What's new

Φωτογραφίες / pictures...

makedon

Member
Veteran

ενα τυρακι ενα κριτικαλ κ τρεια (?) μη τα λεμε αλβανους,παλιορατσιστες :laughing:
 

Crowmax

Well-known member
Veteran
^ Ωραίος
Άντε καλές σοδειές και καλά πιόματα!

@locoezon ετοιμάζεις καλά πράγματα έξω ε ;)
 

locoezon

Member
@locoezon ετοιμάζεις καλά πράγματα έξω ε ;)

Ότι μπορούμε κάνουμε αδερφέ...

Σχετικά με τα κηπευτικά,μπορεί να μην είναι πολλά(αυτά που βλέπεται στην φωτογραφία),τουλάχιστον φτάνουν για τις καλοκαιρινές ανάγκες του σπιτιού..

Τα υπόλοιπα θα μπούνε στο χωράφι,γιατί έχουμε και κάτι συγγενείς εδώ πέρα που γεράσανε και δεν μπορούν πλέον να σηκώσουν ούτε τσαπί,οποτε ένα χέρι βοηθειας προς αυτούς,καλο θα είναι.. :tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
Ε, εγώ βάζω περισσότερες γιατί έχω και το μαναστήρι να ταΐσω:biggrin:

Brandywine pink στα αριστερά και brandywine red δεξιά.
 

Attachments

  • P1070291.jpg
    P1070291.jpg
    136.6 KB · Views: 45

tjo

life gardener
Veteran
ο μπαμπάς, lr2 f2

picture.php



και το ζευγάρι παρέα..

picture.php


τα φυτά αυτά είναι από δικό μου σπόρο και οι σπόροι που θα βγούνε
τώρα(f3) θα χρησιμοποιηθούν πειραματικά..
επίσης θέλω να ζευγαρώσω το μπαμπά με ένα hashplant2 του esbe.
 
L

letis

τσουμπωτή η κοπέλα σου μπαμπά tjo. θα καλοπεράσει ο ψηλέας ο γαμπρός.. :)
 

Booker

Member
καλά γεννητούρια tjo .... φέτος είχα και εγώ πολύ ενδιαφέρον διασταυρώσεις.
Ganja γιατί κάποιες φούντες μεγαλώνουν όπως στο tsirious 99, δηλαδή σαν κερατάκια, τρίαινα ή όπως το βλέπει ο καθένας τέλος πάντων. Είναι μη σωστή ανάπτυξη του άνθους ή συμβαίνει γενικά. Απορία το έχω και από δικά μου.
 

Booker

Member


Η φώτο είναι ένα μήνα πριν το harvest των περισσοτέρων κυριών.
Αριστερά μπροστά ένα γκαστρωμένο silver haze από μια σάτιβα outdoor (δεξια πρώτο) των ελληνικών βουνών που έπινα και είχα κρατήσει σπόρια αφού είχα ξετρελαθεί με αυτό. Γέμισε τίγκα στο σπόρι και έχω περιέργεια να το δοκιμάσω. Τα υπόλοιπα που δεν ήταν silver haze είχαν παπαδιάσει για τα καλά αφού ο έλληνας έγινε hermie μετά από ένα μήνα flower. To Silveraki ήταν σε preflower φάση γισ συτό ικάζω ότι γέμισε, αφού άλλα πιο κοντινά φυτά δεν πάθανε το ίδιο. Το grow πήγε πολύ συντηρητικά από θέμα λίπανσης και πρώτη φορά δεν έπλυνα το χώμα πρίν κόψω και η γεύση είναι πιο φυσική από ποτέ. Καθόλου λίπανση στην ανάπτυξη, λίγη κοπριά νυχτερίδας στο γύρισμα 12/12 και μέχρι να κόψω 3 ποτίσματα με λίπασμα και τα υπόλοιπα νερό....τελευταίες 2-3 βδομάδες μόνο νερό. Το αποτέλεσμα σχεδόν το ίδιο με πριν που τα μπούκωνα στο φαί.
O Gert έλεγε κάπου ότι ποτέ δεν πλένει στα bio και είπα να δοκιμάσω. vives Gert με έβγαλες από μεγάλο μπελά.:smoker:
 

orfeas

Active member
Veteran
Προς τέρψιν οφθαλμών για τους απανταχού γαβανιάρηδες!:biggrin:

Και το όνομα αυτής NepalJam από τον dubi the dubious:biggrin:

Ευλογείτε!

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1070869.jpg
    P1070869.jpg
    79 KB · Views: 43
  • P1070871.jpg
    P1070871.jpg
    78.2 KB · Views: 40

Booker

Member


Μπαλκονάτα 3 κοριτσόπουλα που μπήκαν στο άσχετο χωρίς να υπάρχει κάποιο σχέδιο. Μπήκαν στο χαλαρό τέλη ιουλίου το αριστερά και μέσα αυγούστο τα δυο δεξιά. Τα δυο δεξιά είναι σάτιβες από δικό μου χόρτο και το αριστερό είναι πάντρεμα super critical με τη δικιά μου Σάτιβα. Σε 4 μέρες κόβεται το critical και πιθανόν και τα άλλα δυο μιας που εδώ και 1 βδομάδα να βγάζουν μπανανίτσες=hermy, αν και δεν είναι ακομη η ώρα τους. Θέλω να φύγουν μιάς που η κυρά φωνάζει κσι δεν μπορώ άλλο γκρίνια. Ωραία φάση το μπαλκωνάτο αν είσαι safe και ηλίολουστος. Εγώ επειδή δεν είμαι safe δεν το ξαναπροσπαθώ.
 

pMiii

Active member
White Satin

- 65 days , coco
- Heavily trichomed pheno :tiphat:
picture.php


PS: Hello my Greek Brothers, Greetings from Czech Republic :wave:
 

orfeas

Active member
Veteran
Ιδού το δραμιάρι Τζαμαλντελίκους...Πως λέμε "έπαθα λύκου" ;

Για όσους δε κατέχουν, το δραμιάρι είναι χοντρό χειροποίητο σκάι για γουρούνια...
Κι επειδή η σαιζόν τέλεψε εν να το πέψω πούποτε...

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1080333.JPG
    P1080333.JPG
    37.5 KB · Views: 37

Latest posts

Latest posts

Top