What's new

LED Ninja Grow 2.0

BReal

Active member
Witam! :)

Niedawno, po latach nieobecności powróciłem do uprawy. Niektórzy z Was mogą pamiętać mój pierwszy grow diary który znajduje się tutaj:


Szafa jest ta sama, ale zamiast skleconego pudła, jest już porządny namiocik o wymiarach 50x50x120. Chciałem mieć wersję o 20 cm wyższą, ale niestety była już niedostępna przez czystki u Niemców hehe.. Może kiedyś upgrejduje do wyższego boxa. Pożyjemy, zobaczymy. Filtr węglowy ma przepustowość optymalną 160-200 m3/h ale wentylator chodzi wolniej, lecz wystarczająco by wytworzyć odpowiednie ciśnienie i wymieniać powietrze na czas. W szafie wywierciłem 2 otwory na wlot i wylot powietrza. Jako oświetlenie służy ten obecnie chińskiej produkcji led który od biedy daje nawet radę, ale w przyszłym tygodniu zostanie to zamienione na 1 lub 2 coby CXB3590 90 CRI, 3000K. 1 się sprawdził w starym boxie, ale 2 to może dać za dużo światła przy zasilaczach 1400 mA. Jeżeli nie będą te coby działać ze ściemniaczem (bo nie wiem czy będzie działał, haha..) to ewntualnie mogę później wymienić je na 1050 mA i to powinno być w sam raz. Przetestuję to się dowiem.

Około 2 tygodni temu zacząłem z:
1x Girl Scout Cookies Auto (freebie ale to chyba od Fast Buds, nie mam pewności)
5x Gorilla Cookies Auto (Fast Buds)
oraz 6x Limited Edition Cheap Cherry Wine (od dobrego ziomka :) )

Z tego część już poszła na outdoor :) Zostało 1x Gorilla Cookies Auto, 1x Girl Scout Cookies Auto oraz reszta to LECCW. Z tych LECCW to 2 wystartował późno i wolno (może do odstrzału), 1 próbuje gonić jeszcze, i 1 największy z nich się położył ale powinien się wzmocnić na dniach. Niestety moja wiedza na temat nawożenia i gleby nie jest kompletna, ale uczę się na własnych błędach: część roślin wykazała później chyba niedobory potasu/magnezu. Może to się częściowo wiązać z niskim pH gleby które jest pomiędzy 5,6-6,5. Naprawiam to dolomitem, ale dolomit z natury wchłania się bardzo powoli. Na dniach zastosuję mini dawkę Planton K i to powinno pomóc trochę.

Plan jest taki, że najzdrowszy i największy Gorilla Cookies Auto będzie kwitnął w boxie jako grow testowy hehe.., a reszta dołączy do reszty na dworze :cool: GSCA siedzi już w nowej donicy, w której jest mieszanka ziemi uniwersalnej z dolomitem, kurzakiem i perlitem.

GCA który powędrował na dwór:
20240618_174520.jpg



No i mój Ninja Box 2.0 :biggrin:
20240620_213112.jpg

20240620_172913.jpg


20240620_172817.jpg
 
Last edited:

BReal

Active member
Wilgotność może być, ale tak naprawdę nie mam nad tym większej kontroli. Jeżeli wsadzę do boxa 4 donice to nie ma tam nawet miejsca na nawilżacz XD Temperatura na górze boxa w ciągu dnia: 29C - za dużo o parę stopni, ale od biedy ujdzie. W nocy jest tam chłodniej oczywiście.

20240621_185109.jpg



Mam bardzo fajny kurzak: NPK 4-3-3 plus ma dużo pierwiastków śladowych. Świetna sprawa, tylko trzeba uważać, żeby z tym nie przesadzić.

20240621_174404.jpg

20240621_174341.jpg


Ok... tak jak mówiłem mam pewne problemy. Te objawy przypominają niedobór Mg, K lub obu tych rzeczy... nie jestem pewien. Gdyby ktoś potrafił mi to zdiagnozować dokładniej byłbym wdzięczny. Tak jak wspomniałem wcześniej: pH gleby może być za niskie co może się przekładać na gorsze wchłanianie tych pierwiastków, ale pracuję nad tym. W małych doniczkach jest tylko ziemia uniwersalna z niedawno dodanym dolomitem i regularnie podawany obornikiem w małych dawkach.

ok... tak wygląda GSCA:
20240621_201123.jpg


Inny LECCW który jest wyraźnie opóżniony ale próbuje gonić:
20240621_200820.jpg


Tego LECCW chyba spiszę na straty bo nawet jeśli przyspieszy i wyzdrowieje to może się hermić później przez ten stres. No i może jest zmutowany po prostu:
20240621_201000.jpg


A tutaj najzdrowsza dziewczyna Gorilla Cookies Auto jaką mam - ta co została przesadzona. Za 2-3 dni zamierzam zrobić topping i kontynuować z treningiem ewentualnie. Trochę mocno się wyciągnęła. Są malutkie oznaki niedoborów, ale ogólnie ok:

20240621_200851.jpg
 
Last edited:

