What's new

Els? növesztés - Afghani #1, Hulkberry automaták, 250W HPS - napló és kérdések

v.bence

Member
Sziasztok!

Nem t?ntem el, itt vagyok ismét, folytatom a naplót. A jobb átláthatóság érdekében több részletben posztolok és visszamen?leg id?rendet követek.
 

v.bence

Member
El?ször is DTales-nek szeretnék válaszolni. Megérkezett a csomag rendben, nem posta pontra kértem. Talán 2 munkanap volt, illetve beleesett egy hétvége. Azt mondták azért nem egy, mert sok rendelésük van. A csomagot a GLS hozta. Mutatom a dobozt.



Ezen kívül a tetején volt a GLS-es cédula az adataimmal, illetve a feladónál a Bushdoctor tulajdonosa volt magánszemélyként feltüntetve. A csomagban a kért dolgokon kívül volt némi felfújt m?anyag tölt?anyagnak, a számla, illetve ajándékként 2 Jack Herer mag külön-külön csomagolva az Exotic Seed-t?l. Nagyjából 80 euró értékben rendeltem t?lük, illetve szerintem a plusz magok nem autok hanem feminizáltak, annak ellenére, hogy csak auto magokat rendeltem. Ha még van bármi kérdés szívesen válaszolok.


(A képeimet innent?l thumbnailben teszem fel kattinthatóan, talán ez is segíti az átláthatóságot.)
 

Attachments

  • doboz - Copy.jpg
    doboz - Copy.jpg
    49.7 KB · Views: 38

v.bence

Member
Most pedig jöhetnek a napló bejegyzések. Az els? képek 12.20-án készültek, ekkor volt a Hulkberry 4 napos, az Afghani pedig épp kibújt a földb?l.


Hulkberry:



Afghani #1:




Mivel a szobában nagyon alacsony volt a relatív pára, 25-35%, ekkörül szereztem be egy ultrahangos párásítót. Hideg vízzel megtöltve jócskán csökkentette a h?mérsékletet is.
 

v.bence

Member
A következ? képeket 12.23-án készítettem. A párásítóval sokat szórakoztam, el?ször csak a szobába tettem, ekkor a szekrényt páratartalmát nem igazán emelte. Utána közel tettem a szívó ventilátorhoz ami elé tettem egy porfogó hálót, ezen nagyobb mértékben kondenzálódott a víz, ezt sem tartottam jónak.


Végül megadtam magam és betettem a párásítót a növények mellé a szekrénybe. Ez remekül m?ködik, a szívó venti szépen keringeti a párát a szekrényben. Maximumon sem kell használni, így akár 12 órát is bír egy töltéssel a gép, tehát napi kétszer töltöm. Kondenzációt sehol nem figyeltem meg.


Hulkberry:



Afghani #1:




Úgy véltem szépen fejl?dnek így nem nagyon bántottam ?ket, a legtöbb helyen azt olvastam akkor érdemes hozzájuk nyúlni ha már látni valami negatív változást. A Hulkberry földjét kicsit száraznak éreztem, illetve könny?nek a közeget, ezért két napig adtam neki napi 300ml 6,5 ph állott csapvizet. A másik ültetés óta még nem kapott semmit.
 

v.bence

Member
A következ? képeket pedig ma, 12.25-én készítettem. A Hulkberry 9, az Afghani 6 napja bújt ki a földb?l. Szerintem remekül néznek ki, bár úgy érzem a Hulkberrynek nagyon nagy levelei vannak, gondolkodtam csalánt ültettem-e. De kiderült, hogy nem, mivel ma a szekrény kinyitásakor megcsapott egy jellegzetes illat. És valóban, ahogy ráhajoltam a növényre, frissen és töményen lehetett érezni azt a bizonyos illatot. :yummy: ?szintén szólva én azt hittem ez majd csak kés?bb jön, de nagyon örülök neki. A képek pedig:


Hulkberry, 9 naposan:



Afghani #1, 6 naposan:




Az Afghani nagyobb levelein látható minimális kunkorodás, ezt a kicsit melegebb h?mérsékletnek és az alacsonyabb párának tudom be, 1 napig nem tudtam tölteni a párásítót.



