwek

Member
dobra to jak nikt nie odp jeszcze to to nie bd drugie pytanie tylko dokończenie pierwszego :D
czy mogę użyć nawozu do trawy (ale takiej zwykłej) który zawiera azot żelazo fosfor itp?
 

kaczy

Active member
Veteran
Dobra powiem Ci historie. Był sobie czerwony kapturek szedł po lesie z koszyczkiem. Nagle zza krzaków wybiegł wilk i podbiegł do naszej bohaterki po czym ona zadała mu jedno głupie pytanie. Pytanie to było tak głupie, że wilk padł trupem na miejscu jak je usłyszał. W swojej głupocie było tak przeogromne, że wilk nie móc pojąć jak gigantyczne upośledzenie umysłu owładnęło czerwonego kapturka, umarł na zawał serca.
No Ty tutaj jesteś jednym z bohaterów, nie zdradze tajemnicy którym. Jest jeszcze babka, ale ona będzie później w historii. A babka mówi tak... Czemu synku napisałeś dwa posty jeden po drugim na ICmag. Ja to czytam co dziennie. Za domkiem, zaś, mam poletko konopii indysjkich co by mi na starość fajeczka pustą nie była. Wiadomo to na schorzenia marycha najlepsza :D Babka zaciągnęła się buchem z fajki, po czem zaczęła gaworzyć coś pod nosem...

Hmmm jebane liście żółkną, co z tym zrobić? Potrzebuje nawóz? Ale jaki. Nagle odezwał się głos z nieba i rzekł: Musisz babko posłać czerwonego kapturka do ogrodniczego po biohumus i dolomit i Azofoske. Pamiętaj jednak by dodawać z głową i rozsądnie. Rośliny nie lubią pośpiechu. Głos nagle się urwał a babke do życia przywróciło zdrowe pierdolnięcie deklem o podłoge. Kapturek dał babce kanapki a ta kazała mu wypierdalać do sklepu po produkty do ogrodu :D

:joint: No to wypierdalaj, kapturku...
 

BlinD

Active member
spoko możesz użyć, przecież to zwykła mieszanka nawozów pojedynczych (czasem też złożonych) i mikroelementów jak każdy inny "sztuczny"-czyt. mineralny. Ten do trawy czy riślin zielonych na veg bedzie ok bo ma sporo azotu. na flo juz go lepiej nie stosować.

PS: jest opcja edytowania posta wiec nie trzeba pisać jeden pod drugim (co wszystkich wkurza) i poza tym jak juz dostałeś reprymendę.. najpierw przygotuj się teoretycznie a potem bierz się za praktykę
 

jerzu19

Well-known member
Veteran
witam
mam pytanko czy roslinka ktora jest juz jakis czas w doniczce ktora jest zamala po wysadzenie na out bedzie rosla dalej ??dodam ze niezauwazylem wzrostu w gore od ponad 2 tygodni natomiast bardzo ladnie rosna odrosty.czy po wsadzeniu na spota roslina strzeli w gore??czy jest juz moze za pozno??


pozdro
 
Top