What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

cristocel420

Active member
Te referi la cluburi sociale cred, aia nu prea accepta pe oricine cred, mai ales dacă nu știi limba sunt cam dificili nemții. Am fost odată sa ma înscriu la o sala de fitness într-un oraș micuț și se uitau aia la mine asa cu greață :))) vreau cofee shop la liber ca in olanda
Berlin hamburg e alta viata, toată lumea vorbește engleza, dai sa vorbești germana și ei răspund în engleza dar eu stau pe lângă orașe mici
 

cristocel420

Active member
Eu nu am auzit sa fii fost vorba de asa ceva in germania. Plus ca olanda vrea sa le faca si la ei cu circuit inchis. Dar poti sa ajungi sa ai access in un astfel de club, sunt multi owneri si membri inclusiv aici pe forum (sectiunea germana) care probabil te pot ajuta.
O sa încerc la un club de unde mi-am mai luat îngrășământ, poate ganjalăii sunt diferiti
 

cristocel420

Active member
Tot de pe stradă mi-am luat pana acum, strainuri fără nume parca toate la fel de asta nu am mai fumat de mult timp, eh ma descurc eu mersi.
 

cristocel420

Active member
Trebuie sa schimb locul de munca, m-am mutat în mijlocul pustiului pt câine ca să fiu aproape de munca, cel mai apropiat magazin la 7km cel mai apropiat oraș la 20km:)))nici măcar nu am permis am o bicicleta electrica :D
 

vasile

Well-known member
Veteran
In germania s-a ridicat limita de condus sub influenta thc-ului la 3.5 ng / ml in sange, primesti doar 500 euro amenda daca esti sub. Deci in teorie poti sa bagi un cuiut dimineata si seara sa poti conduce.

In romania daca ai fumat un cui cu 3 zile in urma sau chiar 3 saptamani in urma daca esti consumator cronic, direct dosar scrie pe tine.

Daca faci un accident, chiar daca intra unu in tine random din vina lui, firma de asigurari te va da in judecata sa platesti despagubiri... totul ca ai fumat un cui acu cateva zile.

Inca nu exista niste limite clare care sa spuna clar daca omu e sub influenta sau nu.

Va invit la acest podcast cu domnu doctor legist Gabriel Gorun,

 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
"Migliardarii" continua sa se curete, se pare ca whatever floats their boat might also sink da madafaca. :LOL:
Acu'... daca eram vreun agent operativ (pensionat sau nu) si m-as fi pomenit cu munca de-o viata ciordita de "bishnitzmeni" d-astia de fenteaza legea care-i facuta si impusa de tovarasi de-ai lor, la fel faceam si eu:
🙏
Ma rugam intens la prietenul meu imaginar sa dea fro' furtuna sau (inca) ceva, numa' sa faca justitie divina. 🤤
🙏
Ruga cu dedicatii speciale sa includa si complici, poate si ceva urmasi... got it? :biggrin:
Ca nu doar ortodocsii dau acatiste, voila da'vezi! :laughing:
Cu cuvintele lu' Hancock: "you'll do you and I'll do me"
cucufonie intentionata :tiphat:

l.e.
io nu-s malitios, minionii yeste, si nu pot sa-i evacuez din mansarda c-au contracte beton
 
Last edited:

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Last edited:

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Asa mai da! Arata bine. Or sa termine sau le inchizi in o sera ceva?
Vermontman zice ca sunt primul care o incearca la o latitudine atât de nordică însă vad pe forumul lor pe unul mai sudic cu două grade si cam cu o săptămână înaintea mea in flower si caruia i-a spus că termina înainte de jumatea lui Octombrie... Deci nadajduiesc sa incheie frumos...
Si da, le tin într-un soi de seră neacoperită inca, de se răcește brusc o sa ma ocup si de asta
 

vasile

Well-known member
Veteran
Vermontman zice ca sunt primul care o incearca la o latitudine atât de nordică însă vad pe forumul lor pe unul mai sudic cu două grade si cam cu o săptămână înaintea mea in flower si caruia i-a spus că termina înainte de jumatea lui Octombrie... Deci nadajduiesc sa incheie frumos...
Si da, le tin într-un soi de seră neacoperită inca, de se răcește brusc o sa ma ocup si de asta

Iti doresc mare succes maestre, mult respect pentru ca esti intr-o experimentare continuua de atatia ani!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Se minuna lumea de-un sant si Nea Vulpescu a facut o reduta, arata grozav! :tiphat:
Am iesit si eu in sant cu doua mandre: Cheese si Peyote Critical.
Am pus la germinat 4, au iesit 3 si au ramas doua.
Triple Cheese e pe lista (mea) neagra, ultrasensibil la apa, lumina, nutrienti, chiar si aer! (curentul de aer..)
Era programat out-ul asta, apoi a fost anulat, intr-un final i-am dat drumul pt ca vreau bud-ul de craciun scaldat in soare. Dac-o mai fi soare de-acu incolo... Si mi-era lene sa cresc indoor. :biggrin:
 

gumzgi

Well-known member
frumos vanvulpe
IMG_20240907_190255.jpg

cereal milk, poza de acuma 3 saptamani
IMG_20240818_114952.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top