A h?mérsékletet és a párát egyébként úgy érzem sikerült jól és stabilra bel?nöm a lámpa, ablak és párásító kombinálásával. Jelenleg 20-4-ben "nappal" 22-24 fok van a szekrényben, míg "éjszaka" 18-20, 50-60 rh-val.


Kérdésem is lenne viszont, ma vettem észre, hogy kis zöld növendékek jelentek meg több helyen a cserépben a föld felszínén. Utána néztem és algára tippelnék. Mit kell ezzel kezdeni? Ártalmas? Azt olvastam öntözzek ritkábban, de amelyik cserépben többet láttam bel?le, az Afghaninál, azt az ültetéskori eláztatás óta nem öntöztem egyszer sem, több, mint egy hete.


Makró lencsével kép alapján nekem nem t?nik penésznek. Hogy legyen viszonyítási alap a méretekhez, a képen a nagy fehér "k?" felül az egy szem perlit:



Ha kapok választ, köszönöm! :woohoo:
 

v.bence

Member
Sajnálattal látom, hogy valamiért elt?ntek a képek a bejegyzésekb?l, úgyhogy megpróbálom ?ket ide tenni még egyszer, hogy értékelhet? legyen az írás. Tehát:


2020.12.20.

Hulkberry:



Afghani #1:




2020.12.23.

Hulkberry:




Afghani #1:
 

Attachments

  • 12.20 afg - Copy.jpg
    12.20 afg - Copy.jpg
    80.6 KB · Views: 33
  • 12.20 hulk - Copy.jpg
    12.20 hulk - Copy.jpg
    67.8 KB · Views: 37
  • 12.23 afg - Copy.jpg
    12.23 afg - Copy.jpg
    83.7 KB · Views: 36
  • 12.23 hulk - Copy.jpg
    12.23 hulk - Copy.jpg
    76.6 KB · Views: 34
  • 12.25 afg - Copy.jpg
    12.25 afg - Copy.jpg
    85 KB · Views: 33
  • 12.25 alga - Copy.jpg
    12.25 alga - Copy.jpg
    126.4 KB · Views: 33
  • 12.25 hulk - Copy.jpg
    12.25 hulk - Copy.jpg
    81.1 KB · Views: 34

v.bence

Member
S mivel egy posztba max. 5 képet enged tenni, ezért itt a legutóbbi három.


2020.12.25.

Hulkberry 9 naposan:




Afghani #1 6 naposan:




Valamint a talán alga, amihez a kérdésem szólt:




Nagyon jól jött volna most az edit lehet?sége, ha majd lesz hozzá jogom és még lehet módosítani majd csinosítom a threadet.
 

v.bence

Member
Üdv mindenkinek, ha olvassa bárki:bump:


Nem t?ntem el, folytatom a naplót, csak nem volt lehet?ségem az utóbbi napokban posztolni ide. Azóta volt egy elég durva csavarodás a Hulkberry régebbi levelein, sajnos nem kaptam rá választ mi lehetett a baja, de nagyjából helyre rázódott.


Viszont most egyik növény sem érzi magát kifejezetten jól. Kértem segítséget a kezd?k topikjában, várom a fejleményeket. Az Afghani közel sem n? olyan jól, mint a Hulkberry egyébként. A szára már mindkett?nek olyan vastag, mint az ujjam, de felfelé nem igazán terpeszkednek, csak azon a kis méreten hoznak egyre több levelet és hajtást. Így már elég nagy a zsúfoltság a szinten. A nagyobb levelek már nagyobbak, mint a tenyerem, így a kisebbeknek nem is jut elég fény, de bántani nem merem ?ket. LST-be pedig ilyen szárnál nem vágnék bele. Szerettem volna, de el?ször nem t?ntek elég er?snek, most meg már túl vastagnak találom hozzá a szárakat. Persze lehet nem így van, de elvégre ez az els? ültetésem.


A fény még mindig 20 órában megy, egész nap párásítok. Elég durva lett a szag az elmúlt napokban, így beröffentettem a szénsz?r?t is. A szag így teljesen megsz?nt. A h?mérséklet "nappal" 22-24 fok, "éjszaka", ami délt?l-4-ig tart 17-18 fok. A relatív páratartalom kb. 50%. Néha kicsit kevesebb, néha kicsit több.


