What's new

Marshydro Sp3000 # 2x4 Tent # Citical Kush Barnrys Farm

cadavruslos

Well-known member
Salut si bine v-am regasit .
Am achizitionat un panou de lumina de la Marshydro si am decis sa fac un grow
Lumina este setata pe 25 % putere si distanta este de 50 de cm.
Programu de lumina 18 On 6 Off
Solul pe care il folosesc este Composana Universal plus perlit adaugat de mine , la un sac de 20 de litri am adaugat 5 litri perlit
Ca nutrient de data asta am ales sa merg pe Natura de la Agro , am avut rezultate mai bune cu acesta decat cu nutrientii din gama GHR 3 Parts.
Semintele sunt Feminizate de la Brneys si anume Critical Kush , prima oara cand incerc Barnesy.
Temperatura este de 26 de grade on , 24 off.
Umiditatea este de 60%
Planetele au in jur de o saptamana de cand au scos capu din pamant , prima din dreapta a fost mai lenesa si este putin in urma.
Va salut cu respect si sa dea Domnul sa opreasca odata Razboiul care se afla la granitele noastre , Stop the war !!! We want peace !!


7 days.jpg
Ck.jpg
Sp3000.jpg
Natura.jpg
Sp3000.jpg
Natura.jpg
7 days.jpg
Ck.jpg
 
Last edited:

cadavruslos

Well-known member
23 de zile Veg

Temperatura 27 maxim 23 minim.
Umiditate 60%.
Beau in jur de 1 litru apa fiecare , apa declorinata timp de 24 de ore de la robinet stabilizata la un PH de 6.
Au avut parte de cate un fimming cea din dreapta si cea din stanga , iar cea din mijoc topping plus lollipopping toate.
O sa incep cu mici doze de nutrient incepand de saptamana asta.


Ck4.jpg
Ck3.jpg
Ck2.jpg
Ck1.jpg
 

cadavruslos

Well-known member
Critical Kush 30 de zile de vegetatie

Distanta de 40 de cm de la panou la plante , puterea luminii setata pe 50 % , merg economic momentan si e ok
Temp 26 maxim 23 minim
Rh 55 60
Primesc cate 1 litru de apa de caciula fara runoff , plus 5 ml/L Natura de la Agro , are in jur de 300 ppm Ph 6


Ck30.jpg
CK31.jpg
Ck3o.jpg
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cordoanele la filtrele de carbon se pun pe carcasa si nu pe sita. Carcasa e mai rezistenta la deformare si nu are nevoie sa treaca aer prin ea pt ca filtrul sa funtioneze corect. Tu cu alea 2 bretele ai blocat 5+% din capacitatea filtrului, si posibil sa ii fi si strambat sita de metal daca ai strans tare, care e destul de subtire.
Exista o mica sansa sa fie ala un altfel de design de filtru si sa nu fie valabil ce spun eu, dar nu am vazut pana acum filtru sa aiba intarituri pe parcurs sau locuri de unde sa il prinzi fara sa ii opresti flow-ul de aer pe suprafata aia.
Plantele arata foarte bine momentan. Dar verifica sa nu cumva sa le trbuiasca Mg (asa pare din poza da nu e suficient de clara sa imi dau seama sigur), si evident si de semne de deficienta de Ca sa te uiti. In general aia apare prima sub leduri, si de abia dupa Mg, dar presupun ca depinde de nutrientii pe care ii folosesti. Spor la treaba!
 

legalizeRO

Active member
Cover crop intentionat, sau ce se vede?
Arata bine. Sunt curios sa vad pana la final.
La cat timp le dai un litru? Le dai Natura pana la harvest?
Eu am crescut Critical Kush de la Dinafem, si per total mi-am notat ca au fost mediocre ca high si ca gust.
Succes !
 

