What's new

Co w ogrodzie rosnie Ci ???

Jak dobrze wiem to jest tak jezeli nasion jest duzo to wbijaja sie na chatek po jakims czasie jak nasion jest bardzo duzo to jestes obserwowany przez jakis czas do momentu wystarczajacych dowodow a jak jest tak do 10/20 nasion moze nawet 30 to nie zawracaja uwagi ...
Chyba ze powtarza sie adres z ktorego pochodza nasiona ... Dlatego teraz bym na miejscu XX troche poczekal i nie wysyłal poniewaz chyba w USA nawet nasiona sa zakazane ...
Moj brat poszedl siedziec za takie cos ale do niego przyszlo prawie 200 nasion i mial mala hodowle i wbili sie po jakis 2 miechach mieli dowody i dostal 3 lata bo za hodowle i handel od 3-15 jedziesz a ze nie mial duzo to dostal tylko 3 w tym 1,5 na warunkowym ... I narazie dal sobie z tym spokoj ...
 
Last edited by a moderator:

baryl89

Member
pytanie poraz pierwszy mam zamiar zrobić klony za tydzien moja "mamusia"(easy bud) zostanie pokrojona stoi w mini boxie poh hps 70w mam easy buda po zrobieniu klonów mam zamiar ukorzeniac je 10 dni(tez pod hps 70 w dużym chlebowniku z dziurkami na tlen aby miały wilgotność ok 80%) a gdzis wyczytałem(cns wszystko o oświetleniu) że nie powinno sie ukorzeniac klonów pod hps-ami czy to prawda czy jakis nonsens???????????????????????????????
 

Biodizel

Member
ktos pisal ze ktos inny pisal ;) na forum chyba anglo-jezycznym, ze sie nie ukorzenia, moim zdaniem sie ukorzenia, jak mozesz to daj choc 1 swietlowke zeby poprawic widmo na wega (lepiej beda ogolnie rosliny rosly), nie urzywaj ukorzeniacza, nie wiem jak inni, ale ja mam z nim zle doswiadczenia ;) dobrze sie ukorzeniaja w substracie kokosowym (tanie i dostepne w chyba kazdym, nawet malym miescie), albo jesli masz dostep to wata grodan, nie uzywalem ale szokowi jak widac przypadla do gustu, coco coir mozna wykorzystywac wielokrotnie, klony mozna latwo yjmowac (z waty sie nie wyjmuje, dlatego uzywa sie glownie przy uprawie, uzywaj czystej wody, mozesz dodac kilka kropli wody utlenionej (a nawet wiecej, tylko nie z nia nie rpzesadz, gdzies na icmag byly proporce, a moze ktos natek klonowal i kielkowal w 3% wodzie utlenionej? dostepna jest jeszcze chyba 4% i 6%), to zapobiegnie gniciu i zainfekowaniu reszty klonow, mozesz tez klonowac w bubble'rze ale to bardziej skomplikowane rozwiazanie, i malo kto z niego korzysta (tez glownie rpzy dalszej uprawie hydro, ale nie tylko)

mam nadzieje ze ci pomoglem, jesli masz jeszcze jakies pytania to pytaj, odpowiem, a moze jeszcze ktos opowie cos ciekawego, i naucze sie dzisiaj jeszcze czegos ciekawego?

pamietaj zeby na kazdej galazce zostawic choc 1 odrost, i od poczatku ukierunkowywac dawczynie klonow ;) zeby za kazdym razem bylo ich jeszcze wiecej, a zeby roslina nie byla za gesta i jakos wygladala
 
Last edited:

WeedTime

Member
kurde LDV jak mogles to zrobic, przeciez nie jestes tu od tygodnia, a to ze nie zamawiasz na swoj adres to wiedza nawet poczatkujacy,

szkoda bo juz spaliles sobie miejscowke, do jednego mojego znajomego sie wbili po 2 miesiacach a do drugiego po 7 i obydwaj maja z tego przypal. niewiem od czego to zalezy, moze patrza na zuzycie pradu czy cos bo watpie zeby za toba chodzili...

jedyne co cie ratuje to to ze to byla paczka od XX, a ci moi znajomi zamawiali z bankow nasion, z nirvany z tego co mi wiadomo. wiec to moga byc nasiona jakis kwiatkow rownie dobrze, skad oni moga wiedziec co to jest, a chyba musza miec jakies podstawy zeby komus wejsc do domu ?!