Akkor tehát jöjjenek a képek.


Hulkberry, 21 naposan. F?leg az alsóbb levelein rengeteg kis sárga pötty jelent meg, nem tudtam hová tenni, az biztos, hogy nem pókatka. Err?l is teszek fel képet.


Oldalról:



Felülr?l:




Pöttyös levél:
 

Attachments

  • Hulk oldalrol - Copy.jpg
    Hulk oldalrol - Copy.jpg
    76.3 KB · Views: 39
  • Hulk felulrol - Copy.jpg
    Hulk felulrol - Copy.jpg
    81.2 KB · Views: 37
  • Hulk level foltok - Copy.jpg
    Hulk level foltok - Copy.jpg
    80.7 KB · Views: 39

v.bence

Member
Valamint, mivel egy posztba max. 5 kép mehet, az Afghani, 18 naposan:


Oldalról:



Felülr?l:
 

Attachments

  • Afg oldalrol - Copy.jpg
    Afg oldalrol - Copy.jpg
    66.9 KB · Views: 35
  • Afg felulrol - Copy.jpg
    Afg felulrol - Copy.jpg
    80.9 KB · Views: 42

Bundi

Member
Szia.
Az lst-vel kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy minél magasabban teszed a növényre a kötöz?t, annál kisebb az esélyed a törésre.

El?ször kezdj óvatosan, legfeljebb köv. nap húzol még rajta kicsit. Érezni fogod amikor már feszül.
A talajhoz közeli szár résznél ne is próbálkozz vele.


A ph-val kapcsolatban: 5ös ph nál már elég sok tápanyagot csak alig, vagy egyáltalán nem tud felvenni a növény, így ez mindenképp okozhatja a tüneteit.
Megoldással viszont nem tudok szolgálni, lévén én nem foglalkozom ph méréssel.
Az biztos, hogy ezt magasabb ph-s vízzel történ? öntözéssel orvosolják, de hogy meddig mehetsz el, arról fogalmam sincs.


Van egy angol nyelv? weboldal, ahol szerintem nagyon faszán összefoglalták a leggyakoribb bibiket és megoldásaikat.
Javaslom, hogy nézz körül ott is. Mivel linkelni nem szabad, ezért a címet inkább "szabadfordításban" közlöm.



Növesztenif?könnyen ha ezt beírod angolul a keres?be, biztosan odatalálsz.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Csumi.
Túlöntözted meg aza 5ph az nagyon csóré
Meg 6L cserép autonak szerintem nagyon kicsi azt igy szerintem ez lassan nekiáll virágozni azt marad ez ilyen midgardi hobit :D
Mossad átt mig 7es pht nem kapol
 

v.bence

Member
Köszönöm az eddigi válaszokat!

Bundi:

Az LST-t igazából csak említettem, az els? dolog az lenne, hogy ne pusztuljanak el a növényeim, mert úgy látom egyre rosszabbul vannak. Az oldalon amit írtál már rengeteget olvastam és ez alapján próbáltam biztosítani az optimális körülményeket a növényeknek.

Skinning:
Azért a 6 literes cserepet választottam, mert valahol olvastam, hogy ilyen kis autoknak akár a 3-4 liter is elég, s?t több helyen láttam literes kólásüvegb?l óriás bugákat kin?ni, ezért gondoltam ez biztosan elég.


Összefoglalva:
Mindketten írtátok a ph-t, talán sikerült orvosolni is. Tegnap mindkét cserepet átlocsoltam kb. 7-7,5 ph-s vízzel, majd mindkett?re öntöttem 1,5 liter, szintén kb. 7 ph-s fél adagos tápot (grow, bloom, micro). Így a kifolyó ph 6,3-6,5 körül volt, ez jó.


Ezen kívül a túlöntözés miatt lejjebb engedtem a lámpát kicsit, illetve becsuktam az ablakot, így a h?mérséklet "napoközben" 25-re emelkedett, "éjszaka" 21 körül van, talán gyorsabban párolog a közegb?l a víz, illetve több fény éri a növényeket. A cool tube miatt nem tartom túl melegnek a lámpát, olyan 30 centire lehet a növények tetejét?l. Az rh-t is hagyom kicsit lejjebb menni, olyan 40%-ra, hogy a leveg? se legyen túl vizes.



