What's new

Creeper Úr elb@szott csodaszekrénye [Purple Punch & Gelato AUTO]

Blekketekk

Active member
Sziasztok! Kicsit összefoglalom mi történik azoknak akik nem követnék aktívan a naplót, vagy csak kurvára be vannak állva és épp nincsenek képben. :smoke:
4 növényem van most, 2 Purple Punch Auto a RQS-től és 2 Gelato Auto a FastBuds-tól. Mindkettő strainből van 1 virágzó és egy épp csak elővirágzó. Utóbbiakat nem nagyon mutogatom mert csak, majd ha átveszik a terepet.

A Gelatonak szerintem még jócskán kell, épp csak kezd barnulni de brutál tömör és gyantás, büdös is, megkóstoltam mindkettőt és ő sokkal jobban tetszett csak később kerül a cigibe sajna. Ő kapja az eddigi módon kotyvasztott virágzótápos meg silicátos vizet.

A Punchnak nincs sok hátra, valószínűleg a hétvégén fogom vágni és kb 70 napos lesz akkor. A magas, 70% körüli pára ellenére penészt nem látok, talán a bugákban sincs, majd meglássuk. Ma alaposan átnéztem a növényeket(belül is, szarok a gyantára), főleg a Gelatot ami brutál bokros és sok halott levelet bányásztam ki a dzsungeléből. Ezek potenciális penészforrások lehetnek! Most "házi Ripen-t" kap, ami Kálium-Foszfát és Keserűsó keveréke. Tudom, hogy sok hozzám hasonló creeper van itt a fórumon akik nem mernek vagy nem akarnak naplózni, esetleg még nincs kertjük csak gyűjtik a bátorságot, szóval a naplóm (a segítségkérésen kívül persze) főleg nekik szól. Évekig csináltam én is ezt, tudom milyen. :D Tápnak a már egy ideje a Floranova Bloom és Grow-ját használom mostmár, illetve a Mineral Magic nevű silicátot. EC mérőm még nincs, a Ripen-t a vágás előtt érdemes adni a növényeknek de műszer és kész ripen híján Whip tippje alapján kotyvasztom, ami a következő: 0,7g kálium-foszfát és 0,2g keserűsó/liter állott csapvíz. Egyáltalán nem biztos, hogy ez a legjobb arány, stb de mint mondtam nincs EC mérőm.

A 2 öreg a képek készültének idején(tegnap) a földbekerülésük utáni 64. napon lett fényképezve. A cenzúra kellett, bocsi.
Megint csak wow! Deee beléjük harapnék! 👏😃✌️
 

Creeper420

Member
Annyi update, hogy kölcsön kértem egy komámtól egy 20L/nap páramentesítőt festésre hivatkozva..:ROFLMAO: Utoljára a helyiség párája 65% volt, holnap remélem lemegy 50-ig aztán az már korrekt. Ha 50-55% körül lesz és a boxban még mindig 60 felett akkor kivágom a hátulját a faszba.
 

Blekketekk

Active member
Annyi update, hogy kölcsön kértem egy komámtól egy 20L/nap páramentesítőt festésre hivatkozva..:ROFLMAO: Utoljára a helyiség párája 65% volt, holnap remélem lemegy 50-ig aztán az már korrekt. Ha 50-55% körül lesz és a boxban még mindig 60 felett akkor kivágom a hátulját a faszba.
Meg kell mondjam vakmerő vagy kolléga! Mondjuk aki mer az… mondanám hogy imádkozok a virágaidért, de nem vagyok vallásos. Én a fizikában hiszek. 😃 szorítok neked, ez már a cél egyenes a két “vénlánynak”. Nagyon király heteknek nézel elébe ezekkel a gandzsákkal, uuu bazz itt az orromba az illatuk, legalább is amilyennek én el tudom őket képzelni. Szárítást meg tudod végül oldani? Nekem a dobozos módszer lesz amit itt ajánlottak. ✌️
 