BReal

Active member
Przez około 2-3 dni był zastój, ale po zapodaniu Biohumusa na kwitnienie (z dużą ilością potasu) oraz dosypaniu Dolomitu, wszystko dzisiaj przyspieszyło ponownie :D

Na przykładzie tego LECCW dobrze to widać. Młode liście są ciemniejsze, zdrowsze no i przyspieszyły wzrost :)

20240622_182151.jpg
 

BReal

Active member
Mam Obornik płynny i Biohumusa na wega ale oba dały ciała częściowo. Te oznaki niedoborów to albo magnez albo potas. Biohumus który zapodałem miał najwięcej potasu właśnie :)
 

BReal

Active member
Azotu mają tam wystarczająco dużo, szczególnie ta co przesadziłem bo ma kurzaka. Obornik na wega stosowałem od początku, ale jak widać po zżółkniętych liściach coś w tym brakowało. Następnym razem zastosuje dolomit od samego początku (by zapobiec niedoborom magnezu) i zmienię nawóz na wega.
 

BReal

Active member
Pojechałem na spota, dołożyłem dwa planty, obsypałem wszystko dolomitem i podlałem Biohumusem :smoker:

4x Gorilla Cookies Auto które przesadziłem na dwór 5 dni temu:

20240623_172227.jpg

20240623_172256.jpg

20240623_172303.jpg

20240623_172311.jpg


A tutaj z kolei 2x LECCW które też się tam znajdują od 5 dni:
20240623_172319.jpg

20240623_172330.jpg


A te 2 LECCW doszły dzisiaj. Na sponiewierane wyglądają bo transport był trudny i męczący, haha.. ale szybko naprostują się z pewnością :)

20240623_172342.jpg

20240623_172350.jpg
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
Fajnie to wyglada! Boxik fajny!

Dawno nie bylo tutaj out'a a moze po prostu nie pamietam... zasiadam z popcornem i czekam na show! :)

p.s. niestety ja w ziemii nie sadze wiec nie bardzo pomoge :-(
 

BReal

Active member
Hehe dzięki! Z tego co widziałem to twój box również jest bardzo fajny @cheapwine :D

Obecne oświetlenie ledwo, ale daje radę. To widać, że brakuje lumenów bo konopie mocno dość pną się do góry, jednocześnie nie rozkrzaczając się zbytnio. Ale od jutra będzie lepiej bo nowe części do cobów już przyszły i kończę ich składanie. Także jutro powinienem wrzucić update jak mi to wyszło hehe..
 

BReal

Active member
A jeśli chodzi o outdoor: wspaniała rzecz patrzeć jak rośliny rozwijają się w naturalnych warunkach, nie mając ograniczeń hehe
 

BReal

Active member
W KOŃCU!!! :greenstars::jump::bump::biglaugh::woohoo:


Bardzo podoba mi się ten setup. Muszę oczywiście pilnować, żeby szczyty roślin nie zbliżyły się na więcej niż około 20-30 cm do ledów (co i tak jest trochę za blisko, wiem, wiem..) Ale ogólne jest git :biggrin:

Przed:
View media item 18718996
Po:
View media item 18718997
View media item 18718998
View media item 18718994
View media item 18718995
Tą siatkę użyję później do treningu. Na razie tylko przyciąłem topek większego GCA, a później zacznę trening przy użyciu tej siatki. Tyle, że GSCA po prawej jest trochę za mała, więc nie wiem jak się za to wszystko zabrać szczerze powiedziawszy haha... XD
 
Last edited:

BReal

Active member

BReal

Active member
Zbyt wysokie temperatury są bleh, ale z drugiej strony, z tego co usłyszałem dzisiaj w materiale na kanale Fast Buds, mogą przyczynić się do szybszego przejścia z wegetacji na kwitnienie (w przypadku odmian auto-flower). Szczególnie wtedy, gdy połączy się to z mocnym oświetleniem i mniejszymi donicami. W sumie to o to mi właśnie chodzi, bo nie chcę żeby krzaki urosły za wysokie :)

Pierwszy pre-flower :biggrin:

View media item 18719156
Te liście delikatnie zmieniają kolor? Hmm... :chin:

View media item 18719157
Cały boxik:

View media item 18719155
 

BReal

Active member
No całkiem lst wygląda zobaczymy jak będzie za tydzień dwa jak poprowadzisz :)
To są automaty więc nie da się tego robić zbyt długo. Właściwie to niedługo powinny zacząć kwitnienie 🤔 Rośliny i tak je opóźniają bo gdybym ich nie trenował, to by już kwitły od paru dni zapewne. Donice są o litr lub dwa litry za duże: większe donice opóźniają kwitnienie w przypadku automatów.
 

BReal

Active member
Ah... następny grow w tym boxie będzie zrobiony za pomocą oddychających donic z materiału. Zobaczymy jak to się przełoży na zdrowotność i tempo uprawy :chin:
 

fenikss

Member
No ja mam te donice na outdoor takiej jak by włókniny lub ocieplacza do czapek kurtek i chciałbym nastepny indoor w nich zrobić właśnie bo kupiłem za dużo od chińczyka :)
 
Top