Egyel?re mást nem tudtam csinálni, a ph beállítás miatt sajnos mégegy öntözést kaptak, ha túl voltak öntözve ez rátesz mégegy lapáttal, de ha jól értem akkor most csak annyit tudok tenni, hogy várom, hogy kiszáradjon a közeg. Egyébként 3-4 naponta locsoltam ?ket eddig, amíg ki nem folyt kb. 1 liter víz a cserepek alján.
 

Uzsidoboz

Well-known member
A Bloom tápot szerintem még felesleges há nem virágoztatatattja magát még az a növíny :D
6.3ph azmég mindig nem 7 bár én ilyen méreget?mániás tintahal vagyok :)
 

Uzsidoboz

Well-known member
A naplóm 19. Oldala legels? bejegyzés
Valamiért 7re emlékeztem bár lehet azért mert pont CalMag hiánya volt a marisnak
Uhhogy nemszótam "csak kicsit" :D
 

v.bence

Member
Update, update!

Úgy néz ki elértünk a probléma gyökeréhez...haha.


Külön köszönet Zserbonak és Skinningnek akik pártolták az átültetést. F?leg Zserbo, aki mégegyszer leírta a Segítség kezd?knek topicban. Valószín? ha nem teszi, nem szánom rá magam. Alapvet?en nagyon nem akartam átültetni ?ket és nem is tartottam jó ötletnek, de lévén nagyon kezd? vagyok és semmi más ötletem nem volt mégis megtettem. És milyen jó, hogy így történt.


Egyel?re azt szeretném megmutatni miért kókadoztak szerencsétlenek és miért nem akartak tovább n?ni, aztán az új helyr?l és LST-r?l kés?bbi posztban mutatok képet.


Ami kérdés megfogalmazódott bennem, hogy hogy a viharba lett ennyi id? alatt ilyen hosszú és s?r? gyökere a növényeknek? Sok helyen láttam, hogy fél literes kólás üvegbe növesztik a zöldet, aztán itt meg ez. Ilyen jól érezték volna magukat egész addig, amíg már nem?


Úgy gondolom ha nem rontom el a kis kezd? cseréppel (bár több forrás alapján elméletileg automatához elégnek kellett volna lennie), nagyon nagy, er?s és szép növények n?hettek volna ezekb?l, de még így is remélem, hogy most megemberelik magukat.


Tehát a képek:


Afghani, átültetés közben, 21 naposan:






Még durvább, Hulkberry, átültetés közben, 24 naposan:

 

Attachments

  • afg atultet - Copy.jpg
    afg atultet - Copy.jpg
    51.5 KB · Views: 35
  • hulk atultet - Copy.jpg
    hulk atultet - Copy.jpg
    60.5 KB · Views: 40

Solon

Well-known member
Na ne vicceskedjünk már. Ez hol s?r? gyökér? Ekkora közegméretnél ez még nincs normálisan ben?ve. Még ez is simán bírt volna pár hetet, kicsit lehet megfeszíti a potot, de bírt volna ennyi id?t. Ez kb 1 literes földlabda:
picture.php

picture.php



Ha lightmixbe ültetsz 1-1.5 hét után tápozni kell. Annyi kaja van benne.
 

v.bence

Member
Nos, igaz ami igaz, gyökérs?r?ségnek nem néztem utána, ez volt életem els? ilyen gyökérzete amit láttam, az alapján nagyon s?r?nek t?nt. Illetve néhány helyen barna pöttyös is volt, ez alapján úgy gondoltam, hogy már rohad, nem érzi jól magát. Ez volt 6 literesben. Akkor mégsem ez lehetett a bajuk?


Most átkerültek 15 literes szövetcserépbe Plagron Batmixbe, err?l majd hozok részletesebb beszámolót. De annak ellenére, hogy az átültetés stresszeli ?ket, már most, fél nappal kés?bb jobban néznek ki, mint el?tte.
 
Top