What's new

Blue Cheese - Top feed

tejföl

Active member
Van még itt ott hely, de hétvégén szerintem átrakom őket 12be. Fura, de a jobb oldal sokkal jobban nő, ott alig van már hely, a bal meg elég szellős még. Jobbról megy be a sátorba a pára, aztán az elszívás ki is rántja. A refi foglalata meg bal oldalon van, lehet kicsit árnyékol. Lehet valamelyik az ok? Elkezdtem a háló alatti részt kopasztani, minden nap leszedek pár hajtást. A leveleket egyenlőre fennhagytam. Megszabadítsam azoktól is, vagy majd úgyis eldobálja?

Tudom nem divat keverni a dolgokat, de az egyik sarokba bedobtam egy wappát is. Nem nagyon flancolok vele, marad a 7,5 centis gyapotkockában. Kíváncsi vagyok mit ad ilyen minimális gyökérzettel. Majd szétszaggatják már a gyökerek a kocka oldalán lévő fóliát.

picture.php
 

Solon

Well-known member
Yep! Ennél a refinél a foglalat mögött nőnek a legrosszabbul, mivel oda esik a legkevesebb fény. Megoldás erre a pakolgatás, hát ez nálad így nem igazán kivitelezhető, ezért jó a topfeed sog, ott utsó támasztásig szépen lehet pakolgatni. Másik megoldás a diamond refi, az faszán terít. Nem akarok ledtérítő lenni, de LED alatt ilyen gond nincs. Amelyik hajtás nem fog értelmes virágzatot növeszteni azt lekaphatod, ezt Te látod át, ezzel csökkented a kipárolgást, és növeled a növény energia felhasználásának koncentrációját azokon a részeken, ahol értelmes virágzatot vársz.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
d3e bazze most nézem az egy állítható wing, variálj a káddugóláncon, vedd ki a gecibe nyisd szét a winget próbáljad ki többféle beállítással nyajjon ki a morzsi tetejföl
nem véletlenül vannak a szélein azok a lyukak se
hqdefault.jpg
 

tejföl

Active member
Egy egy bosszúálló wing, minden szart lehet rajta állítani. Maxra ki van nyitva amit enged a köldökzsinór. Megfogadtam a tanácsod és játszottam kicsit a refivel. Akármit baszok neki, árnyékol a nagy bumszli foglalat. Telós fénymérővel nekimentem csak az arányok miatt. A foglalattal szembni oldalon majdnem 2x annyit mértem, igaz nem labor pontossággal. Talán jobban szórna ha magasabban lenne, de nem lesz :D Olyan alacsonyan van, hogy alatta 25fok legyen. Én amúgy sem értem a nagy ámérikái pró kerteket, ahol a plafonra van szerelve a soksoksoksok még több kw, alatta meg méterek a növényekig. Hetente megfordítom a winget, a foglalat felőli oldalt meg közelebb húztam a sátor oldalához. Megmondom őszintén annyira nem izgat fel a téma, ez van, úgyhogy ez van.

Tegnap megvolt az óraállítás és a lámpacsere. Lentebb állítottam a párát, a neem + st spricivel együtt elhagyom a virágok megjelenésénél. Kövi tankcserénél már adom a peroxidot. Locsolásban kis tanácsot kérnék. Tudtommal, elvileg úgy kéne, hogy kókadás előtt megy a locsi. Bevallom őszintén eddig ezzel nem sokat foglalkoztam, most akarok kukázni egy webkamot. Szerintetek hány 10perces locsi kéne a 12óra fény alatt? Sötétben jól tudom, hogy nem kell?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
ha jobban megfigyeled azokon a helyeken szabályózható a sinek magassága, amikor pakolnak ottvannak feljebb tolják

4-6, de minek kéne kokadjon meg minek peroxid ?
 

tejföl

Active member
Instán követek pár komoly kertet, de nekem nagyon magasnak tűnnek a lámpák. Bár lehet fotózáshoz ők is felhúzzák a refit ahogy én, erre nem gondoltam :D

Nem kéne majdnem a kókadásig várni? Ezt is valami naplóban olvastam baromi rég, a webkamos story beégett.