Creeper420

Member
Illatra brutál zamatos gyümölcsös, édeskés picit mint egy topjoy csak jobb. Messziről van csak fűszaga mikor már oszlik el. Nem hiszem, hogy túl sokat fogok szívni belőle a közeljövőben mert rengeteget kell dolgozzak, itthon este egyedül meg nem esik jól a környezetem meg az élethelyzet miatt. Így végülis megéri ezt a rengeteg pénzt meg kínlódást, ugye?:ROFLMAO: Ti hogy a faszba mertek a teraszon meg erkélyen füvezni? Tiszta görcsben lennék, hogy mikor-ki érzi a fűszagot, híják a zsarukat, ki lehet az, stb. Nem tudom kiélvezni sajna, ajtó-ablak becsuk, tekeremgyújtom, indítom a szénszűrős benti elszívót és gyorsan tűnjön el. Ezért szeretem a szintetikus kábítókat, azoknak nincs szaga és a tárolása sem ilyen körülményes(t.a.k.) meg elkergetik az üldözésimániámat. Bár 2-3 sör után már ennyire nem aggódok.

A boxban fogom szárítani szerintem a lámpa fölött, de azé még konzultálok az öregekkel, hátha van jobb ötlet. szagszagszagszag
 

Blekketekk

Active member
Illatra brutál zamatos gyümölcsös, édeskés picit mint egy topjoy csak jobb. Messziről van csak fűszaga mikor már oszlik el. Nem hiszem, hogy túl sokat fogok szívni belőle a közeljövőben mert rengeteget kell dolgozzak, itthon este egyedül meg nem esik jól a környezetem meg az élethelyzet miatt. Így végülis megéri ezt a rengeteg pénzt meg kínlódást, ugye?:ROFLMAO: Ti hogy a faszba mertek a teraszon meg erkélyen füvezni? Tiszta görcsben lennék, hogy mikor-ki érzi a fűszagot, híják a zsarukat, ki lehet az, stb. Nem tudom kiélvezni sajna, ajtó-ablak becsuk, tekeremgyújtom, indítom a szénszűrős benti elszívót és gyorsan tűnjön el. Ezért szeretem a szintetikus kábítókat, azoknak nincs szaga és a tárolása sem ilyen körülményes(t.a.k.) meg elkergetik az üldözésimániámat. Bár 2-3 sör után már ennyire nem aggódok.

A boxban fogom szárítani szerintem a lámpa fölött, de azé még konzultálok az öregekkel, hátha van jobb ötlet. szagszagszagszag
Hogy hogy merek/merünk füvezni teraszon erkélyen udvaron?! Ez könnyű! 😃 sok évvel ezelőtt rájöttem hogy mindig a bujkálásból van baj, plusz arra is rá kellett ébredjek hogy sokkal több mindenki füvezik a világban mint azt én gondoltam. 😃 nekem ezt otthon kissé “lazán” kezelték már a kezdetekkor is anno. Mert a környezetem megértette hogy betépve jófej vagyok és nem teszek kárt senkiben és semmiben. Aztán az életemhez még hozzá adódtak a munkámmal járó fizikai és pszichikai stresszek, amiken megint csak segített a gandzsa. Ezt látva a környezetem kénytelen volt elfogadni, cserébe nem fogyasztok alkoholt egyáltalán és felelősségteljesen élem az életem. Nekem igazából az életemet csak is előre vitte ez a dolog. Mindegy is, visszatérve a virágaidhoz, iiiiimádom a gyümölcsös gandzsát, szerintem hallgass az öregekre és felejtsd el a lámpa fölötti szárító a dolgot, a boxodon belül nem tudsz elkeríteni egy részt valahogy ami sötét egy kis ventillátorral?! ✌️
 

Creeper420

Member
Nem lakok otthon, családom van és anyámmal az élen tudják meg elfogadják h füvezek, párom nem örül neki de senki nem cisná belőle ügyet, nem ez a gond. Én inkább a zidegenektől tartok, szomszéd, stb.

Lehet kioperálom az egyik szénszűrőt az eredeti terv szerint, aztán azzal megy majd a kisszekrény, ez a másik lehetősééég.
 

