What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Charlie kalandjai

denevér

Active member
Legközelebb próbáld ki, hogy nedvesen csak a könnyen eltávolítható legyezőket vágod le és mikor kiszáradt, fürge ujjaiddal egyszerűen csak letördeled a maradékot. Sokkal gyorsabb, mintha frissen ollóznád.
 

Charlie Firpo

Active member
Na majd legközelebb kipróbálom.

Mindeközben készülök elő a következő körre ami What_Can_There féle (LibertyXMalawi)Sk1 regular lesz.

10db mag indult.

1 éjszakát voltak egy vizes pohárban. Majd 48 óra vizes papírtörlőben eltöltött idő után 9db csirázott ki.

Ez a 9db 6x6cm palántázo edénybe került.

Közeg: Kókusz/ perlit 60/40
Táp: Ferticare4, CaN, MgSo4
Virágzásra: MKP kiegészítés
+Kiegészítő: T.A. Silicate (átültetés után)

A magoncok F4:CaN:MgSo4 05:04:01 arányban EC 0.98 pH 6-os proplanttal kezelt közegben kezték meg életüket.

A 9db-bol 8 sikeresen a felszínre jutott(8.21)
9383.jpg


Pár nap szarakodás után 4db látványosan megnyúlt.(8.23)

9384.jpg

Jelenleg így állunk
9385.jpg
9386.jpg
 

Charlie Firpo

Active member
Némi helyzet jelentés:

Egy kicsit össze ért a két projekt mivel lassan át kéne ültetni a kis csapatot de még fent van a maradék a boxban. Valószínűleg a hétvégén leszedem kitakarítom és átköltöztetem őket oda.

Mostanra már 24óra alatt kikönnyül ez a kis palántázó cserép mondjuk mivel mellett a boxban a virágzás zajlik ezért a helység klímája nem egészen palánták számára optimális így ha átkerülnek jobb körülményeket tudok nekik biztosítani.

Némi hiány tünet megjelenése eszembe juttatta hogy használni kéne azokat a spricniket így már CaN és MgSo4 levélpermetet is kapnak EC 2-es töménységben felváltva használva.

Jelenlegi állapot:
9391_edit_689444115418236.jpg

9392.jpg


A boxban lévőnek még azért kéne kis idő de mivel kell a hely így leszedem..
Remélem a hétvégéig GYORASAN érik SOKAT 😀.
Az meg ilyen..
9387.jpg
9389.jpg
9390.jpg
 
Last edited:

Charlie Firpo

Active member
Némi Mg hiány látszott rajtuk majd felhivták a figyelmem a közeg arányaira és hogy túl szaradtak. Eddig mindig sikerült túl locsolni most meg át esni a ló túloldalára ..
Át került 1.3-1.5L cserépbe ez még pont befért a kisszekrénybe.

9393.jpg

Mára kicsit jobban festenek
9397.jpg
9398.jpg
 

Charlie Firpo

Active member
Üdv
Miután a porzósok leválogatásra kerület a maradék három 6l-es cserépbe költözött. Lassan talán kiheverik az átültetést. Egyenlőre kötözgetem aztán majd hálót szeretnék fölé rakni.
EC 1.7 pH6
9417.jpg
9418.jpg
 

Charlie Firpo

Active member
Nahát eltűnt egy bejegyzés na Mind1
Igen kiszáradt üvegben csücsül. Kb 1.3g/W de eddig nem nagyon mértem úgyhogy nincs viszonyítási alap a bibszik állagán kívül

Nem voltam itthon pár napig és itthon hagytam a rendszert egy 90L láda 50l EC 1.8 vízzel levegő kővel meg egy forgató vízpumpával. Ma mikor hazaértem ez a látvány fogadott..
9419.jpg

Valami kicsapódótt vagy nem tudom EC 1.7 pH 6.5

A növényeken különösebben nem vettem észre semmit a különböző tápanyag igényt leszámítva csak 3 napig voltak így
9421.jpg
 

Charlie Firpo

Active member
Mégsem kapcsoltam... Mindig mondtam minek "okos" cuccok hülyéknek.. a barkácsolt DIY box vezérlőt olyan faszán beállítottam a "virágzás 12/12" programra hogy 12 helyett 18at világított így 20rol 18ra csökkentettem a napos órák számát így jár a piros pont..
Én közben bőszen fűztem össze vissza próbáltam egyengetni a hálón a virágzásra kapcsolatnak hitt növényzetet ami csak egyre bokrosabb lett a várt nyúlás helyett..
Mondjuk lehet hogy jót is tett még ez a pár nap nekik a hátsón a sárgás levelek megszűntek.
Na már most hogy ilyen tényleg átkapcsolom. Van egy halom apró kis oldalhajtás a mélyén gondolom azoknak nem sok létjogosultságuk van.
9424.jpg
9425.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top