What's new

Outdoor 2008 - 5 plante

Status
Not open for further replies.

dubite

Member
Cand mi s-a dat clona, tipul mi-a zis ca e Amesia Haze.
Amnesia e un strain destul de raspandit pe aici prin zona insa planta pe care am avut-o eu nu prea mirosea a Amnesia pe care o stiu eu si nici nu a avut acelasi efect. Pe de alta parte a fost foarte Sativa si dpdv al staturii, gustului, perioadei de inflorire.
Asa ca am decis sa o denumesc Unknown Strain/Unknown Sativa......
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
imi amintesc ca am avut seminte de Amnesia Haze. le-am primit de la JLP dar le-am facut cadou pt ca dupa calculele mele nu ar fi terminat la noi in tara...decat indoor si nu aveam destul loc pt o sativa
 

sznake

jarhead
...nu prea mirosea a Amnesia pe care o stiu eu si nici nu a avut acelasi efect...
Poate a fost un alt fenotip, iar in privinta efectului, nu e batut in cuie, depinde in mare parte si de momentul recoltarii.

Ca sa obtii exact acelasi efect trebuie sa ai ori un strain cu coeficient de variabilitate cel mult 1, ori doar clone ale aceluiasi fenotip, crescute in aceleasi conditii si recoltate in acelasi moment de maturitate

Plus ca mai e si factorul subiectiv, poate ca prima data cand ai fumat Amnesia ti s-a parut deosebit de special pe fond de autosugestie, mediu, context social, etc..
 

dubite

Member
Amnesia este specia cu care un coffeeshop din apropiere de mine castiga High Life Cup de cativa ani. O clona foarte similara ca structura si gust circula prin provincia in care locuiesc.
Cred ca sunt destul de familiar cu specia incat sa spun ca aia nu era Amnesia Haze ... :2cents:
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Amnesia nu e o specie in sine ci doar un hibrid oarecare, Cannabis Sativa e specia, sunt totusi interesat cat de dezamagitor o fi fost efectul... poze din octombrie? :lurk:
 

dubite

Member
Octombrie

Octombrie

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

edster

Member
ce fel arata florile alea man...power plant arata power de tot zici ca a fost la sala ultimele 2 luni.buna treaba acolo...tot asa si asteptam poze cu budzii curati.pace
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top