Blekketekk

Active member
Nem lakok otthon, családom van és anyámmal az élen tudják meg elfogadják h füvezek, párom nem örül neki de senki nem cisná belőle ügyet, nem ez a gond. Én inkább a zidegenektől tartok, szomszéd, stb.

Lehet kioperálom az egyik szénszűrőt az eredeti terv szerint, aztán azzal megy majd a kisszekrény, ez a másik lehetősééég.
Ez lesz a jó út szerintem kolléga, a szomszédok rész meg szerintem sokónknak lehet gond, de ő ellenük tényleg csak profi szagmentesítéssel tudsz operálni, ami nálam sincs, ilyen téren én elég vakmerő vagyok mert nálam egyáltalán nincs szénszűrő, szóval átérzem kicsit a gondod. A jövőben majd én is teszek ez ellen, nekem egyenlőre annyi a szerencsém hogy kertes övezetben élek és millió féle szag terjed, plusz eszmélet sok levendula és mindenféle illatos növénnyel rendelkezem. Ezek sem fedik teljesen a szagot de jobb mint a semmi… a beavatatlan vendégek meg, hááát ez necces téma. Nem fogadok a birodalmamban olyan vendégeket akik nem ismerik minden oldalam. Tudom ez szar dolog de ez van. 😃
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ne rosszból írtam Creeper uram viszont szénszűrőből meg ventilátor ból tudsz csinálni egy olyan dobozt vagy akár asztalt amibe ezeket be építed azt nyugodtan szivhatsz próbáld ki
 

Creeper420

Member
Na megvót a szüret, levágtam a Punch-ot. Ha lesz kis időm teszek fel képeket csak műkögggyön mer ez a rákos nem mutatja normálisan a fotógéppel lőtt nagyfelbontású privjút. Szerintem igenfincsi lett, egy xanaxal a flesse is igen kellemes vot. Át lett alakítva eredeti terv szerint az előnevelő, szuperül szuperál. :D Ha törik a szár akkor mehet JARba? Direktbe alig van kis szellő alulról, felül meg szippogatja ki a budiventi a szűrőn át a vaksötétbe, se szag se semmi. A növekedése során leloptam róla egy burttó 4 grammot tuti, kíváncsi leszek.
 

Creeper420

Member
Sziasztok! Bocs, hogy nem hoztam korábban ápdétet de az elmúlt pár napban az univerzum különböző szegleteiben repkedtemo_O:ROFLMAO: Most itt az ígért frissítés!
A szüret igencsak elhúzódott mer nem számítottam ilyen sok tökölésre részemről. Így nézett ki a box a 4 lánnyal:

1csoportkep.jpg


Mostmár értitek, hogy miért akartam minél előbb kivágni a 2 öreglányt! :D A Punch-ot asszem talán napra pontosan 1 hete vágtam le ami 06. 11. Az utolsó képek:
1punch.jpg 2punch.jpg
(Ha közelebbről akarjátok nézni akkor kattintsátok be alul a be nem töltött képmellékletet, az eredeti size.)

4 napot száradt az átalakított, szénszűrőn keresztül szellőztetett előnevelőben. A 4. nap végén kb megtört a szár, de még nem roppant, a szár belseje üreges volt már, talán nem rohad be. Nagy csatosüvegbe került, a bepakolásnál 46 grammot mértem de szerintem ez csökkenni fog még, lehet túl nedvesen szedtem le. Naponta 2x átforgatom benne és 10 percet szellőztetem, talán elég lesz hogy ne penészedjen be. Érdemes lehet mellé bedobni valami mérőszerkentyűt/nedvességfelfogót/stb?
Ja még büdös növényes klorofilszaga van, de ha kinyitom árad a fűszag a szobáában.