LDV:
Jak ktoś z Was zamawiał nasionka z holandii, anglii, od XX czy z zagranicy w ogóle cokolwiek zamawiał to nie było na liście żadnej pieczątki?

ja doslalem taka sama paczke jak ty i nie bylo na niej zadnej pieczatki....


ReQuIeM dReAm:
Dlatego teraz bym na miejscu xx troche poczekal i nie wysyłal poniewaz chyba w USA nawet nasiona sa zakazane ...

tez watpie zeby podawal swoje dane, przy takim duzym grow nie wydaje mi sie aby tak glupio ryzykowal, mi sie wydaje ze za kazdym razem dane sa inne, nawet nie wiadomo czy wogole sa prawdziwe bo tak naprawde w nadawcy mozna wpisac byle co, bo nikt tego nie sprawdza.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ja ukorzeniam w welnie mineralnej grodan i uzywam ukorzeniacz w zelu cos jak clonex. najszybciej mialem korzenie w 5 dni. wazne zeby byla duza wilgonosc i zeby mialy cieplo.

pozdrawiam,
 
Last edited by a moderator:

baryl89

Member
ukorzeniam w wełnie mineralnej grodan 7cm a pózniej 9najlepiej ukorzenionych klonów z 15 które mam zamiar zrobic wsadzam w ebb&flood 56cm na 56 cm co do żarówki to postanowiłem zakupic MH70 wat i po sprawie(flow hps400) co do ukorzeniacza to koleszka z wysp zwiózł mi preparat o nazwie clonex (typ w growschopie mu to polecił )
Dizelek mam jeszcze pytanko opłaca się lekko przyciąć nożyczkami liście w momencie umieszczeniaklona w kostce grodan (ponoc wtedy roslina więcej mocy przeznacza na produkcje korzeni)??????????
 

Biodizel

Member
mianowicie, HC twierdzi ze jak widzimy ze roslina jest gotowa to lepiej dac jej jeszcze tydzien, ale czy to tylko do efektu stoned? wiem ze high wtedy jest bardziej narkotyczny, stoned, body high, ale to indyjki, bo maja krutsze zazwyczaj okno harvestu, tak sie t chyba nazywa? a sativki? pozno zebrane daja stoned, albo sativa/indica high? czy moze nie ma roznicy bo okno harvestu wiekszosci sativek jest dlugie

robil ktos klony owijajac galazki mokra wata (z dodatkiem H2O2 albo bez)? nie robilem tak jeszcze (raz prubowalem, ale zrezygnowalem zanim wytworzyly sie jakiekolwiek korzenie, owijanie tego folia z jednej strony jest dobre bo utrzymuje wilgoc, z drugiej jednak brak jest dostepu swierzego powietrza, a dokladniej tlenu

jeszcze do baryl89, jak liscie klonow zaczna zolknac, a na 99% zaczna, wykorzystaj pomysl chyba nawet kogos z tego forum (a przynamniej ktos z tego forum mi o tym przypomnial), roztworem saletry amonowej 1-2 lyzki na litr, chyba takie mialo byc stezenie? ja spryskalem biohumusem, chyba 2 nakretki/litr wody (minimalna zalecana dawka na opakowaniu), i pomoglo

choc duzo zalezy od rodzaju, sativki maja z regoly jasniejsze liscie i gorzej znosza niedobory, indyjki maja grubsze, czesciej blyszczace liscie (zabespieczenie rpzed parowaniem?)

Urbanku, dla ciebie :woohoo:

sorki HC juz wyedytowalem, jesli to o mnie chodzilo? reszta postu chyba bez zazutu, mam nadzieje
 
Last edited:

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
hej ,co wy tu piszecie ?
takie zeczy na pm, bo widze ze wogle zachowujecie sie jak dzieci. ten co wam wysyla napewno pszestanie pszez takie glupie gadanie. jeju,jeju

peace
 

WeedTime

Member
czesc hc, jesli o mnie chodzi to naprawde tylko chcialem pomuc koledze, odpowiadalem na to co on napisal....sam napisal ze dostal pestki xx, tak niemozna ? przeciez na innych forach pisza ze dostali pestki od rezdoga czy kogos innego, myslalem ze nie mozna tylko prosic o nasiona itp...