Peroxidse? :D Leginkább az exkalap írásaira támaszkodom értékelhető angoltudás nélkül és ott azért erősen ajánlják. Az már feltűnt, hogy a te szemléleted nagyban eltér, az ex legyünk minél költséghatékonyabbak megközelítésétől. Amikor eldöntöttem, hogy hidrózni fogok először ghe lucas formulával szemeztem. Aztán kiszámoltam, ha tartom a heti tankcserét 100l vízzel, akkor az nem lesz ócsó... Olvastam a hszed az RDWCs naplóban. A bm mix és a humic beszerzésre kerül hamarosan, de itt olyan árak vannak a grósjopban, hogy inkább servoról rendelem be.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
vannak alternativ megoldások rá nem csak ghe nek van trichodermaja, azt én is sokallom valami háromezeee volt még a régi, most meg hogy bm 8 ezer ??


meg ha egyik másik drága adalékot megveszem (superthrive, es tarsai), valahogy nem a legjobb megoldás egyböl legyilkolni a gecibe h2o2 vel kicsapatni az oldatból :D
 

Solon

Well-known member
Csalóka kép nagyon, nem érdemes arra hagyatkozni. Kérdezd meg instán mennyi az a magasság, én szoktam tippelni néha másfél métert egy képre, aztán kiderül hogy 40 centi, csalóka dolog. Saját véleményem, hogy az amerikai nép proli az európai őslakosokhoz képest, és túlkompenzálnak mindent, főleg méretekben, nagyobb ház, nagyobb utak, nagyobb hps távolság, csak azért, hogy meglegyen a gyarmati múltuk kompenzálása. :D Jó ez egyéni vélemény és nem helytálló, de akkor is, jó ezt hinni. :D
Itt 27% az áfa és alapból lehúznak, mert mér ne, szóval felétek még baráti lehet a grosopp ár is. Az igazság meg az arany középút. Tüdő egy fillérbaszó, Whiped meg eltartja a GHE összes részvénytulajdonosát, a felhasználóbarát, jól működő, olcsó dolog a kettő között lehet. Yara termékek gerincvonalra és ezeket kiegészíted, lelopva az ötleteket a drága termékeket előállító gyártó cégektől. Imho. Remélem nem bántottam meg senkit, de ha igen, kapjátok be.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
rootzym hesi
superthrive
floranova ghe
bud candy advanced
diamond nectar ghe
mineral magic ghe

silica nemtommiféle NEM GHE
foszforsav

h2o2
ghe flora series veg/anya
delta-9 cannabiogen
cal-mag advanced n
keserüsó

ja van hypó is, meg denaturált szesz, ezek se ghe.


plusz elfelejtettem van még ripen és florakleen is ez a kettö már olyan alap, hogy eszembe se jutott
 
Last edited:

tejföl

Active member
Az émerikás nézeteidet adom. Azért az olcsó benzinből meg az hatalmas V8 motorokból juthatott volna nekünk is :D Nem tudom milyen árak vannak az otthoni shopokban, de nem hinném, hogy itt olcsóbb lenne, hiába csak 20% az áfa. Ez egy olyan szektor, ahol el lehet kérni rendesen, itt meg van is aki kifizesse. Nekem a servo az etalon. Nagy átlagban minden sokkal olcsóbb, sokszor van ingyen posta egy évben, húzósabb cuccokat meg black fridayre kell időzíteni és tuti nem marad el a mosoly az arcodról.

