What's new

Outdoor 2013-дневник на новобранец

makaveli.89

New member
Здравейте колеги.Трябва ми ПОМОЩ!!!Проблема е сериозен.Градината ми е пълна с гадини-скакалци,буболечки,и т.н...не им знам имената.Преди 4 дена растенията ми изглеждаха по-добре,а сега са увяхнали.Торих ги за втори път с Кристалон(лазур),сипах много малко-около 3гр на 5 литра вода.Не мисля че е преторяване.Въпроса ми е:Купих си Nurele D 50мг,но незнам как се пръска с него-колко мг на литър вода и директно растението ли се пръска?В смисал да не ги изпържи..
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

_Ina_

Active member
Veteran
Няма да ги изпържи,обаче и аз трудно го смятам по колко на литър:)Приятелят ми го сметна някак,но съм забравила колко беше.директно по растенията и малко около тях по почвата. по принцип е кофти с тези химии да се действа,но...
 

makaveli.89

New member
Вчера в един сайт намерих инфо за нурелето и ходих в градинката да ги пръскам..Ето и линк http://enigma-gesneriads.com/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=21 .Мисля че инфото ще помогне и на другите колеги с подобни проблеми.. :)

Nurele D Дозировка:
- щитоносна въшка - 0.05 % = 0.5 милилитра се разтварят в 1 литър вода;
- оранжерийна белокрилка - 0.1 % = 1 милилитър са разтваря в 1 литър вода;
- трипс и листни въшки – 50 мл/дка = 0.5 милилитра се разтварят в 1 литър вода

Действие: Действа върху вредителите контактно, стомашно и чрез парите си.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Тази година заради многото валежи има много насекоми.
Преди 1 седмица преброих 5 незнайни вида буболечки по моето растение, изключвайки калинките и скакалците :) Жалко за калинките, и те заминават като напръскам.
 

_Ina_

Active member
Veteran
това ли ни е темата за 2013 аутдор?аз съм доволна от дъждовете,спестиха ми доста работа.:blowbubbles:
 

Attachments

  • IMG_7530.jpg
    IMG_7530.jpg
    207.5 KB · Views: 51
  • IMG_7529.jpg
    IMG_7529.jpg
    246.3 KB · Views: 56
  • IMG_7540.jpg
    IMG_7540.jpg
    144.1 KB · Views: 51
  • IMG_7539.jpg
    IMG_7539.jpg
    216.3 KB · Views: 51

makaveli.89

New member
здравейте:)имам един въпрос.Едно от растенията ми(Blueberry Headband) се оказа мъжко,уж беше фем.Другите си цъфтят,всичко е наред.Та въпроса ми е:дали да отрежа тва мъжкото или не??Утре други ден ще кача няколко снимки:)
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Режи го и го отнеси надалеч, иначе от опрашването женските ти растения ще дадат много малко, може и само клечки и семки да добиеш :tumbleweed:
 

_Ina_

Active member
Veteran
първото лилавото е Ф13(на панорамната е най от дясно),а малкото наскоро цъфнало храстче-querkle микса. другото са от моите там миксове,манитоба по мазар,горила голд по мазар и тн
 

Attachments

  • IMG_7654.jpg
    IMG_7654.jpg
    246.2 KB · Views: 56
  • IMG_7642.jpg
    IMG_7642.jpg
    204.6 KB · Views: 51
  • IMG_7643.jpg
    IMG_7643.jpg
    136.2 KB · Views: 52
  • IMG_7646.jpg
    IMG_7646.jpg
    241.4 KB · Views: 55
  • IMG_7655.jpg
    IMG_7655.jpg
    113.8 KB · Views: 55

_Ina_

Active member
Veteran
Още малко....:)Това са моите видчета,миксирани с канадските диваци-чудесни чукчета:)
 

Attachments

  • IMG_7665.jpg
    IMG_7665.jpg
    183.9 KB · Views: 52
  • IMG_7668.jpg
    IMG_7668.jpg
    94.8 KB · Views: 49
  • IMG_7678.jpg
    IMG_7678.jpg
    152.8 KB · Views: 46
  • IMG_7664.jpg
    IMG_7664.jpg
    111.8 KB · Views: 52

makaveli.89

New member
Хораа,гепиха ми растенията..Отидох днеска да ги поливам и кво да видя..-само корени.Толкова много труд,усилия,параноя а накрая въздух.А и главите бяха бая големи,особено на WWxBB(Female seeds).Незнам как ще спа тази нощ.Както и да е,аз бях до тук.На вас ви пожелавам успешна реколта.Догодина пак ще пробвам!
 

makaveli.89

New member
айде де..защо никой не качва снимки на реколтата си?да сa радвам поне на вашите:)
 

makaveli.89

New member
здравейте гроъри.Планувам едно индор проектче,макар че живея на село(не ми се рискува оут,щот 2013 след септември куките много обикаляха тук там по нивите и няколко момчета от съседното село изгоряха..) Мисля да отглеждам под 600w лампа и box 150x150x200cm д/ш/в/ (всичките неща ще ги поръчвам от ибей).Семки все още неможах да си избера.Та имам няколко въпроса към вас:)
1.На много места съм чел,че за 600w HPS идеалният бокс е с размери-120x120x200cm,но според мен ако е по-широчко ще е по-добре.Според вас със какви размери да е бокса?

2.За вегетацията задължително ли е метал халидната(MH) лампа?Няма ли да стане раотата само с HPS-a?

3.С вентилаторите не съм наясно кои вкарват въздух,кои изкарват..тва ми е големия проблем

4.Знае ли някой долу/горе с колко лева ще скочи сметката за ток?
Със сигурност ще имам и други въпроси,но засега толкова:D :)
 
Top