jesli to jakos moglo ci zaszkodzic to przepraszam,

peace
 
Last edited:

Biodizel

Member
wiesz weed time, na innych forach to nawet pisza jak zdobyc klony od userow, o tym kto komu co wyslal

ale HC jest moderatorem, i musi przyprowadzac nas do porzadku, chcemy czy nie, jest regulamin i trzeba go przestrzegac, HC jest na tym forum dluzej ;) niz ja, czy ty
 

Q_ba1

Member
hmm, a ja zauważyłem taką zależność, że jak gaśnie lampa w boxie to od razu dosłownie w ciągu kilku sekund w całym pokoju czuć zapach hodowanej rosnącej trawy... zauważyliście u siebie jakies różnice w zapachu oraz jego intensywności dla fazy ciemnej i jasnej?

przy poprzedniej hodowli tego nie było, czyżby to skunk tak specyficznie sie zachowywał?
 
Last edited:
G

Guest

Q_ba1 no ja mialem calkiem podobnie :)

a co do postu HC wesc czasem strzelcie sobie ludzie baranka i pomyslcie co piszecie i gdzie ale jak widac to chyba do was nie dociera
 

Biodizel

Member
jak sie przebywa w tym samym pomieszczeniu to nie czuc, czlowiek sie przezwyczaja do zapachu, nie wiem jak w pozniejszej fazie flo w indoor, ale na poczatku to ci co nei znaja tego zapachu mowia ze smierdzi czosnkiem czy guma, inni wogole nic nie czuja, jednych odpycha innym sie podoba, ci co choc raz czuli, i wiedzieli czego czuja zapach to chyba poznaja

po co usuwac? thread i tak bedzie zamkniety jutro czy pojutrze
 
Last edited:

Q_ba1

Member
hmm, siedze w pokoju w sumie cały dzień, wiem ze jak sie przebywa cały czas to przestaje sie czuc bo człowiek sie przyzwyczaja, ale jak tylko lampa gaśnie (słysze jaki zegar przeskakuje) to od razu dociera nowy zapaszek z boxa, teraz go nie czuje bo juz sie przyzwyczaiłem... no a co do zapachów to right, dumny nieraz byłem ze nie smierdziało ale ludzie z domu zawsze mi mówili że w całej chacie czuć, no ale ja w końcu śpie z boxem w jednym pokoju ;)
 

Biodizel

Member
nie masz byc z czego dumny, lepiej jak sie innym domownikom nie przeszkadza, nie kazdy musi lubic ten zapach, ja wole chyba ten zapach bardziej nawet od palenia, wiesz chyba ze jak ktos sobie skojarzy ten zapach z czyms pozytywnym, to bedzie mu sie dobrze kojarzyl, moze nawet do konca zycia, choc palil juz nie bedzie, i nie bedzie wachal trawy dlugo, a jesli skojarzy sobie z czyms negatywnym, bo mu teraz przeszkadza, to pozniej ciezko go bedzie do tego przekonac, a jesli skojarzy sobie z czyms pozytywnym, to mozliwe ze tez juz tak zostanie, to bedzie jak odruch, albo wspomnienia ktre sie wbijaja w pamiec (te zapachowe podobno najmocniej sie zakorzeniaja w pamieci)

LR zostaly przez osattnie kilka dni troche zmasakrowane, przez kota, widac mu zasmakowaly hehe, dobrze ze samiec LR przy tym nie ucierpial (byl w boxie, reszta LR i LR#2 na oknie), wczesniej tego nie robil (no moze na poczatku jak uprawialem na oknie, pozniej juz nie, i teraz taka niespodzianka hehe), chyba tylko dlatego ze spadl snieg i chyba nie moge juz jest trawy, psy i koty chyba tak maja ze musza albo lubia jesc trawe bo to im pomaga usuwac pasozyty, wydaje sie ze kot wie troche o co chodzi, bo zjadl tylko listki, zostawil lodyzki lisci, nawet glowny szczyt z wiekszoscia mlodych listkow

dla tych co maja takie same, albo w ostatecnzosci podobne ;) zwierzatko, nie jestem za biciem zwierzat, nie udezylem mojego kota jak zobaczylem co zrobi, czy jak wygrzebylal ziemie z doniczek, chyba zeby sie zalatwic ;) ale chyba mu sie nie udalo (mam nadzieje hehe), koty uczy sie inaczej co wolno a czego nie, wystarczy je delikatnie puknac ;) palcami w glowe, tak samo podobno matka uczy mlode koty, z psami to nie weim, bo mialem psa jak bylem duzo mniejszy, ale chyba trzeba nie zwracac uwagi, jak by sie bylo obrazonym, chyba ze mozna symbolicznego klapsa, nie wiem jak pies ale kot to chyba by tego nie zrozumial ;) choc nie wiem, staralem sie nie uczyc go w ten sposob

sorki za maly OT, ale chyba tez troche tematu dotyczy
 
Last edited:

Cannagraphic

Active member
Witam wszystkich : )
Oto Pare fotek Ww+ no name Indica + shroom

Fishu specjalnie dla ciebie foty :dueling:











W rogu szafy z prawej WW wczesniej Shroom z lewej indica : )


& Właśnie Szczesliwego 2oo7. :wave:
 
Last edited:

Biodizel

Member
powiedz cos wiecej o tych odmianach, miales je juz, jaki breeder?

szkoda ze zdjecia robione przy HPS, nie wiem jak twoj aparat ale moj gdy jest za malo swiatla robi nieostre zdjecia (nie moze ustawic ostrosci, nawet z fleshem i takim przed blyskiem hehe, nie wiem jak to nazwac, gdy jest zbyt ciemno, chyba po to zeby dobrac ostrosc, ale jeszcze nie udalo sie zrobic ostrego zdjecia z takimi ustawieniami), chyba ze sie przestawi na zdjecia nocne, ale tego nie probowalem, sam nie wiem czemu hehe, moze z fleshem by ci lepiej wyszly, u mnie pomaga, choc czasami moga byc przeswietlone

madixx, przezywam hehe, bo ledwo co tu trafilem i nie chcial bym juz byc z tad usuwany, forum ma swoj regulamin, i trzeba go przestrzegac, czasami sie zapomni, ale on chyba wie ze to nie jest robione celowo ;)
 
Last edited:

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
sorry koledzy

pisanie o nasinach kturych dostales od jakiegos member niejest zabronione.czemu sie czepiam?
to jest raczej regulamin sam w sobie miendzy members. teras wyglanda ze jakis tam XX rozdaje nasiona. tak to niepowinno wyglandac. ci co sie znaja z XX powinni to sobie tszymac ,to nie openseed. i jezeli maja jakies pytanie o pszesylce od xx ,na pm do niego. co chce powiedziec to to ze tszeba byc troche bardziej skrytym.
mi tesz sie czasem zapomina gdzie jestem i musze edit thred sam sobie jak go pszeczytam,haha wystarczy pszeczytac thread LDV ,i jusz wiedza jakie koperty sa do kontroli.hehe wiecie chyba oco mi chodzi?

peace
 

Q_ba1

Member
Biodizel ale rozkmina :lurk: :D u mnie to akurat nikomu nie przeszkadza, a zapach może nie tyle jest silnie czuć co jest wyczuwanly, filtry węglowe coś tam dają;)
 
Last edited:

Biodizel

Member
nie chce sie plaszczyc hehe, choc oczywiscie masz racje, ale sam mowisz ze czasami sie czlowiek zapomni, nie wiedzialem ze to ci sie nie poboba, bo w fotorelacji Fish i wielu innych pisalo od kogo maja nasiona i nie widzialem ze bys sie bulwersowal, tak czy siak, jesli sobie tego nie zyczysz to oczywiscie edutuje wczensiejsze posty w ktorych bylo cos na ten temat (jesli uda mi sie wszystkie znalezc)

z drugiej strony to forum ktos sponsoruje, i nie mozna wymieniac sie czy rozdawac nasion, oficjalnie, bo sponsorzy tacy jak seedbanki na tym traca, i nie beda chcieli wiecej sponsorowac

a z tego co widzialem, to tu, albo na innym forum, gypsy pisal chyba po polsku, i calkiem nie zle mu to szlo, o ile pamietam

sorki jesli za duzo pisze, staram sie streszczac i pisac, zeby wszystko mialo w miare lad i sklad ;)
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
hehe

wszystko jast ok. to moja wlasna paranoja. mi do tego regulamin niepotszebny.hehe
jestem pierwszo grower, potem mod.

peace
 
Top