What's new

Mandarine Punch Automatic

cadavruslos

Well-known member
Salut si la multi ani , primul grow cu auto, sa vedem ce o sa iasa , din 2 seminte cat am pus la germinat .... surpriza , au germinat ambele , deci le-am mutat in sol si asteptam sa scoata capul , temp 22 grade umiditate 70% , fumuri usoare :rasta:

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
La multi ani si tie omule!
Intotdeauna o placere sa-ti vad grow-urile. :good:
 

cadavruslos

Well-known member
MP 14 zile

MP 14 zile

Salut explo , salut Piramidon va multumesc ca v-ati alaturat acestui jurnal , e o onoare pentru mine sa vad ca sunt atatia useri aici care imi urmaresc jurnalele ,unii dintre ei foarte priceputi si inzestrati in acest domeniu , revenind la plante timp de vreo 3 zile am avut niste probleme la sistemul de incalzire si micutele au fost nevoite sa treaca printr-un dus rece , temperaturi scazute de pana la 13 grade , akm din ce stiu eu de la 12 grade în jos plantele stagneaza si nu mai produc hormoni de crestere , totusi uitandu-ma la pozele de Akm o saptamana tin sa cred si sper in acelasi timp sa nu se fi stresat foarte tare micutele, neavand experienta cu auto astept si parerile voastre in ce priveste aceasta problema , intre timp am remediat problema si temp e optima akm , ?i akm o poza cu aceeasi fata de Akm o saptamana

picture.php
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Ai grija cu stresul, mai ales cel la r?d?cini, automatele sunt foarte preten?ioase ?i r?mân mici! Ai s? ajungi sa culegi 10-15g pe bucata!
?i reac?ioneaz? ?i diferit la nutrien?i administra?i!!
Ai s? vezi tu pe parcurs!
Succes!!
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Posibil sa isi revina. Probabil stagneaza de la frig si nutrientii din sol dar la cum arata isi revine. Este posibil ca umiditatea scazuta si temperatura ridicata sa o ajute?
 
Last edited:

vasile

Well-known member
Veteran
Deja si-a revenit daca s-a dublat in marime, pare ca e cu vreo 3 zile in urma totusi.

Spor!
 

cadavruslos

Well-known member
Mp 22 zile

Mp 22 zile

Inca nu au aparut preflowers , semn bun ca mai are de crescut si nu va ramane mica cum am vazut ca se mai intampla cu astea auto..

picture.php

picture.php
 
Last edited:

cadavruslos

Well-known member
Mp31

Mp31

Mp 1 stanga Mp2 dreapta , ambele sunt in perioada de inflorire akm , inca nu am administrat nici o doza de nutrient momentan , nici nu par a cere ceva , o duc destul de bine , doar apa declorinata, sa vina budu !

picture.php
picture.php
 

cadavruslos

Well-known member
Arata bine, compacte. Mai e loc in sus?

Multumesc ! Intr-adevar sunt foarte compacte pentru niste plante care nu au primit topping , si am observat ca asa sunt toate crescute la siluri , am vazut si alte jurnale cu siluri si tot asa compacte erau ... loc am in jos , în sus e maxim , e o podea provizorie pana creste ea la dimensiunea care vreau , mi a fost lene sa las panoul led mai jos si am bagat doua scaune in box si am pus pallu acela alb si florile peste ele .... lenea asta :tiphat:
 

cadavruslos

Well-known member
Prima hranire cu nutrient

Prima hranire cu nutrient

1 ml flora grow
1 ml flora bloom
1 ml flora micro
1 ml cal mag
Ciao ! :good:

picture.php
 

cadavruslos

Well-known member
Mp 40 de zile

Mp 40 de zile

A primit dimineata o udare cu apa doar , urmeza una cu nutrient

picture.php
 
Last edited:

cadavruslos

Well-known member
Mp2

Mp2

A început sa ingalbeneasca topurile asta dupa ce i am administrat akm 2 zile nutrient

2ml flora grow
2 ml flora bloom
2 ml flora micro
2 ml cal mag

picture.php
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Dupa ce intra in floare incep sa exclud grow ul ca nutrient si il folosesc aproximativ 2-3 saptamani dupa ce schimb programul la inflorire. In stadiu in care este planta concentratiile mi se par mari 2ml/l (daca e la litru)
Trebuie sa incepi cu un ceai usor de 0,5 ml l sau maxim 1 dar mi se pare mult. Eu as fi adaugat grow 0,5-1, bloom 1ml, micro 1,5 si cal mag foliar sau cel mult 0,5 la primul ceai.
Spor!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ceai? Au asa ceva astia de vanzare? Oricum, daca e in sticla nu e viu. Trebuie aerat si hranit.
 

Latest posts

Latest posts

Top