What's new

Απο MH+HPS σε LED

NLfanatic

Member
Ουσιαστικά θα πρέπει να κάνω 50 ανούσια post μόνο και μόνο για να μπορώ να γράψω στο προφίλ κάποιου ή να του στείλω PM.
Δυστυχώς δεν είμαι απο τα άτομα που θα φλυαρίσουν ή θα γράφουν ανούσια post για να φτάσουν αυτό το όριο αλλά θα γράψω κάτι μόνο όταν έχω κάτι καλό να πω..
 

ganja_hasi

natural mystic
ICMag Donor
Veteran
ωραιος φιλαράκι :yes: άλλα ούτε εγώ σου ζήτησα να φλυαρείς άσκοπα..μιας και μιλάς την
Αγγλική, δεν θα σου είναι καθόλου δύσκολο να βρεις ανάλογα θέματα στο κατάλληλο
φόρουμ..να γουστάρεις κιόλας
https://www.icmag.com/ic/forumdisplay.php?f=65640
 

bazz

Member
καλος και ειναι ετσι το φορουμ...προσωπικά ειναι το καλυτερο φορουμ που εχω υπαρξει...και εγω δεν ημουν απο αυτους που ρώταγα απο δο και απο εκει....οποτε αναγκάστηκα διάβαζα όλα τα threads πρην αρχισω να ποσταρω. και ετσι ειχα εμπειρια χωρις πολα πολα ποσταρισματα.
οποτε αποφεύγονται ανούσια συνεχόμενα ποστ απο καινουργια μελη που ροταν τα ιδια και τα ιδια.

το ic mag ειναι το καλυτερο!!!!!
 

NLfanatic

Member
Δεν αντιλέγω ρε παιδιά καθώς και εγώ είμαι κατα των ανούσιων ποστ αλλά εαν απο τα 30 θέματα που θα διαβάσω έχω να σχολιάσω μόνο στα 2 τι να κάνω;

Με αυτό τον ρυθμό θα φτάσω τα 50 ποστ μετά απο έναν χρόνο και εαν θέλω να επικοινωνήσω με κάποιον, θα πρέπει είτε να του γράψω μέσα σε κάποιο θέμα του ή να μην επικοινωνήσω καθόλου..

Δεν λέω, καλό anti-spam measure αλλά έστω να μπορούμε να μπορούμε να επικοινωνούμε με κάποιο μέλος που το βάζουμε στην λίστα φίλων..
 

bazz

Member
Ελα ενταξη 9 σου εμειναν.. Για λέγε όλα καλα;; :D

Εσυ με ρώταγες για τι ποικιλία να βάλεις;;
 

NLfanatic

Member
Ναι φίλε bazz.. Ψάχνομαι για autos καθώς δεν έχω τον χρόνο & χώρο για photo..
Κάτι για blue mystic διάβαζα που δε βρωμάνε πάρα πολύ..
Για ρίξε καμία πρόταση για strain αρχάριων που να σηκώνει λάθη πχ σαν την Northern Lights.
 

NLfanatic

Member
Και η αλήθεια είναι οτι με μπρίζωσες με αυτά που διάβασα για το Power Flower αλλά είμαι εντελώς rookie και τα φοβάμαι λίγο τα photo.
 

northener

Member
ic mag εννοειται ειναι το καλυτερο-and proffesional stageκαι πολλα *****!!!!μαζι σου μπαζ!!!!
 

bazz

Member
Φιλε μου θα τολμήσω να σε οδηγήσω στην cannabiogen ή ace seeds....αρκετα με τους Ολλανδούς.
πάμε να ενισχύσουμε και τους Ισπανούς λιγο που το εχουν ανάγκη σαν και εμας.

Ωραίο το power flower πραγματι. το blue mystic εμενα δεν μύριζε πολυ, απο κοντά όμως ειχε οτι οτι καλύτερο εχω μυρίσει στην ζωη μου.

όλες οι ποικιλίες εχουν την δυσκολία τους, αρκει να είσαι εκεί και να τα παρατηρείς και παντα να εισαι αμυντικός στην καλλιέργεια, οχι επιθετικός(ριχνω νερο ριχνω εκείνο το αλλο).

τα αυτόματα σε σύγκριση με τα φωτοπεριόδου δεν εχουν μεγάλη διάφορα στον χρονο. 1-2 εβδομάδες???
 

NLfanatic

Member
Εξαρτάται αν μιλάμε για Sativa ή Indica dominant..
Πάντως και στο flowering το Power Flower είναι αρκετά σύντομο σε σχέση με άλλα Sativa Dominant, το ψήνω μαζί με τα NL auto να πάρω και ένα PF να δοκιμάσω και τα skills μου στα φωτοπεριόδου.. Απο την άλλη φοβάμαι τα φώτο γιατί αν μπεί στο flowering και το ανοίγω όταν θα έχει σκοτάδι θα ερμαφροδιτίσει.. Θα πρέπει να είμαι με το ημερολόγιο στο χέρι..

