What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

LED Ninja Grow 2.0

BReal

Well-known member
Veteran
No niestety Gorilla Cookies Auto radzi sobie trochę gorzej niż Girl Scout Cookies Auto :/ Nowe liście są jasno zielone i trochę zwolniły tempo więc możliwe, że odrobinę przesadziłem z potasem lub fosforem, ale ogólnie nie jest źle. Wysokie temperatury nie pomagają więc dodałem warstwę keramzytu, żeby spowolnić osuszanie gleby. No dobra lecimy dalej :rtfo:

View media item 18719819
View media item 18719820
View media item 18719817
View media item 18719818
View media item 18719815
View media item 18719813
View media item 18719814
 
Last edited:

BReal

Well-known member
Veteran
Wzmocniłem dzisiaj konstrukcję namiotu taką oto ramą aluminiową:

View media item 18719928
Głównym celem tej ramy jest sprawienie by namiot nie kurczył się za bardzo pod wpływem ujemnego ciśnienia. Drugie zastosowanie: będzie służyła w przyszłości do wieszania wentylatorów mieszających na dole :) Dzięki temu będzie mniejsze ryzyko rozwoju pleśni w dolnej części namiotu.

Ok... jeszcze parę foteczek :biggrin:

View media item 18719927
View media item 18719930
View media item 18719929
 

BReal

Well-known member
Veteran
Przyznam, że Gorilla Cookies Auto wygląda trochę mizernie, choć może jest niewielka poprawa - kwiatostany rosną trochę wolno i wyglądają tak sobie. Jest to wina temperatury, ale w głównej mierze jest to moja wina, ponieważ wydaje mnie się, że serwowałem jej za niskie pH - w okolicy 6.0 czasem może nawet trochę niższe. Myślałem, że dobrze robię bo woda na wyjściu z donicy miała pH w okolicy 7.0 więc chciałem to trochę zbalansować, ale chyba jednak przesadziłem 😅 Nie powinienem się sugerować pH wody wyjściowej. Od wczoraj nie stosuję już pH Down, bo zauważyłem, że po dodaniu wszystkich rzeczy od BioBizz pH spada samoistnie z 8-8.5 (sama kranówka) do około 6.5-6.7 co jest w sam raz chyba. PH Down ma sens kiedy stosuje się małe dawki nawozów, bo odchył jest wtedy mniejszy i przy mocno zasadowej wodzie wypadało by to skorygować. Inny błąd który popełniłem, to pozwoliłem jej za bardzo przesuszyć się parę razy - a susza zabija dobre organizmy w glebie. Niestety nie mam miernika EC, ale zakładam, że nie ma specjalnej potrzeby go stosować przy uprawie w glebie i organicznych nawozach, ponieważ żywe organizmy powinny to jakoś korygować.

Ciekawą rzeczą jest jednak, że Girl Scout Cookies Auto radzi sobie zdecydowanie lepiej a dostaje to samo: za niskie pH, za wysokie pH, za gorąco... ona ma to wszystko w du*ie i rośnie silna i zdrowa 😅 Możliwe, że ma bogatszy zestaw bakterii i zdrowsze korzenie prawdopodobnie. Genetyka też ma znaczenie z pewnością. Po jutrze powinno przyjść ochłodzenie, to wtedy może te panny trochę odetchną 🥵

View media item 18720115
View media item 18720114
View media item 18720117
View media item 18720116
 
Last edited:

BReal

Well-known member
Veteran
Kojarzycie Top Max Biobizz? No to wyobraźcie sobie, że istnieje tego polski odpowiednik. Też zawiera kwasy humusowe i być może działa nawet lepiej na konopie, ale trzeba było by to przetestować 🤗
 

Attachments

  • Screenshot_20240805_124529_Chrome.jpg
    Screenshot_20240805_124529_Chrome.jpg
    221.2 KB · Views: 15

BReal

Well-known member
Veteran
Roślinki naprawdę odżyły po płukaniu :biggrin: Ta sponiewierana Gorilla Cookies Auto próbuje trochę nadgonić czas jaki straciła w lipcu hehe.. Wydawało mi się, że cierpiała na niedobory bo było coś nie tak z glebą, pH lub dawkami nawozów, ale przemyślałem to i jestem pewien, że główny problem stanowiło po prostu zasolenie gleby, a nie pH pomimo, że idealne nie jest. Większość problemów zaczęło się w czasie lipcowych upałów kiedy temperatury w namiocie dochodziły do 35°C. W takich warunkach respiracja zachodzi szybciej więc sole odkładają się w większej ilości. Stres związany z upałem też się przyłożył. Ja z kolei pozwoliłem im się wtedy przesuszyć, co też negatywnie na nią wpłynęło. To płukanko odblokowało korzenie i teraz może w miarę normalnie pobierać składniki odżywcze. Gdy miała problemy jej włoski były bardzo cienkie i wyglądały mizernie. Teraz zaczęły wyrastać nowe które są mniej pozwijane, grubsze i ogólnie wyglądają zdrowo. Diametralna różnica na lepsze. Jest to mój drugi indoor dopiero, więc zbieram doświadczenie i taka lekcja bardzo mi się przyda :biggrin: No to dalej foteczki hehe..

View media item 18720725
View media item 18720721
View media item 18720722
View media item 18720723
View media item 18720724
View media item 18720720
View media item 18720719
 
Last edited:

BReal

Well-known member
Veteran
To będzie ostatni tydzień podawania Biobizz. Nawoziłem dzisiaj i będę jeszcze nawoził w środę i piątek, a potem będzie już sama woda z Calmag i może mikro ilościami biohumusa, by utrzymać florę bakteryjną przy życiu :comfort: Wydaje mnie się, że pozostało około 2 tygodni 🤔 Aczkolwiek Gorilla Cookies Auto wygląda tak, jakby chciała finiszować jeszcze wcześniej :laughing:

View media item 18720830
View media item 18720831
View media item 18720834
View media item 18720833
View media item 18720832
 
Last edited:

BReal

Well-known member
Veteran
Ja już nie mam pojęcia ile zostało do zbiorów 😅 wydawało mi się, że zaledwie tygdzień z hakiem, ale to może się przedłużyć o drugie tyle 🫠 Nie mniej jednak podlewam już głównie samą wodą... no prawie "samą": z mikro ilością biohumusa i TopMax, żeby roślina wyssała z gleby jak najwięcej tego, co tam zostało.

View media item 18721118
View media item 18721115
Gorilla Cookies Auto by Fast Buds:

View media item 18721111
View media item 18721114
View media item 18721117
View media item 18721113
Girl Scout Cookies Auto by Fast Buds:

View media item 18721112
View media item 18721119
View media item 18721116
 

BReal

Well-known member
Veteran
Zastanawiałem się nad wyborem nowego oświetlenia w przyszłości. Na początku wydawało mi się, że Mars Hydro było by ok, ale zorientowałem się, że jakość ich produktów jest do bani - negatywnych recenzji jest sporo, gdzie pokazują nawet stopione okablowanie. Nie chcę raczej ryzykować pożaru 😂

Ogólnie zależy mi na oświetleniu o mocy około 150W - ale nie po to, żeby to świeciło na maxa, tylko po to, żeby ustawić to na jakieś 50-75%, przedłużając żywotność lampy. Z takich małych lamp które zmieściły by się do mojego namiotu wypatrzyłem ViparSpectra XS1500 - chciaż model X1000 też by się sprawdził zapewne. Jakość wykonania wygląda na sporą (porządny radiator), no i ma dobre spectrum, parametry i pozytywne recenzje :)


A tutaj makro z wczoraj:

View media item 18721129
 
Top