A Gelato is sárgul már, levelei száradnak. 2 napja ripent kap de szereti ahogy látom, kezd olyan lenni ez is mint az origi képen. Szerintem 4-5 nap max és megy neki is az olllló, a képen 76 napos:
gelato.jpg

Jó lenne már kivágni mert a 2 ifjú titán átvenné már a komplett boxot mer nemférnek el meg pára meg stb. Kb 46 naposak, most így néz ki mindkettő:
cfiatalur.jpg

Tegnap még veg+bloom-ot kaptak, de ma már szerintem csak bloomot adok+silica. Sajna elég sanyarú sorsuk van a kevesebb öntözés meg a zsúfoltság miatt, viszont már minden nap öntözöm őket, most a pára is ok 60% körül. Mi baja lehet?
csoro.jpg
 

f2obsession

Active member
Sziasztok! Bocs, hogy nem hoztam korábban ápdétet de az elmúlt pár napban az univerzum különböző szegleteiben repkedtemo_O:ROFLMAO: Most itt az ígért frissítés!
A szüret igencsak elhúzódott mer nem számítottam ilyen sok tökölésre részemről. Így nézett ki a box a 4 lánnyal:

View attachment 18723897

Mostmár értitek, hogy miért akartam minél előbb kivágni a 2 öreglányt! :D A Punch-ot asszem talán napra pontosan 1 hete vágtam le ami 06. 11. Az utolsó képek:
View attachment 18723898 View attachment 18723899
(Ha közelebbről akarjátok nézni akkor kattintsátok be alul a be nem töltött képmellékletet, az eredeti size.)

4 napot száradt az átalakított, szénszűrőn keresztül szellőztetett előnevelőben. A 4. nap végén kb megtört a szár, de még nem roppant, a szár belseje üreges volt már, talán nem rohad be. Nagy csatosüvegbe került, a bepakolásnál 46 grammot mértem de szerintem ez csökkenni fog még, lehet túl nedvesen szedtem le. Naponta 2x átforgatom benne és 10 percet szellőztetem, talán elég lesz hogy ne penészedjen be. Érdemes lehet mellé bedobni valami mérőszerkentyűt/nedvességfelfogót/stb?
Ja még büdös növényes klorofilszaga van, de ha kinyitom árad a fűszag a szobáában.

A Gelato is sárgul már, levelei száradnak. 2 napja ripent kap de szereti ahogy látom, kezd olyan lenni ez is mint az origi képen. Szerintem 4-5 nap max és megy neki is az olllló, a képen 76 napos:
View attachment 18723902

Jó lenne már kivágni mert a 2 ifjú titán átvenné már a komplett boxot mer nemférnek el meg pára meg stb. Kb 46 naposak, most így néz ki mindkettő:
View attachment 18723900

Tegnap még veg+bloom-ot kaptak, de ma már szerintem csak bloomot adok+silica. Sajna elég sanyarú sorsuk van a kevesebb öntözés meg a zsúfoltság miatt, viszont már minden nap öntözöm őket, most a pára is ok 60% körül. Mi baja lehet?
View attachment 18723901
Nekem kicsit tápégésnek, kicsit foszforhiánynak tűnik. Majd a nagyok megmondják melyik (a nagyobb hülyeség :D)

Számomra amúgy a Gelato csúcs is kicsit tápégettnek tűnik azokkal a viszonylag élesen elhatárolt nekrózis pöttyökkel a murvaleveleken. Hőmérséklet milyen a csúcsoknál?
 

foazegyensuly

Well-known member
Nekem kicsit tápégésnek, kicsit foszforhiánynak tűnik. Majd a nagyok megmondják melyik (a nagyobb hülyeség :D)

Számomra amúgy a Gelato csúcs is kicsit tápégettnek tűnik azokkal a viszonylag élesen elhatárolt nekrózis pöttyökkel a murvaleveleken. Hőmérséklet milyen a csúcsoknál?
én is ezeket látom de sztem ráfújja a venti a meleget a levélre plusszban. csak elég fura lenne egyszerre az égés meg a hiány nem lehet vmi gyökér illetve ph gond?
 

f2obsession

Active member
Tulajdonképp a túltáp is "gyökérgondot" okoz (oxidálódik, "megég"), De amúgy jótól kérded :D

