What's new

Outdoor 2008 - 5 plante

Status
Not open for further replies.

dubite

Member
5 plante:
3 Power Plant
1 Sativa Necunoscuta
1 Necunoscuta

Am facut rost de clone pe 20 aprilie si le-am plantat undeva la inceputul lui iunie.
Locul: aprox. 2 metri adancime, 2 metri latime, 3 metri lungime.













Updates soon come!!
 

brainDMG

Member
am avut pp la in si nu mi s a parut extraordinar.. sunt curios cum o iesi la outdoor : >
felicitari oricum .
 

sznake

jarhead
brainDMG - daca nu ti-a iesit tie extraordinar, nu e regula generala ca soiul nu e bun.
Cat de buna iese iarba depinde de cat de bine reusesti sa-i descifrezi nevoile atunci cand o cultivi. Si asta presupune sa cresti de mai multe ori soiul pana cand il nimeresti cum trebe. Daca l-ai crescut odata si nu ti-a iesit nu inseamna ca e naspa soiul. De asta growerii asezonati se chinuie sa "dial in" nu-stiu-ce planta, adica sa-i maximizeze potentialul. Dar astea sunt soiuri mai dificil de descifrat, nu inseamna ca sunt naspa.

Oricum, mai este si Pure Power Plant, versiunea imbunatatita de la Nirvana.

A creste canepa este f simplu, a creste un material de fumat foarte special poate fi mai complicat, in functie de soi. Soiurile dificile nu sunt naspa. Sunt doar dificile de crescut asa cum trebe.
 

brainDMG

Member
frate nu cred k am zis ca nu`i bun strainu.. am zis ca nu mi s a parut mie "EXTRAORDINAR" in comparatie cu altele gen ww sau durga mata (crescute la fel) eu eram curios doar cum o iesi la out.. :<
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Salut dubite! ergo cogito?
sunt sigur ca toata lumea se bucura cand se "naste" un nou grower in RO... pe bulgari i-am depasit clar, de eternul adversar, maghiarii, nici nu mai pomenesc ca nici nu au forum :D
cu cat mai multi cu atat mai bine! vorbeam deunazi cu un amic extrem de inteligent, lucreaza intr-o pozitie inalta intr-o banca si-i mare amator de sative, ale mele bineinteles :smoker: no, amicu' cu pricina e convins ca nenorocita asta de criza o sa aduca niste schimbari majore pe fata pamantului, urmeaza un razboi, se reduce populatia, apar/dispar religii... ce mai... delir in toata regula, vorba amicului zee de pe un thread ce mi-o fost tare simpatic mai demult:joint::joint::joint:

ce ne intereseaza pe noi e ca marijuana o sa fie legala sau macar tolerata mai devreme decat crede sznake, poate chiar in cativa ani? in 200 de ani, Romania nici n-o sa mai existe, pariaza cineva? anyway, sunt spart rau la ora asta, ideea e ca sa fim multi da nu prosti, sa pastram cat mai multe clone criminale si sa le shareuim cand o veni vremea :grouphug:... sau poate mai devreme? :bandit:
cati de pe forumul asta n-ar vrea sa fie viitori propietari de coffeeshop/dispensar cand o fi tolerata?

toate alea bune
 

dubite

Member
Salutari la toata lumea si multumesc pentru primirea calduroasa.
Anul acesta sunt la al 3-lea grow (1 indoor - High Quality Seeds - Haze x Skunk si doua outdoor) Aici aveti poze de la cel de-al doilea grow din care inca mai ard (nu pentru mult timp din pacate).
Am uitat sa mentionez ca momentan (de 3 ani) imi fac specializarea in "fete" si nu numai in Sud Estul Olandei.

@ VanVulpen: Legislatia Romana cu privire la cannabis a suferit ceva schimbari in 2005 si prevad niste schimbari majore in curand (pana in 5 ani). Secondez ideea cu clonele criminale. Cred ca suntem cu totii de acord ca e mult mai sigur si mai bine sa incepi un grow dintr-o clona decat din seminte. All in due time!!!

@Zeeland - Am zis sa incep cu inceputul si sa urc incetul cu incetul pozele pentru a se putea observa evolutia. Pe langa asta e destul de dificil sa ma hotarasc ce poze sa urc.

Dupa run-ul de bubblehasj o sa urc continuarea grow-ului de anul trecut, adica luna august.

Mult respect.
 

zeeland

Member
si io am obs ca stam bine macar la capitolul "nr de posturi".

VanVulpen said:
cati de pe forumul asta n-ar vrea sa fie viitori propietari de coffeeshop/dispensar cand o fi tolerata?

haha, apai ptr aia ai nevoie si de skilluri manageriale. io nu prea le am, din pacate. eternul bugetar...

dubite, buna treaba, de abia astept pozele.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
sud-estul Olandei, man? Eindhoven poate? am locuit in apropiere de s'Hertogenbosch (nici olandezii nu puteau pronunta corect :D) si am ajuns la concluzia ca clima de acasa e mai propice pentru out :2cents: chestie de latitudine probabil, plus ca la noi nu dogoreste, ploua, ninge, trazneste in aceeasi zi!

ceva, ceva o sa se intample mai curand decat ne place noua sa credem... epicentrul e in California si undele o sa se simta si la noi, fiti fara grija...

nu ne chinui cu poze din veg, da direct pe alea de la harvest si un smoke report, please :D

haha, apai ptr aia ai nevoie si de skilluri manageriale. io nu prea le am, din pacate. eternul bugetar...

in fiecare bugetar zace un mic manager, man... iar la noi nu prea conteaza, cel putin astia pentru care lucrez eu n-au nici o aptitudine, is mai degraba retardati... directorul de la firma noastra numara pe degete in plm... diferentza or s-o faca clonele si cross-urile private :2cents:
 
Last edited by a moderator:

dubite

Member
Luna August.

Luna August.

August.









@VanVulpen - Geleen. E aproape de Eindhoven sau Maastricht. Sper sa nu te deranjeze ca mai postez poze din vegetatie. Inca sortez pozele de la sfarsit.

Enjoy!
 

zeeland

Member
oho ce tufa mare ai in ultima poza. 2 pante?

pe la noi ii cam riscant sa cresti asa exemplare si asa de apropiate....sansa sa le vada cineva ii destul de mare. mai ales daca mai cresc.
 

dubite

Member
Am cam neglijat threadul asta asa ca m-am decis sa mai urc niste poze. Dupa August vine......

Septembrie:
Back view:
picture.php


Side view:
picture.php


Unknown strain:
picture.php


Cola Unknow Strain:
picture.php


Unknown Sativa:
picture.php


Cola Unknown Sativa:
picture.php


Power Plant:
picture.php


Cola Power Plant:
picture.php
 

zeeland

Member
pai cum man, cum dracu sa nu-mi placa. imi si imaginez cum or aratat plantele alea cand erau catre finish, cu cole mari si frunze ingalbenite..
 

dubite

Member
Frunze ingalbenite nu au avut avand in vedere ca pe la mijlocul lui Octombrie avut probleme cu mucegaiul la PP. :fsu:
Interesant a fost ca Haze-ul parca avea o ceara protectoare si, in ciuda faptului ca a stat cel mai mult afara, a avut mucegai doar in doua locuri...:jawdrop:
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top