What's new

Cheese (Green House Seed Co.) / 400W led&hps / kókusz

ZöldlombLegolas

Active member
Amúgy csökkentettem tápot már 1.2 re, de ugyan azokat kapta, csak kevesebbet. Menjek még lejjebb, vagy ez már jó lesz végéig? Kell most flushölni, vagy nem csak ph állított vízzel? :D
 

ZöldlombLegolas

Active member
Érdemes am részenként szedni, tehát pl Cola le, többit meg még hagyni, vagy azzal inkább csak vissza vetem virágképzõdést, és jöjjön egybe le minden?
 

f2obsession

Active member
Érdemes am részenként szedni, tehát pl Cola le, többit meg még hagyni, vagy azzal inkább csak vissza vetem virágképzõdést, és jöjjön egybe le minden?

Szerintem ilyen dzsungelt érdemes fentről lefelé szakaszosan aratni. Az alul kevesebb fényt kapó gumók nálam általában zsengébbek, átlag 2 hét lemaradásban vannak a kanopéhoz képest(oldalra is szerelt led fények ellenére). Esetenként meglepően sokat tudnak még nőni a nagy csúcsok leszedése után. Hirtelen sokkal több fényhez is jutnak, meg a tápanyagellátásuk is fokozódik.
 

f2obsession

Active member
Köszi f2obsession!

Aratok, és meghagyok egy pár alsó virágot amit nem bántok? Azok gondolom el fognak majd szaradni, és akkor majd idővel elkezdenek hajtani a csonkok?

Gyökérmetszést kell csinálni (a kiemelt földkockát minden irányból kisebbre vágni), friss, nem túl erős, laza keverékbe ültetni, újra 20/4 fénybe rakni, újra magas pára, jó darabig csak lágy vízzel locsolni, és vagy egy hónapig türelmesen várni. Valahol ezen a fórumon láttam egy nagyon jó fotósorozatot a műveletről, megpróbálom megkeresni. Én egy az egyben másolva kipróbáltam a gyakorlatban, és nagyon bevált. El se hittem, milyen életre tud kelni az egyszer már kimerülésig virágoztatott növény, és milyen szép veges bokrosodást tud produkálni az öreg, teljesen elfásult szárból...
 

f2obsession

Active member
Hát hallod, több, mint fél óráig kerestem. Bár igazából nem revegről szól, hanem kifáradt klónanya revitalizációjáról, de ugyanezzel a művelettel revegeltem egy egyszer már rogyásig levirágzott Hindu Kush-t, és kb ugyanilyen eredménnyel működött, csak persze az elején némi monstercrop növekedéssel:

https://www.icmag.com/forum/marijua...239-all-about-bonsai-moms-mums?threadid=31919
 

ZöldlombLegolas

Active member
Hát hallod, több, mint fél óráig kerestem. Bár igazából nem revegről szól, hanem kifáradt klónanya revitalizációjáról, de ugyanezzel a művelettel revegeltem egy egyszer már rogyásig levirágzott Hindu Kush-t, és kb ugyanilyen eredménnyel működött, csak persze az elején némi monstercrop növekedéssel:

https://www.icmag.com/forum/marijua...239-all-about-bonsai-moms-mums?threadid=31919

Köszönöm f2! Jó arc vagy, nagyon sokat segítettél!

​​​
 

ZöldlombLegolas

Active member
Gyökérmetszést kell csinálni (a kiemelt földkockát minden irányból kisebbre vágni), friss, nem túl erős, laza keverékbe ültetni, újra 20/4 fénybe rakni, újra magas pára, jó darabig csak lágy vízzel locsolni, és vagy egy hónapig türelmesen várni. Valahol ezen a fórumon láttam egy nagyon jó fotósorozatot a műveletről, megpróbálom megkeresni. Én egy az egyben másolva kipróbáltam a gyakorlatban, és nagyon bevált. El se hittem, milyen életre tud kelni az egyszer már kimerülésig virágoztatott növény, és milyen szép veges bokrosodást tud produkálni az öreg, teljesen elfásult szárból...

De itt ha csak maga a szár marad is beindul majd a veg? Levághatom az összes virágok ? Vagy hagyjak meg egy pár alsó hajtást, úgy, hogy virágot leveszem, de leveleket hagyok?

Gondolom az utóbbi talán jobb ötlet. :D
 

f2obsession

Active member
Persze, kell hagyni pár vesszőt alul, meg rajta pár bugát, ahonnan ki tud hajtani. Előfordulnak fura csodák (sziklevél helyéről kirügyező hajtás pl), de a kopasz csonkra vágott növény nagy valószínűséggel meghal, nem tud kihajtani...
 

ZöldlombLegolas

Active member
Nem sikerült a reveg a tőnél, volt egy lightos próbálkozás, de hamar elvetettem a kinti babusgatást.

Hozok nemsokára majd egy két fancy képet a kis hamvas mannáról. Mérni nem mértem, de az eddigi legtöbb, legminőségibb produktumom lett.
 

f2obsession

Active member
Ja, hát aratásig virágoztatott, kimerült növénynek semmi esélye kint revegelni. 1-2x én is próbáltam, 1 hét alatt barnára száradtak. Ez inkább amolyan "intenzív osztály" eset, még bent is fokozott törődést igényel, amíg friss gyökereket ereszt, és több hét után nagy nehezen elkezd hajtani. Utána viszont már viszonylag hamar szörnyeteggé válik, olyankor lehet kirakni...
 

Latest posts

Latest posts

Top