Τα bank seeds που έγραψες πως τα πάνε απο στθερότητα στα genetics;
Είναι σταθερά ή κάθε σπόρι απο την ίδια ράτσα θα έχει αποκλίσεις;
 

bazz

Member
νομιζω πως ειναι απ τους καλυτερους breeders αυτες οι εταιριες....και φυσικα μπορεις να μαθεις τα παντα για τις ποικιλιες απο εδω.
https://www.icmag.com/ic/forumdisplay.php?f=65768

ενταξη απλα θα εχεις απολυτο σκοταδι για 12 ωρες, και θα τρεχουν μαζί και τα αυτοματα.

θα κρατησεις 18 ωρες τις πρωτες 4 εβδομαδες και μετα θα τα γυρισεις 12/12, ολα μαζι.
ναι το ημερολογιο ειναι καλη φαση....γιατι σε χαλαει?
 

NLfanatic

Member
Γιατί έχω μνήμη χρυσόψαρου (χρόνια τώρα) και στάνταρ θα ξεχνάω να σημειώνω..
Για αυτό και σκέφτομαι πρώτα να κάνω μερικά grow με auto, να πάρω τον αέρα και την αυτοπεποίθηση για να βάλω και μερικά φωτοπεριόδου..
 

glalizas

Member
Αυτό που βλέπω είναι πως σε άλλους φίλους που έχω στο φόρουμ μπορώ να στείλω πμ , στον NL όμως όχι
 

NLfanatic

Member
Αυτό που βλέπω είναι πως σε άλλους φίλους που έχω στο φόρουμ μπορώ να στείλω πμ , στον NL όμως όχι
Εγώ πάλι έχω περάσει τα 50 ποστ και ακόμα δεν μπορώ να στείλω μήνυμα ή να γράψω στο προφίλ σου ως επισκέπτης..
Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτό το post count πια;

Φίλε έλεγα οτι δεν μπορώ να κάνω FB γιατί ζητάει τηλέφωνα κλπ, θα σου έλεγα να με βρείς σε άλλο forum μπας και μπορέσουμε να μιλήσουμε αλλά θεωρήθηκε spam και σβήστηκε (λογικό).

Αν θες, κάνε λίγο υπομονή μπας και μπορέσω κάποια στιγμή επιτέλους να σου στείλω PM απο εδώ.
 

ganja_hasi

natural mystic
ICMag Donor
Veteran
υπομονή για μια μέρα ακόμη φιλαράκι, το αντισπαμ / αντιτρολ μεζουρ περιέχει 50 ποστ και μια εβδομάδα.
Λογικά, μόλις αλλάξει η μέρα και κάνει επανεκκίνηση ο σερβερ, θα έχεις τη δυνατότητα να γράφεις μηνύματα
επισκεπτών, ιδιωτικά μηνύματα, πρόσβαση στο τσατ καθώς και διάφορα άλλα.
 

glalizas

Member
Εγώ πάλι έχω περάσει τα 50 ποστ και ακόμα δεν μπορώ να στείλω μήνυμα ή να γράψω στο προφίλ σου ως επισκέπτης..
Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτό το post count πια;

Φίλε έλεγα οτι δεν μπορώ να κάνω FB γιατί ζητάει τηλέφωνα κλπ, θα σου έλεγα να με βρείς σε άλλο forum μπας και μπορέσουμε να μιλήσουμε αλλά θεωρήθηκε spam και σβήστηκε (λογικό).

Αν θες, κάνε λίγο υπομονή μπας και μπορέσω κάποια στιγμή επιτέλους να σου στείλω PM απο εδώ.


Οκ υπομονή λοιπών λιγες μέρες και θα σε βομβαρδίσω :dance013:
Έχω ήδη παραγγείλει πράγματα απο το eBay
 

NLfanatic

Member
Τι πράγματα παρήγγειλες; Απο την λίστα που σου έγραψα ή άλλα;
Με τα μπλόκα να δούμε το πότε θα φτάσουν τα πράγματα, κάνουν που κάνουν 1 μήνα να έρθουν απο Κίνα..
 

NLfanatic

Member
Φίλε τα PM μου είναι πλέον ανοικτά και μπορείς να με ρωτήσεις ότι θέλεις!
 

Papastroumf

Member
gt dn exw dei...posotita stis led kaliergies ? poli kristalo nai posotita oxi !!! :/ isxiei ?

Στο 1ο συμφωνώ στο 2ο όχι. Θεία δες youtube θα τρελαθείς. Ένας καλός grower πιάνει το 1gr/w εύκολα.Απλά δεν βλέπεις μεγάλες ποσότητες γιατί οι περισσότεροι χρησιμοποιούν λίγων watt led.
 

Latest posts

Latest posts

Top