cadavruslos

Well-known member
7 zile flower
Temp 23 26
Rh 45 %
Ultima udare au primit hrana , cam 600 Ppm ,la runoff masurat au avut in jur de 1200 , urmatoarele udari vor fii doar cu apa , lumina este setata pe maxim , distanta 50 de cm de a panou la plante , urmeaza sa adaug o plasa scrog si sa le fac un lolippoping plus defoliere , imi cer scuze ca nu am reusit sa va raspund la întrebari , doar ca am fost foarte ocupat in ultimu timp , vor primi Natura de la Agro pana la final , foarte bun acest nutrient care contine calmag melasa in proportii admirabile , am reusit sa evit pana akm deficienta de calmag cu acesta , sper sa fac o treaba buna pana la cap
#exploziv in ce priveste filtru asa am mers cu el pana akm si si-a facut treaba eficient dupa acest grow o sa schimb filtru si voi cauta o metoda mai eficienta de a il amplasa si sustine in cort , Sarbatori fericite , happy Easter to all people !
Ck 7.jpg
Ckk7.jpg
 
Last edited:

cadavruslos

Well-known member
21 de zile de inflorire
Deficienta de magneziu din cauza ph mic la cea din mijloc ,am avut probleme cu ph metru iar , am masurat runoff din tava si mi-a aratat un ph de 5.5
La udare ph a fost de 6.5 ultimile udari dupa ce am schimbat ph metru , nu le am facut flush am udat doar cu apa si am adaugat o lingurita de masa de sare amara la 5 litri de apa , si-a mai revenit un pic o sa le dau doar apa cateva udari .
Runoff 1200 PPM
PH 6.5 la ultimile udari
Temperatura 23 26 grade
Rh 55 %
Ck21.jpg
Ck211.jpg
 

DcSantos

Active member
man,de ce masori ph.ul run.offului ? niciodata ph-ul run.offului nu o sa fie la fel ca cel din sol sau coco de aceea nu are rost sa masori ph.ul run.offului niciodata. doar ec.ul .
 

cadavruslos

Well-known member
man,de ce masori ph.ul run.offului ? niciodata ph-ul run.offului nu o sa fie la fel ca cel din sol sau coco de aceea nu are rost sa masori ph.ul run.offului niciodata. doar ec.ul .
Man , chiar nu stiam ca nu se masoara ph la runoff , am vazut diferiti groweri ca masoara , din cauza asta imi arata mie un ph mai mic decat cel pe care il torn inintial prin udari ?
 

DcSantos

Active member
Man , chiar nu stiam ca nu se masoara ph la runoff , am vazut diferiti groweri ca masoara , din cauza asta imi arata mie un ph mai mic decat cel pe care il torn inintial prin udari ?
Nu prea are rost din cate stiu man pt ca ph.ul run.offului o sa fie intotdeauna aiurea din cauza sarurilor pe care le aduna cand isi face drum spre fundul ghiveciului si sarurile alea zapacesc ph-ul de tot in run.off.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
la coco nici eu nu il mai masor, la sol il mai masuram, ma ajuta sa confirm cand deficientele sunt de la low ph or high ph.. la coco fiind apa mai multa mai des, si cu runoff, pai clar ph-ul o sa fie foarte aproape de ce hranesti! nici nu ai de ce sa il verifici.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Eu cred ca in sol/coco este baza plantei sub led. La coco fiind permanent un flux de nutrienti probabil nu se aplica dar presupun pentru ca nu am folosit coco decat in amestec cu pamant.
Trebuie un sol imbunatatit fata de ce ti se ofera standard, din categoria celor bogate in nutrienti sau poate combinatia de nutrienti nu functioneaza cum trebuie, chiar daca sunt de la acelasi producator.
Am jonglat mult cu cateva game de nutrienti, ce lipsuri am vazut ca are planta cum este in cazul tau (desi nu le vad sau nu bat prea bine la ora asta). Daca e din cauza lui cauta un alt produs de calitate si restul gamei il folosesti ca si pana acum.
 

Latest posts

Latest posts

Top