What's new

Cali SFV OG/Cali Cherry Pie/Cali OG Kush/Lemon Haze/Bruce Banner

DcSantos

Active member
Salutare ! Am bagat la germinat cate o boaba din fiecare strain ce apare in titlu. Spatiul o sa fie 1.2x1.2 .
210622a.jpg
 
Last edited:

DcSantos

Active member
Semintele au germinat toate . Le-am bagat in paharele de unica folosinta . Am 5 strainuri diferite pt. ca nu m-am putut hotari ce strain sa cresc din astea ce voiam sa incerc si m-am gandit sa bag cate o boaba din fiecare . Bruce bannerul am mai crescut si imi place ,ii dau o incercare de fiecare data cand mai primesc o samanta cu celelalte .
Substrat coco cu perlit . Ma gandesc sa cresc cat mai rapid si sa nu mai am probleme cu inaltimea ,fetele vor primi topping cat de repede posibil si bagate in floare imediat ce isi revin din topping . is curios cum o sa mearga in felul asta . cort de 1.2x1.2 ,nu ma gandesc sa il umplu la capacitate maxima .pt mine e de ajuns un metru patrat dar nu as fi suprins sa fiu luat prin suprindere si sa ocupe tot spatiul dupa stretching.
240622a - Copy.jpg
240622b - Copy.jpg
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Dak vrei sa nu fii luat prin surprindere fa-le topping la o sapt dupa intrarea in flower.. :2cents:
Nu va-nteleg obsesia pt batman (bruce banner) da' nici nu protestez, eu as merge pe Hulk dac-ar fi vreun soi... :biggrin:
l.e.
N-am intrebat niciodata pan-acu' da' "Cali" vine de la california sau cali din columbia? sau nici tu nu stii? :LOL:
 
Last edited:

DcSantos

Active member
Sa traiti ! Dar nu e obsesie ,am primit-o cu celelalte si decat sa o pierd am bagat-o si pe ea. Pai eu stiam ca bruce banner e hulk !:))))) Cali vine de la california . Habar nu aveam ca mai e un cali in columbia. Vreau sa incerc colectia cali..
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
... Pai eu stiam ca bruce banner e hulk !...
Prin universu' Marvel mi se rupe mie filmu' :laughing:
Ei, atunci e un nume potrivit. :good:
Cali e un oras din Columbia, al treilea ca marime dupa Bogota si Medellin.
 
Last edited:

DcSantos

Active member
Nu is fan marvel ,eu asa stiam din descrierea strainului. Mi-ai adus aminte de faza cand si-a dat Snoop Dogg check in in Bogata in loc de Bogota.:joint:
 

DcSantos

Active member
Fetele au scos capetele la lumina de vreo 8 zile,chiar a doua zi dupa ce le-am pus in coco. Azi le-am dat prima doza de nutrienti. A devenit un obicei la mine sa se intinda rasadurile din cauza ca le dau putina lumina cand le bag in pahare si le-am cam neglijat, le-am legat de niste suporturi din sarma .
3722a - Copy.jpg
3722b - Copy.jpg
3722c - Copy.jpg
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
... A devenit un obicei la mine sa se intinda rasadurile din cauza ca le dau putina lumina cand le bag in pahare si le-am cam neglijat, le-am legat de niste suporturi din sarma...
Nu esti singurul, de obicei le protejam de lumina prea puternica si asa ne alegem cu lungane.
Eu le-am pus p-ale mele sub 2 becuri de 8,5w cu dom, deci o sa stau cu okii pe ele si daca in ziua 3-4 continua sa se lungeasca... fuck'em, le bag d-alea fara cupola. Plm, ori se-ntaresc ori dau coltzu'. Selectie (ne)naturala. :LOL:

Ce ziceai tu ca gasesti misto la Hulk? Gustul, efectul, structura, un pic din toate..?
 

DcSantos

Active member
Nu esti singurul, de obicei le protejam de lumina prea puternica si asa ne alegem cu lungane.
Eu le-am pus p-ale mele sub 2 becuri de 8,5w cu dom, deci o sa stau cu okii pe ele si daca in ziua 3-4 continua sa se lungeasca... fuck'em, le bag d-alea fara cupola. Plm, ori se-ntaresc ori dau coltzu'. Selectie (ne)naturala. :LOL:

Ce ziceai tu ca gasesti misto la Hulk? Gustul, efectul, structura, un pic din toate..?
eu le-am tinut ca fraieru sub un bec led de 7 w . le bag astazi sub panoul titular cred. Bruce bannerul in principal imi place efectul ,da cu relaxare dar si cu energie si voie buna ,e bun pt day smoke . gustul nu e nimic special, mere verzi cu menta . am intalnit un fenotip avea o aroma de rom asa si ala a fost cel mai bun care l-am crescut. Planta in sine creste ca un monstru. o data am avut unul si a trebuit sa ii dau supercropping la 2 sapt dupa 12/12 si tot le-a depasit pe celelalte strainuri care primisera doar topping si asta cu 2 sapt inainte de 12/12 ,deci e o planta puternica care isi revine repede din stres. un adevarat hulk sa zicem ! :))))
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mere verzi cu menta ar fi special pt mine. :good:
Deja imi place hulk din descrierea ta, il pun pe lista.
Doar o precizare te rog: cresterea e cu multe crengi sau zici de inaltime, bud, care din ele o fac hulk?
O sa mai rafoiesc si jurnalele tale, dar ca idee eu ma uit dupa soiuri care nu fac prea multe crengi laterale, le prefer p-alea c-un main cola sanatos. :tiphat:
 

DcSantos

Active member
Mere verzi cu menta ar fi special pt mine. :good:
Deja imi place hulk din descrierea ta, il pun pe lista.
Doar o precizare te rog: cresterea e cu multe crengi sau zici de inaltime, bud, care din ele o fac hulk?
O sa mai rafoiesc si jurnalele tale, dar ca idee eu ma uit dupa soiuri care nu fac prea multe crengi laterale, le prefer p-alea c-un main cola sanatos. :tiphat:
Pai creste si pe inaltime si e si bushy cu ramificare laterala,in stil sog nu cred ca merge prea bine sa fiu sincer . mugurii is mari si cred ca de asta ii zice hulk.
 

DcSantos

Active member
Revin cu un update dupa o perioada . Plantele au 3 sapt jumatate de cand au rasarit. Le-am transplantat si in ghivecele permanente. Urmeaza sa primeasca topping . Fiind vara au cam crescut si temperaturile ,ieri am avut 31.5 C cea mai mare temperatura de cand a venit vara . astazi e la 27 dar si afara e mai racoare. Umiditatea nu sta pe la 50% de cand am renuntat sa mai bag umidificatorul , pe timpul verii renunt la umidificator pt ca ventilez in pod si fiind cald si daca mai bag si umezeala s-ar putea sa ma trezesc cu podul mucegait . Lumina e dimata la 25% momentan dar o maresc pt ca cer mai mult acum plantele.
200722a - Copy.jpg
200722b - Copy.jpg
200722c - Copy.jpg
200722d - Copy.jpg
200722e - Copy.jpg
200722f - Copy.jpg
200722g - Copy.jpg
200722h - Copy.jpg
 
Top