Nekem virágzásnál szinte minden esetben kijön ez a dilemma, hogy magasabb EC-n jönnek a tip burn-ök, alacsonyabb EC-n meg hiánytünetekkel fogynak a legyezők. Így aztán maradt az, hogy alacsony EC-n dolgozok, és sok nagy legyezőt fent hagyok, amiből tudnak gazdálkodni a virágzás végén, amikor már nem igazán akarnak gyökéren át táplálkozni. Átlagos esetben nálam úgy néz ki a finish, mint a te képeiden a Punch (egyébként nagyon guszta szerintem). Ezek a ropogósra száradó legyezők amúgy szerintem tuti nem teljesen egészségesek (nálam amúgy Ca hiány tünetei szokták még kísérni). DWC-ben mikor kiszedem a gyökérzetet takonytól, rossz szagoktól teljesen mentes, de mindig olyan "élettelen" a veges gyökérzethez képest (lágy, nincs tartása, meg nem olyan "húsos").

Ellenben a hő stressz több növényen látszik, ami az utolsó hetekben szerintem nagy hiba. Elillan a terpének nagy része ha ilyen 25-30 fokban érik be (lábon ontja a szagot a növény, a kiszárított termésnek meg enyhe illata van). Ha tudsz valamit variálni a ventikkel, vagy valamit tenni a meleg ellen, érdemes. Illatban is, de szerintem potenciálban is jelentősen jobb portékát kapsz, ha az utolsó hetek már 20-24 fok közt zajlanak.
 
Last edited:

Creeper420

Member
Köszönöm az észrevételeket! Ugye egy ázó penészes redvás pincében termesztem a füvet, ami minden csak nem alkalmas rá. Volt itt már minden a ventis szűrők ki-beépítésétől kezdve a kölcsönkért páramentesítőn keresztül az esetlen vízszigetelésig.. :D EC mérőm nincsen, ráadásul se nem soil se nem coco/hydro a tőzeg amiben csinálom szo meg vagyok lőve az adagolási útmutatóval is. A Gelato-n már brutál barna a legtöbb terpené, hirtelen sárgulnak és száradnak a levelek de már ezvan. 3 napja kapja a ripent amit whip tanácsa alapján itthon kotyvasztok, a héten levágom azt isoszt jóvan. Amúgy visszaadtam komának a gépét mer már kereste nagyon, viszont mivel leszáradt a Punch a piciboxban így vissza lett építve a másik kiszívó is a boxba, ezzel 65-70% a pince párája, a boxban is 70 körül van de csak 23-4 fok. Eddig nem találtam penészt de ugye lehet észre se veszem majd úgyhogy.. Szar az egész így, Gelatot nyisszantom a napokban, a másik kettőnek meg az isten irgalmazzon.... XD Jobbak úgysem lesznek a körülmények mert egészegyszerűen nem tudok mit kezdeni velük, augusztusban learatom a sarjabbakat aztán idénre ennyi volt. 2 év alatt nem szívok el ennyi füvet, szóval a téli álom alatt lesz időm tervezgetni a kövi boxot. Az má OSB-ből lesz egy szárazabb helyen normális ventikkel jövőre, de lehet még karácsony előtt elkészül. Addig is értekezzetek nyugodtan itt, hozom majd a következő mészárlás képeit!
:canabis:
 

Blekketekk

Active member
Köszönöm az észrevételeket! Ugye egy ázó penészes redvás pincében termesztem a füvet, ami minden csak nem alkalmas rá. Volt itt már minden a ventis szűrők ki-beépítésétől kezdve a kölcsönkért páramentesítőn keresztül az esetlen vízszigetelésig.. :D EC mérőm nincsen, ráadásul se nem soil se nem coco/hydro a tőzeg amiben csinálom szo meg vagyok lőve az adagolási útmutatóval is. A Gelato-n már brutál barna a legtöbb terpené, hirtelen sárgulnak és száradnak a levelek de már ezvan. 3 napja kapja a ripent amit whip tanácsa alapján itthon kotyvasztok, a héten levágom azt isoszt jóvan. Amúgy visszaadtam komának a gépét mer már kereste nagyon, viszont mivel leszáradt a Punch a piciboxban így vissza lett építve a másik kiszívó is a boxba, ezzel 65-70% a pince párája, a boxban is 70 körül van de csak 23-4 fok. Eddig nem találtam penészt de ugye lehet észre se veszem majd úgyhogy.. Szar az egész így, Gelatot nyisszantom a napokban, a másik kettőnek meg az isten irgalmazzon.... XD Jobbak úgysem lesznek a körülmények mert egészegyszerűen nem tudok mit kezdeni velük, augusztusban learatom a sarjabbakat aztán idénre ennyi volt. 2 év alatt nem szívok el ennyi füvet, szóval a téli álom alatt lesz időm tervezgetni a kövi boxot. Az má OSB-ből lesz egy szárazabb helyen normális ventikkel jövőre, de lehet még karácsony előtt elkészül. Addig is értekezzetek nyugodtan itt, hozom majd a következő mészárlás képeit!
:canabis:
Várjuk pajti! Gratula a Punchoz, yo szmokizást! ✌️
 