Whiped stből mennyit löttyintesz oldatba /liter? Eszembe se jutott, hogy nem csak fújkálni lehetne. Amúgy én kíváncsi lennék ki mivel kotyvaszt, kéne ilyen topic :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
há' nemsokat mer drága :D meg nem folyamatosan
ja, tudod mi lenne a legjobb


mindenkinek egy adott klónt lenevelni aztán mindenki küldje be a gecibe elemzésre vagy ilyesmi
 

tejföl

Active member
Ja a kert így áll most. Itt ott még finomítani kell rajta, nem ártana már a tankcsere sem. Visszanézve a 12nappal ezelőtti képet azt mondom wáóóó, meg hogy ezentúl egyből a 600assal kezdek, a villanyszámlának már ugyan mind1.

picture.php
 

tejföl

Active member
Az elemzéses témában én simán benne lennék. Csak nálam a hely igen korlátozott és már annyi mindent terveztem be, hogy én sem tudom mi menjen a kövi körbe. Van egy nagyon perverz álmom, csak baromi költséges. Megcsinálni a 120x60x190 5 szintes propagátor boxomat minden szinten virágzónak, folyadékhűtött leddel, ami a csövön kifér.
 

Solon

Well-known member
ja, tudod mi lenne a legjobb


mindenkinek egy adott klónt lenevelni aztán mindenki küldje be a gecibe elemzésre vagy ilyesmi


Ez egy jó ötlet. Kivitelezés már annyira nem könnyű, de engem kifejezetten érdekelne, van értelme.



Én ezzel dolgozok:

Agri4
Ferti4
CaN
SiO/K2O
Foszforsav
Salétromsav
KOH
MgSO4
KNO3
H2O2
MKP
MicroMix



Szerves adalék néha: Hesi supervit, ezt csak azért, mert van még belőle 1 liter, elhasználom, ha már megvettem.


Valamit tuti lehagytam, majd holnap felvésem...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
a carboload/ budcandy -t nem szándékozom tovább venni elég alapdolgokból van csak kikéne kutyulni egy hasonlót
 

tejföl

Active member
Wiped miféle kutya ez? :D A muzikod meg nagyon gájl.

Nah hát úgy néz ki a román hulladékipar adwa ec mérője eddig bírta, meghaltak a gombok, meg a hőmérséklet helyett hieroglifákat irkál nekem, az ect még pontosan írja, de gombok híján nincs többé kalibrációs lehetőség. Rendeltem egy hannát, remélem gyorsan megjön.

A wappa amit csak úgy bedobtam a sarokba már 2 napja aktívan virágzik, meg kb 2-3 centis cipőt növesztett magának, már a gyökerein áll nem a hétfeles gyapotkockán, Sajték még csak a punciszőrt nyomják, de sztem hétvégén beindulnak ők is. Rájöttem amúgy, hogy amit csinálok annak távolról sincs semmi köze a scroghoz. A 15ös háló halottnak a csók, max dőlés ellen csinál valamit. A nyúlás indulásával elég nagy katasztrófa alakult ki a kertben. Egyesek jobban megindultak, mások le sem szarták, épp hogy csak nyúltak. Nem igazán értem mi van. Hétvégén nekiugrok és egy szintbe hozom őket. Pár napja rendeztem egy hatalmas ritkítást is. Eddig mindig ott basztam el, hogy sajnáltam csóri növényt lekopasztani. Na most szakítottam ezzel a hagyománnyal. Fentebb húztam a hálót, és ami alatta volt hajtás, meg ami nem tűnt elég erősnek, az küldtem a levesbe. Asszony megmentett pár óriási levelet és kipréselte őket. Innentől keretben gyűjtjük a bizonyítékot magunk ellen bekeretezve :D Kb a kert fele bevégezte a ritkítással, azt hittem talán túlzásba is estem, de nem. Pár napra rá ugyan olyan sűrű lett minden. Nem szokásom, de egész elégedett vagyok most. A növik szépek, némi gombaszúnyog kivételével nem találkoztam még bogarakkal. A tankcserénél a nitrogént és az mgt túllőttem, de legalább már kezdem kapiskálni mi történik. Beszereztem a csöveket és idomokat a kövi kör vertikál scrogjához, ha netán utolér a karatény, legyen mit barkácsolni.

picture.php


picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top