Creeper420

Member
Sziasztok!
Levágtam a Gelato-t is 21-én, azaz 81 naposan. Már szárad az előnevelőben, megintcsak átépítettem bele az egyik szénszűrősventit ami megy faszán. Most a pára az eredeti 1 géppes felállással 69-70% és 23C kb, sajna a boxban is ilyesmi csak 25 fokkal. Itt van róla pár kép a kivégzés napjáról:
gelato1.jpg gelato2.jpg gelato3.jpg

Átvették a trónt az ifjoncok viszont az egyik tetején találtam egy fehérré mumifikálódott pókót, valami gombás fertőzéstől lesznek ilyenek a gugli szerint, sőt konkrétan penészként írja le a google.
pok.jpg
(Ez nem az én képem de pont ilyen volt!)

Eléggé befostam és a hiányzó venti helyére ragasztottam egy szúnyoghálót, talán má nem jönnek be meg nem okoznak bajt majd, de! A Gelato trimmelésekor sok érdekes részt találtam az alsó-belső bugáknál és most vagyok bajban. Nem tudom, hogy penészesek-e a bugák belsejei. Bár eléggé be voltam állva trimmeléskor, de nem tudtam eldönteni hogy amit látok az penész, vagy csak ennyire durván gyantás-e. A bugák teteje ami a lombkorona felett volt az komoly lett, az egész növény ragadt mindenhol mint az állat, eléggé gyantás, látjátok a képen de ami alatta volt az eléggé halvány, világoszöldes, mármár fehéres, mint egy saláta vagy káposzta belseje(gondolom mert nem érte fény nagyon). Próbáltam telóval kifotózni a problémásnak vélt részeket de nem adja át annyira, élőben azért másabb volt de összevágtam pár képet:
ezpenész_kerdojel.jpg
Majd megérdeklődöm a nagyoktól

Ahogy látom a Gelato-nak nem biztos, hogy jót tett az LST, bár nem tudom mit produkált volna nélküle mert kibaszott alacsony és pici volt a Punch-hoz képest a nagyon késői átültetéskor. Kár volt megkopasztani az elején, a helyükre mindenhova rengeteg kicsi levelet növesztett vissza. A 2. genes Gelato amúgy szép terebélyes, nincs ilyen gond vele csak ugye nagyon hamar át lettek ültetve 7 lityósba.

Na de kis jóhír(nekem haha), a Punch úgy néz ki tökéletesre száradt és egy nagy dunsztosban pihen, a mai mérlegkor 43 grammot mértem ami egészen elképesztő! A fullon körbenőtt szárakról nem szedtem le(pl csúcsvirág) viszont ahol popcornos volt vagy csak kevés virág volt ott tövig visszavágtam, nem akarom magam átbaxni. Saccra szerintem kb 3-5g + lett volna még ha nem dézsmálom meg többször is élete folyamán.
:canabis:

Köszönöm szépen mindenkinek a rengeteg segítséget, tippet és kedves szót a naplózás alatt! Nagyon jól esett, rengeteget segített és hálás vagyok.
Még nem fejezem be mert még van kb 1 hónap az új generációból, eddig nem sok figyelmet kaptak pedig megérdemelték volna. Na majd a kövi poszttal, meg a Gelato száraz súlyával meg a penészpara eszkalálódásával! :smoke:
 

Latest posts

Latest posts

Top